Receptek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagyon jól hangzik,meg kell valósítanom!
Glukanonnal lehet csak felfuttatni az élesztőt fruktóz nem jó?
Borka receptjére gondolsz, amit Misamaci egészített ki, vagy amit DG rakott fel? egyébként szerintem jó a fruktóz is, bár én még nem próbáltam.

Ha pedig bemész egy gyógyszertárba, vagy egy bioboltba, és kérsz egy decemberi Gyógyhír magazint, akkor abban is találsz diétás beigli receptet. Gondoltam is rád, hogy ilyet keresel.
 

dg

Őstag
Nagyon jól hangzik,meg kell valósítanom!
Glukanonnal lehet csak felfuttatni az élesztőt fruktóz nem jó?


Én a leírás szerint csináltam, úgyhogy passzolom a kérdést!
Az biztos, hogy az általam emlgetett szerzőpáros azt írja magukról, hogy nagyon sokat kísérleteztek, mire minden jól összállt, úgyhogy ha ők ezt írják, mégpedig egy olyan receptben, ahol mindkét cucc (glukonon és fruktóz) szerepel, akkor biztos nem véletlen!
 

bogesz

Új tag
Köszi aranyosak vagytok!
Most éppen a vaniliás kiflin dolgozom,fejben,hogy mennyi legyen a graham és mennyi a sima liszt!?
 

dg

Őstag
Köszi aranyosak vagytok!
Most éppen a vaniliás kiflin dolgozom,fejben,hogy mennyi legyen a graham és mennyi a sima liszt!?


Én úgy látom a receptes könyvemben (;)), hogy a graham liszt mindig kevesebb. 60% sima liszt, 40% graham. Nagyon mellényúlni szerintem nem lehet.
 

misamaci

Aktív tag
Köszi aranyosak vagytok!
Most éppen a vaniliás kiflin dolgozom,fejben,hogy mennyi legyen a graham és mennyi a sima liszt!?

Ugye most a vaníliás linzertésztából készült, gyúrt sütiről van szó? :D
Ha nem zavar, hogy nem lesz annyira világos a kisült tészta, akár az egész lehet graham lisztből (hiszen csak a liszt szemcsemérete nagyobb, mint a sima liszté).
Nekem nagyon jól bevált a sima liszt mellé a teljesértékű zabpehely darálva (kb 30-40% mennyiségben) ettől rostosabb lesz, kicsit kekszesebb hatású (attól függ mennyire finomra darálod, ha nagyon finomra, akkor nem lesz annyira rostos) és egy kis plusz ízt is ad a sütinek.

Misi
 

napocska

Őstag
Nagyon jól hangzik,meg kell valósítanom!
Glukanonnal lehet csak felfuttatni az élesztőt fruktóz nem jó?

Én azt tapasztaltam, hogy az élesztőt cukor nélkül is fel lehet futtatni, kis tejben, vagy kevés lisztes vízzel. Talán így kissé tovább tart. De egy kevés cukor (akár fruktóz is), vagy méz sem árt, mert az élesztő felhasználja, miközben "felfut" és a végeredmény már nem cukor. (Ezt Békefy doktor úr mondta Döbröntén a diabos edukáción)
 

bogesz

Új tag
én azt tapasztaltam, hogy az élesztőt cukor nélkül is fel lehet futtatni, kis tejben, vagy kevés lisztes vízzel. Talán így kissé tovább tart. De egy kevés cukor (akár fruktóz is), vagy méz sem árt, mert az élesztő felhasználja, miközben "felfut" és a végeredmény már nem cukor. (ezt békefy doktor úr mondta döbröntén a diabos edukáción)
én is cukorral szoktam,azt hiszem az a csipet nem oszt,nem szoroz! De ha ti másképp gondoljátok????
 

misamaci

Aktív tag
Az élesztőt én is cukorral futtatom fel. Egy kevés cukrot és kb 2 ek lisztet palacsintasűrűségűre bekeverek vízzel, ebbe teszem az élesztőt és kb 15-20 perc alatt kész is.
 

dg

Őstag
Az élesztőt én is cukorral futtatom fel. Egy kevés cukrot és kb 2 ek lisztet palacsintasűrűségűre bekeverek vízzel, ebbe teszem az élesztőt és kb 15-20 perc alatt kész is.


Ez nagyon jól hangzik!
Azt tudtam, hogy a cukron gyorsabban szaporodnak az élesztőgombák. Ezek szerint a liszt további pluszt nyújt. Mit?
 

misamaci

Aktív tag
Ez nagyon jól hangzik!
Azt tudtam, hogy a cukron gyorsabban szaporodnak az élesztőgombák. Ezek szerint a liszt további pluszt nyújt. Mit?

A cukor azért kell, hogy az élesztőgombák gyorsan magukhoz térjenek (én sokszor szárított élesztőt használok), utána már a liszt keményítőtartalmából kezdenek dolgozni (ilyenkor már érezni lehet azt a jellegzetes élesztős illatot és az egész barna és habos lesz).
 

dg

Őstag
A cukor azért kell, hogy az élesztőgombák gyorsan magukhoz térjenek (én sokszor szárított élesztőt használok), utána már a liszt keményítőtartalmából kezdenek dolgozni (ilyenkor már érezni lehet azt a jellegzetes élesztős illatot és az egész barna és habos lesz).


Misi!

Köszönöm válaszod! Legközelebb én is kipróbálom, annál is inkább, mert a szárított élesztőt még nem sikerült úgy "megkelesztenem", ahogy kívánatos volna!
 

misamaci

Aktív tag
Misi!

Köszönöm válaszod! Legközelebb én is kipróbálom, annál is inkább, mert a szárított élesztőt még nem sikerült úgy "megkelesztenem", ahogy kívánatos volna!

Ami még fontos, hogy meleg (langyos) vízzel kell bekeverni és érdemes meleg helyen tartani (bár a konyhában azért általában elég meleg van). Ez az előbb kimaradt.

Különben, ha tovább hagyod dolgozni és időnként (naponta, kétnaponta) megeteted egy ek. liszttel, akkor akár igazi kovászt is készíthetsz így pl. kenyérsütéshez. (bár a kovásznak kell kb 2 hét mire igazán jó lesz, szóval elég nagy edényben érdemes kezdeni)
 
Oldal tetejére