Utazgatunk, utazgatunk...

borka

Őstag
Az "albumok"-ban biztosan lessz nagyon sok kép, hiszeh 60.an leszünk ,és mindenki szeretné megörökíteni a találkozó fontosabb, és bolondos eseményeit.
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Egy kis kényszer nyaralás után( és a konyhafelújítás közben) ismét itt vagyunk és szeretném veletek megosztani nyaralási emlékeinket.
Feltettem az albumokba néhány képet, aminek majd lessz még folytatása.
 

dg

Őstag
Sziasztok!

Egy kis kényszer nyaralás után( és a konyhafelújítás közben) ismét itt vagyunk és szeretném veletek megosztani nyaralási emlékeinket.
Feltettem az albumokba néhány képet, aminek majd lessz még folytatása.


Köszönjük a képeket, Borka! Bővebben a fotóknál! :)
 

pusimelu

Őstag
Óktóber 23-án a hosszú hétvégén megy a család Nyíregyházára a Hotel Dzsungelbe 2 éjszakára és az elefánt hangjára fogunk felkelni.
Mindenkit megnézek Tekit, Lajhit,Csigut .....
Ja mit üzentek a rokonoknak?
 

dokika

Új tag
Berlinbe mindenképp menjen el, aki teheti!
Csodálatos város... Engem lenyűgözött, hogy bár a város 60%-a jóformán a földből nőtt ki az elmúlt 20 évben, mégsem szenvedett csorbát a csodálatos műemlékekkel tarkított városkép. Precíz és sok színű, változatos és mégis homogén. Ezt tényleg látni kell, nincs mese...
A másik német város, amit oda (vagy vissza úton) érdemes megnézni: München. Ha valaki szeret NYUGODTAN, nem túlzsúfolt bevásárlóközpontokban, szardínia módjára nyomorogva, hanem széles, békés, csöndes vásárlóutcákban sétálgatva "shoppingolni", annak ez a hely maga a hetedik mennyország.
A harmadik úticélnak pedig egy magyar falucskát, Kemendollárt ajánlanám. Zalaegerszegtől 10 km-re található, egy kicsi zsák-falucska, egy nagyon helyes dombocskával, és végtelenül kedves emberekkel. A dombocskát azért említettem, mert a tetejéről ellátni egészen az Alpokig, és az valami hihetetlen látvány.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd még gondolkozom, aztán lehet, hogy lesz még pár tippem :)
 

rgyörgy

Új tag
Berlinbe mindenképp menjen el, aki teheti!
Csodálatos város... Engem lenyűgözött, hogy bár a város 60%-a jóformán a földből nőtt ki az elmúlt 20 évben, mégsem szenvedett csorbát a csodálatos műemlékekkel tarkított városkép. Precíz és sok színű, változatos és mégis homogén. Ezt tényleg látni kell, nincs mese...
A másik német város, amit oda (vagy vissza úton) érdemes megnézni: München. Ha valaki szeret NYUGODTAN, nem túlzsúfolt bevásárlóközpontokban, szardínia módjára nyomorogva, hanem széles, békés, csöndes vásárlóutcákban sétálgatva "shoppingolni", annak ez a hely maga a hetedik mennyország.
A harmadik úticélnak pedig egy magyar falucskát, Kemendollárt ajánlanám. Zalaegerszegtől 10 km-re található, egy kicsi zsák-falucska, egy nagyon helyes dombocskával, és végtelenül kedves emberekkel. A dombocskát azért említettem, mert a tetejéről ellátni egészen az Alpokig, és az valami hihetetlen látvány.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd még gondolkozom, aztán lehet, hogy lesz még pár tippem :)

