Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Érdeklődnék, hogy tud valaki bármilyen információt a "myglucohealth" tesztprogramról?:o
Szia Eszter!
a kérdőívet kitöltöttem, jó munkát kívánok hozzá. :) A myglucohealth programot nem ismerem, de találtam egy ilyen cukormérőt, talán a program ezzel van összefüggésben. :D
 

pumpás

Őstag
MyGlucoHealth Wireless Meter A vezeték nélküli MyGlucoHealth méterrel Entra egészségügyi rendszerekben a világ első integrált Bluetooth-vércukorszintmérő. A gyors vizsgálati eredmények rendelkezésre álló 3 másodperc, legkisebb vérminta mérete (0.3μL) és automatikus kódolásának tesztcsíkok, a MyGlucoHealth mérő technikailag legfejlettebb diabéteszes betegek ellátását termék a piacon.
A vezeték nélküli MyGlucoHealth együtt működik a valós idejű online adatfelvétel hálózat feltölteni, és jelentést a betegek vércukor mérés. Használata MyGlucoHealth portált a , a beteg a digitálisan továbbítani és értékelni a napi olvasmányok használhatják mobiltelefonjukat, miközben közölte ezeket ugyanazt az eredményt automatikusan orvosuknak. Ez lehetővé teszi az orvos, hogy felfüggeszti az up-to-date minden őt megillető betegek és közbeavatkozik azonnal, ha szükséges.
MyGlucoHealth több, mint egy fejlett mérő, kényelmes működés és a gyors eredményeket, MyGlucoHealth egy átfogó diabétesz kezelésében rendszer, amellyel a betegek közvetlen irányítása felett ellátás és egyértelmű kommunikációs vonalak meg orvosukkal.
Mi a Bluetooth <SUP>®</SUP> vezeték nélküli?
A Bluetooth egy biztonságos, rövid hatótávolságú kommunikációs technológia, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli kapcsolat az eszközök között, mint a mobil telefonok, személyi számítógépek és egyéb eszközök.​
 

pumpás

Őstag
Előnyök A személyek Diabetes
A vezeték nélküli MyGlucoHealth mérő együtt MyGlucoHealth Network kínál átfogó cukorbetegség menedzsment platform, hogy ad betegek több közvetlen ellenőrzése alatt a gondozás és egyértelmű kommunikációs vonalak azok orvos, a család és a gondozók.
MyGlucoHealth előnyei
  • Legkisebb mintanagyság: 0,3 mikroliter
  • Leggyorsabb vizsgálatok: 3 másodperces eredményt
  • Auto-kódolás
  • Alternatív helyszíni vizsgálatot
  • Plazma-kalibrált nagyobb pontosságot
  • Add hozzá a vért tesztcsíkok legfeljebb egy percig
  • Könnyen olvasható kijelző, nagy, tiszta gombok
  • Teljesen feleslegessé teszi a kézi felvétel és a naplók
  • Egyedi Mobile alkalmazás rendelkezik elemző eszközök a tenyerében
Egészségügyi előnyei
  • Jobb kommunikáció közted és a klinikus, hogy hatékonyan kezelje a cukorbetegség.
  • A vizsgálati eredmények vezeték nélkül továbbítja a MyGlucoHealth portál Bluetooth technológia és a mobiltelefont
  • Biztonságos privát, online portál, hogy vizsgálja felül és értékelje a napi vérvizsgálat olvasmányok.
  • Automatizált online rendszer figyelmeztető jelzések, vizsgálatok és gyógyszerek emlékeztetők.
  • Bővülő gyűjteménye mélyreható cukorbetegség kezelésére és az életmód forrásokat a portálon.
  • Segít hogy "gazdája" a betegség kezelésére, így jobban életmóddal
 
Érdeklődnék, hogy tud valaki bármilyen információt a "myglucohealth" tesztprogramról?:o
A cél persze lehet a mérő elterjesztése is, de annak lenne olcsóbb módja is. A program "lispro és aspart inzulinkészítmények összehasonlítására" szolgál. Az azonos mérő és más egységesítő feltételek is azt szolgálják, hogy minél kevesebb eltérés befolyásolja az értékelést. 3-3 hónapig kapják a résztvevők az egyik, majd másik inzulint. A résztvevő betegek és az orvosok sem tudják, hogy éppen melyik inzulin van az azonos kinézetű csomagolásban. A betegek által naponta kitöltendő elektronikus napló adatait dolgozzák fel (vércukor szintek, bázis, bólusok) központilag.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A cél persze lehet a mérő elterjesztése is, de annak lenne olcsóbb módja is. A program "lispro és aspart inzulinkészítmények összehasonlítására" szolgál. Az azonos mérő és más egységesítő feltételek is azt szolgálják, hogy minél kevesebb eltérés befolyásolja az értékelést. 3-3 hónapig kapják a résztvevők az egyik, majd másik inzulint. A résztvevő betegek és az orvosok sem tudják, hogy éppen melyik inzulin van az azonos kinézetű csomagolásban. A betegek által naponta kitöltendő elektronikus napló adatait dolgozzák fel (vércukor szintek, bázis, bólusok) központilag.
Hasonló vizsgálat volt nálunk is. Sőt, itt van közöttünk fórumlakó is, aki részt vett a programban. Csak sajna eredményt nem tudunk.
Én is köszönöm az infot, mert ismét tanultam általa.
 

