Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok 7 hónapos unokám cukorbeteg lett pár órán múlott az élete .Már jól van segítséget kérnék mert a szülei nehezen döntenek milyen inzulin adagolót válasszanak.Segítséget megköszönném. Lehet nem jó helyre írok de akkor elnézést.
Kedves Nagymama!
Kérdésedet átmozgattam ide: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/5964-cukorbetegseg-csecsemokorban-69.html mivel itt hamarabb rátalálnak a gyerkőcös mamák, akik egyéb jó tanáccsal is tudnak segíteni. Tedd fel bátran a többi kérdésedet is.
Természetesen itt is jó helyen volt a kérdésed, de a csecsemős topikban olvashatsz még hasznos tippeket.
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!!
Nem tudom miért de gyermekem Levente cukor értékei már teljesen kiborít. Olyan rosszak(magasak ), hogy már nem tudom mit tegyek??
persze újat szúrtunk meg nem evett semmi olyat amit nem lehetett volna, nem esett le a cukorja, nem tűnik betegnek és napok óta nem értem miért de alig megy le a vc. értéke.
Tegnap is délután magas volt akkor beadtunk korrekciós bólust akkor lejebb ment 6.9-re az jó akkor vacsizott normál módon majd lefekvés elött 9.1-et mértünk nem evett semmit így feküdt le mire én mentem lefeküdni megmértem neki már 11.2 volt így hagytam mondván igy máskor jó szokott lenni. Na most reggelre 10.0 volt:o Komolyan mondom most ugy érzem belefáradtam, nem tudom mit csináljak napok óta ez megy értetlen értékek sora!!! 02.22.-én megyünk első pumpás HgA1C szint mérésre már előre rettegek tőle!!!! a régi 7.6 volt. Hát ez a mostani szerintem jó ha 9 lesz.. Mit fognak erre mondani... De mit csináljak már ugy érzem a gyerek ujjából szitát csinálok annyit mérünk normálisan eszünk nincs plussz kaja....
Másoknak mi a tapasztalata ezt mi okozza? Nektek milyenek az értékeitek?
Szegény gyerek!!! Nagyon félek a következményektől ami ugyan késöbb jelentkeznek de ha már most nem tudjuk tartani a norm.értékeket!!!!
Üdv. mindenkinek! Edit67

szia!
nem tudom, helyre álltak-e már a dolgok, de szeretnék két bíztató dolgot írni:
én 84-ben lettem cukros - akkor még sokkal rosszabb helyzet volt a kezelés terén, szerintem nekem nagyon ritkán lehetett 10 alatti a cukrom. Akkor még nem volt mérő, hetente egyzser, reggel, éhgyomorra mértek és elég gyakran volt 10 felett. Sajnos összesen ennyi adat volt, amire terápiát építettek. Jelenleg sincs szövődményem. Hidd el, ha akár napokon át is 10 körüli a cukra, semmi baja nem lesz!!!
Sajnos a fiam is cukros, 2 éves múlt decemberben. Elmondom az utolsó pár hetünket: néhány napig folyamatosan magas cukrai voltak, meg is ijedtünk. Kb. 2 nap alatt vissza állt a régi rend, 4 és 10 közötti cukrokkal, kb. 5-6-os napi átlagokkal. Aztán amiatt, hogy az adott inzulinhoz (penes) sosem volt türelme megenni a megfelelő CH-t, elkezdtük visszavenni az inzulinját és ennek megfelelően a CH-t is. És tudod, mi történt? Most majdnem annyi CH-t kell ennie, mint előtte a több inzulinhoz ahhoz, hogy jó legyen a cukra. Logikus? NEM! Azért írom ezt le, mert ilyen kis gyereknél annyi mndentől függ ez, hogy igazából majdnem hogy nem érdemes az okát keresni, csak ha mondjuk egy hétig fennáll. addig meg tűzoltás, nincs más. Tudom, a legrosszabb az, hogy úgy érzed, mindent megteszel, mégsem megy. De változni fog folyamatosan. És nem logikusan! Ricsinek pl. az időjárás és a mozgás semmilyen hatással nincs a cukrára, másoknak van... nem somogyizik! nincs hajnali jelensége. mindenki másképp reagál a kis változásokra. szóval türelem és ha tendenciózusan ugyanaz a baj, na akkor kérdezd meg a dokit. De remélem, azóta már rendben vagytok :)
 
