Vércukormérők

kmolli írta:
Sajnos ez is az új reformoknak köszönhető, országszerte így van most már.
Bizonyára drágább évi 100 ezer Ft körüli támogatást kifizetni, mint egy (mondjuk) 45 éves korától szövődményekkel teli rokkantnyugdíjast eltartania az országnak... :evil:
 
kmolli, mint írtad, te Accuchek mérőhöz Personal csíkot használsz. A Personal csíkot felírja az orvosod receptre annak ellenére, hogy az OEP nyilvántartása szerint Accuchek géped van :?: Gondolom a gépet is felírták receptre kevesebb, mint 6 évvel ezelőtt.
Egyszer megkérdeztem (vagy az OEP-nél vagy az Rochénál, már nem emlékszem), azt a választ kaptam, hogy csak arra a fajta csíkra jár támogatás, ami a támogatással vásárolt géphez használható (természetesen a gyártó útmutatása alapján).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
CsRob1 írta:
kmolli, mint írtad, te Accuchek mérőhöz Personal csíkot használsz. A Personal csíkot felírja az orvosod receptre annak ellenére, hogy az OEP nyilvántartása szerint Accuchek géped van :?: Gondolom a gépet is felírták receptre kevesebb, mint 6 évvel ezelőtt.
Egyszer megkérdeztem (vagy az OEP-nél vagy az Rochénál, már nem emlékszem), azt a választ kaptam, hogy csak arra a fajta csíkra jár támogatás, ami a támogatással vásárolt géphez használható (természetesen a gyártó útmutatása alapján).
Én az utóbbi 10 évben nem kaptam receptet gépre, mert mindig megvettem rendes áron magamtól, ami éppen érdekelt. Meg is kapom itthon ezért a magamét, de néha kifizetek sokkal több pénzt csak azért, hogy ne kelljen szembesülnöm a bürökráciával, tudom, hülye vagyok. Ezért aztán kötve hiszem, hogy bármilyen gép nyilván lenne tartva a nevem alatt az oepnél...

DE, olyan gépet veszel, amilyet csak akarsz, ha éppen még nem járt le a 6 év, de te újat szeretnél és teljes áron megveszed, ehhez semmi köze az oepnek. Én tavaly nyárig accuchek csíkot igényeltem vagy 3 éven át, aztán hirtelen personalt, nem érdekelte őket. Nem hinném, hogy ez számít bármit is.
Bár mostmár talán tényleg tökmindegy, kinek, milyen gépe van, meg mennyit mér, meg mennyi a HbA1c-je, ha nem keres extrém keveset, úgysem fog kapni rendes plussz támogatást. Nyilván megint az fog jól járni, aki minimálbérre van bejelentve (leginkább a jól kereső vállalkozások ugye...), azt mondjátok meg, hogy miért nem számol ezzel az, aki ezeket az intézkedéseket hozza??? (hogy 10 minimálbéresből legalább 5 minimum a 4szeresét keresi valójában és aki meg be van rendesen jelentve, az nem kap semmit, pedig a minimálbéres még adócsaló is)
 

bioszaky

Új tag
Molli, lehetetlen a csalásokat megelőzni. Állig-ban dolgozom. Akkora a mutyi, hogy néha én érzem magam rosszul, amikor megkövetelek vmit. Más fiataloktól is ezt hallom. A rendőrrel okosban egyezkedés gyakorlatilag közúti norma.
Dániában tán értették, hogy mi az a bliccelés???
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bioszaky írta:
Molli, lehetetlen a csalásokat megelőzni. Állig-ban dolgozom. Akkora a mutyi, hogy néha én érzem magam rosszul, amikor megkövetelek vmit. Más fiataloktól is ezt hallom. A rendőrrel okosban egyezkedés gyakorlatilag közúti norma.
Azt akartam írni végülis, hogy ha már így működik ez az egész, akkor talán az intézkedéseknek igazodniuk kéne (burkoltan persze, dehát nekünk ez úgyis nagyon megy) az állapotokhoz. Magyarul kicsit kezd tele lenni a hócipőm ezzel a jövedelem-alapú kedvezményekkel, nyilván mindenki tudja, hogy ezzel kb annak nem segítenek, akinek tényleg kéne (nem magamról beszélek, én magam is alig voltam bejelentve, tehát nem a saját érdekeimet próbálom előtérbe helyezni). Szóval nem azt akartam írni, hogy nem kéne adót csalni, javuljunk meg :))) (bár nem lenne rossz :p ), hanem, hogy igenis figyelembe kéne vennie az oepnek (is), hogy nem lehet jogosan kiutalni kedvezményt csupán egy jövedelem vizsgálat után. Igy érthetőbb? :)

