Vércukormérők

Gugyi

Új tag
Aviva tesztcsík

Tisztelt Yaksi,
Én történetesen külföldön élek és pont ilyen készüléket használok és pont van 3 plusz doboz tesztcsíkom.
Ha érdekes lehet még ez az Ön számára, vegye fel velem a kapcsolatot a gugyelagabor@gmail.com címen.
Üdv: Gábor


Üdvözletem mindenkinek!

Új vagyok ezen a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni.
Nemrég derült fény 2. típusú cukorbetegségemre. Pechemre nem eléggé olvastam utána a neten a különböző vércukorszint mérő készülékeknek, így abban a hitben, hogy jobban járok, a netről rendeltem mérőkészüléket. Ez a Vivamat HL588 készülék volt, amelynek egész baráti 7300 Ft-os ára volt, 50 db tesztcsíkkal.
Igen ám, de az 50 tesztcsík elfogyott. Ekkor szembesültem azzal, hogy millióféle tesztcsík létezik, az én készülékemhez azonban városomban, Sárbogárdon egyik gyógyszertár sem tudott beszerezni tesztcsíkot. Ez elszomorított, hiszen, így fizethettem volna az egészségkártyámmal. Ehelyett rendelnem kellett tesztcsíkot, ami kb. 2000 Ft pluszköltség (szállítás futárral), és a számla alapján történő fizetés sokkal bonyolultabb, mint a kártyás.

Na, mindegy gondoltam. Ezt bebuktam. Láttam, hogy a gyógyszertárak, illetve a reklámok az Accu Check termékekkel vannak tele. Na, gondoltam, akkor ha kicsit drágább is a készülék, és még esetleg a tesztcsík is, de megér annyit, hogy pár perc alatt hozájuthatok, szinte az összes gyógyszertárban.

És itt megint nem tájékozódtam megfelelően. A Vaterán vettem meg a készüléket, az Accu Chech Avivát. És utána jött a pofon: ahogy utánaolvastam kis hazánkban nem kapható hozzá tesztcsík.

Jól értesültem, és tényleg ezzel a készülékkel is befürödtem, vagy azóta már változott a helyzet. Ezen fórum 21. oldala körül tárgyaltátok utoljára a témát.

Tud valaki valamit ebben az ügyben?

Köszönettel:
yaksi
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Mérysek, melyik Méryt érdemes megvenni? 3 féle van a honlapon. (2-es típusú cukrosnak lenne, de napi 3-4x tuti mér)
Köszi!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Jó sokan válaszoltatok :p

Közben megvettem a Méry Minit. El vagyok ájulva, olyan picike!!! Egy kis szütyőben van az egész, hát iszonyú klassz... és most akciós volt, 8300ft-ért 3 teljes doboz csíkkal lehetett megvenni. Hasonlító mérést csináltam és pontosan annyit mért, mint a Go-m az Optimum csíkkal, szóval meg vagyok elégedve :) Ajánlom ezt a minit másnak is, akinek szüksége van néha nagyon pici gépre!
 
Pedig olyan szép pirossal van kiírva, hogy mit kell csinálni... de igazad van, nem is pörög a fórum, nem látom az embereket sem belépve... talán, lassan idetalálnak.
Én is alig tudtam belépni, nekem is a facebookon keresztül sikerült, de ez így nem jó, mert nem mindenki fészbúk tag. Nekem ráadásul eltűnt minden beállításom. Új jelszót meg nem is akarok.

Mery. Nekem van Mery-m, de a legelső változat, így már nem is tudom, hogy határozzam meg, de nem a mini. Én is meg vagyok vele elégedve, de nekem csak tartalék készülékként van, nem használom rendszeresen.

Viszont nekem most vacakol a Go-m. Olyat csinál, hogy az elem lemerülést jelzi, holott most cseréltem elemet. Igy nem is mér, csak az elem piktogram látható. Kiveszem és visszateszem a csíkot, és vagy mér, vagy nem. Ha nem mér, akkor az átlagot nézem meg, és utána már az újra berakott csíkkal tudok cukrot mérni. Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, bár kevesen vagyunk Go-sok. Lehet, hogy egy újabb elemcsere megoldaná a problémámat?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én is alig tudtam belépni, nekem is a facebookon keresztül sikerült, de ez így nem jó, mert nem mindenki fészbúk tag. Nekem ráadásul eltűnt minden beállításom. Új jelszót meg nem is akarok.

Mery. Nekem van Mery-m, de a legelső változat, így már nem is tudom, hogy határozzam meg, de nem a mini. Én is meg vagyok vele elégedve, de nekem csak tartalék készülékként van, nem használom rendszeresen.

