Vércukor érték HbA1c

blaci

Őstag
Köszike, köszike. Addig még meg kell birkóznom Danival és Melivel is. De gyúrok mán, gyúrok. Bár neccessé teszi a zábrát, hogy Dani Lacira is gyúr, meg Meli is. :D;):D
Hű, Laci, hallod eztet? Rád gyúrunk. :rolleyes:;)

Gratulálok Kata!
Nagyon szép eredmény!
Én már olyan rég gyúrok Lacira már tiszt:confused:a izmos vagyok leszek!

Köszike, köszike!
Gyúrjunk együtt, ketten mán csak legyúrjuk Lacit.:roll::mrgreen::lol:

:shock:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jajj lesz nekem úgy látom, hogy meg leszek én itten "gyurmázva" …előbb vagy utóbb!;):cool::oops::roll::-D
Üdv.,
Laci …aki egyáltalán nem bánja!:rolleyes::mrgreen:
 
Na a kezembe került végre a laborpapírom és a pp cukor rajta 2,1 mmol/l. Két cukormérőt vittem, és fél perc különbséggel mértem a minta vétel előtt közvetlenül. Az egyiken 3,9-et, a másikon 3,7-et mértem.

Így már én is jártam. Ugyanazon vénás vérrel mértem, mint a laborban néztek. Labor:2,9 D'Cont: 3,9 ujjbegyből: 4,6
3 hónap múlva újra néztem: labor:6,9 D'Cont:6,9 ujjbegyből:6,9:cool::confused:
Ha megyek újra kísérletezek.
2,9-nél már kellően működésképtelen szoktam lenni, de akkor elég jól éreztem magamat.
 

borka

Őstag
Sziasztok !

A nagy átlaghoz képest nálam is romlott a HbA1c értékem 0,2 vel.
Az előző 7,1 volt , most pedig 7,3:(

A vénás és az ujbegyből vett vér között 1 egész volt az eltérés.
 
Így már én is jártam. Ugyanazon vénás vérrel mértem, mint a laborban néztek. Labor:2,9 D'Cont: 3,9 ujjbegyből: 4,6
3 hónap múlva újra néztem: labor:6,9 D'Cont:6,9 ujjbegyből:6,9:cool::confused:
Ha megyek újra kísérletezek.
2,9-nél már kellően működésképtelen szoktam lenni, de akkor elég jól éreztem magamat.
Az a 2,9 valójában 4,6 volt, hiszen a mindennapi életben is ujjbegyből mérsz. Ezért nem érezted rosszul magad - szerintem.
 

pusimelu

Őstag
Másik laborban voltam és az elmúlt 3 hét az nagyon rossz lett okot nem nagyon tudok!A mostani eredményem az eddigi legrosszabb:6,6%:(:(
 

napocska

Őstag
Biztos az időváltozás. Meg a vizsgadrukk. Ez még mindig szép eredmény, sőt adódhat abból is, hogy másik laborban nézték. Legközelebb megint 6 alatt lesz, amilyen ügyi vagy!
 

poe

Őstag
MA kaptam kézhez a legutóbbit. 7,0 %, ami nem túl jó, de mivel a pumpa előtt mindig 8-9 körül volt, azóta viszont lassan, de biztosan csökken, így nem vagyok nagyon elégedetlen. Remélem a következő már 6 körül lesz. :p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
MA kaptam kézhez a legutóbbit. 7,0 %, ami nem túl jó, de mivel a pumpa előtt mindig 8-9 körül volt, azóta viszont lassan, de biztosan csökken, így nem vagyok nagyon elégedetlen. Remélem a következő már 6 körül lesz. :p
Ahogy Csigu mondaná, hátradőlni tilos, elégedettnek lenni kötelező. A 7 % inkább a határeset, de ahogy írtad, itt is javuló tendenciát kell nézni. Ebből lesz a 6-os érték.