bioszaky írta:
Dániában tán értették, hogy mi az a bliccelés???
Tudom, hogy rengetegszer írtam Dániáról, a mentalitásról (amibe ez is beletartozik nyilván), ez valszeg csak nekem ilyen nagy dolog, de én azóta látok sokmindent itthon, hogy megtapasztaltam, milyen olyan helyen lenni, ahol az emberek kikerülnek az utcán, ha adót csaltál. Azóta látom, hogy miért nem működik itthon egy csomó dolog. De tudom azt is, hogy mások vagyunk, mindig is ilyenek voltunk, tehát nem azt szeretném, ha holnaptól mindenki erkölcsös, becsületes, államszerető, törvénytisztelő polgárrá válna, hanem azt, hogy ne is próbáljunk meg olyan dolgokba belefogni, aminek a jól működéséhez egyfajta nyugati mentalitásra, precizitásra lenne szükség, mert abba mi itthon belebukunk (nyilván Németo.-ban működik szépen a jövedelem alapú szociális támogatottság, dehát ez itthon egyszerűen nem megy). Talán az iskolában kéne elkezdeni az erkölcsös, becsületes stb. polgárok nevelését, dehát ugye ettől is igen messze vagyunk - na itt el tudnék képzelni változásokat a jövőben... bocsi az offért.
 
bioszaky írta:
Még most is Sümegi László tervezi a 77 Elektronika készülékeit, és az Unicom Studió az illesztőprogramot?

Helló!

Bocsi, elvesztem egy kicsit...
Hát én nem ismerem Sümegi Lászlót, de ez nem zárja ki, hogy ott van még. Az illesztőprogiról nem tudok. Sajnos nincs sok infóm, kb havonta odacsöppenek egy fél órára, és kérdezek... Ennyi. :)
 
SZiasztok, meg tudná nekem mondani valaki, akinek Accu-chek Active-ja van - hogyha talál ilyesmit a használati utasításban - hogy plazma, vagy teljes vérre van kalibrálva?
Kéne az infó a diplomamunkámba. -csak hogy ne írjak hülyeséget... :)

A plazma a vér folyékony alkotórésze, az ebből mért vércukor 10-12%-kal magasabb, mint a teljes vérből kapott eredmény. A laboratóriumi méréseket plazmából végzik, a vércukormérők teljes vérből mérnek, de ki tudják írni az eredményt plazmásan is, ha arra vannak gyárilag állítva.
Szóval pl ez az oka, hogy a Dcont kevesebbet mér, mint a labor, mert teljes véres eredményt ad, mert itthon elvileg ez az elfogadott. De az Active külföldi honlapok szerint plazmás eredményt ad, de lehet, hogy az itt forgalmazottak nem. szóval lécci ha tud vki, segítsen.
Köszi: Erika
 

warp

Új tag
módszer

A vércukormérés leírásánál kétféle módot említenek:
1) szúrás - mérés :)
2) szúrás - első csepp letörlése - új csepp - mérés.
Nos, a két eredmény nyílván nem adja ugyanazt az értéket.
Vélemény? Tapasztalat? Javaslat?...
 
Szerintem szúrás és mérés...
Mert ha a 2. csepp erőltetve csalható csak elő, akkor szövetközi folyadék kerülhet a mintába asszem, ami talán hamisíthatja az eredményt (picit).
Nyugodtan alkalmazd az elsőt...

Korábbi kérdésemre már találtam választ egyébként...
 

bioszaky

Új tag
A gyakorlatban mindegy. A leolvasott értkékek közt alig lehet eltérés. A lényeg, hogy mindig azonos módzserrel mérj, mert a változásokon van a lényeg.
 

warp

Új tag
Eribaby írta:
Korábbi kérdésemre már találtam választ egyébként...

Ezt röviden megosztanád ? ;-)

A szúrás-mérés és szúrás-törlés- stb. egyébként azért merült fel, mert időnként gyanú támadt bennem a D-Cont értékeivel kapcsolatban... Elvittem a szervízbe is, átnézték, "semmi baja" sem volt...
Eddig a nagyobb vérigényű csíkot használtam, most áttérek a kisebb igényűre, aztán majd meglátjuk (?).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
warp írta:
Eddig a nagyobb vérigényű csíkot használtam, most áttérek a kisebb igényűre, aztán majd meglátjuk (?).
...vagy vegyél egy AccuChek Active gépet, abban is működik a DCont Personal csíkja, ami olcsó, csak sokkal pontosabb ez a gép. (tudom, sokaknak megfelel a personal gép, de én is ugyanígy éreztem folyton, ahogy warp, ezért merem Neki ezt tanácsolni)
 

