Kipróbált édesség receptek

bogesz

Új tag
Elkészült!!!!!!!!!! Most még puha...........,kiváncsi vagyok mire megszárad rajta a csokimáz milyen lesz! Egyet szétboncoltam,mert beleharapni nem lehet ugye,szép hólyagos a belseje,Happy-nek ízlik!
 

manocs

Új tag
Hááát, erősen tippeltem.... kb 1+2/3 kis üvegnyi ment bele. Viszont vagy másfél-két kg-nyi lett a kész "termék".
 

bogesz

Új tag
NAgyon jó!!!!!!!!!
szuper ügyes vagyok! most puha,lehet nálam fordítva működik karácsonyra beton kemény lesz??????
 

bogesz

Új tag
ezt hogy csináltad? ... Melyik recept szerint? :):)
mindenesetre viszont akkor lehet hogy most kellene gyorsan bedobozolni, mielőtt elkezd cementálódni :d
hát próbálom leírni,amúgy már dobozba van! 25 dkg méz,5 dkg margarin,20 dkg fruktóz,4 tojássárgája,2,5 dl tej,csipet fahéj,1 mk.szegfűszeg,2 dkg szalakáli, 90 dkg liszt( 5 dkg korpa,25 dkg te.őrlésű,60 dkg finomliszt).
Méz felolvaszt,bele olvaztott margarin,tojássárgák egyenként,tej. Fahéj+szegfűszeg+szalakáli összekavar majd bele a mézes cuccba,és most jön a "liszt"!!!! összegyúrni,letakarni,1 nap hűtőbe! Másnap nyújt,szaggat,sütőpapiros tepsibe megsüt 200 c'-on.ennyi!!!!!!!!!!!:d:d:d
 

gabibaba

Aktív tag
Gábor (!) tegnap ezt sütötte (családban 2-2 arányban volt a finom-épphogy ehető vélemény)

30 dkg. teljes kiőrlésű liszt, 1 sütőpor, 10 dkg margarin, 20 dkg méz, 1 nagy tojás, csipet só, 3 kávéskanál mézeskalács fűszerkeverék A tésztához a lisztet tálba szórjuk, a margarint a mézzel felolvasztjuk/meglangyosítjuk. A lisztbe vegyítjük a sütőport, a sót, a mézeskalács-fűszert, majd hozzáadjuk az egész tojást és a langyos margarinnal elkevert mézet. Az egészet jól összegyúrjuk, nem baj, ha eleinte ragad kicsit (nem kicsit ragad, hanem nagyon, legalábbis a konyhából beszűrődő zajok szerint). A tésztát nem szükséges pihentetni. Lisztezett gyúródeszkán 0,5 cm vastagra nyújtjuk, és tetszés szerinti formákat szaggatunk. Előmelegített sütőben 220 fokon 5-8 perc alatt kész, a formák nagyságától függően, tehát figyeljünk oda! Sütés előtt különféle magokkal, ha megsült, cukormázzal díszíthetjük.
 

gabibaba

Aktív tag
Meg sem mertem szólalni, nehogy leszokjon róla, azazhogyazértmégis megdicsértem persze. Majd ma lefényképezem, ha díszíti (kell a dokumentáció!)
 

borka

Őstag
Gábor (!) tegnap ezt sütötte (családban 2-2 arányban volt a finom-épphogy ehető vélemény)

30 dkg. teljes kiőrlésű liszt, 1 sütőpor, 10 dkg margarin, 20 dkg méz, 1 nagy tojás, csipet só, 3 kávéskanál mézeskalács fűszerkeverék A tésztához a lisztet tálba szórjuk, a margarint a mézzel felolvasztjuk/meglangyosítjuk. A lisztbe vegyítjük a sütőport, a sót, a mézeskalács-fűszert, majd hozzáadjuk az egész tojást és a langyos margarinnal elkevert mézet. Az egészet jól összegyúrjuk, nem baj, ha eleinte ragad kicsit (nem kicsit ragad, hanem nagyon, legalábbis a konyhából beszűrődő zajok szerint). A tésztát nem szükséges pihentetni. Lisztezett gyúródeszkán 0,5 cm vastagra nyújtjuk, és tetszés szerinti formákat szaggatunk. Előmelegített sütőben 220 fokon 5-8 perc alatt kész, a formák nagyságától függően, tehát figyeljünk oda! Sütés előtt különféle magokkal, ha megsült, cukormázzal díszíthetjük.

