Kipróbált édesség receptek

Kovica

Új tag
Sziasztok!
Bogácsa Lelkem, Te megint nagyot alkottál. Ennnnyyyyiiiiii recept. Lassan már könyvet is írhatnál belőle. Jó olvasni....
Most megyek, mert éhes a Párom, de délután visszanézek.
 

bogácsa

Új tag
Kovica!
annyira ritkán látni itt téged!hogy vagy?
szakíts ránk is időt!:)


ezek nálam alapreceptek,bárkinek jól jöhet..és ezek hangsúlyozom h kipróbáltak!
8)
 

delfin11

Új tag
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, mi a véleményetek a Norbi-féle lisztekről, esetleg próbálta-e már valaki azokat.
Én próbáltam a palacsintalisztet, és süteménylisztből piskótát, pogácsát is sütöttem már.
Az ára kicsit sok, a színe kicsit sötétebb lesz a tésztáknak, viszont a többi liszttel szemben a szénhidráttartalma csak 20 %. És ami - legalábbis nálunk - a legfontosabb, hogy két palacsinta vagy egy pogácsa után nem kell a gyereknek azt mondani, hogy többet nem ehetsz, nem fér bele.
Üdvözlettel, delfin11
 

zsuzsa7cat

Új tag
Mindig megfogadom, hogy kipróbálom a Norbi-lisztet, de aztán az ára miatt nem veszem rá magam. Tényleg mi van benne? Biztosan rá van írva!
Egyszer a csökkentett szénhidráttartalmú kenyerét vettem meg, és az olyan kevés ch-t tartalmazott, hogy egy negyed kilós csomag nem volt elég a 60 gr CH-os vacsimhoz. Ráadásul nem is ízlett, és már a fülemen jött ki a sok szendvics!
De néha tényleg jól jöhet, ha valaki igazán sokat szeretne enni valamiből!!!!
 

bogácsa

Új tag
Norbi 1 zabkorpás süti


Diétás jellemző: Kalóriaszegény

Hozzávalók: Egy kis tepsihez:
15 dkg zabkorpa
fél sütőpor vagy szódabikarbóna
édesítő
4 tojás
1-1,5 dl tej 1,5 %-os
20 dkg gyümölcs
kakaópor vagy fahéj

Elkészítés: Szétválasztom a tojásokat, a sárgájához teszem a korpát, édesítőt, sütőport, tejet amennyi szükséges, galuska sűrűségüre. Amíg a korpa duzzad, felverem a fehérjét, megtisztítom a gyümölcsöt. Ha almás, akkor kb. 1x1-es kockákra vágom, szilvát szintén, lehet meggy is.
Az egészet összekeverem, a fehérjét, gyümölcsöt és a korpás masszát. Sütőben megsütöm.
Tanácsok: Ez egy alap sütemény, hasonló a kevert bögrés tésztához. Utána egyéni izlés szerint bármivel lehet gazdagítani. A kedvencem ha gyümölcskenyérhez hasonlóan apróra tört dió, aszalt szilva vagy egyéb aszalt gyümölcs darabok, narancshéj kockák ( a narancs héjét 3mm x 3mm-es kockákra vágom, édesítős vízben ami épp ellepi felforralom, lehűtve a hűtőben sokáig eláll), mazsola, meggy van benne. Így már nem 1-es, de összeségében nem olyan mennyiség az egészhez viszonyítva, így 2-esnek elmegy.
Szereti az egész család, a kész sütiről senki nem mondaná meg, hogy nem lissztel készült.
A Ch tartalma nem kevés, de ez nem felszívódó nagyrészt a korpában.
A kalória és egyéb tartalmat úgy adtam meg, hogy ebből 20 kocka lesz, egy alkalommal én 4 kockát simán megeszek, az adat arra vonatkozik.
Elkészítési idő: 20 perc
Kalóriatartalom: 150 kcal
Szénhidráttartalom: 26 gramm
Zsírtartalom: 7,6 gramm
 

bioszaky

Új tag
Én egyáltalán nem szoktam diétás édességet enni, mert általában rém rosszak. Egy kevés belefér a normál étkezésbe, főleg fruktózzal.
Ha mégis többet akarok, akkor délben vagy kora délután, hogy figyelhessem a kifutását. Sajnos, a krémes sütik 3-4 óra multán is emelik a vércukoszintet. Valamint sportolás után is lehet, mert a megnövekedett inzulinérzékenység segít!!!
Lekvárokkal figyelni kell, mert sok cég olyat is diátésnak ír, amiben pont annyi cukor van, mint más normálban. Az energiatartalom árulkodik, ezt nézzétek.
Lekvárból sem a diétásat veszem, az kevés, ami a kenyérre megy bőven belefér. A Zentis a legjobb diétás szerintem, de ízre a Darbo a nyerő (aranyárban van persze).
 

mamago

Új tag
"Nem kell kiszedni a vesét a birkából, mert úgy nem működik; az állatok tudvalevőleg megérzik a földrengést, tehát ha van egy birkád, a segítségével előre el tudsz menekülni."
 

