Insulinpumpa

Kétiker

Új tag
Logikus magyarázat volt, azt mondták, hogy a gondozóba járó betegek közül mindenki átállt már a Medtronikra, csak mi lennénk Animasosak. Ha valami problémánk lenne, nem biztos, hogy tudnának segíteni. Az Animashoz tartozó szenzor támogatottan 36.000-Ft, míg a Medtroniké "csak" 11.000 Ft-ba kerül. Még nem döntöttünk, de az előzőleg használt Animas IR 1200 a4 év alatt 8-szor, vagy 9-szer volt cserélve, mert olyan gyakran elromlott. Emiatt váltottunk a Medtronikra. Bár igaz, hogy minden alkalommal kicserélték pár órán belül.
 

krisz_2011

Aktív tag
Az első engem nem győzne meg, ha vmi technikai probléma van, úgyis a forgalmazó segít, ha meg az adagolással van gond, akkor meg teljesen mindegy, milyen a pumpa. A másik kettő már nyomósabb érv.
Írd majd meg, mire jutottál végül.
 

borka

Őstag
Logikus magyarázat volt, azt mondták, hogy a gondozóba járó betegek közül mindenki átállt már a Medtronikra, csak mi lennénk Animasosak. Ha valami problémánk lenne, nem biztos, hogy tudnának segíteni. Az Animashoz tartozó szenzor támogatottan 36.000-Ft, míg a Medtroniké "csak" 11.000 Ft-ba kerül. Még nem döntöttünk, de az előzőleg használt Animas IR 1200 a4 év alatt 8-szor, vagy 9-szer volt cserélve, mert olyan gyakran elromlott. Emiatt váltottunk a Medtronikra. Bár igaz, hogy minden alkalommal kicserélték pár órán belül.


A 364- es oldalon írt Moncsi2010. Ő is Miskolcon lakik, tehát nem igaz amit mondanak, Ő 4 hónapja kapott pumpát. Kérdezd meg Tímeácskát is Nekik már 2 db van a családba.
Sándor
 

gabibaba

Aktív tag
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!A feleségemnek inzulin pumpája van!Sajnos majdnem minden átszúrás után felmegy a cukor szintje vagy 15-re!Ilyenkor bead egy csomó inzulint és több óra múlva lesz csak jó vagy olyan is van hogy újra kell szúrni mert csak egyre feljebb megy a cukor szintje!Mi lehet a gond?A válaszokat előre is köszönöm!

Ha gondolod, 1-2 db. RapidLInket tudunk adni kipróbálásra .
 

Kétiker

Új tag
A 364- es oldalon írt Moncsi2010. Ő is Miskolcon lakik, tehát nem igaz amit mondanak, Ő 4 hónapja kapott pumpát. Kérdezd meg Tímeácskát is Nekik már 2 db van a családba.
Sándor
Nekünk Miskolcon a Gyermek Diabétesz gondozóban adták ezt az információt. Moncsi2010 már biztosan a felnőtt rendelésre jár. Nem vitatom én, hogy a jó szándék vezette a dokit, mert csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.
 

Kétiker

Új tag
Szombaton megnézhettük az új Animas pumpát. Nagyon tetszett. Ami számomra fontos, minden megtalálható rajta. Állítólag a hozzá tartozó szenzor 4 -6 hetet is kibír, bár ezt egy kicsit kétkedve fogadom. Alig várom, hogy mi is kipróbálhassuk.
 

Kétiker

Új tag
Szia! Igen, a Vibe IOB címszó alatt mutatja az aktív inzulin mennyiségét! ;) (Kezdő képernyő, felfele nyíl 1×, majd az OK gomb 2× lenyomása után hozzáférünk az IOB mennyiségéhez!)
Tímeácska!
Ti használtatok az új Animashoz szenzort, mi a tapasztalatod vele? A bólus varázslóját használod?
Üdv.Kétiker
 