Szia Tubi!
Köszönöm a választ és a biztatást!
Igen mostanra "normalizálódott" a helyzet. Vannak érdekes esetek de ezek szerint mindig is lesznek.
Talán tényleg nem kellene logikát keresnem, nincs értelme mert logika nincs ebben a betegségben. Csak úgy ahogy írod minél jobban akarom csinálni annál bántóbb a dolog!!
Köszi!
Üdv.: Edit
 

remka

Új tag
Pumpa vagy pen

Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje a fórumot, de annyi hozzászólás van, hogy sajnos nem tudok mindent elolvasni, ezért szeretnék inkább kérdezni.
Kisfiam most lesz 8 éves, 2,5 éve cukorbeteg. Korábban nem gondolkodtunk a pumpán, mert jók voltak a vc értékei, de náhány hónapja jelentősen romlottak a cukrai a korábbi értékekhez képest, ezért szóba került a pumpa. A HbA1c értéke 6,5% körül szokott lenni, háromszor kap inzulint, reggel és este Humulin M3-at, ebédhez pedig Actrapidot.
A kérdéseim akövetkezők:
- Milyen előnye, illetve hátránya van a pumpának a penhez képest?
- Hogyan változott a HbA1c értéke, miután áttértetek a pumpára?
- Gyakrabban,vagy ritkábban vannak-e hipók a pumpával?
- Biztonságos-e a pumpa használata, nem kell-e attól félni, hogy a gyerkőc több inzulint ad be magának?
- Mennyire zavarja a pumpa a mozgásban, vagy éjszaka alvás közben?
- Nem szokott-e begyulladni a kanül helyén a bőre?
- Nem válnak-e előbb utóbb az előnyök hátránnyá? Ez alatt azt értem, hogy egy fegyelmezett betegnek, aki a pen mellett betartja a szigorú CH diétát, nem válik-e kárára az, hogy a pumpa nagyobb szabadságot ad?

Doktornő javasolta a pumpát, márkát nem mondott, de én a Medtronic Veo-t szeretném. A férjemet kellene meggyőznöm, ő az aki jobban fél a pumpától, nem lesz-e betegségtudata a gyereknek, ha mindig ott lóg az oldalán a pumpa, nem tudja-e túladagolni az inzulint, stb. A fiam azt mondta, hogy ő szeretne pumpát.
<o:pElőre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Remka
</o
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje a fórumot, de annyi hozzászólás van, hogy sajnos nem tudok mindent elolvasni, ezért szeretnék inkább kérdezni.
Kisfiam most lesz 8 éves, 2,5 éve cukorbeteg. Korábban nem gondolkodtunk a pumpán, mert jók voltak a vc értékei, de náhány hónapja jelentősen romlottak a cukrai a korábbi értékekhez képest, ezért szóba került a pumpa. A HbA1c értéke 6,5% körül szokott lenni, háromszor kap inzulint, reggel és este Humulin M3-at, ebédhez pedig Actrapidot.
A kérdéseim akövetkezők:
- Milyen előnye, illetve hátránya van a pumpának a penhez képest?
- Hogyan változott a HbA1c értéke, miután áttértetek a pumpára?
- Gyakrabban,vagy ritkábban vannak-e hipók a pumpával?
- Biztonságos-e a pumpa használata, nem kell-e attól félni, hogy a gyerkőc több inzulint ad be magának?
- Mennyire zavarja a pumpa a mozgásban, vagy éjszaka alvás közben?
- Nem szokott-e begyulladni a kanül helyén a bőre?
- Nem válnak-e előbb utóbb az előnyök hátránnyá? Ez alatt azt értem, hogy egy fegyelmezett betegnek, aki a pen mellett betartja a szigorú CH diétát, nem válik-e kárára az, hogy a pumpa nagyobb szabadságot ad?