Úgyhogy a nagy gratula bizony kijár neked! :rolleyes:
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Mikor beléptem a fórumra és elolvastam Poe hozzászólását (85/#847) akkor jutott eszembe, hogy ma kell menni a leletemért…! Teljesen megfeledkeztem róla, pedig nagyon kíváncsi voltam rá... Egyébként 12 és 14 óra között lehet menni érte. Nézem az órát, 13.32 volt… Hoppá, már rohantam is, hogy még időben odaérjek az SZTK-ba. Meg is van! Köszi Poe, hogy "szóltál"...!;):D
Lényeg:
HbA1c - 5,1%

Viszont fontosabb, hogy a májenzim értékeim igencsak a normál tartományon belül vannak (…újra, kb. 1 év után!), aminek most jobban örülök. Kb. így: :mrgreen:
Csütörtökön megyek vissza a dokihoz kontrollra, remélem nem kell majd tovább gyógyszert szedni…
Üdv.,
Laci ..aki sportolt egy kicsit, pedig nem is tervezte!:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Meg is van! Köszi Poe, hogy "szóltál"...!;):D
Lényeg:
HbA1c - 5,1%

Viszont fontosabb, hogy a májenzim értékeim igencsak a normál tartományon belül vannak (…újra, kb. 1 év után!), aminek most jobban örülök. Kb. így: :mrgreen:
Csütörtökön megyek vissza a dokihoz kontrollra, remélem nem kell majd tovább gyógyszert szedni…
Üdv.,
Laci ..aki sportolt egy kicsit, pedig nem is tervezte!:mrgreen:
A HbA1c-hez a szokásos gratula, nem is fogadnánk el mást tőled, hisz te vagy az etalon.

A májenzim jó értékei annál inkább kiemelendők, akár a mai napom örömébe is kerülhetne, bár ez akkora örömhír, hogy nem egy napra való.

Ezért a jó hírért már megérte soronkívül sportolni.;)
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Mikor beléptem a fórumra és elolvastam Poe hozzászólását (85/#847) akkor jutott eszembe, hogy ma kell menni a leletemért…! Teljesen megfeledkeztem róla, pedig nagyon kíváncsi voltam rá... Egyébként 12 és 14 óra között lehet menni érte. Nézem az órát, 13.32 volt… Hoppá, már rohantam is, hogy még időben odaérjek az SZTK-ba. Meg is van! Köszi Poe, hogy "szóltál"...!;):D
Lényeg:
HbA1c - 5,1%

Viszont fontosabb, hogy a májenzim értékeim igencsak a normál tartományon belül vannak (…újra, kb. 1 év után!), aminek most jobban örülök. Kb. így: :mrgreen:
Csütörtökön megyek vissza a dokihoz kontrollra, remélem nem kell majd tovább gyógyszert szedni…
Üdv.,
Laci ..aki sportolt egy kicsit, pedig nem is tervezte!:mrgreen:


Laci!

Nemes egyszerűséggel gratulálok! :D
 

somcsika

Aktív tag
Kedves Fórumozók
Nekünk amikor kiderült, hogy cukrosak vagyunk 20-as éhori értékünk volt, másnap mire megkaptuk az eredményt már 32-vel kerültünk du. 2 órakkor a kórházba. Mint most kiderült a HbA1c tértékünk 12,1 lett.
Tapasztalataitok szerint ez az érték mit jelent? Mármint azt tudom, hogy a 3 havi vérben jelen lévő cukorátlag, (vagy valami ilyesmi), de arra gondolok, hogy ebből a számból kiderül-e az, hogy kb. mikor kezdődhetett nála? Lehet-e az alapján visszafele számolni?
 

poe

Őstag
Szia!
Infók a HbA1c-ről:
http://hu.wikipedia.org/wiki/HbA1c
Ez szerintem nem alkalmas arra, hogy visszaszámolj. A kialakulást jobban be lehet lőni, ha visszagondolsz a tünetek jelentkezésére, mikor kezdődött a folyamatos wc-re járás, a nagymértékű folyadékbevitel. Egyébként az 1-es típusú diabetes (nagyon ritka és speciális esetektől eltekintve) nem lassan, fokozatosan alakul ki, hanem egyik napról a másikra. Az inzulintermelés szinte nullára zuhan vissza, kialakul a hiperglikémia aminek azonnal jelentkezik a hatása.
 

somcsika

Aktív tag
Szia!
Infók a HbA1c-ről:
http://hu.wikipedia.org/wiki/HbA1c
Ez szerintem nem alkalmas arra, hogy visszaszámolj. A kialakulást jobban be lehet lőni, ha visszagondolsz a tünetek jelentkezésére, mikor kezdődött a folyamatos wc-re járás, a nagymértékű folyadékbevitel. Egyébként az 1-es típusú diabetes (nagyon ritka és speciális esetektől eltekintve) nem lassan, fokozatosan alakul ki, hanem egyik napról a másikra. Az inzulintermelés szinte nullára zuhan vissza, kialakul a hiperglikémia aminek azonnal jelentkezik a hatása.