<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Üdvözöllek kedves dokika!<o>:p</o>
Szívesen ott lennék Münchenben, ha jól tudom, még tart az oktoberfest. Berlinbe eddig nem kívánkoztam, de most, hogy ajánlottad…<o></o>
Ha vannak fotóid, szívesen megnézném az albumokban. Volt szerencsém mostanában több felé csavarogni. Lenyűgözőek a tájak, de különösen az emberek, az életformák. Az a végtelen nyugalom, amit ott érezni, ránkférne itthon is. Képzeld el Amsterdamban a rendőrök, akiket láttam, nemcsak mosolyogni tudtak, de köszönni, és beszélgetni is. Tudok itt a fórumon Írországban dolgozó fórumozót, és hiányolom, hogy nem küld információkat. Milyen ott az élet, a táj. Milyenek az emberek, milyen különbségek vannak a két ország, és polgárai között. Ha a kedves Agicza esetleg olvasná ezt a bejegyzést, boldoggá tenne, ha reagálna. Mindenre kíváncsi vagyok, amiből tanulni lehet.<o></o>
Kedves dokika, és mindenki, akinek pozitív tapasztalata van, megoszthatná velünk. Jót tenne a lelkünknek, de az se lenne hátrányos, ha találnánk kivezető utat. Egy apró lépést, amit megtehetnénk, persze előre.<o></o>
<o>
</o>
 

agicza

Új tag
Ágicza jelentkezik Írországból. :D
Gyuri bácsi kérésére szeretném megosztani az írekkel kapcsolatos tapasztalatomat.
Az igazsághoz tartozik,hogy 4 évvel ezelőtt egy nyári nyaralásnak indult, amikor is ide érkeztünk a kint dolgozó férjemhez a 10 éves lányommal.
Úgy alakult, hogy itt ragadtunk, én beleszerelmesedtem a nyugodt életbe és abba, hogy hagynak élni, és senkit sem érdekel, hogy mit, hogy és miért csinálok.
Az ír embereket barátságosnak, toleránsnak ismertem meg.
Nyugodt csendes környéken lakunk egy kisváros egyik sorházában.
Meglepő élmény volt amikor az első karácsonykor a szomszédaink sorban kopogtak be
kellemes karácsony kivánni a gyereknek egy nagy doboz csokival, apának egy üveg borral, nekem pedig egy hatalmas doboz keksszel.
Azóta már én is felvettem a fordulatukat, és imádják a mákos bejglit, zserbót, mikor mit
sütök karácsonykor.
Szeretik a jól dolgozó embereket,még akkor is ha nincs a nyelvtudás felső fokán. (Ez az utóbbi időben változott valamennyire, hiszen rengeteg külföldi lepte el az országot, a magyarokat továbbra is szeretik,de a lengyelek nem tartoznak a kedvencek közé. )
Hétvégéjüket szeretik pihenéssel tölteni, a nőknek a bevásárlás jelenti a kikapcsolódást, a férfiaknak a hétvégi pub-ozás, kocsmalátogatás, még ha az utcán is kell cigarettázni.
Ebből azért a nők is kiveszik a részüket, előszeretettel látogatják ők is a vendéglátóegységeket. Kikapcsolódnak és hétfőn indul a hét.
Főzéssel nem sok időt töltenek, félkész, kész étel , gyorsétterem ami inkább jellemzi őket.
A legkisebb abc-ben is van legalább háromféle kész saláta, sült csirke, húsok, kész szendvicsek,hogy legyen mit ebédelniük, hiszen nem csomagolnak maguknak.
Szóval kényelmesek és megtehetik hát meg is teszik.
Sokan próbálnak tenni valamit az egészségükért, ezért munka után sport gyanánt gyorsabb tempóban gyalogolnak a szűk közlekedési utak szélén.
Este pedig a kandallo mellett üldögélve nézik a tvt a nappaliban. Minden lakásban van egy kandallo legalább, de van ahol kettő három.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe,de folyt.köv. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Óktóber 23-án a hosszú hétvégén megy a család Nyíregyházára a Hotel Dzsungelbe 2 éjszakára és az elefánt hangjára fogunk felkelni.
Mindenkit megnézek Tekit, Lajhit,Csigut .....
Ja mit üzentek a rokonoknak?
Majd integetek, és nagy pusszancsot küldök a rokonyoknak. :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ágicza jelentkezik Írországból. :D