Doktornő javasolta a pumpát, márkát nem mondott, de én a Medtronic Veo-t szeretném. A férjemet kellene meggyőznöm, ő az aki jobban fél a pumpától, nem lesz-e betegségtudata a gyereknek, ha mindig ott lóg az oldalán a pumpa, nem tudja-e túladagolni az inzulint, stb. A fiam azt mondta, hogy ő szeretne pumpát.
<o:pElőre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Remka


Szia Remka!
Mátém szintén 8 éves, de már több, mint 4 éve pumpás. Ugyan ilyen kérdés-hegyek cikáztak a gondolataimban, amikor pumpán gondolkodtunk!
Abszolút jól fogadta Máté a pumpát - akkor még csak 4 éves sem volt...
De most Téged a pumpahasználat 8 évesen kérdés érdekel...
</o<o:p
Sorban a kérdéseidre a válaszaim:
- Előnye a pumpának a penhez képest: ritkábban felejti otthon az ember a pumpát, mint a pent... Elhagyni is kisebb az esély! Gondolok itt az iskolásságra! Nem kell naponta 3-szor szúrni, elég 2 naponta kanülcseréléskor. Ha a gyermek még bizonytalanul szúrja önállóan a pnt, vagy csak felnőtt (tanár) segytségével kivitelezhető, akkor az is könnyebbség, hogy egyedül is meg tudja csinálni - természetesen a tanári felügyelet itt is szükséges lehet!
Hátránya: tesi órán érdemes levenni, vagy ha bármi mást sportol a gyerkőc. Ilyenkor nem érdemes az iskolatáskába tenni, hanem ajánlott a tanárra bízni a pumpát. De ez nem is igazán hátrány! Beakadhat a szerelék, kihúzódhat a kanül egy hevesebb játszás közben. Máténak összesen 2 alkalommal fordult elő ilyen (egyszer Ő akadt fennt valamiben, másodszor pedig nadráglehúzás közben jött ki, konkrétan a WC-n), de egyedül be tud szúrni másik kanült, úgyhogy nem volt belőle probléma!
- Máté HbA1c-i évek óta 5,3-5,5 körüliek, de már kezdődött 4-el is... Szerintem ezek az értékek szupernek mondhatóak! Természetesen nem szabad azonnali HbA1c javulást elvárni a pumpázás kezdetekor! Eltelhet akár 1-1,5 év is, hogy valami "látszódjon"! De ez kinél-kinél hogyan változik, van, akinek azonnali javulása van, van, akinek kicsit több idő kell!
- Máténak határozottan ritkábban vannak hipói pumpa mellett, pennel havonta-másfél havonta hipós kómái voltak! Nem túlzok, de volt már 0,6-os cukra több alkalommal is! Ehhez képest a 4 év alatt nem fordult elő eszméletvesztés! Sőt, hogy ne csak a hipókat említsem, gyakorlatilag a hiper cukrokat is el tudjuk kerülni! Összességében mind a hipók, mind a hiperek jelentősen csökkentek, és nem olyan drasztikusak, nagyon hamar le tudjuk kezelni az alacsony/magas cukikat!
- Véletlen inzulinadagolás, túladagolás gyakorlatilag kizárt, ha a gyermek használja a pumpán levő billentyűzárat (Máté is használja!), és nem adagol véletlen (vagy szándékosan...) több/kevesebb inzulint az előírtnál/kelleténél! Tehát én ettől nem félek, hogy véletlen adagoljon magának inzulint! Ahhoz, hogy inzulint tudjon beadni magának a pumpával, több gombot kell egymás után, meghatározott sorrendben megnyomnia - elég kicsi a valószínűsége, hogy véletlenszerűen pontosan ugyan abban a sorrendben nyomódon meg a pumpa gombja mondjuk a gyerek zsebében!
- Máté úgy rohan-fekszik-mászik ésatböbbi, hogy egyáltalán nem zavarja, hogy a pumpa rajta van! Éjszaka sem zavarja! Van nagyon sokféle hordozási módszere a pumpának, ki kell próbálni többet is, és amelyik a gyerkőcnek a legjobban bejön, azt kell alkalmazni!
- A kanül helyen igen ritkán gyullad be, Máténak egyáltalán nem, vagy évente 1-2 alkalommal, de nem durván, az én bőröm szuperérzékeny, nálam előfordul, hogy bepirosdik a helye, de engem minden kiüt, lassan már a desztillált víz is... Szóval, az én esetem nem mérvadó, de van ilyen is...
- Nálunk nem váltak hátránnyá az előnyök, sőt! Óriási segítség, hogy pumpája van, nagyon hamar megtanulta a használatát, mondhatom, hogy felelősségteljesen bánik a készülékkel. A "nagyobb szabadság" nem feltétlen kell, hogy hátránnyá váljon, ha a gyermekkel "okosan" tanítjuk meg az "előnyök alkalmazását"! Ez egy 8 éves lurkónál még a szülőn múlik... Ha megköveteled a fegyelmezettséget, de "megtanítod örülni" a gyerkőcöt a hétvégi/szünidei kis lustálkodásra (reggel nem kell pl. 7-kor kelni minden nap...), akkor a gyermek is "partnernek" érez majd Téged is és a pumpát is! De ténylegesen fontos a következetesség, és a pumpa is fegyelmet kíván! Ha nem engeded a "pumpa fejére nőni", akkor nem hiszem, hogy hátránya lenne a pumpának!