bioszaky

Új tag
Megkezdtem a tesztcsík tesztet! :)
9 mérés alapján lineáris az összefüggés a Roche Glucotrend Premium készülékében az Accu-chek Active (480) és Personal Aktív (292) eredményei közt. Kb 8%-kal mindig magasabbat mérek a Personal tesztcsíkkal.
Ez fakadhat a rossz kalibrálásból, merthát 480-as nem biztos, hogy azonos a 292-essel. Jó lenne tudni, hogy az Accu-chek Active és a Personal Aktív tesztcsíkok számozása mettől-meddig terjed. Kár, hogy nem tartottam meg régi kalibráló kódokat, azokkal meg tudnám keresni, hányas kód tartozik a Personal Aktív adott számához.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bioszaky írta:
Megkezdtem a tesztcsík tesztet! :)
9 mérés alapján lineáris az összefüggés a Roche Glucotrend Premium készülékében az Accu-chek Active (480) és Personal Aktív (292) eredményei közt. Kb 8%-kal mindig magasabbat mérek a Personal tesztcsíkkal.
Ez fakadhat a rossz kalibrálásból, merthát 480-as nem biztos, hogy azonos a 292-essel. Jó lenne tudni, hogy az Accu-chek Active és a Personal Aktív tesztcsíkok számozása mettől-meddig terjed. Kár, hogy nem tartottam meg régi kalibráló kódokat, azokkal meg tudnám keresni, hányas kód tartozik a Personal Aktív adott számához.
Hajrá, még majd próbáld másik personallal is, nekem mindegyik ilyen eredményt hozott (mindig ugyanaz a kódchip volt az AccuChekben, de más-más personallal néztem).

warp: ha erre gondolsz, hogy "rossz", akkor ez nem rossz :) pont annyival magasabb, amennyivel a valós cukrunk is az, ezek a gépek kicsit alámérnek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bioszaky írta:
Roche mér alá? Igaz, én mért 1,0 körüli értéket is vele. Hát, nemtom valós-e.
Pontosítok: minden gép a maga csíkjával alámér :) A personal gép a saját csíkjával mondjuk nekem nemhogy alámért, hanem összevissza :roll: A Roche a saját csíkjával alámért, de a personallal nem. De amúgy azt akartam kifejezni, hogy az ujjbegyes készülékek mérnek egy kicsit alá, legalábbis ezt olvastam is és orvosok is ezt mondták nekem, de ez az alámérés elhanyagolható, mondjuk annyi, amennyi különbség van az accuchek csík és a personal csík között :) Erre írtam azt, amikor az Aviva készülékről írtam, hogy ott pont az volt a nagy szám azzal a géppel, hogy pontosabban mér a különleges tesztcsík miatt és még a használati útmutatón is feltüntették, hogy ez van közelebb a valós értékhez (amúgy kb annyit mért nekem ez az Aviva, mint az Accuchek gép a personal csíkkal).
 

bioszaky

Új tag
Azért azt mint programozó belátod, hogy érthetetlen, miért mérnének tendeciózusan alá.
Nem arról van szó, hogy teljes vér (készülék) vagy savó (labor)?
 
bioszaky írta:
Megkezdtem a tesztcsík tesztet! :)
9 mérés alapján lineáris az összefüggés a Roche Glucotrend Premium készülékében az Accu-chek Active (480) és Personal Aktív (292) eredményei közt. Kb 8%-kal mindig magasabbat mérek a Personal tesztcsíkkal.
Ez fakadhat a rossz kalibrálásból, merthát 480-as nem biztos, hogy azonos a 292-essel. Jó lenne tudni, hogy az Accu-chek Active és a Personal Aktív tesztcsíkok számozása mettől-meddig terjed. Kár, hogy nem tartottam meg régi kalibráló kódokat, azokkal meg tudnám keresni, hányas kód tartozik a Personal Aktív adott számához.

Most néztem a Personal gépemen, 474-ig állítható a kód, gondolom 475-től kezdődik az Accu-chek Activ számozása.
Ez a 8%-os eltérés milyen mérési tartományban van?
Az utolsó mondatodat nem értem: régi kalibráló kódokkal mihez tudnál kezdeni? Nekem egyébként van egy csomó régi üres Personal Aktívos dobozom :roll:
 
kmolli írta:
Pontosítok: minden gép a maga csíkjával alámér :) A personal gép a saját csíkjával mondjuk nekem nemhogy alámért, hanem összevissza :roll: A Roche a saját csíkjával alámért, de a personallal nem. De amúgy azt akartam kifejezni, hogy az ujjbegyes készülékek mérnek egy kicsit alá, legalábbis ezt olvastam is és orvosok is ezt mondták nekem, de ez az alámérés elhanyagolható, mondjuk annyi, amennyi különbség van az accuchek csík és a personal csík között :)
Ez az alámérés mihez képest alá :?: :oops: A vénás-laboros értékhez képest az ujjbegyes-gép érték?
 
Oldal tetejére