mindenkinek

pusimelu

Őstag
Ma volt egy élményem!Délelőtt rakott kelt csináltam a konyhában amikor bekopogott az egyik szomszéd hogy a másik tömb falánál fekszik valaki.
Lehet hogy elesett vagy rosszul lett.Mellette ott parkoltak az autók de senkit sem zavart hogy valakinek kilóg a lába a ház oldalánál.Na megnézem!Vettem magamhoz telefont meg gumikesztyűt mert hát soha nem tudhatom!Odamentem,pulzusa volt szuszogott de nem mozdult !Szólítgattam hogy rosszul van?
A második hangosabb szólítgatásra megmozdult és azt mondta jól van csak alszik egyet.
Mondtam neki hogy itt a hóban?Menjen haza vagy legalább ne a hóba feküdjön vagy hívjak orvost?
Úgy elkezdett velem üvöltözni hogy csak na.Hagyjam őt békén és menjek oda .....Még a kezét is felemelte remélem nem akart bántani!
Otthagytam!Nem haragudtam rá csak sajnáltam!
 

blaci

Őstag
Biztos rossz érzés lehet neked, de ami elvárható lenne mindenkitől azt Te tényleg megtetted! A többivel meg ne foglalkozz, én is csak sajnálni tudtam volna…
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag
Azért, Meli, legközelebb is menj oda, ha ilyen lesz, hátha tényleg rosszul lesz az illető. (Bár ne kerüljönb rá sor, természetesen)
 

Zsu77

Új tag
16,5-ös éhomi cukornál már azt is ki kéne deríteni, hogy az 1-es, vay 2-es típusú-é. Nagy a valószínűsége, hogy 1-es, arra pedig nem elég a diéta, és nem gyógyszer kell, hanem minél előbb inzulin. A doktor hozzáállása nem megfelelő.

Olyan rossz ilyeneket hallani...Manka!Irányítsátok másik dokihoz.Egy ilyen érték rögtön kórházat kellene,hogy jelentsen,ahol azonnal inzulint kapna,miközben kiderítik,hogy milyen típus,és ha szerencséje van,akkor elég lesz a gyógyszer is.Én egyébként szövődmény híján 1-esre tippelnék.Mire egy 2-es idáig jut,fix a szövődmény ugyanis...:(
Én úgy ki vagyok akadva...ha felvesznek,fix,hogy az általános edukáltságból fogok diploma dogát írni!!!:mad:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ma volt egy élményem!Délelőtt rakott kelt csináltam a konyhában amikor bekopogott az egyik szomszéd hogy a másik tömb falánál fekszik valaki.
Lehet hogy elesett vagy rosszul lett.Mellette ott parkoltak az autók de senkit sem zavart hogy valakinek kilóg a lába a ház oldalánál.Na megnézem!Vettem magamhoz telefont meg gumikesztyűt mert hát soha nem tudhatom!Odamentem,pulzusa volt szuszogott de nem mozdult !Szólítgattam hogy rosszul van?
A második hangosabb szólítgatásra megmozdult és azt mondta jól van csak alszik egyet.
Mondtam neki hogy itt a hóban?Menjen haza vagy legalább ne a hóba feküdjön vagy hívjak orvost?
Úgy elkezdett velem üvöltözni hogy csak na.Hagyjam őt békén és menjek oda .....Még a kezét is felemelte remélem nem akart bántani!
Otthagytam!Nem haragudtam rá csak sajnáltam!
Meli, miért nem hívtad ki az orvost vagy mentőt?
 

