mindenkinek

dg

Őstag
Ja, Grácia, a gyerekháziorvosi rendelésnek valóban az egyik nagy előnye a tanácsadás, ahol nincsenek betegek. Ez nem létezik a felnőttrendelésben :( Mi most váltottunk háziorvost, alig ismerjük, kizárt, hogy megtenné nekem, hogy postáz, de tetszik az ötlet és megpróbálom!!!! Köszi :)


Hátha elég rugalmas hozzá, időben ő is spórolna ezzel, gondolom, időnként nekik is kell levelet küldeniük valahová, hozzácsaphatnák a kimenő postához!
Sajna, nincs tanácsadás, írtam is, hogy így bezzeg könnyű. Egyébként nem volna rossz ötlet beiktatniuk a felnőttekkel foglalkozóknak egy ilyen hivatali órát, amikor csak papírokkal, receptekkel, beutalókkal foglalkoznak. A saját háziorvosmhoz én se jutok be, egyszerűen megközelíthetetlen, dugig van a váró mindig. Kisgyerekekkel nyilván én se ülök oda a felnőtt betegek közé. Kétszer is jártam már úgy, hogy levert valami nyavaja, s amikor betelefonáltunk, a drága asszisztenső 3 lehetőséget kínált fel -- végül is nem kevés... Egy: az orvos nem jön ki házhoz. Kettő: két hét múlvára (szép szó) ad időpontot Három: gyógyuljak meg magamtól. (nem vicc, tényleg ezt mondta!) Én a hármasat választottam! :D De szerencsére, a dokinknak van humorérzéke (és vastag bőre), mert amikor ment az apósomhoz a minden évben ajándékba adandó karácsonyi fenyőfáért, azért megkérdezte, hogy hogy vagyok?
Úgyhogy szerva ott, csere itt, de a váltást még nem kezdtem intézni, nem tudom rávenni magamat egyelőre!
 

misamaci

Aktív tag
Nálunk a háziorvos már rég bevezette a 2 ajtós rendszert :D
Aki csak receptért jön, az megy az 1-es ajtón, asszisztensnő vérnyomást (cukrot) mér, közben kinyomtatja a recepteket, 2 perc és kész.
Akinek panasza van az megy a 2-es ajtón a dokihoz.

A gondozóban meg vagy azonnal odaadják az ambuláns lapot, vagy ha ez nem megy (pl. laboreredményre kell várni) akkor kiküldik postán.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úgy látom eddig, hogy a gyerkőcöknél működik a házi orvosi (gyerekorvos) receptírás. Viszont ha náluk működik, akkor a kezdeti sokkot túlélve rájövünk, hogy nálunk is működőképes lehet a dolog.

Bár szerintem bonyolultabbá tette a dolgot, de ma beszéltem a nagygóré titkárnőjével, és mondtam mi újság, mire készüljön, és majdnem tapsolt örömében, hogy végre-valahára ezután nem kell dekkolnia a diabon, hanem a saját dokijával rendezi az ügyet. A kérdése az volt, hogy az inzulint is kiírathatja a házi dokival? Na erre nem tudtam válaszolni, de szerintem az inzulin felírás is átkerül.
 

dg

Őstag
Nálunk a háziorvos már rég bevezette a 2 ajtós rendszert :D
Aki csak receptért jön, az megy az 1-es ajtón, asszisztensnő vérnyomást (cukrot) mér, közben kinyomtatja a recepteket, 2 perc és kész.
Akinek panasza van az megy a 2-es ajtón a dokihoz.

A gondozóban meg vagy azonnal odaadják az ambuláns lapot, vagy ha ez nem megy (pl. laboreredményre kell várni) akkor kiküldik postán.


Jó hallani, hogy van ilyen! Hátha követik ezt a példát mások is!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nálunk a háziorvos már rég bevezette a 2 ajtós rendszert :D
Aki csak receptért jön, az megy az 1-es ajtón, asszisztensnő vérnyomást (cukrot) mér, közben kinyomtatja a recepteket, 2 perc és kész.
Akinek panasza van az megy a 2-es ajtón a dokihoz.

A gondozóban meg vagy azonnal odaadják az ambuláns lapot, vagy ha ez nem megy (pl. laboreredményre kell várni) akkor kiküldik postán.
Hát ez nagyon jó ötlet. Nálunk is 2 ajtós a házi doki rendelője, bevezetem újításként.
 