Nem hinném, hogy maga a pumpa okozna betegségtudatot... Ha nincs jelenleg betegségtudata, akkor a pumpa sem fogja kiprovokálni belőle ezt az érzést!
Az pedig mindenképpen bíztató, hogy a gyerkőc is szeretné a pumpát!
Apukánál pedig valószínűleg az a "probléma" áll fenn, hogy Neki lenne "beteg a gyermekem" tudata, ha látná a gyermekén a pumpát. Nem lehetséges ez a feltételezésem? Addig, amíg a gyermek nem érzi "nyűgnek" a pumpát, addig ne gondolja azt a szülő, hogy mégiscsak nyűg annak a gyereknek a pumpa - és itt most egy 8 éves gyermekre gondolok! Úgyis megmondja a gyermek, ha zavarja - fizikálisan, vagy pszichésen!
És ne feledjétek, hogy 3 hónap próbaidővel kezditek a pumpázást, ami azt jelenti, ha mégsem jönne be a gyereknek a pumpa, akkor a 3 hónap alatt bármikor visszaadhatjátok! Ettől még a későbbiekben - amikor "megérik" a pumpázásra - bármikor kérhetitek újra a pumpát!
</o
 

umbra08

Aktív tag


Szia Remka!
Mátém szintén 8 éves, de már több, mint 4 éve pumpás. Ugyan ilyen kérdés-hegyek cikáztak a gondolataimban, amikor pumpán gondolkodtunk!
Abszolút jól fogadta Máté a pumpát - akkor még csak 4 éves sem volt...
De most Téged a pumpahasználat 8 évesen kérdés érdekel...