Gratulálok Gábor hozzáállásához,és kezdeményező kedvéhez.:cool::cool::cool:
 

borka

Őstag
Már megint kaptam recept gyűjteményt.igaz,hogy nem diabos,de ki-ki alakítsa át a maga részére.:D
 

Csatolások

  • Karácsonyi képes süteményeskönyv[1].pdf
    1.5 MB · Olvasás: 14

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meg sem mertem szólalni, nehogy leszokjon róla, azazhogyazértmégis megdicsértem persze. Majd ma lefényképezem, ha díszíti (kell a dokumentáció!)
Jajj, hát fotográfot azt feltétlen kérünk, de a dátummal mi lesz? Több év múlva, mikor bizonyítani akarod neki, hogy anno milyen ügyi-bügyi volt, akkor le tudja tagadni, hogy neeem, akkkkkor?, áááá :o
 
Egy tápanyagos füzetbe az van írva, hogy a réteslap 100g-ja 23g CH-t tartalmaz. Múltkor e szerint számoltam a rétesnél, mivel nem volt ráírva az adott csomagra a tápanyagtáblázat. És úgy láttam, hogy tényleg ennyi, nem dobta meg a cukrom. Ez egy kis falunak a rétesüzeméből származott.
Most anyum vett Tesco-s réteslapot,amire az van írva, hogy 100g-ban 61g Ch-t tartalmaz. Most hol az igazság, vagy ekkora különbség lehet a kettő között?
 

manocs

Új tag
Széééép... gondolom lehet szentségelni és kísérletezni... Én általában a csomagolásnak hiszek :), de asszem ez már-már vallási kérdés :)
 

misamaci

Aktív tag
Egy tápanyagos füzetbe az van írva, hogy a réteslap 100g-ja 23g CH-t tartalmaz. Múltkor e szerint számoltam a rétesnél, mivel nem volt ráírva az adott csomagra a tápanyagtáblázat. És úgy láttam, hogy tényleg ennyi, nem dobta meg a cukrom. Ez egy kis falunak a rétesüzeméből származott.
Most anyum vett Tesco-s réteslapot,amire az van írva, hogy 100g-ban 61g Ch-t tartalmaz. Most hol az igazság, vagy ekkora különbség lehet a kettő között?

A csomagoláson lévő információért a gyártó felelőséggel tartozik, ezért általában valós adatot tartalmaz (a gyártó által használt recept alapján kerül meghatározásra), szóval érdemes azt figyelembe venni. Mondjuk itt nem értem a 61g ch hogyan jött ki (hacsak nem valami cukorrral édesített réteslapról van szó ... bár a Tesco-nál az sem lehetetlen) ... ugyanis 100g liszt kb 73g ch ... szóval abban a lapban a liszten kívül szinte semmi más nem lehetett volna ... ha rám hallgatsz akkor felejtős és maradj a jól bevált kisüzemi réteslapnál:)
 

misamaci

Aktív tag
Olvastam, hogy a liszt 1/3-át lehet helyettesíteni natúr szójaitalporral. Ez a termék folyékony?

Bocs, de nem bírom kihagyni: szójaitalpor .... szóval nem folyékony.
Amúgy ez általában szójatejből készített, vízoldható por (hasonlóan, mint a normál tejporok).
Én sütéshez inkább a normál szójalisztet ajánlanám (mármint ha ragaszkodsz a szójához), de jó megoldás lehet még a hajdinaliszt vagy a lenmagliszt is. (A hajdinalisztet inkább kenyérben szoktam használni, a lenmaglisztet meg inkább süteményekben. A szójaliszt mindkettőhöz jó választás)
 
Oldal tetejére