Most hirtelen ennyi jutott eszembe,de folyt.köv. :D
Ágicza, nagyon jó volt olvasni téged és a tapasztalataidat. Irigyellek a nyugodt légkörért, amiben részed van. Feltétlen várjuk még a többi élménybeszámolódat. Érezd jól magad.
Írhatnál arról is, hogy sikerült-e már jól kiismerned magad az ottani diabon, vagy még mindig haza kell emiatt járnod?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Óktóber 23-án a hosszú hétvégén megy a család Nyíregyházára a Hotel Dzsungelbe 2 éjszakára és az elefánt hangjára fogunk felkelni.
Mindenkit megnézek Tekit, Lajhit,Csigut .....
Ja mit üzentek a rokonoknak?

Én azt üzenném, hogy nem kell kapkodni :) puszi az "echte" lajhikának!
 

rgyörgy

Új tag
Ágicza jelentkezik Írországból. :D
Sokan próbálnak tenni valamit az egészségükért, ezért munka után sport gyanánt gyorsabb tempóban gyalogolnak a szűk közlekedési utak szélén.
Este pedig a kandallo mellett üldögélve nézik a tvt a nappaliban. Minden lakásban van egy kandallo legalább, de van ahol kettő három.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe,de folyt.köv. :D


<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Szia Agicza!<o>:p</o>
Nagyon örülök, hogy itt vagy, és leírtad, ami úgy „hirtelen” eszedbe jutott. Jó olvasni, amit az Írekről írsz. Kezdem irigyelni őket a tv nézésért is. Én évek óta nem kapcsoltam be a készüléket, mert nincs értelme. Mindjárt kérdezek is, milyenek a műsorok, a műsor szerkezet? Mennyire akarja a média befolyásolni a gondolkodást? A családodról is írhatnál, ők hogy érzik magukat? A kislányod nak hogy ment a beilleszkedés, a nyelv, milyenek a gyerekek kapcsolatai. Van két ismerősöm, akik voltak Írországba, és nagyon sok szépet, jót meséltek. A magam részéről mindenre nagyon kíváncsi vagyok, persze csak addig, amíg neked nem kellemetlen. A családod is jó lenne megismerni, ha másképp nem, fényképekről.<o></o>
Szép estét, és jó időt kívánok.<o></o>
Gyuri bácsi<o></o>

<o>
</o>
 

Sala

Új tag
Sziasztok!
Ha nyaralás,akkor a tenger jut az eszembe és most,hogy Szlovénia irányába minden autópálya elkészült,csak pár óra.Ráadásul arra nincs határ,és nem kell várakozni a fizető kapuknál,mint horvátországba,valamint az Olasz part szinte végig homokos.
Egy dolgot azonban érdemes megjegyezni(ezt épp én mondom,akinek sosem sikerül)azt,hogy a kánikulába érve a cukorszint csökken.Már több alkalommal jártam úgy,hogy az első nap ugyanannyi inzulint adtam be magamnak,mint idehaza és győztem felvinni a cukorszintemet egész nap.
 

blaci

Őstag
Vonatozzunk!!!

Sziasztok!
Szeretnék nektek mutatni valamit!;)
Ugye szerettek vonatozni? Ha igen, akkor nézzétek meg az alábbi kis videót!
A vonat Sárbogárdról indul Budapestre. Itt járok én a dolgozóba...
A harmadik állomást figyeljétek...na, ottan dolgozom én!!!:cool:

Indul a vonat!

:D:D:D :D:D:D :D:D:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Szeretnék nektek mutatni valamit!;)
Ugye szerettek vonatozni? Ha igen, akkor nézzétek meg az alábbi kis videót!
A vonat Sárbogárdról indul Budapestre. Itt járok én a dolgozóba...
A harmadik állomást figyeljétek...na, ottan dolgozom én!!!:cool:

Indul a vonat!

:D:D:D :D:D:D :D:D:D
Hű, Laci, te tudod, hogy én mennyire imádom a vonatokat. Ez szuper.
Köszike!!! :dr_24::dr_24::dr_24:
 
Oldal tetejére