Utazgatunk, utazgatunk...

gabibaba

Aktív tag
Nem utólag akarok okoskodni, de gondolom nem volt benne Gábor neve, vagy teloszáma. Pedig ez nem haszontalan. .

Benne tartotta az utazási kedvezményes kiskártyáját, de valamilyen megfontolásból ezt kivette, és átrakta a zsebébe (ezt legalább nem kell megkérni a MÁK-tól).

Ugyan, az elhagyás nem 'baj', csak szar ügy :D. Térerő egyébként olyan szinten nem volt, hogy szólnunk kellett 10 perccel odaérkezésünk előtt, hogy ki tudjanak jönni az útra. Pannonos telefon teljesen lehalt, a másikkal a kezünkben túráztunk az erdei úton, és egy 1,5 m-es szakaszon találtunk :) .
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Benne tartotta az utazási kedvezményes kiskártyáját, de valamilyen megfontolásból ezt kivette, és átrakta a zsebébe (ezt legalább nem kell megkérni a MÁK-tól).
:) .
Azt tényleg jó, hogy nem hagyta benne, azt valaki megtalálja, tuti nem adja vissza, és akkor a mérőkére is kevés lenne az esély. Így még reménykedhetünk.
 

somcsika

Aktív tag
Akkor én most ünnepélyesen össze teszem a kezem és hálát adok a jó istennek, hogy nálunk minden rendben van. Vagy legalábbis remélem.
 

somcsika

Aktív tag
Hazajött, itthon van, hál'istennek minden rendben volt, a tanárnéni azt mondta bár minden gyerekkel csak ennyi gondja lett volna. Szép eredményei voltak, egyszer mért vacsora előtt 9,1-es de előtte egy fél órával megevett inzulin nélkül egy nagy adag fagyit, beadta az inzulint, kicsit kevsebbet evett és 9 órára már szépen helyre is jött. Egyszóval ügyes volt, majd ha felteszem hó elején a diabramot akkor láthatjátok.
Pozitív élménye volt, hogy ugye Velencében nem lehet enni az utcákon, csak az éttermekben, és a tanárnéni elintézte neki, hogy leülhessen egy kávézó teraszára enni, még bónuszba egy light-kólát is kapott. Irigykedtek a többiek, mondták, hogy legközelebb én is azt mondom, hogy cukros vagyok.
 

somcsika

Aktív tag
Próbálták kérdezni a fagyi árustól, hogy DIABETICO - ahogy MisaMaci ajánlotta, de nem értette a hölgy, nem elveszett gyerekem végül mondta, hogy sugar free. Azt már értette, de nem volt. Így egy másik helyen találtak. Azt mondta, hogy nagyon finom csoki fagyi volt, és ott egy adag kb. nálunk 3 gömbnek felel meg.
Szóval nem is csodálkozom, hogy feltornászta magát a cukra akkora mennyiségtől.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hazajött, itthon van, hál'istennek minden rendben volt, a tanárnéni azt mondta bár minden gyerekkel csak ennyi gondja lett volna. Szép eredményei voltak, egyszer mért vacsora előtt 9,1-es de előtte egy fél órával megevett inzulin nélkül egy nagy adag fagyit, beadta az inzulint, kicsit kevsebbet evett és 9 órára már szépen helyre is jött. Egyszóval ügyes volt, majd ha felteszem hó elején a diabramot akkor láthatjátok.
Pozitív élménye volt, hogy ugye Velencében nem lehet enni az utcákon, csak az éttermekben, és a tanárnéni elintézte neki, hogy leülhessen egy kávézó teraszára enni, még bónuszba egy light-kólát is kapott. Irigykedtek a többiek, mondták, hogy legközelebb én is azt mondom, hogy cukros vagyok.

