Insulinpumpa

gretta

Új tag
Szóval akkor te használod is. Én tényleg elfelejtem, és így gyakran hiányzik az "utáni" mérés, a következő pedig már sokszor a következő "előtti"-je. Na ezt jól leírtam, de biztos értitek. Egyszer a számtangépem képernyő pihijére ezt írtam: "Cuki mérés!!!" Mit gondoltok bevált??? Talált, sűllyedt.

:) találékony vagy... És ha nem kapcsolt be a képernyővédő???? :)
Én a mobilomat állítottam be figyelmeztetőre. Mondjuk én általában egy időpontban eszek, így ezt meg lehetett oldani. Ha nem meg akkor kinyomtam... De persze a pumpán állítgatni inkább egyszerűbb...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:) találékony vagy... És ha nem kapcsolt be a képernyővédő???? :)
Én a mobilomat állítottam be figyelmeztetőre. Mondjuk én általában egy időpontban eszek, így ezt meg lehetett oldani. Ha nem meg akkor kinyomtam... De persze a pumpán állítgatni inkább egyszerűbb...

Hát igen, nem vált be a képernyő pihi feliratozás. Vagy dógoztam, és nem kapcsolt be, vagy bekapcsolt, és a lányok szóltak, amikor olvasták, szóval semmit nem ért.
Hát a telefonra való beállítás is dőt vesz el az életemből, és fölösleges számolásra késztet. Nekem az tetszik, amit egyszer beállítok, és az dolgozik helyettem. Egyszerűen elfelejtem méréskor beállítani, a következő mérés idejét. Inzulin badáskor én már csak a kaját látom és hallom, és minden egyéb szelektíve kihullik azz zzagyamból.

A mobilodon be tudod állítani, hogy reggel is, délben is, és este is ugyanabban az időben csilingeljen? Nekem csak azt, hogy minden nap (vagy amit kiválasztok) azonos időben csilingeljen.
Persze nekem nem csilingel, mert átlalában én szólok a kakasnak, hogy ideje lenne már kelteni a napot.
 

gretta

Új tag
Hát igen, nem vált be a képernyő pihi feliratozás. Vagy dógoztam, és nem kapcsolt be, vagy bekapcsolt, és a lányok szóltak, amikor olvasták, szóval semmit nem ért.
Hát a telefonra való beállítás is dőt vesz el az életemből, és fölösleges számolásra késztet. Nekem az tetszik, amit egyszer beállítok, és az dolgozik helyettem. Egyszerűen elfelejtem méréskor beállítani, a következő mérés idejét. Inzulin badáskor én már csak a kaját látom és hallom, és minden egyéb szelektíve kihullik azz zzagyamból.

A mobilodon be tudod állítani, hogy reggel is, délben is, és este is ugyanabban az időben csilingeljen? Nekem csak azt, hogy minden nap (vagy amit kiválasztok) azonos időben csilingeljen.
Persze nekem nem csilingel, mert átlalában én szólok a kakasnak, hogy ideje lenne már kelteni a napot.

a telomon beállítottam a figyelmeztetőket. 7, 8.45, 13, 14.45, 19, 20.45,
mivel egy időpontba szoktam enni nekem ez úgy bevállt. ugye mikor terhes voltam akkor egy időpontban kellett ennem. No akkor a köztes időkre is tettem figyelmeztetőt.... egész nap gyakorlatilag pityeg a telóm :) De azért hasznos. Dehát a pumpán is egyszerű ám beállítani... Nem vesz több időt igénybe mint egy bázis% beállítás :) Vagy mint egy táanyagérték számítás. Sztem az is jó lenne ha a pumpába lenne eleve egy tápanyagtábla is. Az én tatyómba ott van egy kis tápanyagfüzetecske... Néha bizony jól jön az is. De egyszerűbb lenne ha a pumpa is tudna ilyeneket tárolni. Merthogy az biztos mindig kéznél van.
 

putty

Új tag
-kérdés-

Sziasztok!
Nekem Accu-Chek Spirit pumpám van. maga a "gép" teljesen jó, DE a hozzá való 45fokos tapasz nekem túl hosszú, a 90fokosat pedig nem tudom "belövő" nélkül használni...
Mi a belövő neve és hol lehet hozzájutni?

Köszönettel:

putty
 

szivosanna

Új tag
[

Szia Putty!

