Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Mondjuk én az idősebbek esetében meg óriási hibának tartom az angol nyelvű menüt, még akkor is, ha vannak mellette piktogrammok.

Na, igen, az angol nyelvű menü... De ha már minden áron pumpa, akkor inkább Diamesco, mint Accu-Chek, Medtronic vagy Animas - főleg 2-es típus esetén (leginkább az 1-es típusúak "alacsony rendelkezésre álló támogatása" miatt...)! Ha pedig az angol nyelv+piktogrammokkal nem működik a pumpázás, akkor nem biztos, hogy ott meg van a kellő kompetencia, kihasználni a pumpás kezelés adta lehetőségeket... Persze, ez csak az én véleményem...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még anno én is az angol szoftveres verziót tapogattam, de lehet, hogy forgalomban már magyar nyelvű verzió szerepel. Ez követelmény, vagy lehet, hogy rosszul tudom? A diab talin mindenre fény derül.
 

Bumbusli

Új tag
Szia!
Itt vagyunk mi. Hasonlóan a Heim Pálban kezdtük, aztán irány Blatniczy...No a Roche cég pumpáját tette fel, amit 7 nap múlva le kellett venni, mert 27-es cukrokat produkáltunk, mivel nem működött jól, levegőt adagolt. Kérésünkre nem cserélték ki, ezért áttértünk a Paradigm Veo-ra (Medtronic, 4-szer kisebb adagokat lehet beállítani, és nem kell légteleníteni, mint az előzőnél, mert jól működik. Most jobbak az eredmények, csak sajnos az orvos nem ismeri nagyon ezt a pumpát, ezért nem sikerült még beállítani...De persze azóta nem volt 15 fölött a cukrunk:) Szívesen válaszolok, ha még kérdésed lenne... sajnos nagyon sok rossz megpróbáltatásban volt már részünk, és mindezt egy 15 hónapos kisgyerekkel művelték...
 

tímeácska

Őstag
nem kell légteleníteni, mint az előzőnél, mert jól működik.

Nálunk a családban 2 Roche-os pumpa is van. Hogy érted azt, hogy nem kell a Veo-nál légteleníteni?!
Nekünk nincs ilyen problémánk, amit Te írtál, igen, légteleníteni kell a Roche-os pumpákat - ugyan úgy, mint az összes többi hazai forgalomban levő pumpát (ha jól tudom), szerelékcserénél, kanül cserénél és esetleges szerelékben levő buborék (helyesen levegőoszlop) esetén! Bár, ez utóbbi nem olyan jellemző nálunk, ritkán, de persze előfordul, csakúgy, mint itt a fórumon már több Medtronic pumpát használó esetében! Tehát, a Roche-os pumpákra nem jellemzőbb a buborékosodás, mint a többi cég termékére! ;)

Úgy gondolom, nem a pumpa maga (!) a tökéletes cukrok kivitetezője, hanem a KEZELŐJE! Elviekben MINDEN pumpa ugyan olyan, ugyan úgy működik! Nem hinném, hogy azért nehézkesebb egy gyermek beállítsása, mert az orvos NEM ÉRT a pumpátokhoz, vagyis, a Medtronic-oshoz nem, a Roche-oshoz meg igen... Ez azért így, ebben a formában nem hinném, hogy az egyetlen ok lenne... ;)
 

tímeácska

Őstag
Miért érzem azt, hogy a Roche-os cég pumpái vannak szapulva??? Mondvacsinált dolgokkal??? Valaki győzzön már meg, hogy nem "csak" lejáratni akarják a céget???
És mennyire érdekes, hogy a Roche pumpát használók nem ócsárkodnak, semmilyen szándékkal sem - sem itt, sem privát! Kérném az illetőket, erősítsenek meg ebben - ha fel merik vállalni!!!
Blatniczky doktort pedig személyesen fogom megkérdezni, Heim Pálban is utána járok a dolgoknak, és természetesen a Roche-t is megkérdezem... A tisztesség úgy érzem megkívánja - már!