lizzi

Őstag
Timi hozzád lenne egy kérdésem:a múltkor írtad ,hogy te is szereted és talán használod is a fém merőleges kanült,ez most már valami új fejlesztés vagy a legelső(kb. 4 évvel ezelőtti)ami volt a pumpával a kezdőcsomagban is?csak mert arra úgy emlékszem ,hogy egyszer még a legelején azt mondtad hogy zavaró amikor bent van?
én nem próbáltam ki a 90 fokosból csak a teflonosat ,de az szinte mindig megtört ,ezért én a ferdét használom ,azóta is ,de :mostanában iszonyatosan viszket a ragacs körül a bőröm mindenhol,ezért gondolkodom ,hogy ki kellene próbálni valami mást...
 

tímeácska

Őstag
Timi hozzád lenne egy kérdésem:a múltkor írtad ,hogy te is szereted és talán használod is a fém merőleges kanült,ez most már valami új fejlesztés vagy a legelső(kb. 4 évvel ezelőtti)ami volt a pumpával a kezdőcsomagban is?csak mert arra úgy emlékszem ,hogy egyszer még a legelején azt mondtad hogy zavaró amikor bent van?
én nem próbáltam ki a 90 fokosból csak a teflonosat ,de az szinte mindig megtört ,ezért én a ferdét használom ,azóta is ,de :mostanában iszonyatosan viszket a ragacs körül a bőröm mindenhol,ezért gondolkodom ,hogy ki kellene próbálni valami mást...

Igen, az a "kezdőcsomagos" kanül!
Nem a leghelyesebb kifejezés (bár, lehet, hogy ezt írtam, de már máshogy gondolom!), hogy zavaró! Nem zavaró, csak más... Másabb annyival, hogy nem közvetlenül a kanülre lehet rácsatlakoztatni a szereléket, hanem a kanülnek önmagának is van egy rövidebb (talán 10 cm...) "zsinórja", és ennek a végéhez kell rögzíteni a pumpából kijövő, 50 cm szereléket (10+50=60 cm...)! Szóval, a kanül végén mindig ott figyel egy 10 cm szerelékdarab... De ezt is tök jól meg lehet oldani, hogy ne zavarjon (pl. fürdésnél...): én egyszerűen leragasztottam úgy 6-7 cm táján a testemhez a kis lifegőt! Ezt nevezik heng-szálnak is, kicsiknél szokták is javasolni, hogy ragasszuk le egy ponton a szereléket, így, ha húzza valami (vagy valaki...) a pumpát/szereléket, akkor nehezebben jön ki véletlen a kanül!
Ha gondolod, küldhetek egy ilyen kanült+szereléket kipróbálásra! ;)
 

lizzi

Őstag
Először megnézem ,hogy nekem van-e olyanom:)?
én úgy emlékeztem ,hogy azt mondtad ,hogy az zavaró ,hogy fémből van és jobban érzed ,hogy benned van ,nem jól emlékszem?
mert én már gondolatban is irtózom ,hogy fém legyen bennem....
de most csak látatlanban(próbálatlanban) írok egyenlőre:)
 

lizzi

Őstag
Köszi Erika !
Megnéztem és újra rádöbbentem ,hogy mennyire elrepült az idő,és milyen régi motoros vagyok....
Mindkét doki kezelt engem anno, amikor a szüleim egy jobb kezelés vagy netán gyógyulás reménynében elhoztak ide engem és megkeresték a legjobbakat,és akkor még mindkét doki nagyon -nagyon fiatal volt:)
néha magam sem hiszem ,hogy milyen út áll mögöttem......
 

ennori

Új tag
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, biztos tájékozottabbak vagytok nálam:
szerintetek járhat valaki Pesten diab.dokihoz úgy, hogy nincs ottani bejelentett lakcíme?
A háziorvosom szerint van ahol ez gond, de konkrétabbat nem mondott, hogy ez mitől függ.
És vajon csökkenti a lehetőségeket, ha az ember pumpát használ?

Esetleg tud valamelyikőtök konkrét intézményt/orvost/akár magánorvost ajánlani, jó tapasztalatokkal?
Az eddigi orvosommal elég nehézkes a kapcsolattartás, ezért szeretnék váltani.

köszönöm

Nóri
 

anonymus

Új tag
Szia Borka!

