Filmajánló

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bakancslista (The Bucket List)
Nem sorolom tovább, inkább nézzétek meg!

Köszi, ez felkeltette az érdeklődésemet. Nem csak a szereplőgárda, hanem a történet is. Maga a cím pedig nagyon találó.
Deni letöltötte a filmet. Nagyon jó, tényleg érdemes megnézni. Néhol fájdalmasan igaz, máshol meg túl bohókás, de tényleg azt mutatja, hogy egyazon problémát hányféle képpen lehet megélni, vagy feldolgozni.
 

christina

Őstag
Horton (Horton Hears a Who!)

(A jégkorszak alkotóitól.)
<O:p
színes amerikai animációs film, 88 perc, 2008
korhatárra tekintet nélkül megtekinthető

rendező: Steve Martino, Jimmy Hayward<O:p</O:p

forgatókönyvíró: Ken Daurio, Cinco Paul
zene: John Powell<O:p</O:p
producer: Bob Gordon
vágó: Tim Nordquist

szereplő(k):
Jim Carrey (Horton hangja)
Steve Carell (Ki-falva polgármesterének hangja)
Will Arnett (Vlad hangja)
Shelby Adamowsky (A polgármester lányának a hangja)
Josh Flitter (Rudy hangja)
Laura Ortiz (Jessica hangja)
Joey King (Katie hangja)
Seth Rogen (Morton hangja)
Jaime Pressly (Mrs. Quilligan hangja)
Jonah Hill (Tommy hangja)
Isla Fisher (Dr. Larue hangja)
Jesse McCartney (Jo Jo hangja)

<O:p</O:p
Miért van nagy füle egy elefántnak? Nem is kérdés, számtalan haszna van, de egyebek közt arra is jó, hogy viselője meghallja mindazt, amit más nem. Amikor Horton segélykiáltást hall egy porszem felől, hamar kifüleli, hogy a levegőben szálló szöszön élet van: ott épült fel a szuperkicsi Kifalva, melynek lakói a hiperszuperkicsi kik. Horton összebarátkozik Kifalva polgármesterével (akinek 96 lánya és egy fia van, fürdőszobája meg egy sem). Szükség is van a barátságukra. Sokan vannak, akik elpusztítanák a porszemet. Egy gyermekétől nehezen megváló kenguru és szövetségese, Vlad, a keselyű egyszerre tör a porszem és az elefánt elveszejtésére. A dzsungelben egy szösz sincs már biztonságban. Hát még egy elefánt!<O:p</O:p


Ez most a kedvenc mesefilmem!:D
A történet egy dzsungelben játszódik, ahol többek közzött Horton az elefánt él még jó pár érdekes állat társaságában. Az életük vidáman telik, míg egy nap az arra szálló porszemről Horton kiálltást hall. Addig nem nyugszik míg ki nem deríti, hogy ki kért segítséget. Mikor rájön, hogy azon a szöszön élnek, legfontosabb teendője a szöszt egy biztonságos helyre tenni, ahol nem érheti baj. Persze a gonosz, fafejű kenguru személyében ellenségére talál, így még nehezebb a feladata.
A mese happy end-el végződik, de közben a gyerekek megismerhetik a bátorság, felelősség, butaság... fogalmát.
A film felvonultat jó pár "képzelet szülötte" lényt, de nagyon édesek. Nekem a kedvencem a Katie egy citromsárga szörmegombóc aki kedves, de butácska, valamint Kifalva polgármestere.
A mese érdekessége még, hogy narrátor mesél közben rímbe szedve a történetet amolyan "Romhányi" módra. Aprólékosan kidolgozták a részleteket a vízcseppektől kezdve, olyan éles mintha egy igazi filmet látnánk.
Mindenkinek szívből ajánlom, korhatártól függetlenül.
 

christina

Őstag
Kutyahideg(Eight Below)<O:p</O:p
<O:p</O:p
színes magyarul beszélő amerikai kalandfilm, 120 perc, 2006<O:p</O:p
<O:p</O:p
rendező: Frank Marschall<O:p</O:p
forgatókönyvíró: David DiGilio<O:p</O:p
zeneszerző: Mark Isham<O:p</O:p
operatőr: Don Burgess<O:p
jelmeztervező: Jori Woodman<O:p</O:p
Producer: Patrick Crowley, David Hoberman<O:p</O:p
Vágó: Christopher Rouse<O:p</O:p
<O:p</O:p

szereplő(k):
Paul Walker (Jerry Shepherd)
Jason Biggs (Charlie Cooper)
Bruce Greenwood (Dr. Davis McClaren)
Moon Bloodgood (Katie)
August Schellenberg (Mindo)
Gerard Plunkett (Dr. Andy Harrison)
Belinda Metz (Rosemary)

<O:p</O:p
Tudósok és felfedezők kis csoportja a Déli-sarkvidéken végez kutatómunkát. A tél beköszönte előtt expedícióra indul a geológus Davis és Jerry a nyolc szánhúzó kutya irányítója. Az út során Davis balesetet szenved. Még éppen idejében érnek vissza a táborba ahhoz, hogy a közelgő vihar elől repülővel evakuálni tudják őket. A nyolc kutyát azonban kénytelenek magukra hagyni. Jerry megfogadja, hogy az első adandó alkalommal visszajön értük. Arra senki sem számít, hogy az évszázad vihara tör ki az Antarktiszon. A film megtörtént esetet dolgoz fel.