Ha bárkinek is innentől kezdve moderátorságom ellen kivetni valója van, kérem jelezze, ígérem, cselekedni fogok, nem fogom figyelmen kívül hagyni!
Köszönettel a figyelmet: Tímeácska
 

tímeácska

Őstag
Nálunk a családban 2 Roche-os pumpa is van. Hogy érted azt, hogy nem kell a Veo-nál légteleníteni?!
Nekünk nincs ilyen problémánk, amit Te írtál, igen, légteleníteni kell a Roche-os pumpákat - ugyan úgy, mint az összes többi hazai forgalomban levő pumpát (ha jól tudom), szerelékcserénél, kanül cserénél és esetleges szerelékben levő buborék (helyesen levegőoszlop) esetén! Bár, ez utóbbi nem olyan jellemző nálunk, ritkán, de persze előfordul, csakúgy, mint itt a fórumon már több Medtronic pumpát használó esetében! Tehát, a Roche-os pumpákra nem jellemzőbb a buborékosodás, mint a többi cég termékére! ;)

Úgy gondolom, nem a pumpa maga (!) a tökéletes cukrok kivitetezője, hanem a KEZELŐJE! Elviekben MINDEN pumpa ugyan olyan, ugyan úgy működik! Nem hinném, hogy azért nehézkesebb egy gyermek beállítsása, mert az orvos NEM ÉRT a pumpátokhoz, vagyis, a Medtronic-oshoz nem, a Roche-oshoz meg igen... Ez azért így, ebben a formában nem hinném, hogy az egyetlen ok lenne... ;)
Ki kezelte a Heim Pálban?

Bumbusli!
Megtennéd, hogy válaszolsz a kérdéseimre?
Köszönöm!
 

poe

Őstag
Nyugi. ;)
Én meg épp azt érzem, hogy sok doki, szakember a Roche irányában elfogult... :)
De ez engem valójában egyáltalán nem érdekel. Számunkra nem a márka, a gyártó a lényeg, hanem a használhatóság. Az hogy a gyártók, forgalmazók hogy, s mint acsarkodnak egymásra, szerintem ne legyen témája ennek a fórumnak. Szóval szerintem kár ebbe energiát fektetned. Műszaki hiba bárhol előfordulhat.
A moderátorkodásod meg teljesen rendben van. :dr_24: ;)
 

tímeácska

Őstag
Nyugi. ;)
Én meg épp azt érzem, hogy sok doki, szakember a Roche irányában elfogult... :)
De ez engem valójában egyáltalán nem érdekel. Számunkra nem a márka, a gyártó a lényeg, hanem a használhatóság. Az hogy a gyártók, forgalmazók hogy, s mint acsarkodnak egymásra, szerintem ne legyen témája ennek a fórumnak. Szóval szerintem kár ebbe energiát fektetned. Műszaki hiba bárhol előfordulhat.

TÖKÉLETESEN EGYET ÉRTEK VELED, POE!
Hálás köszönetem a válaszodért!
Csak, az a problémám ezzel, hogy vannak dolgok, amik a háttérben zajlanak, nem itt, de végül is, itt csúcsosodnak ki (rossz színt vetve...) - talán éppen amiatt, mert nem tud róla a nyilvánosság...
... És nem hinném, hogy a forgalmazók acsarkodásáról szól most a téma! ;)
De még egyszer mondom/írom: TELJESEN egyet értek Veled! ;)
Annyiban érinti a fórumot, hogy itt tárgyalnak/tárgyalunk róla. :)
 

poe

Őstag
... És nem hinném, hogy a forgalmazók acsarkodásáról szól most a téma! ;)
Persze, nem. Úgy is írhattam volna, hogy az "érdekeltek". És persze azok akiket befolyásolnak a marketingdumával. Ha csak a Roche képviselőt hallgatom meg, akkor az a világ legjobb pumpája, ha csak a Medtronicost, akkor meg az. De ez majd mindegyikre igaz. Tisztelet a kivételnek! :dr_24:
 

tímeácska

Őstag
... Még mielőtt Bárki is ... :)
Legkedvesebb inzulinpumpát használó ismerőseim között szép számmal akadnak Medtronic-os pumpát használó diabéteszes emberek! És soha, de soha nem állt volna szándékomban semmi rosszat (de semmit!!!) mondani a pumpájukra, - esetleg - csak azért, mert nem Roche-os pumpa...! Ha kell, ugyan úgy támogatom Őket is - ha máshogy nem megy, és igénylik, akkor lelkileg! Független attól, hogy milyen pumpa fityeg az oldalukon!!! Számomra Ők ugyan olyan kedves, imádott és igazi barátaim, mint a Roche-os pumpát hordók! Számomra CSAK az EMBER létezik a pumpa végén, a többi NEM érdekel!
De szeretném, ha más is így gondolná, és hasonlóképpen érezne - és cselekedne!
 

tímeácska

Őstag
Persze, nem. Úgy is írhattam volna, hogy az "érdekeltek". És persze azok akiket befolyásolnak a marketingdumával. Ha csak a Roche képviselőt hallgatom meg, akkor az a világ legjobb pumpája, ha csak a Medtronicost, akkor meg az. De ez majd mindegyikre igaz. Tisztelet a kivételnek! :dr_24:

:dr_24::dr_24::dr_24: ;)
 
Írnátok nekem a diamesco pumpáról?Én csak olvasok róla de lehet hogy ti már látttatok!
Jelentem: én már láttam, fogdostam elégszer :)
Láttam, fogdostam. Szavahihető emberek szerint tudja amit kell, de engem a minősége nem győzött meg.

