Paleolit táplálkozás

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt mondta (Hevesi Tamás), hogy 220 g szénhidrát a napi adagja.
Hát ez tök rendben van!

Ha belegondolok,én hipók nélkül olyan 100-at eszem meg. De napi kisebb hipók vannak, csemegékkel, így kb 140-160 lesz. Tulajdonképpen nem viszem túlzásba, de ennél kevesebbet nem szeretnék enni még fogyókúra alatt sem (a 100nál mondjuk), mert akkor érzem magamon, hogy gyengülök le (pedig zöldségeket eszem mellé és tojást meg húst).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én, mint "tudatlan" kérdezem, hogy ez a mennyiség reális, vagy ő is a paleo szerinti diétát tartja.
Nem vitatom, hogy keveset tudok még a cukorbetegségről, de ezt a szénhidrát mennyiséget borzasztó kevésnek tartom.
Jól látod. 2 db alma 8-13 g CH (fajtától függően). Ha ő nem eszik gabonából készült terméket, tésztát, burgonyát, csak gyümölcsöt, zöldséget, akkor is többet eszik. Ennyi tápon nem él meg ember.
Atkins is belehalt a diétájába, pontosabban a diátája okozta egyéb betegségekbe. Egy két lábon járó roncs volt.
 

edinaxy

Új tag
Sziasztok!

Találtam egy érdekes videót, remélem jó lesz a webcím, Jamie Oliver beszél, alatta magyar feliratot is lehet látni. Ne vegyétek figyelembe, hogy ez egy kicsit kampányvideó is. A lényeg, hogy az étel amit eszünk betegít meg, a gyorskaják térhódításának megakadályozása és a gyerekek nevelése otthon, iskolában milyen fontos az egészséges élethez. Nézzétek végig, egyszer érdemes.
http://www.ted.com/talks/view/id/765
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Találtam egy érdekes videót, remélem jó lesz a webcím, Jamie Oliver beszél, alatta magyar feliratot is lehet látni. Ne vegyétek figyelembe, hogy ez egy kicsit kampányvideó is. A lényeg, hogy az étel amit eszünk betegít meg, a gyorskaják térhódításának megakadályozása és a gyerekek nevelése otthon, iskolában milyen fontos az egészséges élethez. Nézzétek végig, egyszer érdemes.
http://www.ted.com/talks/view/id/765
Nekem nem indul el a video, majd rákeresek másképp. Amit Jamie mond, azt én alapból szívom magamba. Imádom a műsorait, pont azért, mert nem használ adalékanyagokat, vagy legalábbis amennyire lehet, kerüli.

Csakhogy itt senki sem a műkajákat, készételeket "védelmezte" a paleo-val szemben.

Félre ne értse valaki, a paleo alapelvei jók, miszerint iktassuk ki a műkajákat, és csökkentsük a CH bevitelt, valamint kerüljük a magas GI-jű étkeket, de azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy mi cukorbetegek vagyunk, és a szélsőségektől tartózkodni kell. A napi CH-t leredukálni 20-25 g-ra még egészségesnek is veszélyes, egy diabosnak egyenesen káros, egy gyerek diabosnak pedig retardációt okoz (ha nem hal éhen).

Találtam én is valamit, megkeresem, és lehet csemegézni.
 

dg

Őstag
Nekem nem indul el a video, majd rákeresek másképp. Amit Jamie mond, azt én alapból szívom magamba. Imádom a műsorait, pont azért, mert nem használ adalékanyagokat, vagy legalábbis amennyire lehet, kerüli.

Csakhogy itt senki sem a műkajákat, készételeket "védelmezte" a paleo-val szemben.

Félre ne értse valaki, a paleo alapelvei jók, miszerint iktassuk ki a műkajákat, és csökkentsük a CH bevitelt, valamint kerüljük a magas GI-jű étkeket, de azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy mi cukorbetegek vagyunk, és a szélsőségektől tartózkodni kell. A napi CH-t leredukálni 20-25 g-ra még egészségesnek is veszélyes, egy diabosnak egyenesen káros, egy gyerek diabosnak pedig retardációt okoz (ha nem hal éhen).