mamago

Új tag
Narancsos muffin

Hozzávalók 12 darabhoz: 20 dkg liszt, 5 dkg CANDEREL édesítőpor, 2 tk. sütőpor, 2 nagy narancs, 5 dkg lágy margarin, 1 tojás, muffin sütőforma, muffin papír

A lisztet összekeverjük a CANDEREL édesítőporral, a sütőporral és egy csipet sóval.
A narancsot alaposan megmossuk, az egyik héját lereszeljük, mindkettő levét kinyomjuk. A liszthez adjuk a narancslevet (ha nincs 2 dl, egészítsük ki dobozos lével), a margarint, a tojást és a narancs reszelt héját. Alaposan összedolgozzuk.
A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. A muffin sütőforma mélyedéseibe egy-egy muffin papírt teszünk, kétharmadáig megtöltjük a masszával és a sütőben kb. 30 percig sütjük. Kissé kihűtjük.

Munka: kb. 15 perc
Fogyasztható: kb. 45 perc múlva
 
H

hypohonder

Vendég
Hallottatok már a Stevia nevű édesítőszerről? Abszolute cukormentes, egy növény kivonata, tehát nem mesterséges, így nincs benne semmi mérgező. Folyékony és "tabletta" formában is kapható. Egy kockacukornak megfelelő édeítőereje van egy cseppnek vagy szemnek. Jobb természetgyógyboltokban kapható.
 

szolnok

Új tag
Megosztok veletek egy recipét, amit én dolgoztam át és amiből viszonylag többet lehet enni, és ami még szülinapi tortának is elmegy a gyerekenek az oviba.

Üdítős süti:
60gr liszt 43
30gr szójaliszt 8
30gr szójaizolátum 0
30gr kakaó 13
75gr glukagon 75
13db süssina 0
1dl olaj
1/2 sütőpor
összes ch: 129

a tojások sárgáját kikeverem a glukagonnal és édesítővel, hozzá keverem a liszteket, kakót, olajat a tojás felvert habját.Lisztezett vajazott
tepsiben közepes tűzön megsütöm.

krém: 25 dkg margarin
25 db süssina
25 dkg túró ch: 10
A margarint kikeverem az édesítővel, belekeverem a villával áttört túrót, és a kihült tészta tetejére kenem.

Máz:. 1 cs vaniliás puding ch: 32
3,5 dcl szénsavas üditő pl deit narancs
5 db süssina
A pudingot elkeverem a süssinával, hozzáadom az üditőt, lassú tűzön sűrűre főzőm, ha langyos rá kenem a túróra.

Hűtőben dermesztem és szeletekre vágva tálalom.
Egy szelet 6-8 gr szénhidrátot tartalmaz.

Mgj: a süssinát kanállal összetörve használom. tapasztalatom szerint nem veszit az édességéből és jól használható.
 

christina

Őstag
Drága szolnok!
Nagyon köszi a receptet, kipróbálom! Annak idején, mikor beléptem közétek ilyesmi segítséget kértem, hogy küldjetek recepteket de ez nem valósult meg! :(
Úgyhogy mégegyszer köszi, köszi.....

Már csak egy kérdésem van:mi az a szójaizolátum és hol lehet kapni? :oops: Közért, biobolt?
Üdv.: Christina
 

szolnok

Új tag
Az igazi neve szójafehérje izolátum, és csak most használtam először /ez volt a próba/ mert nem kaptam sehol szójatejport aminek most a neve szójaitalpor, ebből is csak a natur jó mert annak 1 a ch tartalma 10 dkg ban. mondjuk ennek meg Oés a cél a minél kevesebb ch tartalom.
Ha kapsz akkor azt is használhatod a fehérje izolátun helyett.Én a palacsinta tésztát is ugy csinálom 2/3 liszt 1/3 szójaitalpor natúr + bele porrátört süssinás kakaó por vagy diabos lekvár. Általában 7.5 gr ch van igy 1 db palacsintában töltelékkel együtt és többet lehet enni belőle mint ha csak sima lisztből készülne. Megkeresem a papírom és majd leírom azt is.
Bioboltokban , herbáriákban lehet kapni mindet ha vannak, csak hát Szolnok nem egy világváros, és hol ez van , hol az.
 

Beno

Új tag
Sziasztok!
Nem tudom, hallott-e valaki arról, hogy a fruktóz felforralva, vagyis, ha hő éri, pont olyan hatású lesz, mint az igazi cukor. Egy darabig nekem is írta az orvos, de az ő betegei ezt tapasztalták. Ezek után nem mertem kockáztatni, próbálkozni. Miért bajlódni fruktózos lekvár elkészítésével, ha az eredmény ugyanaz, mintha cukorral lenne- az legalább szép is.
Hallottatok, tapasztaltatok ilyent?
 