Poe: itt a pont. Annyit és azt tudja amit kell. Nem mér folyamatosan vércukrot, nincs bólusvarázsolgatás, nincsenek rajta ezerféle extra funkciók. Viszont olcsó, nem is kicsit, hanem nagyon. És ez a mai világban nagyon fontos szempont lehet. A szerelékekről meg már nem is beszélek, az az ami tényleg fontos hogy a havi költsége minél kisebb legyen. Tehát a lényeg az hogy a pumpa azt tudja amit egy alap pumpának tudnia kell. Írnánk erről többet is az inzulinpumpa.hu -n, sőt, az összes pumpáról annyi írnivalónk lenne hogy alig győznétek olvasni. De nem akarunk bajba kerülni, nehogy azt gondolja az OEP vagy a konkurencia hogy hirdetni akarjuk. Ezért a honlapon általánosságok találhatóak csak, nincs konkrét termékinfó, viszont ha bárki érdeklődik, akkor annak nyilván telefonon/személyesen/emailben elmondjuk amire kíváncsi.

Szerintem Tímeácska jól írta Bumbuslinak, illetve Poe kiegészítése is teljesen korrekt: a lényeg hogy mennyire jól tudod használni a pumpát. Lehet az a világ legmodernebb eszköze, de ha légteleníteni kell és Te nem tudsz róla (miért tudnál ha nem mondja el az oktató), akkor az rosszul fog működni. Ugyanúgy lehet nehezebb helyzet az Animas, Diamesco, Medtronic vagy a Roche pumpákkal is, csak használni kell tudni őket. A műszaki hiba persze egy dolog, de megfelelő oktatással a legtöbb helyzetet lehet kezelni.
 

napocska

Őstag
... Még mielőtt Bárki is ... :)
Legkedvesebb inzulinpumpát használó ismerőseim között szép számmal akadnak Medtronic-os pumpát használó diabéteszes emberek! És soha, de soha nem állt volna szándékomban semmi rosszat (de semmit!!!) mondani a pumpájukra, - esetleg - csak azért, mert nem Roche-os pumpa...! Ha kell, ugyan úgy támogatom Őket is - ha máshogy nem megy, és igénylik, akkor lelkileg! Független attól, hogy milyen pumpa fityeg az oldalukon!!! Számomra Ők ugyan olyan kedves, imádott és igazi barátaim, mint a Roche-os pumpát hordók! Számomra CSAK az EMBER létezik a pumpa végén, a többi NEM érdekel!
De szeretném, ha más is így gondolná, és hasonlóképpen érezne - és cselekedne!

A csatolt képen a két pumpafelhasználó teljes egyetértésben tanulmányozza egyikük Roche-os, másikuk Medtronicos pumpáját. Jelentem, semmi ellenérzés nem volt tapasztalható egyikükben sem :)
 

Csatolások

  • pumpa.jpg
    pumpa.jpg
    163.4 KB · Olvasás: 13

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nyugi. ;)
Én meg épp azt érzem, hogy sok doki, szakember a Roche irányában elfogult... :)
De ez engem valójában egyáltalán nem érdekel. Számunkra nem a márka, a gyártó a lényeg, hanem a használhatóság. Az hogy a gyártók, forgalmazók hogy, s mint acsarkodnak egymásra, szerintem ne legyen témája ennek a fórumnak. Szóval szerintem kár ebbe energiát fektetned. Műszaki hiba bárhol előfordulhat.
A Roche irányát valószínű az adja, hogy évekkel ezelőtt a Roche csinálta meg azt, hogy városokba elment bemutatót tartani, ezzel együtt az adott helység diabetológusával felvette a kapcsolatot, vagyis létrejött egy együttműködési megállapodás.