Sorban a kérdéseidre a válaszaim:
- Előnye a pumpának a penhez képest: ritkábban felejti otthon az ember a pumpát, mint a pent... Elhagyni is kisebb az esély! Gondolok itt az iskolásságra! Nem kell naponta 3-szor szúrni, elég 2 naponta kanülcseréléskor. Ha a gyermek még bizonytalanul szúrja önállóan a pnt, vagy csak felnőtt (tanár) segytségével kivitelezhető, akkor az is könnyebbség, hogy egyedül is meg tudja csinálni - természetesen a tanári felügyelet itt is szükséges lehet!
Hátránya: tesi órán érdemes levenni, vagy ha bármi mást sportol a gyerkőc. Ilyenkor nem érdemes az iskolatáskába tenni, hanem ajánlott a tanárra bízni a pumpát. De ez nem is igazán hátrány! Beakadhat a szerelék, kihúzódhat a kanül egy hevesebb játszás közben. Máténak összesen 2 alkalommal fordult elő ilyen (egyszer Ő akadt fennt valamiben, másodszor pedig nadráglehúzás közben jött ki, konkrétan a WC-n), de egyedül be tud szúrni másik kanült, úgyhogy nem volt belőle probléma!
- Máté HbA1c-i évek óta 5,3-5,5 körüliek, de már kezdődött 4-el is... Szerintem ezek az értékek szupernek mondhatóak! Természetesen nem szabad azonnali HbA1c javulást elvárni a pumpázás kezdetekor! Eltelhet akár 1-1,5 év is, hogy valami "látszódjon"! De ez kinél-kinél hogyan változik, van, akinek azonnali javulása van, van, akinek kicsit több idő kell!
- Máténak határozottan ritkábban vannak hipói pumpa mellett, pennel havonta-másfél havonta hipós kómái voltak! Nem túlzok, de volt már 0,6-os cukra több alkalommal is! Ehhez képest a 4 év alatt nem fordult elő eszméletvesztés! Sőt, hogy ne csak a hipókat említsem, gyakorlatilag a hiper cukrokat is el tudjuk kerülni! Összességében mind a hipók, mind a hiperek jelentősen csökkentek, és nem olyan drasztikusak, nagyon hamar le tudjuk kezelni az alacsony/magas cukikat!
- Véletlen inzulinadagolás, túladagolás gyakorlatilag kizárt, ha a gyermek használja a pumpán levő billentyűzárat (Máté is használja!), és nem adagol véletlen (vagy szándékosan...) több/kevesebb inzulint az előírtnál/kelleténél! Tehát én ettől nem félek, hogy véletlen adagoljon magának inzulint! Ahhoz, hogy inzulint tudjon beadni magának a pumpával, több gombot kell egymás után, meghatározott sorrendben megnyomnia - elég kicsi a valószínűsége, hogy véletlenszerűen pontosan ugyan abban a sorrendben nyomódon meg a pumpa gombja mondjuk a gyerek zsebében!
- Máté úgy rohan-fekszik-mászik ésatböbbi, hogy egyáltalán nem zavarja, hogy a pumpa rajta van! Éjszaka sem zavarja! Van nagyon sokféle hordozási módszere a pumpának, ki kell próbálni többet is, és amelyik a gyerkőcnek a legjobban bejön, azt kell alkalmazni!
- A kanül helyen igen ritkán gyullad be, Máténak egyáltalán nem, vagy évente 1-2 alkalommal, de nem durván, az én bőröm szuperérzékeny, nálam előfordul, hogy bepirosdik a helye, de engem minden kiüt, lassan már a desztillált víz is... Szóval, az én esetem nem mérvadó, de van ilyen is...
- Nálunk nem váltak hátránnyá az előnyök, sőt! Óriási segítség, hogy pumpája van, nagyon hamar megtanulta a használatát, mondhatom, hogy felelősségteljesen bánik a készülékkel. A "nagyobb szabadság" nem feltétlen kell, hogy hátránnyá váljon, ha a gyermekkel "okosan" tanítjuk meg az "előnyök alkalmazását"! Ez egy 8 éves lurkónál még a szülőn múlik... Ha megköveteled a fegyelmezettséget, de "megtanítod örülni" a gyerkőcöt a hétvégi/szünidei kis lustálkodásra (reggel nem kell pl. 7-kor kelni minden nap...), akkor a gyermek is "partnernek" érez majd Téged is és a pumpát is! De ténylegesen fontos a következetesség, és a pumpa is fegyelmet kíván! Ha nem engeded a "pumpa fejére nőni", akkor nem hiszem, hogy hátránya lenne a pumpának!

