mindenkinek

Magdika

Új tag
16E Levemirt. Ha az kevesebb, akkor délelőtt száll el.
Gábor pl. Actrapid ide vagy oda, nem igazán tud tízóraizni pl., mert ha eszik, délre tuti magas.

Bocs, hogy megint írok, de nem állom meg. Az atrapid mellé nem kell tízóraizni, csak ha aktív mozgás van a délelőttbe. Továbbá az utó vacsorát próbáljátok meg egy nagy pohár 100%-os gyümülcs lével. Én a Lantuszt adom és így jók a reggeli értékeim. Az ultra gyors (atrapid) inzulinoknál a kis étkezések nem kellenek. Mire az inzulin lecseng akkora szívódik fel a tízórai, ezért megy fel délre. Nagy öröm volt számomra a kis étkezések kihagyása, mert ez így sokkal kényelmesebb. A következő inzulin a következő étkezés előtt adandó. Nem feltétlen délbe.:)
 

blaci

Őstag
Bocs, hogy megint írok, de nem állom meg. Az atrapid mellé nem kell tízóraizni, csak ha aktív mozgás van a délelőttbe. Továbbá az utó vacsorát próbáljátok meg egy nagy pohár 100%-os gyümülcs lével. Én a Lantuszt adom és így jók a reggeli értékeim. Az ultra gyors (atrapid) inzulinoknál a kis étkezések nem kellenek. Mire az inzulin lecseng akkora szívódik fel a tízórai, ezért megy fel délre. Nagy öröm volt számomra a kis étkezések kihagyása, mert ez így sokkal kényelmesebb. A következő inzulin a következő étkezés előtt adandó. Nem feltétlen délbe.:)

Kedves Magdika!
Az Actrapid gyors hatású inzulin.
Hatása ½ órán belül jelentkezik, maximális hatását 1,5-3,5 órán belül éri el, és teljes hatástartama körülbelül 7-8 óra.
Én is Actrapid inzulint használok bólusként az étkezésekhez és mivel ez nem ultragyors inzulin szükség van a főétkezések közé beiktatott kis étkezésekre. Erre a hatáscsúcsa miatt van szükség és nagyon fontos (lenne). Az igaz, hogy a bólusként használt inzulint nem délbe kell adni hanem a tényleges étkezés előtt 15 – 30 perccel, de az Actrapidnál nagyon fontos rendszeresen, következetesen és pontosan betartani az előírt időket.
Nálam pl.:
Reggeli: 06.00
Tízórai: 08.45
Edéd: 12.00-13.00 között
Uzonna: 15.00
Vacsora: 17.30
Pótvacsora: 20.00
Ettől csak kis mértékben és csakis rajtam kívül álló okok miatt térek el, ez alapja a jó kezelésnek, stabil értékeknek ha Actrapidot használunk. Erről írtam a profil oldalamon is a bemutatkozó írásomban.

A fenti idézetben szereplő dolgok természetesen igazak ha ultragyors inzulinról van szó de az Actrapid sajnos nem az...
Üdv.,
Laci
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Képzeljétek, ellopták a vc mérőmet! Éjjel bejöttek a lakásunkba (sajnos nyitva hagytuk, azaz nem zártuk kivételesen kulcsra a lakást, elfelejtettük, nagy volt a jövés menés tegnap), egyenesen az ágyam mellé és arra ébredek, hogy benyúl valaki a komódra és elvesz valamit, majd kimegy, utánamentem és tárva nyitva volt a bejárati ajtónk. Gondolom, megijedt, hogy felébredtem. Mást nem vitt el. De azóta nem mértem a cukromat és nekem ez már para a csúcson. Most elment a férjem új gépért, de a fenébe, ez is új volt (Accuchek Go). Hát képzeljétek, ilyen is van. És 7.-en lakunk, azért aki ide feljön éjjel....
 

poe

Őstag
Ez durva.... Szerencse, hogy nem történt semmi komolyabb.
Esetleg cseréljétek le a kilincset olyanra, hogy kívül csak egy gomb van és onnan csak kulccsal nyitható.
 

napocska

Őstag
Képzeljétek, ellopták a vc mérőmet! Éjjel bejöttek a lakásunkba (sajnos nyitva hagytuk, azaz nem zártuk kivételesen kulcsra a lakást, elfelejtettük, nagy volt a jövés menés tegnap), egyenesen az ágyam mellé és arra ébredek, hogy benyúl valaki a komódra és elvesz valamit, majd kimegy, utánamentem és tárva nyitva volt a bejárati ajtónk. Gondolom, megijedt, hogy felébredtem. Mást nem vitt el. De azóta nem mértem a cukromat és nekem ez már para a csúcson. Most elment a férjem új gépért, de a fenébe, ez is új volt (Accuchek Go). Hát képzeljétek, ilyen is van. És 7.-en lakunk, azért aki ide feljön éjjel....

