Filmajánló

dg

Őstag
Szia Grácia!
Köszönjük az ajánlókat. Micsoda véletlenek vannak, nemrég néztem meg kettőt a fenti három ajánlatból…;):D

Le vagyok nyűgözve, ilyen látványos, színes, képes filmajánlók után csak félve merészkedek majd ideírni ezután…;)
Nagyon tetszett…!:D
Üdv.,
Laci ...aki :mrgreen:


És véletlenül melyik kettőt nézted meg? :D És hogy tetszettek?
 

blaci

Őstag
És véletlenül melyik kettőt nézted meg? :D És hogy tetszettek?

- A róka és a gyerek
- Miss Daisy sofőrje

...és kicsit sem véletlenül ma este megnézem a harmadikat is...!;):D

Hogy tetszettek?:rolleyes:

Vélemény:
:mrgreen:

Bővebben:
:mrgreen::mrgreen:

Üdv.,
Laci ...aki szintén csak ajánlani tudja a filmeket!:mrgreen:
 

dg

Őstag
- A róka és a gyerek
- Miss Daisy sofőrje

...és kicsit sem véletlenül ma este megnézem a harmadikat is...!;):D

Hogy tetszettek?:rolleyes:

Vélemény:
:mrgreen:

Bővebben:
:mrgreen::mrgreen:

Üdv.,
Laci ...aki szintén csak ajánlani tudja a filmeket!:mrgreen:


Naaa! Légy szíves! Írj valamit róluk!
 

blaci

Őstag
Naaa! Légy szíves! Írj valamit róluk!

Kedves Grácia!
Mit is írhatnék még... Hm, hm, jólvan, azért megpróbálom!;):D

Íme a szöveges véleményem:

A róka és a gyerek
Luc Jacquet mozija finoman ábrázolt mese egy törékeny barátságtól, melynek erőssége a vizuális megjelenítése, a képi világa és a harmadik főszereplő, maga a természet.:D A kamera olykor páratlan pillanatokat kap el, melyek egyszerűségükben varázslatosak...nem találok jobb szót, megkapóak. Utána azon gondolkodtam, a forgatás közben vajon mennyit változott a forgatókönyv? Gyanítom igen képlékeny volt, de úgy érzem, a végeredmény önmagáért beszél. A film igazán franciás hangulatú…amit én nagyon kedvelek. A kislány tündéri, a róka ellenállhatatlan, a történet varázslatos! Külön öröm, hogy tulajdonképpeni párbeszéd, olykor pedig narráció nélküli történetmesélés látható. Az alkotás valóban a természet és játékfilm között egyensúlyoz...de hogy a készítőket a legjobb szándék vezette megalkotásában, vitathatatlan. Képesek szavak nélkül is beszélni egy igen érdekes barátságról, melynek lezárása is az életszerűségnek van alárendelve.
Nekem is nagyon tetszett ez a film, igazán szépre sikerült, én éreztem az alap történeten egy hangyányi Kisherceg beütést…de ez csak az én véleményem. Kedvelem az ilyen filmeket, és külön örültem, hogy a kislány egy rókával találkozik. A gyerkőcök is tanulhatnak belőle (de akár a felnőttek is), mint pl. ami a végén is elhangzik, ahhoz hogy szeressünk, nem kell birtokolni!
Világok közti különös barátság megható története ez a film. A vadon élő világ egy kis szelete. A filmben több (!) róka szerepel és egyik SEM idomított, mert ahol forgatták a filmet, ott már vagy 100 éve nem vadásznak, és emiatt nem félnek az emberektől, hosszú türelmes munkával így készültek a közeli jelenetek...vagyis a film! Hát nem klassz?;):D
Leírhatatlan amit az ember kap miközben elvarázsolva nézi a filmet, tele van gyönyörű szép képekkel, tájakkal, megható jelenetekkel. Én is mindenkinek ajánlom, korra való tekintet nélkül...!
Üdv.,
Laci ...aki a másikról majd máskor!:mrgreen:
 

blaci

Őstag
Naaa! Légy szíves! Írj valamit róluk!

Laci!

Köszi, hogy leírtad! Mindig érdeklődve olvasom a véleményedet! S persze, várom a folytatást!