borka

Őstag
Szombaton megnézhettük az új Animas pumpát. Nagyon tetszett. Ami számomra fontos, minden megtalálható rajta. Állítólag a hozzá tartozó szenzor 4 -6 hetet is kibír, bár ezt egy kicsit kétkedve fogadom. Alig várom, hogy mi is kipróbálhassuk.
Többen írták már, hogy 4 hét után is működött. :cool:
 

tímeácska

Őstag
Igaz, hogy Facebookon már elmondtam... De azért itt is! :) A szenzor 1 nap híján 7, azaz hét hetet bírt! ;) Február 15-től április 4-ig működött! Töltök majd fel képeket a szenzorról!
Nem értem, hogy miért állítja a gondozó, hogy ha valami probléma lenne, nem tudnának segíteni...! Azt nem mondták, hogy miért nem? Kíváncsi lennék az okokra!
Amúgy, mind felnőtt, mind gyermek diab gondozóinkban (Székesfehérvár és Budapest) az első Vibe pumpásak vagyunk. De ez engem egy cseppet sem zavart a pumpaválasztásnál! Sőt, Máté kapta 2011. december 1-jén elsőként Magyarországon a Combo pumpát. Na, akkor aztán még annyi Combo-s diabos sem volt, mint most Vibe pumpás! ;) De, el kell, hogy mondjam, valamikor a Veo is ugyanígy kezdte...! Meg a Spirit is... Meg az összes pumpa! Mégsem akartak senkit lebeszélni az "új pumpáról" - gondolom én...!
Amúgy pedig... Az Animas IR1200 pumpa az nem Animas Vibe pumpa. Úgy, ahogy az Accu-Chek Spirit sem azonos az Accu-Chek Spirit Combo pumpával... Azért, mert az egyik jobb volt, még nem jelenti azt, hogy a másik rosszabb. És fordítva! ;)
 

Kétiker

Új tag
Igaz, hogy Facebookon már elmondtam... De azért itt is! :) A szenzor 1 nap híján 7, azaz hét hetet bírt! ;) Február 15-től április 4-ig működött! Töltök majd fel képeket a szenzorról!
Nem értem, hogy miért állítja a gondozó, hogy ha valami probléma lenne, nem tudnának segíteni...! Azt nem mondták, hogy miért nem? Kíváncsi lennék az okokra!
Amúgy, mind felnőtt, mind gyermek diab gondozóinkban (Székesfehérvár és Budapest) az első Vibe pumpásak vagyunk. De ez engem egy cseppet sem zavart a pumpaválasztásnál! Sőt, Máté kapta 2011. december 1-jén elsőként Magyarországon a Combo pumpát. Na, akkor aztán még annyi Combo-s diabos sem volt, mint most Vibe pumpás! ;) De, el kell, hogy mondjam, valamikor a Veo is ugyanígy kezdte...! Meg a Spirit is... Meg az összes pumpa! Mégsem akartak senkit lebeszélni az "új pumpáról" - gondolom én...!
Amúgy pedig... Az Animas IR1200 pumpa az nem Animas Vibe pumpa. Úgy, ahogy az Accu-Chek Spirit sem azonos az Accu-Chek Spirit Combo pumpával... Azért, mert az egyik jobb volt, még nem jelenti azt, hogy a másik rosszabb. És fordítva! ;)
Köszönöm a választ Tímeácska!
Az "ok" leginkább az volt - mint utólag kiderült- . hogy az Animas képviselője nem ment még el Miskolcra, nem ismertette meg az új Animast a diab.gondozóban. Mire legközelebb megyünk, már ismerni fogják ott is a pumpát, biztosan nem lesz már kifogásuk ellene.
 