pusimelu

Őstag
Nekem régen egy idős férfi háziorvosom volt ,aki nagyon jó diagnoszta volt!Aki átvette a praxisát az egy hölgy akivel már nem vagyok nagyon megelégedve.Bevittem a kezdet kezdetén a havi diagrammomat és fejjel lefelé nézve ,azt mondta nagyon szép.(Hát így biztos!)
Csak javaslatot viszek ,és felír mindent ami kell!
Én csak két pent kaptam a kezdet kezdetén egyet az Insulatardhoz és egyet az Actrpidhoz ,de ha bármi gond lett volna én egész biztos kitettem volna az egyikből az inzulint ,és átraktam volna a másikba.Ha csak egyfajta inzulint használtam volna ,ami de jó lett volna ,akkor addig nem jöttem volna haza amig nem kapok pót pent.
Az én orvosom még azt mondta, bármi gondom van menjek be a kórházba, és segíteni fognak.(pen mérő stb.)
Eddig nem volt komoly problémám szerencsére!Egyszer mentünk Pestre és sütötte a nap a táskámat nem tudtam vércukrot mérni ,úgy beparáztam ,hogy megálltunk az első patikánál ,és ott segítettek kinyitottak egy új mérőt ,és megnézhettem mit jelent a hibakód a mérőmön.!
Lemerült az elem!
A patikában elem nem kapható ahol voltam ,de mellette kettő üzlettel volt egy órás és ott volt elem.Probléma megoldva!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, az inzulinti is a háziorvos írja fel, diab doki javaslata alapján.
Ha ez így van, akkor meg ki fog diabrendelésre járni? Mindent felír a háziorvos, akkor miért mennék diabdokihoz? Csak azért, mert elvileg közelező? Ez nem jelent semmit, nem kapok bélyeget a homlokomra, ha nem megyek el, nem történik semmi - azaz csak annyi, hogy így még rosszabb állapotba fognak kerülni a cukrosok és még rosszabb lesz az oktatás is, amit valamilyen minimális szinten a diabdoki adott. (szóval tudjátok, nem magamról beszélek, hanem általánosságban, sokan biztosan nem fognak diabrendelésre menni így, merthogy minek)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amikor én diabos lettem, a doktorom még a kórházban adott 2 pent. Egyet nappalara a kajához, egyet pedig iccakára bázishoz.
Aztán mindig amikor újabb pen került a piacra, kaptam az újat. Nekem még penért nem kellett fizetni. Gondolom a fizetős verzió 2005 körül jelent meg, én azóta pumpás vagyok.

Egy alkalommal az iccakás penem gyallya ment. Este, amikor a dózist akartam beállítani, eléggé sárkányos, recsegő hangot hallatott, de be lehetett állítani. A beadásnál is recsegett-ropogott. Gondoltam a levegőbe is ellövök néhány egységet, és láttam, hogy nem látok semmit, vagyis inzulin nem jött ki a tű végén. Újabb tekerés, újabb nyomás, de csak akkor jelent meg egy kis inzulin, ha 60 egységet állítottam be (az éjszakai adagom 12 egység volt). Mivel én akkor este 10-kor szúrtam a bázist, nem volt mit tenni, lefeküdtem úgy. Másnap persze magas cuki, a reggeli gyorsból többet adtam be, és délután elmentem a diabra. Bemutattam ott is a 12 egységes és 60 egységes mutatványt. Csere-bere fogadom...., vagyis kaptam egy teljesen új pent, természetesen ingyen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem régen egy idős férfi háziorvosom volt ,aki nagyon jó diagnoszta volt!Aki átvette a praxisát az egy hölgy akivel már nem vagyok nagyon megelégedve.Bevittem a kezdet kezdetén a havi diagrammomat és fejjel lefelé nézve ,azt mondta nagyon szép.(Hát így biztos!)
Papucska, ez baromi jó :cool::D. De a te diagramod bármerre forgatva szép. Az enyém leginkább abban a helyzetben, ahogy a dokumentumot berakjuk a fénymás gépbe, arcval lefelé.
 

napocska

Őstag
Ha ez így van, akkor meg ki fog diabrendelésre járni? Mindent felír a háziorvos, akkor miért mennék diabdokihoz? Csak azért, mert elvileg közelező? Ez nem jelent semmit, nem kapok bélyeget a homlokomra, ha nem megyek el, nem történik semmi - azaz csak annyi, hogy így még rosszabb állapotba fognak kerülni a cukrosok és még rosszabb lesz az oktatás is, amit valamilyen minimális szinten a diabdoki adott. (szóval tudjátok, nem magamról beszélek, hanem általánosságban, sokan biztosan nem fognak diabrendelésre menni így, merthogy minek)

Szakorvosi javaslat kell, amit a diab doki komponál meg, és ezt le kell szépen adni a háziorvosnak.
 

gabibaba

Aktív tag
Azért kell majd diab rendelésre menned, mert szakorvosi papír nélkül háziorvos nem írhatja fel.
Nekünk egyszer már küzdeni kellett az inzulinért, mert az asszisztensnő rosszul vitte fel az ambuláns lap dátumát.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha ez így van, akkor meg ki fog diabrendelésre járni? Mindent felír a háziorvos, akkor miért mennék diabdokihoz? Csak azért, mert elvileg közelező? Ez nem jelent semmit, nem kapok bélyeget a homlokomra, ha nem megyek el, nem történik semmi - azaz csak annyi, hogy így még rosszabb állapotba fognak kerülni a cukrosok és még rosszabb lesz az oktatás is, amit valamilyen minimális szinten a diabdoki adott. (szóval tudjátok, nem magamról beszélek, hanem általánosságban, sokan biztosan nem fognak diabrendelésre menni így, merthogy minek)
Ugyan már Molli, ideális helyzet:cool:. Mindenki nyomorog a házi doktoránál, a diabon pedig csak engem, téged, és a labilis pácienseket várják majd. Lesz ránk idő, nem fogom azt érezni, mint a vágóhídon. A doki már mondja a magáét, kérdez, a nővér meg mázsál.....:rolleyes:
 
Oldal tetejére