Zsu77

Új tag
Igazából Meli nagyon bátor voltál.Biztosan azért,mert szakmabeli vagy.Én is találtam már embert,csak a tűző napon.(40fok)Gondoltam,hogy részeg,mivel nem messze volt tőle a 108(kocsma itten),de a 40 fokban nem akartam,hogy maradjon.És persze az ember mindig aggódik,hogy mi van,ha nem részeg...Szóval mivel nem konyítok az elsősegély semmilyen szintjéhez,így én automatikusan mentőt hívtam.De ha értenék hozzá és odamentem volna,és így viselkedett volna,lehet nekem sem jutott volna eszembe,hogy további gyógykezelésre szorulhat...:?(szegény mentősök...)
 

pusimelu

Őstag
A háztömbből egy férfi hallotta a kiabálást odament hozzá utánam és hívta a mentőket!A mentősök meg nem vitték sehova hazazavarták!Ezt én már néztem végig ,mert csak segíteni akar az ember és kishijján megverik.
azt ordibálta hagyjam béjkén tünjek szép helyre..neki ne hívjak senkit!
Amikor még aludt megnéztem volt pulzusa emelkedett a mellkasa és jó illata volt a!(alkohol)
 

pusimelu

Őstag
Még kétszer álltam meg segíteni egyszer egy férfi feküdt a vasút után a földön!Sérülést nem láttam rajta ,de akkor láttam hogy nincs eszméleténél amennyire erőmből tellett ,stabil oldaltfekvét próbáltam végezni egy kb 12 0kg -os emberen és leállítottam egy arra jövő autót ,és szóltam hogy hívjanak mentőt ,mert nálam nem volt telefon.Na őt elvitték!
A másik nagymamámtól jöttünk haza szerpentines úton és friss motorbalesetes feküdt bent a bokor közepén én csak a motort láttam és szóltam a páromnak álljunk meg!
Sokan tovább mentek!A fiatalember megcsúszott egy olajfolton persze sisak nélkül nagymotoron.A szemébe ment egy nagyobb fadarab, azt ki tudtam venni mert nmondta szúr a szeme persze gumikesztyűben.A társai abban a pillanatban értek oda ,és már hívták is a mentőket .Na meg a kezéből kiállt egy fadarab ,és azt kötöttem be de a bokor közepén nincs idő arra hogy kesztyűcsere betadin, gyors nyomókötés aztán a mentősöknek szóltam ,hogy nem volt fertőtlenítés ,mert ilyen körülmények között még kiegyenesedni sem tudtam a bokorban!A lába állt még furcsán ,de magánál volt térben és időben tájékozott!Medencesérülésre gyanakodtam ,de a lábához már nem mertem nyúlni ,mert nem vagyok orvos ,és ha a gerince
is sérült akkor többet ártok mint segítek!Megköszönték a mentősök meg a barátnője aki akkora már odaért és eljöttünk!Párom azt mondta ő nem mert volna kiszállni ,én meg nem aludtam volna nyugodtan ha eljövök ,úgy hogy nem tettem semmit!
 

pusimelu

Őstag
Tegnap ha valaki tud üvölteni meg majdnem megütni valakitaki segít neki,akkor haza is tud menni!Haza dölöngélt mert a mentőst is majdnem megverte!
 

dg

Őstag
Még kétszer álltam meg segíteni egyszer egy férfi feküdt a vasút után a földön!Sérülést nem láttam rajta ,de akkor láttam hogy nincs eszméleténél amennyire erőmből tellett ,stabil oldaltfekvét próbáltam végezni egy kb 12 0kg -os emberen és leállítottam egy arra jövő autót ,és szóltam hogy hívjanak mentőt ,mert nálam nem volt telefon.Na őt elvitték!
A másik nagymamámtól jöttünk haza szerpentines úton és friss motorbalesetes feküdt bent a bokor közepén én csak a motort láttam és szóltam a páromnak álljunk meg!
Sokan tovább mentek!A fiatalember megcsúszott egy olajfolton persze sisak nélkül nagymotoron.A szemébe ment egy nagyobb fadarab, azt ki tudtam venni mert nmondta szúr a szeme persze gumikesztyűben.A társai abban a pillanatban értek oda ,és már hívták is a mentőket .Na meg a kezéből kiállt egy fadarab ,és azt kötöttem be de a bokor közepén nincs idő arra hogy kesztyűcsere betadin, gyors nyomókötés aztán a mentősöknek szóltam ,hogy nem volt fertőtlenítés ,mert ilyen körülmények között még kiegyenesedni sem tudtam a bokorban!A lába állt még furcsán ,de magánál volt térben és időben tájékozott!Medencesérülésre gyanakodtam ,de a lábához már nem mertem nyúlni ,mert nem vagyok orvos ,és ha a gerince
is sérült akkor többet ártok mint segítek!Megköszönték a mentősök meg a barátnője aki akkora már odaért és eljöttünk!Párom azt mondta ő nem mert volna kiszállni ,én meg nem aludtam volna nyugodtan ha eljövök ,úgy hogy nem tettem semmit!