A hideg futkos a hátamon... És mit csináltál, kiabáltál?
(Biztos azt hitte, valami jó kis mobil. Képzelem, hogy meglepődött, mikor meglátta, hogy mi az. )
 

dg

Őstag
Hú... Ez tényleg nagyon durva. Tényleg szerencse, hogy csak ennyi történt!!! Tavaly nálunk is járt betörő, sajna nem is egyszer, de "csak " az udvaron voltak. Szétvagdosták a kerítéseket, meg a garázst törték fel. A fűnyírót elvitték. Azóta szereltettünk fel mozgásérzékelős reflektorokat, így legközelebb már látnak is valamit... Az új fűnyíró meg benn lakik a házban.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Áh, tök kómás voltam, néztem ki a fejemből, aztán utána iramodtam. Nem értettem ezt az egészet hirtelen felébredve.
Megjött az új gépem (hála a férjemnek... taxival ment, mert tök nagy dugó volt) és nem lett nagy katasztrófa, 9:30kor 8.6 volt a cukrom (9 előtt mindig reggelizem, de most megvártam a gépet), szóval akkor jó volt éjjel (olyan 6 körül lehetett, ha most 8.6 volt). 15ezer volt az Akadimpexben plusz a taxi. Nem jött valami jól.... most fizettem ki egy féléves szereléket a leendő pumpámhoz is.

Poe, igen, régi az ajtónk, de éppen költözni szándékozunk (1 éve lassan, de most lett aktuális), ezért nem nagyon akartunk hozzányúlni már semmihez. De mi vagyunk végső soron a hülyék, elfelejtettük este kulcsra zárni (pedig szoktuk). Amúgy nem lakunk rossz környéken, ezért is volt ez nagyon meglepő.

Grácia, szerintem a fény ijeszti őket, jó ötlet, hogy felszereltettétek. Bár a fene tudja, ha az nem ijesztette őket, hogy bent alszik egy egész család (kint vannak az ajtó előtt a gyerekek kismotorjai meg a gyerekszánkó, hát elég egyértelmű, hogy gyerekek laknak itt...).
 

umbra08

Aktív tag
Jajj Molli, ez annyira durva! Hála Isten, hogy semmi bajotok!!
Ez olyan mesébe illő, kitalálni sem lehetne ilyet!! Bemegy a lakásba és elviszi a VC mérőt!
 

dg

Őstag
Grácia, szerintem a fény ijeszti őket, jó ötlet, hogy felszereltettétek. Bár a fene tudja, ha az nem ijesztette őket, hogy bent alszik egy egész család (kint vannak az ajtó előtt a gyerekek kismotorjai meg a gyerekszánkó, hát elég egyértelmű, hogy gyerekek laknak itt...).

Ó, attól nem kell tartani, hogy a betörők lelkiismereti kérdést csinálnak bármiből is. Ráadásul, a lábnyomokból ítélve, gyerekek az elkövetők (vagy kínaiak) (bocs, ez vicc volt). A rendőrök szerint, direkt erre utaznak a bandák: gyerekeket tanítanak be a besurranásra, mert ők nem büntethetők... :rolleyes::mad:
 

christina

Őstag
Hogy mik vannak! Borsódzik a hátam. Persze drága mulatság volt ez, de szerencse a szerencsétlenségben, "hogy csak" a vcumérőt vitte el. Sajnálom Molli!
 

blaci

Őstag
Mindenkinek!

Sziasztok!
A cégünknél a héten kiadtak egy belső hírlevelet aminek a lényegét szeretném megosztani veletek mert adott esetben valóban fontos lehet.

Mentősök tapasztalták, hogy közlekedési baleseteknél, rosszulléteknél manapság a legtöbb sérültnek, segítségre szoruló embernek van mobiltelefonja. Azoknál akikkel adott esetben nem lehet kommunikálni, a segítségükre sietők nem tudják, hogy a telefon hosszú címlistájából kit értesítsenek.

Azt javasolják, hogy a szükség esetén értesítendő személy adatait mindenki ugyanazon megjelölés alatt adja meg.

A nemzetközileg elismert megjelölés:

ICE (= In Case of Emergency = "vész esetén")

Ezalatt a név alatt annak a személynek a telefonszámát kell megadni, akit vészhelyzetben / szükség esetén a rendőrségnek, mentőknek, tűzoltóknak fel kell hívni, hogy rólunk tájékoztatást adjanak esetleg több információhoz jussanak velünk kapcsolatban.
Ha valaki több ilyen személyt szeretne megadni az a következőképpen lehetséges:
ICE1, ICE2, ICE3 stb.

Egyszerű megcsinálni, nem kerül semmibe de vész, baleset stb. esetén nagy segítség lehet a segítségünkre sietőknek!!!

Javaslom ezen információkat osszátok meg a családtagjaitokkal és az ismerőseitekkel is!
Sajnos sohasem lehet tudni mikor lesz rá szükség...
Üdv.,
Laci
 

blaci

Őstag
Szia Nofre!
:dr_24::dr_24::dr_24:
Ez jó!!!:D
"Hozzánk" még csak most ért el a hír a héten...:dr_31:
...kicsit le vagyunk maradva (ebben is) úgy látom.;)
Üdv.,
Laci ...aki már be is állította a telefonját!:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

A nemzetközileg elismert megjelölés:

ICE (= In Case of Emergency = "vész esetén")

CE1, ICE2, ICE3 stb.

Szia Laci!, Jó, hogy feltetted, én még 2008-ban foglalkoztunk vele, remélem, minél többen használják majd...

Veszély esetén: I.C.E.
Valahonnan már tudtam erről, talán innen a fórumról és akkor beállítottam a nővérem és fiam telefonszámához. Még szerencsére nem kellett, de ha szükség lenne rá, remélem a mentősök is megnézik a mobilon, hogy van-e ICE.

Nagyon jó, hogy ismét szó van róla, érdemes beállítani, semmiben nem zavar.
 
Oldal tetejére