Nem hinném, hogy maga a pumpa okozna betegségtudatot... Ha nincs jelenleg betegségtudata, akkor a pumpa sem fogja kiprovokálni belőle ezt az érzést!
Az pedig mindenképpen bíztató, hogy a gyerkőc is szeretné a pumpát!
Apukánál pedig valószínűleg az a "probléma" áll fenn, hogy Neki lenne "beteg a gyermekem" tudata, ha látná a gyermekén a pumpát. Nem lehetséges ez a feltételezésem? Addig, amíg a gyermek nem érzi "nyűgnek" a pumpát, addig ne gondolja azt a szülő, hogy mégiscsak nyűg annak a gyereknek a pumpa - és itt most egy 8 éves gyermekre gondolok! Úgyis megmondja a gyermek, ha zavarja - fizikálisan, vagy pszichésen!
És ne feledjétek, hogy 3 hónap próbaidővel kezditek a pumpázást, ami azt jelenti, ha mégsem jönne be a gyereknek a pumpa, akkor a 3 hónap alatt bármikor visszaadhatjátok! Ettől még a későbbiekben - amikor "megérik" a pumpázásra - bármikor kérhetitek újra a pumpát!


Rövid, tömör, lényegre törő összefoglaló!
:cool:
Gratula!
 

remka

Új tag
Tímeácska,

Nagyon köszönöm, hogy ilyen hosszan válaszoltál a kérdéseimre. Megmutattam a férjemnek is a válaszokat, és úgy döntöttünk, hogy belevágunk.
Nálam már hónapok óta érett a dolog, és azt hiszem pont ezek a gyakorlati tanácsok, válaszok hiányoztak ahhoz, hogy meghozzuk a döntést.
Szigorú és következetes szülőnek tartom magam (már ami a diabot illeti), de az utóbbi időben úgy éreztem, hogy belefáradtam abba, hogy mindent a fiam étkezéseihez igazítunk. Állandó rohanás az életünk, hogy időben hazaérjünk, és kész legyen az ebéd és a vacsora, főleg az esti időpontnál akár fél óra csúszás is rengeteget számít. Pumpával gondolom nem jelent nagy problémát, ha 18h helyett 19h-kor vacsorázik csak, ugye?
Mostanában több születésnapi buliba is meghívták a fiamat, ami szintén nagy megpróbáltatás volt mindkettőnk számára. Hiába vittem neki diabos tortaszeletet, így is mindig nagyon megdobta a cukrát a 2-3 órába sűrített étkezés (torta, pizza, stb), hiába korrigáltam Actrapiddal. Gondolom ezeket a helyzeteket is jobban lehet kezelni pumpával, mint pennel.

Lenne még egy kérdésem: Igaz-e az, hogy a pumpánál sokkal pontosabban kell számolni a szénhidrátot, mint a pennél? Ez itthon nem probléma, mert még a mai napig rengeteg mindent mérek, de az iskolában képtelenség pontosan kiszámítani az ebéd Ch tartalmát. Sajnos ugyanazt kapja, mint a többiek (nincs lehetőség diabos kajára), persze amikor tészta, rizs, sütemény stb. van, olyankor viszek be neki valami mást.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Remka
 

remka

Új tag
Szívesen elolvasnám Poe szakdolgozatát, de egyik link sem működik.
Tudnátok segíteni, hogy hol tudom letölteni vagy elolvasni?

Köszi,
Remka
 

poe

Őstag
Szia Remka!

Jól döntöttetek, könnyebb lesz a pumpával. A viselését szerintem úgy kell felfogni, mint egy szemüvegét - nem föltétlen öröm, de hamar megszokható. :)
Nem gondolom, hogy pontosabban kéne CH-t számolni mint pennél. Amire te gondolsz az az ultragyors és a gyors hatású inzulinok működése közti különbség lehet. Actrapiddal nem igazán lehet korrigálni, mivel hosszú idő alatt szívódik fel. Ha valaki ultragyorsat használ penben, akkor a bólus és a korrekció hasonlóan működik, mint a pumpánál.
Pumpa esetében, korrektül beállított bázisnál, nem gond az étkezés csúszása, vagy akár kihagyása sem.
A szakdolgozatomat a napokban feltöltöm valahová és teszek ide egy linket. ;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szívesen elolvasnám Poe szakdolgozatát, de egyik link sem működik.
Tudnátok segíteni, hogy hol tudom letölteni vagy elolvasni?

Köszi,
Remka

Szia Remka!