Hurrá, itthon van a "lányunk". A fagyit semmiképp nem lett volna szabad kihagyni. Tapasztalata sem lenne a "vétkezésre", meg fagyi nélkül is maradt volna.
Azt nem is tudtam, hogy Velencében nem lehet az utcákon enni, de dícséretére váljék az Olaszoknak, hogy ilyen rugalmasak voltak.
Kérünk szépen még élményeket, és fotokat az albumba. :)
 

somcsika

Aktív tag
Fotót tudok felrakni, de az én lányom egyiken sincs rajta (ugyanis ő tartotta a fényképezőt), majd az osztálytársaktól megpróbálok egy pár képet kikunyerálni amin ő is látszik. Így most olyan mintha egy utikönyvben látnád a képeket.
Sok szép helyen jártak, egyetelen egy baj volt, hogy rövid volt az idő és sok volt a program.
Szerda este 8 -kor indultak, Szarvasnál 1 órát várakoztak mert az összeszedett euro a belépőkre itthon maradt, szegény Tanárnéni mindenre figyelt és végül ezt otthon felejtette. (ezt teljesen pozitív értelemben mondom).
Másnap (csütörtök) kb. 9-kor megérkeztek Trieszt-be megnézték Miksa főherceg rezidenziáját a MIRAMARE kastélyt. A szállást BIBIONE-ban csak délután foglalták el. Utánna szabadprogramm, strandolás, este séta, kaptak egy tésztajegyet, de a tésztást nem találták meg, meg küldönben is már vacsora után volt.
Pénteken megnézték Veronában Júlia erkélyét, meg még sok minden mást is. Majd Padovában Szent Antal otthonát nézték meg. Állítólag ha ott valaki tiszta szívből kíván valamit akkor az beteljesül. Mit gondoltok az én lányom mit kívánt? Naná, hogy ne legyen többet cukros és minél hamarabb meggyógyuljon. Sirmione-ban is jártak, állítólag gyönyörű volt a Garda tó, ott csónakáztak is. És a botanikus kertet is meglátogatták. Este érkeztek vissza megint Bibione-ba. Este disco volt, ahova ő már nem ment el, mert nagyon fáradt volt, és lelkiismeretesen készítette a másnapi elemózsiáját.
Szombaton reggel indultak Velencébe (Szent Márk bazilika, harangtorony, Doge palota, Sóhajok hídja, Rialtó-híd, Canal Grande-n található palotákat nézték meg) Hajóval utaztak be Velencébe és még 2 szigetet is megnéztek, de azoknak nem tudom, a nevét.
A hazaindulás szombaton este 9-kor volt, és ma reggel már 7:59-kor itthon voltak.
Hát röviden ennyi.
Nagyon fáradt volt, de csak remélni tudom, hogy nagyon tetszett neki és megérte, még ha félt is tőle.
Viszont délben elmentünk ebédelni, úgy be kajált, hogy mindjárt nem is tudtuk utolérni a cukrát, pedig sprinteltünk utánna az inzulinnal rendesen, meg ivott is rengeteget. Most jönnek a "piros" betüs napok. :rolleyes: Úgyhogy szerencséje volt, hogy utazás alatt megúszta. Ilyenkor mindig megbolondul az anyagcseréje, pedg olyan gyönyörű 2 hét van a hátunk mögött. De tényleg.
 

somcsika

Aktív tag
Most a követekző kihívás a ballagás lesz és a vendégsereg elemózsiájának az elkészítése. Aztán pakolás, mert 1 héttel később irány Görögország. Addig meg még annyi melóm van, hogy tán bele is fulladok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sok szép helyen jártak, egyetelen egy baj volt, hogy rövid volt az idő és sok volt a program.
Jó volt olvasni az élményeket, egy-két hely kivételével nekem emlék-élmény, mert itt én is jártam.
Pl. Veronában Júlia erkélyénél. Ott van/volt több nagy "postaláda", ahova a szerelmes leveleinket, kívánságainkat lehetett bedobni, amit a monda (túrista csalogató monda, nem ősi) szerint Júlia teljesít.
Na, én ide dobtam be kívánság levelet. Asszem Júliának sok volt a dolga (vagy nem tudott magyarul:rohog:), mert az enyémet nem teljesítette :(.
 