Szia Grácia!
Ahogy ígértem, íme a folytatás...;):D

Miss Daisy sofőrje
Nekem is nagy kedvencem Morgan Freeman aki elképesztő a Hetedikben, csodálatos A remény rabjaiban...és sorolhatnám....na de itt?!! Valami hihetetlen, amit itt elénk tálal színészetből! No, és akkor még nem beszéltünk Jessica Tandy-ról, erről a bájos, magával ragadó, hihetetlen tehetséges színésznőről, akinek varázslatos színészi játékát magam is megcsodálhattam nemrég a Sült, zöld paradicsomban.:D Bruce Beresford rendezése egy különös barátságról szól, mely szinte megható és természetes módon lép túl a bőrszín problémáján, egymás fokozatos megismeréséről szól és annyi bájjal beszél két ember egymásrautaltságáról, ahogy azóta se igen sikerült azt egy filmben sem visszaadni. Jessica Tandy akkora színésznő, hogy arra nincsen szó, 100 agyonsztárolt "színésznőt" egy mozdulattal küld a süllyesztőbe, én sajnálom, hogy erről a csodálatos és humánus öreg hölgyről a fiatalok nem is tudnak. Morgan Freeman neve persze már mindenkinek ismerős, nem véletlen, itt is remek, most is megkapjuk tőle amit már megszokhattunk…mint mindig.
Imádom Hoke-ot. Csodálatos karakter, nagyszerű alakítás...

"- Hoke hozzám jött, nem hozzád!...Boolie menj udvarolj az ápolónőknek!" :mrgreen:

Kötelező darab, igazi filmalkotás!
Üdv.,
Laci ...aki már kétszer látta!:mrgreen:
 

dg

Őstag
Laci!

Nagyon örülök, hogy olvashatom a véleményedet, s még jobban örülök annak, hogy tetszettek a filmek!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
I.e. 10 000

színes magyarul beszélő amerikai-új-zélandi kalandfilm, 109 perc, 2008
16 éven aluliak számára nem ajánlott
.
Hétvégén Deni letöltötte nekem a filmet, és meg is néztem. A felénél egy kissé zavart, hogy belekerült a civilizáció (kőépületek, szőtt ruhák), én egy kicsit soknak találtam, ill időben korainak, de ezzel együtt nagyon látványos film volt.
 

christina

Őstag
Hétvégén Deni letöltötte nekem a filmet, és meg is néztem. A felénél egy kissé zavart, hogy belekerült a civilizáció (kőépületek, szőtt ruhák), én egy kicsit soknak találtam, ill időben korainak, de ezzel együtt nagyon látványos film volt.


Hm....hm....látványos mi!? A férfi mellkassokkal? :lol::mrgreen: Meghiszem azt!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Christina!
Hétfőnként nézed a Szökés-t???? :cool: Jófajta börtöntöltelékek! ;)
 

Csatolások

  • 36_1_9.gif
    36_1_9.gif
    14.3 KB · Olvasás: 58

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Becstelen Brigantyk
(Inglourious Basterds)

színes feliratos amerikai-német film, 153 perc, 2009
18 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Quentin Tarantino
forgatókönyvíró: Quentin Tarantino
operatőr: Robert Richardson
jelmeztervező: Anna B. Sheppard
producer: Quentin Tarantino, Lawrence Bender
látványtervező: David Wasco
vágó: Sally Menke

szereplő(k):
Brad Pitt (Aldo Raine hadnagy)
Diane Kruger (Bridget von Hammersmark)
Eli Roth (Donnie Donowitz őrmester)

Franciország német megszállásának első évében Shosanna Dreyfus családját a lány szeme láttára végzi ki Hans Landa náci ezredes. Shosannának éppen hogy sikerül megmenekülnie, és Párizsba szökik, ahol új személyiséget vesz fel: egy mozi tulajdonosa és üzemeltetője lesz. Európa egy másik részén eközben Aldo Raine hadnagy egy csoport amerikai zsidó katonát verbuvál gyors, sokkoló megtorlóakciók végrehajtásához. A később "Brigantyk" néven elhíresülő osztag csatlakozik Bridget Von Hammersmark német színésznőhöz és titkosügynökhöz egy akcióban, melynek célja a Harmadik birodalom vezetőinek kiiktatása. Hőseink sorsa egy mozi bejáratánál fut össze, ahol Shosanna a saját bosszútervét készül végrehajtani.