Viszont nekem most vacakol a Go-m. Olyat csinál, hogy az elem lemerülést jelzi, holott most cseréltem elemet. Igy nem is mér, csak az elem piktogram látható. Kiveszem és visszateszem a csíkot, és vagy mér, vagy nem. Ha nem mér, akkor az átlagot nézem meg, és utána már az újra berakott csíkkal tudok cukrot mérni. Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, bár kevesen vagyunk Go-sok. Lehet, hogy egy újabb elemcsere megoldaná a problémámat?
Én megpróbálnám új elemmel, vagy csak vedd ki, helyezgesd újra be, hátha.. nekem volt hasonló, de elmúlt magától, azaz 2 napig jelezte, nem mért, aztán mivel nem kaptunk elemet :), megjavult... de utána nem sokkal valóban lemerült. Lehet érintkezés hiba. Ha másik elemmel is gáz, akkor szerviz... ki szokták cserélni, meg adnak cserekészüléket.
A Méry Mini-t nézd meg, szerintem te oda meg vissza leszel tőle, ilyen kis mini utazós verzió és pont olyan pontos, mint a többi Méry. Ja, te tudtad, hogy az Accuchek Aviva és a Méry ugyanolyan elven működik? Most jöttem rá... méregetek, egyelőre nem viccelek, pontosan ugyanazt az értéket mutatja a Méry, mint a Go Optimum csíkkal.
 
Viszont nekem most vacakol a Go-m. Olyat csinál, hogy az elem lemerülést jelzi, holott most cseréltem elemet. Igy nem is mér, csak az elem piktogram látható. Kiveszem és visszateszem a csíkot, és vagy mér, vagy nem. Ha nem mér, akkor az átlagot nézem meg, és utána már az újra berakott csíkkal tudok cukrot mérni. Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, bár kevesen vagyunk Go-sok. Lehet, hogy egy újabb elemcsere megoldaná a problémámat?

Szia Kata!
PC logikából kiindulva próbáld meg, hogy kiveszed az elemet, és kb. 4-5 perc várakozás után visszateszed. Számítógépnél, nyomtatónál ilyenkor teljesen alaphelyzetbe áll. Tudod: "Induljunk el a kályhától..."
Ha ez sem, akkor jöhet az új elem, :( ezután a szerviz :mad:.
Üdv!

Ja, az első belépés nekem is nyűgös volt, az új jelszó után már rendben műxik a fórum.
 

christina

Őstag
Én is alig tudtam belépni, nekem is a facebookon keresztül sikerült, de ez így nem jó, mert nem mindenki fészbúk tag. Nekem ráadásul eltűnt minden beállításom. Új jelszót meg nem is akarok.

Mery. Nekem van Mery-m, de a legelső változat, így már nem is tudom, hogy határozzam meg, de nem a mini. Én is meg vagyok vele elégedve, de nekem csak tartalék készülékként van, nem használom rendszeresen.

Viszont nekem most vacakol a Go-m. Olyat csinál, hogy az elem lemerülést jelzi, holott most cseréltem elemet. Igy nem is mér, csak az elem piktogram látható. Kiveszem és visszateszem a csíkot, és vagy mér, vagy nem. Ha nem mér, akkor az átlagot nézem meg, és utána már az újra berakott csíkkal tudok cukrot mérni. Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, bár kevesen vagyunk Go-sok. Lehet, hogy egy újabb elemcsere megoldaná a problémámat?


De ugye nem vagy Csigu közelében? :rohog:
 

borka

Őstag
Végre sikerült nekünk is belépni.:hurra: Nekem az accu-chek A. mostanában E7 üzenetet küld (nem egyszer ) ami minden esetben egy újabb csíkot igényel.:mad:
Állítólag sem a pumpa ,sem a vc.mérő nem bírja a LÍTIUM elemet.:o E7= elektromágneses mező.
Valami van a légkörbe???????
Igen bár melyik Méryt nézzük, szerintem, jól sikerült kütyü.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én megpróbálnám új elemmel, vagy csak vedd ki, helyezgesd újra be, hátha.. nekem volt hasonló, de elmúlt magától, azaz 2 napig jelezte, nem mért, aztán mivel nem kaptunk elemet :), megjavult... de utána nem sokkal valóban lemerült. Lehet érintkezés hiba. Ha másik elemmel is gáz, akkor szerviz... ki szokták cserélni, meg adnak cserekészüléket.