somcsika

Aktív tag
Júlia volt? Nem Szent Antal? Figyeltem ám a gyerekre, hogy mit mondott.
A francba, tényleg lehet, hogy nem tud magyarul, vajon németül igen. Le kellett volna irni németül is. Na most már mindegy. Ezek szerint csak az orvostudományban bizhatunk a kérés teljesítése terén.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Júlia volt? Nem Szent Antal? Figyeltem ám a gyerekre, hogy mit mondott.
A francba, tényleg lehet, hogy nem tud magyarul, vajon németül igen. Le kellett volna irni németül is. Na most már mindegy. Ezek szerint csak az orvostudományban bizhatunk a kérés teljesítése terén.
Az általad felsoroltak közül pont Szent Antalnál nem jártam :(:rohog:, így nem tudom, hogy ott is lehet-e kívánságot bedobni. Júliánál általában a szerelemmel, házassággal kapcsolatos kívánságokat lehetett bedobni a ládába. Ott dobtam :dr_31:, de minek :o?
 

borka

Őstag
Szia Somcsika !

Gratulálok A nagylányodnak nagyon ügyes volt és sok élménnyel (cukros tapasztalattal) tért haza.:cool:
 

somcsika

Aktív tag
Már csak 2 nap és irány...... Ma még dolgozom késő estig, holnap még el akarok menni egy nagy bevásárlást megejteni, utána pakolok, vasárnap még főzök egy pár dolgot és készítem a harapni valót az útra és este indulás.

Azért írok most, mert nem biztos, hogy indulásig már lesz annyi időm, hogy a jókívánságaimat leírjam nektek.

Én kívánok mindannyiotoknak nagyon kellemesen eltöltött napokat a diab.talin. Érezzétek jól magatokat és gyűjtsetek be sok-sok hasznos infót és tapasztalatot.
Főzzetek-, és egyetek finomakat, ja és az ívásról se feledkezzetek meg.
Fényképeket készítsetek sokat, had irigykedjek ha majd nézegetem őket.

Puszi Mindenkinek
 

tímeácska

Őstag
Már csak 2 nap és irány...... Ma még dolgozom késő estig, holnap még el akarok menni egy nagy bevásárlást megejteni, utána pakolok, vasárnap még főzök egy pár dolgot és készítem a harapni valót az útra és este indulás.

Azért írok most, mert nem biztos, hogy indulásig már lesz annyi időm, hogy a jókívánságaimat leírjam nektek.

Én kívánok mindannyiotoknak nagyon kellemesen eltöltött napokat a diab.talin. Érezzétek jól magatokat és gyűjtsetek be sok-sok hasznos infót és tapasztalatot.
Főzzetek-, és egyetek finomakat, ja és az ívásról se feledkezzetek meg.
Fényképeket készítsetek sokat, had irigykedjek ha majd nézegetem őket.

Puszi Mindenkinek

Hiányozni fogtok! :( Na, de majd legközelebb! :cool: És ugye a zegycseppen a züvegezett cserkókról se felejtkezzünk el... :D;)

Kellemes nyaralást, jó utazást Nektek! Szandinak pedig szuper cukikat is kívánunk mindezek mellél!!!:D

Jaaa, és képeket Mi is kérünk, had irigykedjünk ha majd nézegetjük őket... :D:D:cool:
[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica]
[/FONT]
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azért írok most, mert nem biztos, hogy indulásig már lesz annyi időm, hogy a jókívánságaimat leírjam nektek.

Puszi Mindenkinek
Pedig jó lenne, ha még benéznél, mert én nem köszöntem el tőletek, és nem kívántam jó utat. Remélem még olvasod.

Szóval, szóval, érezzétek nagyon jól magatokat, és legyen jó utatok oda-vissza. Várunk benneteket. No meg a fotográfokat. :cool:
 
Oldal tetejére