Kedves Mindenki!
Paradigm Veo Minimed pumpám van 3 hete. Most tanulom a kezelését, használatát. A segítségeteket szeretném kérni! Szeretném megnézni naponta, hogy a ténylegesen beadott bázis megegyezik-e az ütemekben beállított értékekkel, inzulinnal. Többször tapasztaltam olyan vészjelzést, hogy nincs beadás. Ilyenkor szeretném tudni, hogy mennyi bázis beadás maradt ki. Szeretném elkerülni, hogy a mért cukorértékből következtessünk, hogy be lett-e adva minden, vagy nem. Ezért szeretném megnézni a valósan bevitt inzulin mennyiségét. Sajnos a használati útmutatóból ez még nem derült ki a számunkra. Ebben a pumpában van ilyen menü?
Előre is köszönöm: Fülöp Ferenc
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Ferenc! Amennyiben van eszközöd (pendrive-szerű), amivel a www.carelink.minimed.com -on található programot eléred, ott részletesen vissza tudsz nézni minden beállítást, tényleges beadást, stb.. A "nincs beadás" többnyire a szerelék hibájából adódik, pl. elzáródik a kanül, nem mozdul megfelelően a tartály. Érdemes ilyenkor felhívni a medtronic 24 órás technikai ügyeletét, tudnak segíteni. Ha a gép jelez, hogy nincs beadás, akkor az azt jelenti, hogy lefeljebb az elmúlt 2 percre eső dózis maradt ki, hiszen azonnal üzen. A pumpát fürdéshez, úszáshoz is le kell csatolni, tehát azért van idő rendezni a problémát anélkül, hogy az jelentős vércukoremelkedéshez vezetne. Tehát ha ilyen üzenetet kapsz, először is vizsgáld meg, hogy a szerelék rendben van-e, nem kell-e a kanült átszúrni. Ha magadtól nem találtad meg a hibát, telefonálj a medtronic ügyeletére.
Nálunk is előfordult ilyen hibaüzenet (nagyon ritkán, az utóbbi 1 évben egyáltalán nem), minden alkalommal az inzulin feltöltése után, a tartály hibájából adódott.
 

Juti

Új tag
Sziasztok. Ha valakit érdekel, van 3 doboz Accu Chek FlexLink 8/60 vezetékes és 3 doboz vezeték nélküli 8-as tű eladó.
 
Sziasztok! Sajnálatos eset történt velünk. Szombaton Lengyelország északi részén elhagytuk a Spirit Combo pumpánk távirányítóját. Jelenleg is kutatnak utána kedves lengyel kollégák, de szerintem kevés a remény arra, hogy megtalálják. Járt már így valaki? Tudták pótolni?
Köszi a válaszokat!

Üdv.
Gyöngyi
 

borka

Őstag
Sziasztok! Sajnálatos eset történt velünk. Szombaton Lengyelország északi részén elhagytuk a Spirit Combo pumpánk távirányítóját. Jelenleg is kutatnak utána kedves lengyel kollégák, de szerintem kevés a remény arra, hogy megtalálják. Járt már így valaki? Tudták pótolni?
Köszi a válaszokat!

Üdv.
Gyöngyi

Kedves Gyöngyi ! Sajnálatos eset,de ezt csak a Roche tudja neked megmondani.
Üdv:
Sándor
 

speterkoma

Új tag
Üdv!Szeretnék segítséget kérni!A feleségemnek most lett új inzulin pumpája (Spirit Combo)!Sajnos majdnem minden átszúrás után magas lesz a vércukor szintje!Így sok inzulint ad be és sok óra múlva pedig lemegy de jobban mint kellene!Akkor eszik,iszik majd megint fel megy!Kb. másnapra áll be a jó értékek közé!Mi lehet a gond?Már az előző pumpánál is sokszor volt ilyen gondja!Mi értelme van így a pumpának?A válaszokat előre is köszönöm!
 

borka

Őstag
Üdv!Szeretnék segítséget kérni!A feleségemnek most lett új inzulin pumpája (Spirit Combo)!Sajnos majdnem minden átszúrás után magas lesz a vércukor szintje!Így sok inzulint ad be és sok óra múlva pedig lemegy de jobban mint kellene!Akkor eszik,iszik majd megint fel megy!Kb. másnapra áll be a jó értékek közé!Mi lehet a gond?Már az előző pumpánál is sokszor volt ilyen gondja!Mi értelme van így a pumpának?A válaszokat előre is köszönöm!

Kanül csere alkalmával mindig be kell adni 0,5/1E inzulint. Attól függően, hogy milyen hosszú kanült használ. A légtelenítésre nagyon oda kell figyelni!!!!!
 
Oldal tetejére