A belövő az AccuChek LinkAssist belövő, és hívd fel a Pharma Marketing Kft-t, ott rendelheted meg, és kihozzák a pumpaszerelékekkel. telefon: 06-1-242-2146

Üdv: Anna
 

gretta

Új tag
sziasztok,
nektek milyenek az elmúlt napokban a cukraitok?!
nekem teljesen az egekbe szálltak. már teljesen tanácstalan vagyok hogy miért. az elmúlt két napban már háromszor is kicseréltem a kanült, mostmár az inzulint is kicseréltem ( hátha valamiért már nem hatott volna úgy....) de semmi változás. már a pumpám 130on megy, de a cukiim változatlan 12es tartomány. a diétát eléggé betartom, szóval ugyanúgy eszek mindent mint azelőtt.
van valami a levegőben??? már tök ideg vagyok tőle.
ugye mi is babára készülünk. a multkori hga1c-m egész jó volt hozzá. 6,9 lett, de a fruktozaminom magasabb lett mint kellett volna. ezért a dokinő tanácsára megvárjuk a köv. labort. szept elején fogok menni, de ha ilyen szépeket mérek akkor a fruktozaminom megint nem lesz jó.....
vmelyik topikban vmelyikőtöknek pont ilyen gondja volt. akkor nagy bölcsen mondtam, hogy biztos szerelékcsere kell....
sztetek foggyulladás okozhatja esetleg?
mert a multheti röntgenen kimutatták, hogy két-három fogam gyulladásban van. De ugye akkor az már régóta gyulladt és eddig nem okozott hipert.
szóval én ezt kizárnám...
azt nem tudom hogy azért az elmult hónapokban szinte mindennap volt egy hipom. az fejtené ki hatását?? de egy hipo nemcsak egyszer csap vissza???? ( 72 órán belül valamikor??? )
na jó még elmélkedem mi lehet az okozója. remélem magától elmúlik a dolog és mihamarabb....
 

poe

Őstag
Szia Gretta!

Az időjárás is tök hülye, az is lehet, bár nekem a meleg inkább lefelé viszi. Viszont néhány hónapja több hétrn keresztül hasonló cipőben jártam. Míg ki nem húzták egymás után 2 fogamat...
Ja és ha a bázist fölvetted 30%-al, akkor a bolusra is számold rá.
 

gretta

Új tag
Szia Gretta!

Az időjárás is tök hülye, az is lehet, bár nekem a meleg inkább lefelé viszi. Viszont néhány hónapja több hétrn keresztül hasonló cipőben jártam. Míg ki nem húzták egymás után 2 fogamat...
Ja és ha a bázist fölvetted 30%-al, akkor a bolusra is számold rá.

jó hogy írod. én eddig, ha fölvettem vmiért a bázist a bólusaimat nem piszkáltam meg. mondjuk nem vettem volna észre, hgy emiatt magasabbakat mérek. vagy függ attól hogy mi miatt emelem meg a bázisom???? no ezt megpróbálom. köszi.
végülis logikus lenne...
 

pusimelu

Őstag
Tegnap este óta folyamtos hypok!Kész vagyok!Mai táanyagbevitelem már a duplája .Amit a rendes ebédemen felül bevittem:fél sárgadinnye mert imádom és ha má egyszer hypozok,1 lottó szelet (már jó rég ettem) és 2 dl apenta bodza jó édes.Mos tartok 3.8 -nál és mindjárt vacsoráznom kéne.(3.1 ről indultam)Rendesen ebédeltem és joghurtot is ettem uzsira.Meli
 

zsuzsa

Új tag
Sziasztok én is tanácsot szeretnék kérni. Tibusnak napok óta nagyon alacsony a cukra, ill. napközben jó, de raggalante hypoval kelünk, csütörtök péntek 2,6 al keltünk csütörtökön még tízórainál is mintha nem evett volna reggelit, 2,7 volt, pénteken voszont minden ugyanígy történt, és tízórainál 10,1 volt, ezért aztán nem vettem vissza a reggeli inzulinból. Este 3-4-5 körüli értékre szokott utóvacsizni, ami mostanában dinnye falatkák, és utána adok rá egy 0,3 at, mert pénteken is dinnyézett még este nem korrigálltam rá, és reggel 8 al keltünk. Ma meg egyszerűen ilyen nem volt, csak egyszer mióta cukros, 1,6 al kelt azt hittem rosszúl látok, mégegyszer mértem, semmi baja nem volt, ellenben velem. Este elcsúsztunk vendégeink voltak 3,1 el vacsizott 8 órakor, és fél tízkor ugyancsak 3 ra evett 3 szem szilvát, így feküdt le. Nem korrigálltam rá. Lehet hogy nem jó ha alacsony cukorra gyümölcsöt eszik, de én úgy tudom hogy pl. a dinnyét is nagyon óvatosan kell kezelni, hát most,ár úgy tapasztalom tibus nagyon bírja enni. De ez most megint csak egy időszak, ilyen nem szokott lenni, és nem is tudom hogy csináljam ilyenkor. Most reggel is reggeli után vártam ehgy kicsit de utána elindítottam a szokásos inzulint, mert ha nem teszem nagyon megugrik. Tudtok valami okosat írni mit hogyan csinállnátok, adjak inkább valami kenyérfélét, vagy kekszet este, és hogyan korrigálljak, vagy ne adjak ilyenkor korrekciót, és mérjem éjszaka, és akkor korrigálljam ha látom hogy emelkedik? Csak ez olyan macera, mert akkor folyamatosan mérnem kell éjjel, és mi ezt már nem szoktuk.
 
sziasztok,
nektek milyenek az elmúlt napokban a cukraitok?!
nekem teljesen az egekbe szálltak. már teljesen tanácstalan vagyok hogy miért.
....