190180_1.jpg

Részlet:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/GO6ybdnrhaE&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/GO6ybdnrhaE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Személyes véleményem: a film zseniális, tarantínós. Mindemellett nagyon kegyetlen. Premier elôtti vetítésen láttam (teltházas volt - évek óta nem volt olyan filmélményem, ahol tömött moziban ülhettem), érdekes volt hallani a reakciókat. Az elsô durva résznél egy ember nevetett... fura volt. Aztán, talán ahogy fellélegezhettünk - ez csak mozi, egyre több nevetgélés hallatszott... A végén lüktetô gyomorral vonultam ki a moziból, és megkönnyebbülve: ez csak egy film! a 153 bruttó percbôl talán 15 perc nagyon brutális (arcomba temettem a kezem, így ezekrôl beszámolni nem tudok), egyébként követhetô történet (véleményem szerint tarantínónál elég ritka...) valamint fordulatos, lehengerlô. A zenéje 10-bôl 10 pontos! Ajánlom minden egészséges felnôttnek. Szívproblémák esetén kihagynám... Nézzétek meg, ha lehetôségetek van rá... Elnézést, ha nem olyan összeszedett a kritika, mint itt megszokhattátok. Laci! Várom a véleményed :)
 

dg

Őstag
Ildi!

Ez nagyon érdekesnek ígérkezik, azon leszek, hogy megnézzem. Köszi az egyébként összeszedett ajánlót! :D
 

blaci

Őstag
Becstelen Brigantyk
(Inglourious Basterds)

...

Laci! Várom a véleményed :)

Sziasztok!
Megnéztem moziban ezt a filmet, a film közben és után sok minden eszembe jutott és nem állt szándékomban írni erről a filmről, de ha már így meg lettem szólítva…;):D

Becstelen Brigantyk
Véleményem:
Az egyik oka ez, hogy írok most a filmről, a másik pedig az, hogy tele van már a hócipőm a mozik vakációs kínálatával, és ez a film legalább nem mutánsos, terminátoros, világvégés vagy animációs. Ezért is figyeltem fel rá és nagyon vártam már a megjelenést. Mondjuk a légkondis moziterem is nagy vonzerő volt számomra ebben a kánikulában...:D

Tarantino nagyot rendezett! Nagyon sok benne a humor, elég jól megvannak rendezve a brutális részek is! Nagyon nyers film, direkt elnyújtott, aprólékos és vontatott jelenetekkel, erősen utalva az utóbbi évek hype filmjeinek gagyi mivoltára. A rengeteg, gyengécske hype mozi (Transformers, Terminator, GI Joe és társai) együtt nem ér annyit, mint ez a remekmű...

Ezek után mondhatom, hogy az utóbbi idők legjobb filmjét láttam. A szörnyű téma fergeteges humorral van feldolgozva, ugyanakkor a feszültség végig megmarad. A brutális részek nagyon élethűek, én is jó párszor felszisszentem. Amit Uma művelt a Kill Bill-ben az ehhez a mozihoz képest csak uborkaszeletelés volt a vasárnapi salátához…
Nagyon hatásosak, élethűek és látványosak a fegyveres jelenetek is a filmben. Olyan undorító részek tarkítják ezt a filmet, amelyet épeszű ember nem talál ki, legfeljebb az élet produkál hasonlót vagy még szörnyűbbet. De kevés volt belőlük ahhoz, hogy hűek legyenek a címhez. Tarantinohoz persze azok, nagyon is. Tarantino az egyik legnagyobb élő rendező és forgatókönyvíró. Elvont? Igen, az. Művészi? Igen, nagyon is az. Bár sokan inkább elmebetegnek tartják, valahol az is. De hát kicsit minden művész az. Kell egy lelkivilág ahhoz, hogy ilyen filmeket csináljon valaki, az tény. De akkor is zseniális amit csinál.