Anno 6 évvel ezelőtt egy ilyen első alkalmas rendezvényre voltam hivatalos, ahova a potenciálisan pumpa várományos 1-es tip. diabosokat hívtak meg. A neten már én tájékozódtam, ismertem a pumpákat, de számomra nem volt kérdés a Roche-t választani, hiszen ő jött el hozzám, hozzánk bemutatóval. Ha akkor ugyanezt a Medtronic cég teszi meg, akkor én most valószínű Medtronic pumpás lennék.

Poe, tudom, hogy a te mentalitásodtól távol áll a "szapuljuk a másikat előnyszerzés céljából" hozzáállás, épp ezért talán emlékszel is rá, hogy már okozott itt nézeteltérést a fórumozók között. Akkor leírtam, hogy a versengést hagyjuk meg a cégek számára, akármilyen módszerekkel is teszik. Mi itt pumpások vagyunk és nem Roche vagy Medtronic pumpások (pontosabban abban az esetben igen, ha paraméterekben kell tanácsot adni, vagyis abszolút segítő szándékkal). Sajna azt tapasztalom, hogy ez a "békítő" szándék nem igazán jött be.

Őszinte leszek, nagyon elkeserít ez a versengős-szapulós hozzáállás. Lassan már védeni sem akarom az általam képviselt céget, mert annál több lejárató hozzászólást olvasok.

Azért az számomra igencsak érdekes, hogy egy Medtronic pumpánál (rendszeresen) jelentkező buborékosodást meg lehet oldani, és a segítség azonnal jön közülünk, Roche pumpástól és Medtronic pumpástól egyaránt, míg egy Roche pumpánál jelentkező bubisodás már eleve a Roche pumpa használhatatlanságát jelenti.

Igen, tudom, ez egy most kiragadott eset, de ez pont elegendő ahhoz, hogy a fórumunk egy inkorrekt tájékoztatást adjon, globálisan minden Roche pumpa használhatatlanságára kivetítve. És aki csak betekint, és csak ezt az egyet látja, az ez alapján fog ítélkezni.

De ez a pohárban az utolsó csepp, nem azért foglalkozunk ezzel mert ez most megtörtént, hanem mert (lájtosabban/keményebben) folyamatosan történnek.
 

tímeácska

Őstag
A csatolt képen a két pumpafelhasználó teljes egyetértésben tanulmányozza egyikük Roche-os, másikuk Medtronicos pumpáját. Jelentem, semmi ellenérzés nem volt tapasztalható egyikükben sem :)
:dr_24::dr_24::dr_24:
Ezt én is megerősíthetem, és tanúsíthatom, amikor Tökmag februárban a mini-talinkon megláttam a sorozatban előkerülő, majd az asztalra egymás mellé kerülő különböző pumpák hadát, hogy belőle sem váltott ki semmiféle ellenszenvet a nem-sajátjára-hasonlító pumpák látványa sem! Sőt, ellenkezőleg! Felcsillantak kis szemei a sok pumpa láttán, amikor látta, nem csak Neki van olyanja! ;):D:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A csatolt képen a két pumpafelhasználó teljes egyetértésben tanulmányozza egyikük Roche-os, másikuk Medtronicos pumpáját. Jelentem, semmi ellenérzés nem volt tapasztalható egyikükben sem :)
Az már nagyon sokszor bebizonyosodott, hogy a gyerekektől tanulhatnánk, vehetnénk tőlük példát.
Köszönet a képért, azt hiszem ez segít itt most a legtöbbet. :dr_24::dr_24::dr_24:
 

pusimelu

Őstag
Borka,Kata,Poe,Timi!
Köszönöm a segítséget!
Tehát nincs bólus varázsló valószínűleg angol nyelvű a menüje és egyszerűbb a kezelhetősége !Szenzort sem lehet hozzá csatlakoztatni!
Én nem szeretnék védeni semmilyen pumpacéget sem bántani!
Nagyon örülök hogy van pumpám fenn tudom tartani a és könnyebb életet élhetek!
Én először Roche cég pumpáját láttam!
Semmi bajom nem volt vele és valószínűleg tökéletesen megfelelt volna!
Mielőtt bárki bármit mondana én javarészt Roche pumpás társaimtól tanultam mindent....Köszönöm!
Az ember a lényeg és a pumpa van értem nem én a pumpáért!
Viszont vannak terveim a suli elvégzése után itt ahol lakom !Támogatást is kapnék de addig mindent szeretnék tudni milyen pumpák mennyiért milyen feltétellel!
Csak a tudás a tapasztalat és az idő ami segít hogy megismerd a pumpa és a tested működését...
 
Oldal tetejére