Szia! Nekem is nagyon magas mostanság............4 napja éjjel mértem 20-t, mióta pumpám van nem volt ilyen sok. Eddig a melegre lefele ment, 2,6-2,9 köröl mozgott most a 12 már jónak mondható. A szervezetem még nem reagált így....
Az első teljesen pumpás vércukor eredményem így nem lesz jó
, pedig csak 1 hetet kellett volna kihúznom.......
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap este óta folyamtos hypok!Kész vagyok!Mai táanyagbevitelem már a duplája .Amit a rendes ebédemen felül bevittem:fél sárgadinnye mert imádom és ha má egyszer hypozok,1 lottó szelet (már jó rég ettem) és 2 dl apenta bodza jó édes.Mos tartok 3.8 -nál és mindjárt vacsoráznom kéne.(3.1 ről indultam)Rendesen ebédeltem és joghurtot is ettem uzsira.Meli

Ez az indikációban jól fog mutatni a pumpa projektnél. De csak ott. Pumpával is nehéz ezeket megfogni, de lényegesen jobban alkalmazkodik a szervezet igényeihez.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
mert pénteken is dinnyézett még este nem korrigálltam rá, és reggel 8 al keltünk. Ma meg egyszerűen ilyen nem volt, csak egyszer mióta cukros, 1,6 al kelt azt hittem rosszúl látok, mégegyszer mértem, semmi baja nem volt, ellenben velem. Este elcsúsztunk vendégeink voltak 3,1 el vacsizott 8 órakor, és fél tízkor ugyancsak 3 ra evett 3 szem szilvát, így feküdt le. Nem korrigálltam rá. Lehet hogy nem jó ha alacsony cukorra gyümölcsöt eszik, de én úgy tudom hogy pl. a dinnyét is nagyon óvatosan kell kezelni, hát most,ár úgy tapasztalom tibus nagyon bírja enni. De ez most megint csak egy időszak, ilyen nem szokott lenni, és nem is tudom hogy csináljam ilyenkor. Most reggel is reggeli után vártam ehgy kicsit de utána elindítottam a szokásos inzulint, mert ha nem teszem nagyon megugrik. Tudtok valami okosat írni mit hogyan csinállnátok, adjak inkább valami kenyérfélét, vagy kekszet este, és hogyan korrigálljak, vagy ne adjak ilyenkor korrekciót, és mérjem éjszaka, és akkor korrigálljam ha látom hogy emelkedik? Csak ez olyan macera, mert akkor folyamatosan mérnem kell éjjel, és mi ezt már nem szoktuk.

Zsuzsa, ebben a helyzetben szinte biztos hogy nem szabad korrekciót adni, hiszen folyamatosan alacsony cukikat mértetek. Szerintem nagyon jól csináltad, hogy a dinnyére nem korrigáltál.
Nekem is az elmúlt napokban meglepően jó, és alacsony volt a cukim. Ki is használtam ezt az időszakot, én is több gyümit ettem, mint amennyit szabad lenne.

Én úgy oldottam meg, és a pumpával nektek is van erre lehetőségetek, hogy a gyümire kiszámolt inulinnál kevesebbet adtam be, és ami fontos, hogy vagy 15-30 percre elhúzódva egyenletesen, vagy %-os emeléssel. Pl egy egész fürt szőlő, 1,5 E inzulin 30 perce (Vick írta, hogy a ti pumpátok nem tud 15 percet), vagy 110% 1 óra időtartamra. Mivel gyümölcsről van szó, így hamar visszamérek, mondjuk 15-20 perc múlva, és azerint állítom le a %-os módosítást, vagy meghosszabbítom, vagy felemelem, ha szükséges.
Vigyázni kell a lurkóknál az ilyen kicsi adagoknál, mert ők egyébként is érzékenyebbek, és a napi össz inzulinjuk is kevesebb, mint a mienk. Meg hát ők talán nem is mindig tudnak szólni időben, vagy könnyebben átalusszák az éjszakai hipot. Ha sikerül olyan szinten tartani, hogy ne menjen a cuki 3 alá, akkor az jónak mondható. A korrekciót ilyenkor ha lehet kerülni kell. Az egy szem keksz, vagy egy kenyércsücsök az szerintem nagyon jó megoldás.
 
Oldal tetejére