Tarantinoban eddig nem csalódtam, ez is valami olyan, amilyet eddig nem láthattunk. Megint újat mutatott magából a Mester, az előzetes félrevezető volt ugyan, de épp ezt imádtam az egészben, hogy nem azt kaptuk amit vártunk, hanem valami sokkal eredetibbet és viccesebbet, mert volt itt humor bőven, az biztos, de ugyanakkor tudott nagyon is komoly lenni. Akció nem sok van benne, de ami van, az emlékezetes és eszméletlen jó, ráadásul baromi gyors, gondolok itt pl. a kocsmai balhéra, ahol ha akár egyet pislogsz akció közben, máris lemaradtál valamiről. Mire észbe kapsz a kezdeti sokktól, már vége is. Ami a szereposztást illeti, az nagyon el lett találva, és nagyon tetszett a fejezetekre bontás is. A Ponyvaregényhez tudnám hasonlítani. Nincs felesleges jelenet, vagy mondat, minden beállításnak és szereplőnek jelentősége van. Igazi mestermű! Ilyet és ehhez foghatót ritkán látunk nagyvásznon.

A legnagyobb poén szerintem az volt mikor olaszoknak adták ki magukat Brad Pitt-ék, mert azt a németek nem igazán értik! Erre a német ezredes folyékonyan beszélt hozzájuk olaszul! Hát a főszereplők feje ott valami haláli volt.:D

Christoph Waltz szenzációs alakítása külön dicséretet érdemel, a filmben szereplő sok jó színész közül is kiragyog. Őt eddig nem ismertem, de csak miatta is érdemes megnézni a filmet.

Mindenkinek nagyon tudom ajánlani ezt az alkotást, persze csakis 18 év felett! Ebben az évben (2009) nyugodt szívvel mondhatom ez az első film ami nyomot hagyott! Kihagyhatatlan!!!!!

DE!
Szerintem egy kicsit hatásvadász a film… Azoknak jó, akik szeretik a hatásos látványelemeket, mint pl. a skalpolósdi, vagy a fröcskölő vér minden felé... A II. világháború csupán egy körítés a filmben ami indokolttá teszi a vérengzést Tarantino módra. Aki mélyebb tartalomra is utazik, az ne számítson sok mindenre... "Katasztrófa-túristáknak" viszont ideális.;)

A film története akár még igaz is lehetne. Valószínű nem az (remélem…), de a háborúban az angolok sok hasonló beszivárgó jellegű akciót indítottak a megszállt Európában. A céljuk sok esetben valóban csak a zavarkeltésről és a nyers gyilkolásról szólt. Fordított esetben, más szituációban egyértelműen azt mondanánk, hogy kegyetlen és értelmetlen Terrorizmus!
De ha a szent Szövetségesek csinálják, akkor persze hőstett a neve!:(

Az igazi oka viszont hogy miért nem akartam írni a filmről az, hogy ez véleményem szerint egy újabb zsidó propaganda film, talán a 2516273-dik.
Hozzá teszem – csak érdekesség képen – amit gondolok, mi lenne ha a filmben elhangzó német szót kicserélnénk zsidóra, mindenki fel lenne háborodva!
De akkor talán az ilyen mentalitás nem pontosan ugyanannak a tükörképe, amit a nácik tettek???
Vagy másképpen fogalmazva a maguk felemelkedésekor a nácik nem pont valami ugyanilyen morális alapból kiindulva lettek végül azok akik lettek, tették amit tettek?

Azért furcsa látni, hallani, hogy ha egy zsidó vérengzik, vagy gyűlölködik, akkor azt az átlagközönség mókásnak és igazságosnak véli.....:shock::roll::(

Továbbra is várom, hogy valaki hitelesebben mutassa be számomra az értelmetlen háborút, mint mondjuk Spielberg a "Saving Private Ryan"-ben. Mert eddig nem nagyon volt senki. Nemrég láttam a Kémnők című filmet, ajánlom ehhez a gondolathoz kapcsolódva, érdemes megnézni…na, az talán! Ettől függetlenül úgy látom hogy a valóban hiteles bemutatás (annak átadása) gyakorlatilag lehetetlen vállalkozás, hogyan is lehetne a háború értelmetlen borzalmait filmvásznon visszaadni a moziba betérő, szórakozni, kikapcsolódni vágyó nézőnek. Fogalma erről csakis annak lehet aki már átélte. Szerintem ahány ember annyiféle vélemény van erről a korszakról.