Szia Kata!
PC logikából kiindulva próbáld meg, hogy kiveszed az elemet, és kb. 4-5 perc várakozás után visszateszed. Számítógépnél, nyomtatónál ilyenkor teljesen alaphelyzetbe áll. Tudod: "Induljunk el a kályhától..."
Ha ez sem, akkor jöhet az új elem, :( ezután a szerviz :mad:.
Üdv!
Asszem azt fogom csinálni, amit javasoltok. Kiveszem, berakom az elemet, lehet, hogy csak valami kontakt hiba van a háttérben, mivel az elem új. Bár az igaz a dologban, hogy egy gagyi boltban vettem szinte fillérért, így lehet, hogy egy nagy gagyit vettem. Talán 300 Ft volt egy levéllel, amiben 6 db elem van. Ha ki,- berakás után is megmarad a probléma, akkor kukázom az egész levéllel, mert így az olcsóbb a drágább, nem beszélve a nyűgről, no meg nem lehetek biztos benne, hogy egy nem megfelelő áramellátással valós értéket mérek.
Köszi a segedelmet :dr_24:, ki,-berakás után jelentkezem az infoval, meg lehet, hogy a Mery-vel és Xceed-del végzek kontroll mérést. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Méry Mini-t nézd meg, szerintem te oda meg vissza leszel tőle, ilyen kis mini utazós verzió és pont olyan pontos, mint a többi Méry. Ja, te tudtad, hogy az Accuchek Aviva és a Méry ugyanolyan elven működik? Most jöttem rá... méregetek, egyelőre nem viccelek, pontosan ugyanazt az értéket mutatja a Méry, mint a Go Optimum csíkkal.
Fotón, reklámban láttam a minit, de nekem akkor már meg volt a nagy Mery, így nem is tudom, hogy kell-e nekem egy harmadik tartalék kütyü. A kép alapján vallóban nagyon praktikus, ha az ember csak elruccan valahova, túrázik, meg egyebek, mert zsebben elfér, nem kell egy egész hátizsák a cipeléséhez. Mondjuk nekem ezt a célt szolgája az Xceed, zsebben hoztam-vittem, és jól működött a dolog. De tény, hogy a mini egy nagyon praktikus kis szerkentyű. Nagyon sokaknak ideális megoldás.
Talán láttátok az One Touch-nak van ilyen hasonló kis mini készüléke, az nagyon elnyerte a tetszésemet, de nálunk nem lehetett kapni, hát most itt van nekünk a Mery mini, és valószínű ugyanazt tudja produkálni. végre nálunk is bővül a választék.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja, te tudtad, hogy az Accuchek Aviva és a Méry ugyanolyan elven működik? Most jöttem rá... méregetek, egyelőre nem viccelek, pontosan ugyanazt az értéket mutatja a Méry, mint a Go Optimum csíkkal.
Molli, jól értelmezem? Kompatibilis a Mery-hez és Aviva-hoz a csík? Mert akkor ez nap híre. :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, jól értelmezem? Komatibilis a Mery-hez és Aviva-hoz a csík? Mert akkor ez nap híre. :)
Hát rossz hírem van, utánanéztem és egyáltalán nem ugyanolyanok, más a technológia is (az aviva fogad vénás vért is, a Méry kizárólag kapillárist), bár az elv hasonló (valami elektrodinamikai vezérlésű a csík maga is, ezért van benne ilyen chip-szerű - mármint a csíkon). Pontosságra szerintem ugyanolyanok...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát rossz hírem van, utánanéztem és egyáltalán nem ugyanolyanok, más a technológia is (az aviva fogad vénás vért is, a Méry kizárólag kapillárist), bár az elv hasonló (valami elektrodinamikai vezérlésű a csík maga is, ezért van benne ilyen chip-szerű - mármint a csíkon). Pontosságra szerintem ugyanolyanok...
Ezek szerint nem lehet a Mery csíkkal Aviva géppel mérni? Tudsz próbálni, vagy csak a leirat technikai különbségből indulsz ki? Mert a próba mutatná meg, hogy működik-e a dolog. Aztán már csak egy-két teszt mérés kellene. Tényleg jó lenne, ha egy itthon kapható csíkkal tudnád használni azt a jó kis Avivát.
Az, hogy az Aviva annyira komolyabb, hogy vénás vérből is lehet mérni, nem oszt, nem szoroz, mert elegendő lenne, ha csak kapillárisból mérsz, hiszen a Go-t is úgy használod. Otthoni körülmények között egyébként sem célszerű vénát bökdösni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na, én meg tegnap reggel kivettem, beraktam az elemet és egész nap nem jelezte a hibát. Gondoltam kontakt hiba volt, de este megint mutatta az "elem lemerült" piktogramot. Kicseréltem az elemet, utána már nem jelezte a hibát, de csináltam kontroll méréseket is Mery-vel és Xceed-del is. Hát bizony az az új elem, mind a kettő megbízhatatlan, mert a Mery is és az Xceed is közel azonos eredményt mutatott, de a Go-hoz képest 3 mmol körüli eltérést mutatott. Az elem csere óta volt is hipom és hiperem is, így már nem is csodálkozom, hiszen és valamilyen értékhez adtam az inzulint, meg a korrekciót is.
Szóval ezt a gagyi elemet kukázom, és hétfőn veszek normális (drága) elemet. Addig meg használom a Mery-t meg az Xceed-et. Ilyenkor jó igazán, hogy van tartalék kütyü.

