Kertbarátok, állatbarátok

dg

Őstag
Irigylésreméltóan szép.

Valóban gyönyörű, szebbnél szebb árnyalatai léteznek. Ezek itt azért nem az én virágaimról készült képek... :-D

És itt egy másik, nagyon mutatós, egynyári virág.
Nagyvirágú, s virágát reggel, a kelő nappal kinyitja, napnyugtakor becsukja.

Záporvirág:






 

borka

Őstag
Ha marad egy-két szem magocska bár melyikből,megigérem,hogy a talira ,ha elhozod nem kell félni,hogy nemfogadom el:p
 

dg

Őstag
Ha marad egy-két szem magocska bár melyikből,megigérem,hogy a talira ,ha elhozod nem kell félni,hogy nemfogadom el:p

:D
Mindenképpen gyűjtöm a magvakat!
Azt nem tudom, júniusra leszüretelhetem-e az elsőket, az viszont biztos, hogy adok Neked belőle!
 

borka

Őstag
Kertünk büszkesége, kb 4-5 éves lehet,és ha a nevén szólitom el sem szalad.
 

Csatolások

  • Rudi a zöld gyík..JPG
    Rudi a zöld gyík..JPG
    44 KB · Olvasás: 7

macskosz

Új tag
Figyelem itt a gombaszezon! Ha nem vagy gombaismerő,akkor a vadontermett termőtestes gombákat javaslom fogyasztás előtt gombaszakértő-hőz elvinni és megkérni,hogy vizsgálja meg.Én térítésmentesen ,minden darabot bevizsgálok .Jönnek is a szomszédok.Csak ne éjszaka...
A termőtestes gombák 2% Teljes értékű fehérjét,1%nyomelem-et és 97% rostot tartalmaz.Illó olajokat is tartalmaz ezek adják az ízét.A sejtjeiben a zárványok adják azt a minimális ch-t értéket.
A fentiekben kívánta a tastsúlyhoz és a koleszterinmentes diabos étkezéshez hozzájárulni.

Ne az autópálya melett gyűjtsük ,nert akkor a MÉH-hulladékgyűjtőjébe is beveszik a nehézfém tartalma miatt.
Érdemes tehát gombaszakértőhöz fordulni .Így elkerülhetjük azt az állapotot.hogy ...véletrnül
BOLODGOMBÁt fogyasztunk.Mint olvasom,a tünetek alapján eggyesekkel előfordult.
Lást MESE gomba.Latin neve: Amanita muscaria (valóban a piros kaplapos fehér pettyes -himeniumos fehér tönkű ,nem tuskó mert az nem az..hanem, a bocskora a földben van.Magyar neve " légyölő galóca".Halucinogén anyagot, muscaritin-t tartakmaz.Ez ugye nem reklám!Tilos a fehérttönkű.fehér lemezes-galléros és bocskoros (egy növényen)g-bák fogyszt.
Annál is inkább mert el kell utaznod érte a Skandináv félsziget-re.Üdv!egy gombaszkértő!
 

tímeácska

Őstag
Szia Macskosz!
Éppen tegnap csináltam gombakrémlevest. Vettünk 2 "zsákos sampion" :-D gombát, azt szüreteltem le... :) Imádjuk a gombát.
Lenne egy kérdésem: kucsma gombát érdemes keresgélni ilyenkor? Nagyon szeretjük amolyan ragus-sült húsos finomságba belerakni... :rolleyes::-D Sőt, szárítva még télen is eláll... ;-):)
 
Oldal tetejére