Találtam én is valamit, megkeresem, és lehet csemegézni.


A 20 gr körüli ch bevitel hajmeresztőnek tűnik. Szerintem is az éhenhaláshoz megfelelő ez a mennyiség. S valóban, az egészséges táplálkozás alapelvei már a csappól is folynak, s ebből nem csak az ered, hogy ne együnk műanyagot, de az is, hogy pl ez az ún paleolit diéta nem jó.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Találtam én is valamit, megkeresem, és lehet csemegézni.

Na megtaláltam. Lehet csemegézni, egy kis történelmi tanulmányutat tenni a tisztánlátás érdekében.

Aztán ha végigolvastátok, akkor javaslom a végefelé a paleo étrendi receptek elolvasását. Kéretik nem szétröhögni a ház oldalát. :rohog::rohog::rohog:

Az elvakult paleo őrültektől kérném a beszámolót a csokis szöcske ízvilágáról. Apropó, a receptek olvastán nem úgy tűnik, mintha az ősember csokibevonóval látta volna el az étkét, vagy csilipaprikával fűszerezett volna, de ami szembetűnik, a paleo receptek nem igazán diétásak (fele barna cukor, fele kristálycukor), CH mentesek vagy alacsony GI-jűek.

Bocs, de szétesek a röhögéstől, ahogy elképzelem, hogy az ősanya indából font szatyorral a kezében elmegy az ősközértbe bavásáni. :rohog::rohog::rohog:

Íme a cikk: http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/dieta/2002/6/Paleo.htm
 

dg

Őstag
Na megtaláltam. Lehet csemegézni, egy kis történelmi tanulmányutat tenni a tisztánlátás érdekében.

Aztán ha végigolvastátok, akkor javaslom a végefelé a paleo étrendi receptek elolvasását. Kéretik nem szétröhögni a ház oldalát. :rohog::rohog::rohog:

Az elvakult paleo őrültektől kérném a beszámolót a csokis szöcske ízvilágáról. Apropó, a receptek olvastán nem úgy tűnik, mintha az ősember csokibevonóval látta volna el az étkét, vagy csilipaprikával fűszerezett volna, de ami szembetűnik, a paleo receptek nem igazán diétásak (fele barna cukor, fele kristálycukor), CH mentesek vagy alacsony GI-jűek.

Bocs, de szétesek a röhögéstől, ahogy elképzelem, hogy az ősanya indából font szatyorral a kezében elmegy az ősközértbe bavásáni. :rohog::rohog::rohog:

Íme a cikk: http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/dieta/2002/6/Paleo.htm


Én erre mondtam már korábban is, hogy bármit takarjon ez a "diétás elképzelés", az elnevezése mindenképp több sebből vérzik!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
az egészséges táplálkozás alapelvei már a csappól is folynak, s ebből nem csak az ered, hogy ne együnk műanyagot, de az is, hogy pl ez az ún paleolit diéta nem jó.

Én erre mondtam már korábban is, hogy bármit takarjon ez a "diétás elképzelés", az elnevezése mindenképp több sebből vérzik!

Már ott bukik a mutatvány, hogy minden új (és újonnan felfedezett) őrültre ráragasztják a diéta kifejezést, és ezzel félrevezetik a népeket. Persze jó eséllyel csak a szemellenzővel rendelkezőket lehet félrevezetni, de ők sem érdemlik meg.

Az pedig külön bosszantó számomra, hogy a paleo elv egy egyébként követendő tendenciát torzít el, mint pl. a megfelelő mértékben korlátozott CH bevitel és tudatos GI válogatás.
 

misamaci

Aktív tag
Bocs, de szétesek a röhögéstől, ahogy elképzelem, hogy az ősanya indából font szatyorral a kezében elmegy az ősközértbe bavásáni. :rohog::rohog::rohog:

Íme a cikk: http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/dieta/2002/6/Paleo.htm

