mindenkinek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én már tettem arra kísérletet, hogy a cukormérő és a pumpa adatait elküldhessem emilben az orvosomnak, de nem jött össze a dolog.

Egy olyan dolgot viszont el tudnék képzelni, diabéteszes rendelőkben vagy centrumokban, ahol egy külön helyiségben van a cukorbetegeknek lehetőségük kérdezni, információt gyűjteni.
Tudjuk jól, hogy az orvosok túlterheltek, a rendelési idő viszont kevés. Ha egy beteg bent van az orvosnál akkor 10-15 perc jut rá, addig a váróban a többi beteg izeg-mozog, hogy mikor kerül rá a sor.
Egy ilyen külön helyiségben pedig tematika szerint lehetne csoportos foglalkozásokat tartani, amit edukátorok és dietetikusok vezetnének. Egy edukátor képzett annyira, hogy az apróbb felmerülő problémákra találjon megoldást, amiben viszont nem tud dönteni, van lehetősége a szakképzett diabetológustól megkérdezni. Egy cukorbetegnek sokkal könnyebb a betegségével járó teendőket elvégezni, ha tudja, hogy mit, miért kell megtennie, vagy mit, miért nem szabad megtennie.

Tulajdon képpen ez a fórum egy virtuális csoportos foglalkozás, de nem mindenki számára elérhető a net, vagy nem tud ilyen közösségről. A diabetolgiai szakrendelésen viszont tájékoztató plakát hírdetné a foglalkozások időpontját és témáját.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A netnek köszönhetően látjuk, hogy mi a helyzet a nagyvilágban cukormérő készülék, inzulinpumpa és a különböző korszerű penek palettáján. A cukormérő topikban jókat bosszankodunk, hogy nálunk mennyire korlátozottak a lehetőségek a beszerzésre, vagy ami modernebb készülék és nálunk is kapható, az nem mindig élvez TB támogatást.
Tehát van tudomány, technika, van modern készülék, csak ezek többsége nálunk nem elérhető.
 

Zsu77

Új tag
addig a váróban a többi beteg izeg-mozog, hogy mikor kerül rá a sor.

Talán épp ez lenne a megfelelő hely és idő rá.Nem?Akkor már sok hozott kérdés fel sem merül a dokinál,így a bent töltött idő a valóban nem értem dolgokra menne el,netán rövidülne is.A kérdésözön sorrend a bementeli sorrend szerint lenne a praktikum miatt,és a nyílvánosan feltett kérdés biztos ott van sokaknál is,tehát egymás kérdéseiből lehetne tanulni.Így a várakozással töltött idő sem bosszankodással menne el,ami viszont jót tesz a vc-nek is!;)
 

pusimelu

Őstag
Kitöltöttem és elküdtem a kérdőívet. Holnap felteszek egy képet és lehet találgatni hogy mi az. Aki 15-én jön a Pestre annak meg megmutatom hogy működik,ha addig nincs megfejtője a dolognak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kitöltöttem és elküdtem a kérdőívet. Holnap felteszek egy képet és lehet találgatni hogy mi az. Aki 15-én jön a Pestre annak meg megmutatom hogy működik,ha addig nincs megfejtője a dolognak.
Idefigyelj te Papucs, mit Csigázol mán itt minket. 15-én hozod, holnap felteszed....
 

pusimelu

Őstag
Ma dolgozom nem vagyok otthoni gépnél és csak le kell fényképezni az meg csak otthon megy!Érteni Teki!Ma kaptam a valamit.
 

pusimelu

Őstag
Ne gondolj nagy dologra.Kicsi sárga.Öcsém nem tudom feltenni de rajta vagyok az ügyön.(Csigu ezt mind tőled tanultam.)Hogy tegyél fel valamit az internetre ha nincs otthon net.Otthon lefényképeztem rátettem az otthoni gépre onnan pendrájvra(magyarul mini adathordozóra) onnan be a munkába itt fel a netre és akkor most jött volna a fórumra de eddig nem sikerált lehet hogy ki fog lyukadni Csigu!Következő lépés.Páromat felhívtam ha hazaér és van net akkor küldje át mailbe és újra próbálkozom ha nincs net akkor hozza ide a fényképezőgépet aztat feltelepítem aztán újra próbálkozom.Még nem adom fel.
 

tímeácska

Őstag
Ne gondolj nagy dologra.Kicsi sárga.Öcsém nem tudom feltenni de rajta vagyok az ügyön.(Csigu ezt mind tőled tanultam.)Hogy tegyél fel valamit az internetre ha nincs otthon net.Otthon lefényképeztem rátettem az otthoni gépre onnan pendrájvra(magyarul mini adathordozóra) onnan be a munkába itt fel a netre és akkor most jött volna a fórumra de eddig nem sikerált lehet hogy ki fog lyukadni Csigu!Következő lépés.Páromat felhívtam ha hazaér és van net akkor küldje át mailbe és újra próbálkozom ha nincs net akkor hozza ide a fényképezőgépet aztat feltelepítem aztán újra próbálkozom.Még nem adom fel.

:cool: Ne is törődj velem, már kilyukadtam... :cool::cool:
Küldd át nekem e-mailben... ;) Tudod: jtimir@hotmail.com
 

pusimelu

Őstag
Na haladok.Laci otthonról nem tudja elküldeni se nekem se neked Csigu a kicsi sárgát mert nincs internet.(Aljas banda csak hétfőn jön .)Csak úgy tudom feltenni ha a Párom idehozza a melóhelyemre a fényképezőgépet feltelepítem és felteszem a fórumra vagy várunk holnapig és anyóséknál felteszem.A munkahelyemen mér kerestem fényképezőgépet hogy itt lefényképeztetem és felteszem de a gyárban már csak kicsi japánok vannak és egy betűt nem tudnak magyarul.Az iroda 17.00 kor bezár és csak a megszálottak vannak itt meg én.
Laci nem kicsi sárga csibe .Annyit elárulok hogy összefügg a diabetessel.(Hátha továnb lyukad.)
 

tímeácska

Őstag
Na haladok.Laci otthonról nem tudja elküldeni se nekem se neked Csigu a kicsi sárgát mert nincs internet.(Aljas banda csak hétfőn jön .)Csak úgy tudom feltenni ha a Párom idehozza a melóhelyemre a fényképezőgépet feltelepítem és felteszem a fórumra vagy várunk holnapig és anyóséknál felteszem.A munkahelyemen mér kerestem fényképezőgépet hogy itt lefényképeztetem és felteszem de a gyárban már csak kicsi japánok vannak és egy betűt nem tudnak magyarul.Az iroda 17.00 kor bezár és csak a megszálottak vannak itt meg én.
Laci nem kicsi sárga csibe .Annyit elárulok hogy összefügg a diabetessel.(Hátha továnb lyukad.)

Pumpa?
 
Oldal tetejére