Vick

Új tag
Hallottatok már a Stevia nevű édesítőszerről? Abszolute cukormentes, egy növény kivonata, tehát nem mesterséges, így nincs benne semmi mérgező. Folyékony és "tabletta" formában is kapható. Egy kockacukornak megfelelő édeítőereje van egy cseppnek vagy szemnek. Jobb természetgyógyboltokban kapható.


Szerintem nagyon jó, rendszeresen használjuk. Nemcsak édesít, sok kedvező tulajdonsága van. Erősíti az immunrendszert, meggyorsítja a sebgyógyulást, egyenletesebbé teszi a vércukrot.
De csak naponta kb 5 cseppet adok a gyereknek, többtől fáj a hasa. Nem tudom miért.
 

christina

Őstag
Sziasztok!
Tudtok esetleg valami jó kis könnyű, fincsi torta receptet? Kevés Ch tartalommal, hogy ne csak egy kis morzsát tudjon enni a fiam! :)
Holnap leszünk 2 évesek! :)
Előre is köszönöm!
 

szolnok

Új tag
Próbáld ki az előzőekben leírt üdítős sütit. Vagy süss bármit, csak keverd a liszetet szójafehérje izolátummal, mert annak O a Ch tartalma. Pl 2/3 liszt 1/3 szója,
/megnéztem a Norbi liszteket abban is ez van, csak ő meg is gazdagszik rajta./ és természetesen diabetikus lekvárt használj. Pesti vagy nézd meg a http:/ www.
torta.hu-t.
 

Vick

Új tag
Túrótorta:

Hozzávalók:

a tésztához:
- 3 tojás,
- 3 dkg graham liszt,
- 5-6 csepp folyékony édesítő,
- 1 kiskanál citromlé,
- margarin a forma kikenéséhez.

a krémhez:
- 30dkg túró,
- 1 dl energiaszegény tejföl,
- 1,5 kiskanál folyékony édesítő,
- reszelt citromhéj,
- 2 dl 1,5%-os tej,
- 2 dl víz,
1,5 dkg zselatin.

Piskótát sütünk: A tojást szétválasztjuk sárgájára és fehérjére. A sárgájába tesszük az édesítőt, a fehérjébe a citormlét. Tojásfehérjéből kemény habot verünk, majd hozzáadjuk a tojássárgákat és a simára szitált lisztet. Gyorsan, óvatosan dolgozunk, hogy ne essen össze a hab. Margarinnal kikent 24 cm-es átmérőjű tortaformába tesszük és előmelegített sütőben megsütjük.
Krém: A túrót, az édesítővel, a citrom reszelt héjával simára keverjük.
A 2 dl tejet 2 dl vízzel tüzön megmelegítjük (nem szabad, hogy felforrjon!) 1,5 dkg zselatint belekeverünk. Langyosan összekeverjük a túrós masszával, majd a hűtőbe tesszük. 10-15 perc múlva ráöntjük a megsült piskótatészta tetejére, és visszatesszük a hűtőbe.

Tetejére a készen kapható "tortazseléporból" zselét készítünk. Víz helyett energiamentes üditőt használhatunk.

Összesen 50 g szénhidrátot tartalmaz. 1 szelet 5 g CH (10 szelet esetén)
 

Vick

Új tag
Gyümölcstorta:

Hozzávalók a tésztához:
-3 tojás,
- 3 dkg graham liszt,
- 1 kiskanál citromlé,
- 1 mokkáskanál folyékony édesítő,
- 1 dkg mézpótló,
- margarin a tortaforma kikenéséhez.

A krémhez:
- 25 dkg málna,
- 2 dl kefír,
- 1 dl1,5%-os tej,
- 6 dl víz,
- 1 dl diabetikus málnaszörp,
- 2 dkg zselatin,
- 1 citrom reszelt héja,
- 1 kiskanál folyékony édesítő

Megsütjük a piskótát ( az előző túrótorta receptje szerint)

A krémhez 1 dl vizet és 1dl tejet felmelegítünk, beleszórunk 1 dkg zselatint, összekeverjük, és levesszük a tűzről. Nem szabad forralni! Kihűtjük. Amikor már majdnem hideg, összekeverjük a kefirrel, édesítővel, citormhéjjal. Ezt a krémet ráöntjük a tortaformában lévő megsült piskótára. Hűtőbe tesszük.

Miután megdermedt, rárakjuk a málnaszemeket.

A szörpöt 5 dl vízzel felmelegítjük, beleszórjuk a maradék 1 dkg zselatint, és levesszük a tűzről. Hűtjük. Amikor langyosodni kezd, kanállal egy vékony réteg levet locsolunk a málnára, és hűtőbe tesszük. Mikor néhány perc múlva már nem úsznak el a málnaszemek, a többi zselét is ráöntjük a málnára. Visszatesszük a hűtőbe.

Összesen: 56g CH, 1 szelet (10 szelet esetén) 5,6 CH

Szeritem a mézpótló elhagyható, ekkor ennyivel kevesebb CH-val kell számolni.
 
Oldal tetejére