Meli! Nálad mindig van egy gumikesztyű? :D A te retikülöd se lehet semmi!
 

Sani

Új tag
Még kétszer álltam meg segíteni egyszer egy férfi feküdt a vasút után a földön!Sérülést nem láttam rajta ,de akkor láttam hogy nincs eszméleténél amennyire erőmből tellett ,stabil oldaltfekvét próbáltam végezni egy kb 12 0kg -os emberen és leállítottam egy arra jövő autót ,és szóltam hogy hívjanak mentőt ,mert nálam nem volt telefon.Na őt elvitték!
A másik nagymamámtól jöttünk haza szerpentines úton és friss motorbalesetes feküdt bent a bokor közepén én csak a motort láttam és szóltam a páromnak álljunk meg!
Sokan tovább mentek!A fiatalember megcsúszott egy olajfolton persze sisak nélkül nagymotoron.A szemébe ment egy nagyobb fadarab, azt ki tudtam venni mert nmondta szúr a szeme persze gumikesztyűben.A társai abban a pillanatban értek oda ,és már hívták is a mentőket .Na meg a kezéből kiállt egy fadarab ,és azt kötöttem be de a bokor közepén nincs idő arra hogy kesztyűcsere betadin, gyors nyomókötés aztán a mentősöknek szóltam ,hogy nem volt fertőtlenítés ,mert ilyen körülmények között még kiegyenesedni sem tudtam a bokorban!A lába állt még furcsán ,de magánál volt térben és időben tájékozott!Medencesérülésre gyanakodtam ,de a lábához már nem mertem nyúlni ,mert nem vagyok orvos ,és ha a gerince
is sérült akkor többet ártok mint segítek!Megköszönték a mentősök meg a barátnője aki akkora már odaért és eljöttünk!Párom azt mondta ő nem mert volna kiszállni ,én meg nem aludtam volna nyugodtan ha eljövök ,úgy hogy nem tettem semmit!


Gratulálok, Meli!

Nem biztos, hogy mindenki, aki a segítő szakmában dolgozik lett volna ereje segíteni. Le a kalappal előtted így "ismeretlenül "is. Gratulálok!

Azért jó tudni, hogy vannak közöttünk ilyen emberek is, mint Te. Köszönöm szépen! :rolleyes:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A háztömbből egy férfi hallotta a kiabálást odament hozzá utánam és hívta a mentőket!A mentősök meg nem vitték sehova hazazavarták!Ezt én már néztem végig ,mert csak segíteni akar az ember és kishijján megverik.
azt ordibálta hagyjam béjkén tünjek szép helyre..neki ne hívjak senkit!
Amikor még aludt megnéztem volt pulzusa emelkedett a mellkasa és jó illata volt a!(alkohol)
Értem már, köszi :)
 

pusimelu

Őstag
Hol vagy Laci!?Felteszem a februárt!Várom a te diagrammodat is és mindenkiét!
Dg. ti nem teszitek fel Hannáét?Vagy nem szeretnétek?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
megnéztem volt pulzusa emelkedett a mellkasa és jó illata volt a!(alkohol)

Párom azt mondta ő nem mert volna kiszállni ,én meg nem aludtam volna nyugodtan ha eljövök ,úgy hogy nem tettem semmit!
Az alkoholos "illat" egyértelművé teszi, hogy félünk, tényleg a legjobb megoldás a mentő, így te sem voltál felelőtlen a többi meg tényleg az ő dolguk.

Az, hogy amikor valóban segítségre volt szükség, és te helytálltál, az meg igazán dícséretes, és az is, hogy nem pánikoltál be, tudtad mit kell tenni, és meg is tetted, ami tőled telt.
 
Oldal tetejére