Ja, és még valami, a film zenéje az valóban zseniális!;):D

Nekem elsőre a Piszkos tizenkettő című klasszikus ugrott be erről a filmről. Aki azt hiszi, hogy A piszkos tizenkettőben sok németet öltek meg, az el fog csodálkozni a Becstelen Brigantykon...
Üdv.,
Laci …aki tuti nem nézi meg újra...!:(;):D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Megnéztem moziban ezt a filmet, a film közben és után sok minden eszembe jutott és nem állt szándékomban írni erről a filmről, de ha már így meg lettem szólítva…;):D

Üdv.,
Laci …aki tuti nem nézi meg újra...!:(;):D

Ehhez csak ennyit tudnék fűzni: Azt a mindenit! :) Köszi Laci, ez csúcs! ;)
 

dg

Őstag
Bakancslista (The Bucket List)








rendező: Rob Reiner
forgatókönyvíró: Justin Zackham
operatőr: John Schwartzman
jelmeztervező: Molly Maginnis
zene: Marc Shaiman
vágó: Robert Leighton

szereplő(k):
Jack Nicholson (Edward Cole)
Morgan Freeman (Carter Chambers)
Sean Hayes (Thomas)
Beverly Todd (Virginia Chambers)
Rob Morrow (Dr. Hollins)
Jordan Lund (Tetováló)
Rowena King (Angelica)





A "bakancslista" azon dolgok sora, amelyeket az ember meg akar tenni és tapasztalni az életben, mielőtt feldobná a bakancsot. Carter Chambers is jegyezgette terveit, az élet azonban mindig közbeszólt. A milliárdos Edward Cole-t viszont csakis a pénzcsinálás érdekelte, sohasem bajlódott a listával. A két, egymástól teljesen különböző embert azonban a sors egymás mellé sodorja. Közös kórteremben kötnek ki, ahol bőven van idejük azt fontolgatni, mi jöhet még ezután. Égető vágy ébred bennük, hogy a hátralévő idejükben azt tegyék, amit mindig is szerettek volna.

Ha Jack Nicolson és Morgan Freeman szerepel egyazon filmben, szinte már mindegy, hogy a történet miről szól. Pontosan azt adták, amit vártam: egész egyszerűen jó volt őket nézni! Utólag az jutott eszembe, hogy ezt a játékot biztosan maguk is nagyon élvezték, s bizony megint rácsodálkoztam, hogy hányféle arca lehet egy embernek! Ez utóbbit főleg Morgan Freeman-re értem, mert az ő filmes karakterjei valóban nagyon eltérőek. Nem csak a felvett ruhától, a hajviselettől más. Ő képes az egész testtartását és arckifejezését is az aktuális karakterre jellemzővé tenni, s eztáltal kifejezni azt, amit szavakkal nem kell vagy nem érdemes vagy nem lehet (például az időhiány miatt nem). Jack Nicolson különféle szerepeiben van közös vonás: a zsémbessége (s ezt nagyon kedvelem)! Ez a humor forrása is egyben, ami itt is nagyon el van találva!
A film felépítése tükrözi azt, ahogy a szereplők megélik a velük történteket: a kórházban eltöltött idő hosszú, a kalandokra szánt idő rövid.
Azok az érzelmek, amelyeket a film ad, felkavaróak. Az ember életében minden véges, függetlenül a hitétől, de mégis felfoghatatlan a vég, úgy mint az örökkévalóság. Nomeg a vágyak és a valóság... Nem sorolom tovább, inkább nézzétek meg!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bakancslista (The Bucket List)
rendező: Rob Reiner
forgatókönyvíró: Justin Zackham
operatőr: John Schwartzman
jelmeztervező: Molly Maginnis
zene: Marc Shaiman
vágó: Robert Leighton

szereplő(k):
Jack Nicholson (Edward Cole)
Morgan Freeman (Carter Chambers)
Sean Hayes (Thomas)
Beverly Todd (Virginia Chambers)
Rob Morrow (Dr. Hollins)
Jordan Lund (Tetováló)
Rowena King (Angelica)

Nem sorolom tovább, inkább nézzétek meg!
Köszi, ez felkeltette az érdeklődésemet. Nem csak a szereplőgárda, hanem a történet is. Maga a cím pedig nagyon találó.
 
Oldal tetejére