Insulinpumpa

Nekem is Spirit van és Combo folytatásra gondolok. Több időm van a meggondolásra, a jövő év elejéig. Kíváncsi leszek a tapasztalataidra a két ketyere közötti különbségekre.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! 5. hónapja pumpás a fiam,de még mindig napi szinten okoznak problémát a bubik....A tegnapi napon már nagyon elkeseredtem,mert 3 alkalommal kellett kilégtelenítenem a csövet és mindannyiszor jó 1,5-2cm-es LÉGOSZLOPOK voltak a csőben.
A tartályt minden alkalommal sikerül teljesen bubimentesen feltölteni (ceruzával nyomom át az inzulint), aznap minden jó és másnaptól jönnek a bubik.
A tartályában is mindig látok legalább 3-4 kisebb-nagyobb bubit,általában a szilikongyűrűn csücsülni....
Mit rontok el?Mit csináljak másképp?
Medtronic pumpa/apidra inzulin.Leggyakrabban csíptetővel viseli a nadrágján,tehát felfelé álló tartállyal ,de ha az övestartóban van,akkor sem más a helyzet!
Nagyon megköszönném,ha segítenétek!!!

Szia!

Egy tipp: Én legtöbbször övön hordom, LEFELE néz a cső, és így ha buborék keletkezik is (mert az azért gyakran keletkezik) nem kerül bele a csőbe. Ezért a kanül- és patroncserét leszámítva nem állok neki kilégteleníteni a tartályból a buborékot, mindaddig, amég véletlenül bele nem megy a csőbe.
Ezért nem szoktam egyszerűen zsebre tenni a pumpát, mert akkor a cső felfele állna.
Lehet még nyakba lógatni is.

Üdv:
Zöldfülü
 
Szisztok!

Lehet, hogy Nektek nem új, de ha valaki venni szeretne Accu-Chek kiegészítőket, akkor nem csak a Vatera jöhet szóba.
Én most bukkantam rá a www.aprod.hu oldalra, ahol meglepően sok Accu-Chek kiegészítőt kínálnak (persze sokat használtan).

Üdv:
Zöldfülü
 

g_andi

Tag
Sziasztok!3 hónap pumpahasználat után a 8.8,majd 8.4-es HgA1c lement 7.7-re, pedig féltem tőle, mert kanül ferdülés miatt, volt úgy hogy Apuka 33 feletti cukorral hozta haza az oviból nyár közepén és voltak 20 feletti értékeink is ugyanilyen okból kifolyólag.Remélem ezután csak ennél jobb lesz. Szép Napokat!
 

borka

Őstag
Sziasztok!3 hónap pumpahasználat után a 8.8,majd 8.4-es HgA1c lement 7.7-re, pedig féltem tőle, mert kanül ferdülés miatt, volt úgy hogy Apuka 33 feletti cukorral hozta haza az oviból nyár közepén és voltak 20 feletti értékeink is ugyanilyen okból kifolyólag.Remélem ezután csak ennél jobb lesz. Szép Napokat!

Gratulálunk!!!!!!!!lesz ez még jobb is.:D
 

emi76

Új tag
Sziasztok, kb. 6 éve használok medtronic pumpát 722, most a pumpacentrum szeretne rábeszélni roche pumpára, kérlek benneteket, aki ilyet használ írja meg nekem tapasztalatait, azt hiszem combot fognak ajánlani, és szeretném tudni a szerelék árát is, mert eddig 7800 fizettem havonta,köszi üdv
 
Sziasztok, kb. 6 éve használok medtronic pumpát 722, most a pumpacentrum szeretne rábeszélni roche pumpára, kérlek benneteket, aki ilyet használ írja meg nekem tapasztalatait, azt hiszem combot fognak ajánlani, és szeretném tudni a szerelék árát is, mert eddig 7800 fizettem havonta,köszi üdv