Én szerintem november közepe volt, (nov. 21-én szólt a lányom, hogy sokat iszik, de mint már irtam edzésről jött haza így nem erre gondoltam).

Utólag amikor kiderült elkezdtünk gondolkozni visszafelé és ő azt mondta, hogy egy pár (kb. 2-3) nappal előbb tűnt fel neki is. Ezután tudatosan figyeltem rá és kb. 2 hétig szinte nem volt semmilyen tünete. Fáradékony sem volt, ugyanúgy és ugyanolyan intenzitással edzett tovább, sőt több ízben meccsen is volt. Jól produkálhatott, ha el akarták hívni máshova is játszani, általa erősítvén a csapatot.
Az így kijött időpont azért is volt emlékezetes mindannyiunk számára mert legalább 10 cipő boltot bejártunk és kb. 150 pár csizmából nem tudott magának választani egyet sem. Persze, hogy fölforrt az agyvizem és elég rendesen raktam le neki a lapot. Így utólag tudom, hogy nem kellett volna.

A doktornőnk pedig azt mondja, hogy egy a kb 12-es HbA1c érték olyan magas, hogy létezhetetlen az általunk közölt időpont. Tehát ő ennél sokkal korábbra datálja a kialakulás kezdetét.
 

somcsika

Aktív tag
Kérlek benneteket, hogy ne haragudjatok, amiért ennyi talán már számotokra felesleges kérdést teszek fel, de igyekszem olyan lenni, mint a szivacs, hogy minél több infót szívhassak magamba.
 

dg

Őstag
Szerintem egy orvosnak sokatmondó ez az érték.
Nekünk is hasonló volt a HbA1c értékünk, amikor a lányom diabját diagnosztizálták. Ez szeptember 11-én volt (2006-ban).
Visszaemlékezve az eseményekre, az ő tünetei valójában kb másfél hónappal korábbra nyúlnak vissza. S mire tünetek lettek belőle, a szervezetében még korábban elindulhatott a rosszirányú változás.
Ő először csak étvágytalan lett (szemben a könyvekben olvasható "jó étvágy ellenére is fogyás" tétellel.) Ez hetekig tartott. Fogyni kezdett, amit csak az én anyai szemem látott, a környezet nem látta soványnak (egy idő után ugyanis kérdezgettem). Így végül is dolgozott bennem, hogy a fogyás oka az étvágytalanság, s gyerekkorban ugye , vannak ilyen periódusok.
Aztán kórház előtt másfél héttel, gombnyomásra kezdődött meg a nagy mennyiségű pisilés, állandó ivás. Ezt követően lett egy kicsit náthás is (semmi vészes), de ügyeletre mentünk, ahol (elég nagy nyugalommal) adtak egy beutalót is, csak vizeletvizsgálatra. Mi persze totális tudatlanságban voltunk helyzetünket illetően, de azt tudtuk, hogy valami nem stimmel. Erre eredmény a beutaló. Hétvége volt, hétfőn már kórházba kerültünk, akkor a lányom már tántorgott a gyengeségtől.
Szóval, nem drámai hirtelenséggel jöttek a tünetek. Hónapokkal azelőtt kezdődhetett.

Egy két hét alatt egy normál (!) értékből nem lesz 12-es HbA1c, ha ugyanis mondjuk hétfőn még minden stimmel, de hétvégére beáll egy totális inzulinhiányos állapot (ez volna az egyik-napról a másikra variáció), akkor szerintem nincs idő arra, hogy ilyenmérvű romlás bekövetkezzék az átlagértékben.
 

poe

Őstag
Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam az "egyik napról a másikra" kifejezéssel. Azt akartam csak mondani, hogy nem húzódik el félévekig, hamar kialakul a hiperglikémia.
 

dg

Őstag
Az biztos, hogy mikor már olyan nagyfokú az inzulinhiány, ami a ketoacidózisos kómához vezet végül, ott a szervezetnek durván 2-4 napja van a kóma beállta előtt.
 
Oldal tetejére