Jól döntöttetek, könnyebb lesz a pumpával. A viselését szerintem úgy kell felfogni, mint egy szemüvegét - nem föltétlen öröm, de hamar megszokható. :)
Nem gondolom, hogy pontosabban kéne CH-t számolni mint pennél. Amire te gondolsz az az ultragyors és a gyors hatású inzulinok működése közti különbség lehet. Actrapiddal nem igazán lehet korrigálni, mivel hosszú idő alatt szívódik fel. Ha valaki ultragyorsat használ penben, akkor a bólus és a korrekció hasonlóan működik, mint a pumpánál.
Pumpa esetében, korrektül beállított bázisnál, nem gond az étkezés csúszása, vagy akár kihagyása sem.
A szakdolgozatomat a napokban feltöltöm valahová és teszek ide egy linket. ;)

Fent van még, csak megváltozott a link, hamarosan a lap tetején is javítjuk...
http://drinfo.hu/forum/images/Egy_gephez_kotve-szabadon.pdf

OFF: meg is történt, működik a fenti link! - nofre
 
omnipod

Írtam egy amerikai fórumra is, érdeklődtem, ki ismeri ezeket az új pumpákat és hát kaptam is a kicsit lesajnáló megjegyzéseket, hogy jaj, hát az Omnipod tök régi meg minden, meg "nekem is már 2 éve van", "nekem 1 éve van" stb stb....
Ismerek embereket, akiknek van :D Tetszik nekik és imádják, ez egy létező, működő, évek óta használatban lévő pumpa! Drágább amúgy valamivel a normál pumpáknál, de nem lehet nagy a különbség.
Igen, undorító, hogy mi itt, magyarhonban nem választhatjuk meg ezeket a dolgokat. Szerintem sokan hajlandóak lennének a sima pumpáknál még többet is fizetni, de azért nem mindent, mert az megfizethetetlen lenne persze, de legalább annyi támogatást adhatnának rá, mint az itteni pumpákra. Ez ugyanaz, mint a tesztcsík, miért nem kaphatok én akármelyik tesztcsíkra ugyanannyi támogatást, mint a támogatottakra (mindegyiknek ugyanannyi a támogatása), ha ugyanúgy havi 3 dobozzal iratok fel?
Hát nem tudom, én szeretnék normális életet és ha erre van lehetőségem egy ilyen kütyüvel, akkor én ezért bizony képes lennék kimenni...

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, szívesen adok pár infót a ketyeréről, mivel tavaly nyáron volt alkalmam megismerkedni vele.
A készülék tényleg nagyon szuper és ráadásul azt ígérték tavaly őszre elkészül az újabb modell (kb 20-30%-al kisebb lesz, sajna erről még nincs infóm).
A nyár elején beszélgettem azzal a hölggyel, aki a magyarországi piacra kerülésért küzdött a konkurencia és az OEP akadályoztatásai ellenére is.
Elméletben 2011 év végétől kellett volna itthon piacra kerülni a terméknek, de ez idáig ismeretlen okok miatt még nem történt meg.
A készülékről: két részből áll egy adagolóból és egy színes kijelzős vezérlőegységből
Adagoló: vízálló öntapadós ragasztófelülettel kell felhelyezni a bőrre és a vezérlőn keresztül kell aktiválni. Az adagoló ekkor egy hajszálvékony kanült szúr a testünkbe (elsőre eléggé meglepő, de szinte teljesen fájdalommentes). Az adagolóba egy injekciós fecskendő segítségével töltjük be az inzulint. Minden adagoló csak egyszer használható (sajna nem tudom hány napig, talán 7). A vezérlő egység jelzi mikor kell cserélni.

A vezérlőn kell beállítani a folyamatos adagolási mennyiséget és az alkalmiakat is. Az adagoló a neki beállított mennyiséget a vezérlő nélkül is folyamatosan adagolja, viszont az étkezésekhez szükséges mennyiséget csak a vezérlőn keresztül lehet beadni.
A vezérlő tudására nem térnék ki mert sokkal többet tud, minthogy nekiálljak részletezni.