Tanulság: nem szabad bedőlni az olcsóságnak. Ha nincs ez a hibaüzenet, észre sem veszem, hogy fals eredményeket mérek, és csak lestem volna (lestem is), hogy miért nem tudok ismét jó cukikat produkálni. (2,4-23,6-ig mértem a gagyi elem Go párosítással, és eszerint adtam az inzulint, meg a korrekciókat.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Na, én meg tegnap reggel kivettem, beraktam az elemet és egész nap nem jelezte a hibát. Gondoltam kontakt hiba volt, de este megint mutatta az "elem lemerült" piktogramot. Kicseréltem az elemet, utána már nem jelezte a hibát, de csináltam kontroll méréseket is Mery-vel és Xceed-del is. Hát bizony az az új elem, mind a kettő megbízhatatlan, mert a Mery is és az Xceed is közel azonos eredményt mutatott, de a Go-hoz képest 3 mmol körüli eltérést mutatott. Az elem csere óta volt is hipom és hiperem is, így már nem is csodálkozom, hiszen és valamilyen értékhez adtam az inzulint, meg a korrekciót is.
Szóval ezt a gagyi elemet kukázom, és hétfőn veszek normális (drága) elemet. Addig meg használom a Mery-t meg az Xceed-et. Ilyenkor jó igazán, hogy van tartalék kütyü.

Tanulság: nem szabad bedőlni az olcsóságnak. Ha nincs ez a hibaüzenet, észre sem veszem, hogy fals eredményeket mérek, és csak lestem volna (lestem is), hogy miért nem tudok ismét jó cukikat produkálni. (2,4-23,6-ig mértem a gagyi elem Go párosítással, és eszerint adtam az inzulint, meg a korrekciókat.)
Az akadimpexnél a lelkemre kötötték, hogy csak márkás, jó elemet tegyek a go-ba (ahogyan a pumpába is csak ilyeneket lehet, ha jól tudom), most már értem, hogy miért! Eddig nem értettem... Jó, hogy rájöttél! És, hogy megvan a probléma oka és csak egy jó elem kell! Azon filózom, hogy vajon egy 77 elektronikás gép is tudna-e így jelezni, ha az elem rossz benne? (mármint nem lejár, hanem ilyen probléma van, mint nálad)

A másik téma: egészen más a csíkja az avivának :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az akadimpexnél a lelkemre kötötték, hogy csak márkás, jó elemet tegyek a go-ba (ahogyan a pumpába is csak ilyeneket lehet, ha jól tudom), most már értem, hogy miért! Eddig nem értettem... Jó, hogy rájöttél! És, hogy megvan a probléma oka és csak egy jó elem kell! Azon filózom, hogy vajon egy 77 elektronikás gép is tudna-e így jelezni, ha az elem rossz benne? (mármint nem lejár, hanem ilyen probléma van, mint nálad)

A másik téma: egészen más a csíkja az avivának :(
Hát ez marha jó, eszembe sem jutna, hogy a pumpába gagyi elemet tegyek, nem is tudom miért gondoltam, hogy egy Go-t lefokozhatok annyira, hogy egy no name elemmel traktáljam. :rolleyes: (Persze a pumpánál nekem is a lelkemre kötötték a márkás elem használatát.) :)
Ez a baklövés legalább arra jó volt, hogy megtudjuk, a Go annyira profi, hogy még az is jelzi, ha nem megfelelő minőségű elem kerül bele. Eddig mindig megvettem a márkás elemet, most nem is tudom mi szédített meg. (Maxellt szoktam venni, azzal fél évig ment a vc mérő, még az Active is bírta vele és a Go is.)

Az tényleg érdekes, hogy a többi vc mérő hogy reagál egy vacak elemre? Biztos nem jelez, de kérdés, hogy a mérés pontatlan-e. Mert ha igen, arra nem derül fény, hogy a vc mérő a ludas, mert nem rendszeres, hogy csak úgy összeméréseket végezzünk, főleg, ha valakinek nincs tartalék vc mérője. Pontatlanságból elég a 2-3 mmol eltérés, és máris hiába a CH számolás, az 2-3 egység többlet, vagy kevesebb inzulint jelent.

Aviva: sajnálom, hogy nem tudod használni a Mery-s csíkkal.
 
Oldal tetejére