Én a gilisztaliszttől mentem le hídba :rohog::rohog: .... viszont közben rájöttem hogyan lehet nagyon eredményes ez az étrend ..... sk kell begyűjteni a hozzávalókat a mezőn ..... mire sikerül begyűjteni egy adag szöcskét, legalább 5x annyi energiát égetsz el mint amennyit utána elfogyasztasz.....:rohog::rohog::rohog::rohog::rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a gilisztaliszttől mentem le hídba :rohog::rohog: .... viszont közben rájöttem hogyan lehet nagyon eredményes ez az étrend ..... sk kell begyűjteni a hozzávalókat a mezőn ..... mire sikerül begyűjteni egy adag szöcskét, legalább 5x annyi energiát égetsz el mint amennyit utána elfogyasztasz.....:rohog::rohog::rohog::rohog::rohog:
Há mé??? :o:o Az ősközértben nem lehet szöcskét kapni? :rohog::rohog::rohog:
 

misamaci

Aktív tag
Azért szerintem az ősközértben kapható barnacukor és csokoládé is megérdemelne némi gondolkodást :rohog::rohog::rohog: .... bár valszeg ott vannak a mirelit giliszták mellett :rohog::rohog::rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Találtam egy érdekes videót, remélem jó lesz a webcím, Jamie Oliver beszél, alatta magyar feliratot is lehet látni. Ne vegyétek figyelembe, hogy ez egy kicsit kampányvideó is. A lényeg, hogy az étel amit eszünk betegít meg, a gyorskaják térhódításának megakadályozása és a gyerekek nevelése otthon, iskolában milyen fontos az egészséges élethez. Nézzétek végig, egyszer érdemes.
http://www.ted.com/talks/view/id/765
Itthon meg tudtam nézni, nagyon jó a video.
 

livi62

Új tag
Sziasztok!

Én egy új blogozó vagyok, a Paleos oldalról kerültem ide. II. tip. cukorbeteg vagyok, némileg elhízott, bár igen sportos darab. Kb. 10 éve vagyok (újra) cukros, eredetileg a terhességem alatt találkoztam vele először. Mivel a jelenlegi orvoslás nem tud semmiféle megoldást a problémánkra, ezért magas kezdtem el keresgélni. Kezembe került a Szendi féle paleolit táplálkozás című könyv. A benne leírtakkal nagyrészt egyetértek, különösen azzal, hogy a túlzott CH bevitek generálja a cukorbetegséget, vagyis manapság túl sokat eszünk és ráadásul magas GI ételeket. Húsvétkor kezdtem a kísérletemet, a gabonaféléket elhagytam, rizs, burgonya és tejmentesen főzők. Némi utánajárásba került, bár recepteket találtam a honlapján is, így könnyebb dolgom volt.
A paleo előtti inzulinjaim: 15-15-15 Actrapid, este 60-65 Levemir .
A paleora való átállás után, persze nem az első napon, már a nappalit lecsökkentettem 5-5-5 körülre, van hogy be sem adom az inzulint, attól függően, h. mit eszem és mennyit mozgok. Természetesen egy cukorbeteg nem ehet akármennyi gyümölcsöt, tehár ezt is illeszteni kell a diétához és a napirendhez. Az étkezések időpontjait most is betartom, de nem történik tragédia, ha éppen elcsúszom. Az estit csak 60-ra csökkentettem, még dolgozom az esti csökkentésén. I. tip. cukorbetegeknél nem tudom, hogy hogyan reagálna a hasnyálmirigy, mivel nem termel inzulint, de a II. tip. javasolni tudom. Cukorértékeim sokkal-sokkal jobbak lettek, bár én sem mindig találom el az ideális CH-inzulin arányát. Amit eszem: gyümölcs (mértékkel), hús, zöldségek (hüvelyesek kivátelével), muffinok (általam készített paleos receptek alapján, szerintem finomak, kb.6-10 g CH között van egy-egy db), tojás. Nagyon finom pl. a töltött paprika (rizs helyett zabpehellyel), rakott cukkini darált hússal, stb. Ha valakit érdekel, vegye meg a könyvet, abban sok info található.:dr_31:
 

livi62

Új tag
Szia!
A jelek szerint kevés az inzulin, amit reggel beadsz, valószínűleg az orvos fel fogja emelni a reggeli adagot. még az is lehet, hogy túl sokat reggelizel. Mit eszel pontosan?
 
Oldal tetejére