Ha valakit komolyan érdekel a termék vagy csak megnézné a gyártó honlapján lehet kérni demo készüléket.
Figyelem! ez csak a tű beszúrását és a készülék hordását szemlélteti. Inzulint nem adagol!
https://www.myomnipod.com/DemoPodConditionsAgreement/ -itt. Én most rendeltem egyet, mert kiváncsi vagyok, hogy elkészült e az új és ha igen akkor milyen lett.

Ár: Nincs pontos ár infóm, de az itthoni "forgalmazó" szerint éves szinter bontva kb 10-20%-al drágábbra jön ki mint a konkurencia termékei, viszont ugye ezt nem egybe kellene fizetni hanem ahogy felírásra kerülnek a kellékek.

Hirtelen ennyit tudtam leírni, remélem segítettem valamennyit. Fejlemény esetén mindenképpen jelzek.

Még egy hír: A Medtronic is egy POD-os eszköz fejlesztésén dolgozik, kb 2 év múlvára ígérték a piacra kerülését (Magyaro.-ra kiváncsi leszek).
Ez az eszköz, az információim alapján kisebb lesz és egyben bele lesz intregnálva egy sejtközi glükózmérő is.
Nem tudom tudjátok e, de a készülékeket 4 évre írják fel és egyenlőre nincs lehetőség (tudtommal) ez idő alatt áttérni másik készülékre.

Szép napot!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Ha valakit érdekel, szívesen adok pár infót a ketyeréről, mivel tavaly nyáron volt alkalmam megismerkedni vele.
Szép napot!
Szia Leonardoatis!
Minket minden info, újdonság, hír, saját tapasztalat, vélemény érdekel. Mindig kutatjuk, keressük az elérhető legjobb kütyüket, tudjuk, nálunk utána kell járni mindennek.
Úgyhogy várunk a fejleményekkel, és köszi, hogy ezt is megosztottad velünk. :dr_24:
 

zsuzsa

Új tag
Sziasztok!
Van egy barátnőm akinek a kisfiáról lekerült a pumpa, és a megmaradt eszközöket szívesen felkínálná, ha van rá érdeklődő. Accuchek Spirit pumpához van 75 db patron, 20 db tenderlink 60cm,17 mm, 24 db 60cm,13 mm szerelék, és Diamesco Comfort, kompatibilis inf. 38 db 30 cm 17mm.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Van egy barátnőm akinek a kisfiáról lekerült a pumpa, és a megmaradt eszközöket szívesen felkínálná, ha van rá érdeklődő. Accuchek Spirit pumpához van 75 db patron, 20 db tenderlink 60cm,17 mm, 24 db 60cm,13 mm szerelék, és Diamesco Comfort, kompatibilis inf. 38 db 30 cm 17mm.

Szia Zsuzsa!
Engem az összes kanül és patron érdekelne, ketten a Mátéval elég sokat használunk... Részleteket (árat, elérhetőséget, stb) priviben küldjél légy szíves!
Köszönöm!
 

tímeácska

Őstag
Ha valakit komolyan érdekel a termék vagy csak megnézné a gyártó honlapján lehet kérni demo készüléket.
Figyelem! ez csak a tű beszúrását és a készülék hordását szemlélteti. Inzulint nem adagol!
https://www.myomnipod.com/DemoPodConditionsAgreement/ -itt. Én most rendeltem egyet, mert kiváncsi vagyok, hogy elkészült e az új és ha igen akkor milyen lett.

Szia!
Sajnálattal olvastam, hogy csak Amerikában és Puert Ricoban lehet rendelni demot. :( Esetleg nincs rá mód, hogy rendelj párat, hogy mi is közelebbről megszemlélhessük? Biztosan lennénk páran, akiket érdekelne!
 

gandika

Új tag
Sziasztok! Kislányomnak április-májustól van kilátásba a pumpa.Medtronic MiniMed Paradigm Veo rendszerűt választottunk, és szeretném megkérdezni tőletek, mik a tapasztalatok ezzel a készülékkel.Eddig jó 3 évig penesek voltunk, és most minden infó érdekel a pumpánal kapcsolatban. Köszönettel:Andi
 
Oldal tetejére