A combra tehető tok mennyi helyet vesz igénybe a szoknya alatt? Ugyanis nekem van egy rövidebb enyhén bővülő szoknyám és most gondot okoz a pumpa viselése. Az a végső megoldásom, mivel nincs most még combra tehető tokom, hogy leveszem a pumpát, mivel még nem régóta használom és most az óraátállás is jön; kis időre visszaállok a penre. A combra tehető tok kényelmes és rövidebb szoknyánál is lehet használni? Nekem is kérdéses lesz majd a menyasszonyi ruha alatti viselés, de még az majd csak nyáron lesz, addigra hátha tudok valamit kitalálni, vagy esetleg beszerzek egy combra tehető tokot. Ez amúgy milyen árban van? Ha tudsz akkor írj már róla egy két információt! Köszönöm előre is!
 

borka

Őstag
Szia Borka!

A combra tehető tok mennyi helyet vesz igénybe a szoknya alatt? Ugyanis nekem van egy rövidebb enyhén bővülő szoknyám és most gondot okoz a pumpa viselése. Az a végső megoldásom, mivel nincs most még combra tehető tokom, hogy leveszem a pumpát, mivel még nem régóta használom és most az óraátállás is jön; kis időre visszaállok a penre. A combra tehető tok kényelmes és rövidebb szoknyánál is lehet használni? Nekem is kérdéses lesz majd a menyasszonyi ruha alatti viselés, de még az majd csak nyáron lesz, addigra hátha tudok valamit kitalálni, vagy esetleg beszerzek egy combra tehető tokot. Ez amúgy milyen árban van? Ha tudsz akkor írj már róla egy két információt! Köszönöm előre is!

Először is nem ajánlatos a pumpáról csak úgy a Magad szakállára vissza állni penre.
Nagyon sok lehetőség van a pumpa elrejtésére.A combon rögzíthető tartó ára: R04545451 Combon hordható tartó 2490 Ft A Roche -nál így rendelheted meg.
Ez az ÁR katalógus: http://www.rochepumpa.hu/catalog.php?id=13&SID
Ezen pedig a kellékeket találod meg : http://www.rochepumpa.hu/catalog.php?id=14&SID
 
Sziasztok!
Egy kezdő gólya kérdése:
Az óraátállítással a biológiai ritmusom - tudomásom szerint - nem módosul. Ilyenkor korrigáltok, átprogramoztok, vagy megvárjátok, hogy a szervezet is átálljon nyári üzemmódra?
Előre is köszönöm a tanácsokat!
Ha netán korábban is volt ez téma, akkor bocs, de "csak" kb. 3-400 hozzászólást olvastam eddig...
Üdv:
Gyuszi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Egy kezdő gólya kérdése:
Az óraátállítással a biológiai ritmusom - tudomásom szerint - nem módosul. Ilyenkor korrigáltok, átprogramoztok, vagy megvárjátok, hogy a szervezet is átálljon nyári üzemmódra?
Előre is köszönöm a tanácsokat!
Ha netán korábban is volt ez téma, akkor bocs, de "csak" kb. 3-400 hozzászólást olvastam eddig...
Üdv:
Gyuszi
Szia Gyuszi!
Óraátállításnál, mindegy, hogy előre, vagy vissza kell állítani, többen többféle képpen oldják meg. Van, aki csúsztatással hozza be a nyert, vagy elvesztett 1 órát. Én egész egyszerűen átállítom a pumpát, cukimérőt, mindent, és az új időpont szerint csinálok mindent. Pumpánál adott ez a lehetőség, mivel az átállítással a bázis is átállítódik a napszaknak és az étkezési ritmusnak megfelelően. Pen esetében a 24 órás inzulinnál már van némi korrekció, mivel tavasszal 1 óra "elvész", ősszel meg 1 óra pluszban rámegy.
Plusz korrekciót nem javaslok, illetve tavasszal pont az elvétel valósulna meg, de ha a pumpát átállítod az 1 órával "többre", azzal máris elveszel a 24 órás bázisból egy órányi adagolást, tehát meg is oldottad az átállítást.

Én amikor a tengerentúlra utaztam, akkor az első állomásnál 6 óra eltérés volt. A repülőn egyszerűen átállítottam a pumpa óráját. 4 nap múlva a második útnál 3 óra eltérés volt, akkor is simán átállítottam az órát. Semmi problémát nem okozott az átállítás. Hazafelé egy úttal jöttem, 9 óra eltéréssel. Akkor sem találtam jobb megoldást, mint a repülőn a célállomás időpontját beállítani. Hazaérve más nem ment minden simán, de ebbe pont az a bioritmus is beleszólt, amit említesz, vagyis az aklimatizálódás nem volt nyom nélkül.
 
Szia Kata!
Köszi a gyors választ.
A pumpás kezelésben vagyok kezdő gólya (a próbaidőszak 2. hónapjában járok/járunk).
A gondom az, hogy este van olyan bázisidőszak, amelynél az egyik órában 0,6 E, a következőben 1,2 E. Na, ekkor már számít az egy óra eltolódás is.
Remélem, 1-2 nap alatt megtalálja a szervezet a helyes utat, ugyanis én is csak átállítottam az órát a pumpán is, VC-mérőn is.
További szép napot!
Üdv:
Gyuszi
 
Oldal tetejére