Szia!
Én négy és fél éve használok AC Spiritet. Nem tudom más pumpákkal összehasonlítani, de nekem teljesen megfelel minden funkciója. Sok helyen olvashatsz arról, hogy mit tud. Inkább ezeket emelem ki: technikai gond soha nem volt vele, de a sok nyomkodástól mostanra leestek az oldalsó gombjai, és több helyen elkopott a műanyag borítás. Én személy szerint nem érzem magam mögött a Roche-t, csak egyszer hívtak, hogy mi van velem. Ez nem általánosítás, mert az is igaz, hogy én sem kerestem őket... Kb. másfél hónap múlva már Combót használok majd, akkor tudok többet is mondani róla. Szerintem az azonos ár miatt a vércukormérőbe épített távirányító és bólusszámoló miatt egyértelműen jobb, mint a Spirit.:)

A szerelékek árát itt megtalálod: http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog&portallang=hu >> Segédeszközök gyógyszerbeadáshoz >> Infúziós pumpák
 
Sziasztok!

Elég furcsa a kérdésem. Tapasztaltatok már olyat, hogy a korpás zsemle brutálisan megemeli a vércukrot? Kisfiam ha ezt eszik akkor 2,5-3 óra múlva 14 v. 16 lesz a cukra. Közben hipo nincs, mert most szenzor van rajta és látom. Ezen kívül a szél befolyásoló hatásáról kinek van tapasztalata? Én eddig kettős frontra gyanakodtam, de most úgy tűnik, hogy az északnyugati szél a ludas. Mit gondoltok?
:o
Köszi a válaszokat!

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
 
Szia!

Kisfiam 3 hónapja használ Combo-t. Ez az első pumpája, nagyon szereti. Egyenlőre még csak az egyszerű bólust használjuk, így még túl sok tapasztalat nincs a többivel kapcsolatban. Probléma se adódott vele különösebben, csak annyi, hogy gyakrabban kellett cserélni az elemet, de szerintem az elem hibája volt.
Most írták fel az első adagunkat, 10 doboz kanült és 2 doboz patront. Ez 35687 ft-volt. Ez nekünk fél évi adag. Hivatalosan.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szép napot!

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
 
Sziasztok!

Elég furcsa a kérdésem. Tapasztaltatok már olyat, hogy a korpás zsemle brutálisan megemeli a vércukrot? Kisfiam ha ezt eszik akkor 2,5-3 óra múlva 14 v. 16 lesz a cukra. Közben hipo nincs, mert most szenzor van rajta és látom. Ezen kívül a szél befolyásoló hatásáról kinek van tapasztalata? Én eddig kettős frontra gyanakodtam, de most úgy tűnik, hogy az északnyugati szél a ludas. Mit gondoltok?
:o
Köszi a válaszokat!

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)

Szia!

Az én fiam ha fúj a szél (ami rendszerint Ény-i) ,akkor folyamatosan HIPOzik......................-ha éjjel arra ébredek,hogy döngeti a redőnyöket a szél,mér megyek is cukrot mérni .
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Elég furcsa a kérdésem. Tapasztaltatok már olyat, hogy a korpás zsemle brutálisan megemeli a vércukrot? Kisfiam ha ezt eszik akkor 2,5-3 óra múlva 14 v. 16 lesz a cukra. Közben hipo nincs, mert most szenzor van rajta és látom. Ezen kívül a szél befolyásoló hatásáról kinek van tapasztalata? Én eddig kettős frontra gyanakodtam, de most úgy tűnik, hogy az északnyugati szél a ludas. Mit gondoltok?
:o
Köszi a válaszokat!

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
Szia Gyöngyi!
Nekem szokott felkúszni a cukrom korpás zsemlétől, de nem vészesen. A rozskenyértől sokkal inkább. Nézd meg, hogy miből áll a korpás zsömle. Ha mindig felmegy a kisfiad cukra, akkor a korpás zsömlét hanyagolni kell.
Szél: régebben sokkal érzékenyebb voltam a frontra, legalábbis a cukrom felborult, de rendesen. Mostanában inkább csak a fejfájás jelentkezik, de elviselhető. Sajna az időjárási frontokat nehéz kitapasztalni, nálatok talán még "szerencsés" is, ha a szélre mindig alacsony cukorral reagál a gyerkőc.
 
Oldal tetejére