Megindítóan szép történet az ember és a kutya kapcsolatáról.
A film gyönyörű tájakon játszódik, ahova mi egyszerű emberek nem fogunk eljutni soha.
Sóvárogva néztem a rengeteg havat, hisz már évek óta hiányát érzem az igazi télnek.

Nofre neked különösen ajánlom, tetszeni fog!
 

mekcsi

Új tag
Surrogates:



színes feliratos amerikai sci-fi, 89 perc, 2009
16 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Jonathan Mostow
forgatókönyvíró: Michael Ferris, John D. Brancato
zeneszerző: Richard Marvin
operatőr: Oliver Wood
producer: David Hoberman, Todd Lieberman
vágó: Kevin Stitt, Barry Zetlin
szereplő(k):
Bruce Willis (Greer ügynök)
Rosamund Pike (Maggie Greer)
Radha Mitchell (Peters)
Michael Cudlitz (Brendon)
Helena Mattsson (JJ)
Jack Noseworthy (Strickland)
Valerie Azlynn (Bridget)
Ving Rhames



Egész érdekes egy jövő képet mutat be, és sok aggájt is egyben egézségügyileg.
 

dokika

Új tag
Az én első ajánlatom ez a film lenne, legutóbb ezt láttam:

Bor, mámor, Provance
(A Good Year)

Ez tényleg jó film! Én ennek hatására álltam be a borkedvelők táborába, mert átjön a filmen, hogy ez sokkal többről szól, mint pusztán az alkoholizálásról...
...sőt, talán arról a legkevésbé.

Azért én is ajánlanék két filmet:
- aktualitásként javasolnám mindenkinek a District 9-t, ha képes úgy nézni a filmet, hogy nem a kivitelezés minőségében keresi a hibákat, mert abban lehet találni; nagyon sokat mondd ez a film az emberi természetről.
- a másik zseniális alkotás, ami már nem mai darab, de nagy kedvencenm a Szellemkutya. Ez egy fekete, szamuráj törvények szerint élő bérgyilkos és az amerikai olasz maffia kapcsolatáról szól. Zseniális!

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de ha valaki rákapott a fentiekre, tudok még ajánlani pár jó műalkotást
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Puskás hungary

Puskás Hungary
magyar életrajzi film, 116 perc
2009

rendező: Almási Tamás
forgatókönyvíró: Almási Tamás
zeneszerző: Dés László

szereplő(k):
Csuja Imre (Puskás Ferenc hangja)

szereplő:
Puskás Ferenc, Puskás Ferencné Bözsike, Puskás Éva, Grosics Gyula, Buzánszky Jenő, Szepesi György, Franz Beckenbauer, Pelé, Alfredo Di Stefano, Raymond Kopa

Puskás sztorija önmagában hollywoodi történet: a városszéli nyomortanyáról indulva, a szomszéd kisfiúval együtt a világ tetejére jutva, a polgári kispesti belvárosból menyasszonyt találva őrjöngve rajongott világsztár lesz, aki táviratok százait kapja minden szállodában, ahol csak pár éjszakára megszáll bárhol a világon... Olyan világsztár, aki egész életében - politikától, háborútól, társadalmi konvencióktól függetlenül - mindig csak azt csinálja, amit szeret, s amit a legjobban tud a világon: focizik.

Igazi öntörvényű művész, szikrázóan szellemes mókamester, szeretnivaló népi hős, akire ugyanakkor folyamatosan ránehezedik családjának, népének, tragikus sorsa, amelyet a maga módján cipelnie kell. Ebben benne van a sváb családjára leselkedő kitelepítés veszélye, az ötvenes évek végletes viszonyai, az emigráció lelki nyomorúsága és szorongásai, s mindez úgy, hogy ösztönös intelligenciája folytán tudja, hogy ő Mr. Magyarország, ezért mindig, minden pillanatban ennek megfelelően kell viselkednie.

"Először az volt a film címe, hogy Az igazi Puskás, aztán arra gondoltam, hogy nem vindikálom a jogot arra, hogy én mondjam meg, ki az igazi Puskás. A dokumentumfilm ugyanannyira szubjektív műfaj, mint a játékfilm. Fel kellett építeni Puskást. Nyilván annak alapján, amit kiolvastam a dokumentumokból, a leveleiből, az archív anyagokból. Összeállt személyiségének képe, életének történései, és ezt próbáltam filmes formába önteni. A filmben megjelenő Puskás, tipikus magyar - azzal együtt, hogy félig sváb származású -, kicsit svindler, átveri a hatalmaskodókat, ugyanakkor mérhetetlenül tehetséges. Puskás titka abban van, hogy ő olyan, mint amilyenek mi szeretnénk lenni. Élete során folyamatosan vált egyre jobbá, izgalmasabb személyiséggé. Jó nézni, hogy ő helyettünk is elért valamit, ráadásul sok országban. Nem is csoda, hogy imádják Spanyolországban, Görögországban, Ausztráliában és a világon mindenfelé, hiszen elfogadta szokásaikat, kultúrájukat, megtanulta nyelvüket. És mindeközben megmaradt magyarnak, és ő lett a világ legismertebb magyarja. Puskás neve jelenti Magyarországot." - Részlet egy Almási Tamással készített interjúból.

A legfontosabb:
Aki nem látta feltétlen nézze meg ma az RTL klub vetíti, 22:05-kor kezdődik


puskas_1.jpg
 

blaci

Őstag
A felolvasó
(The Reader)
amerikai, német romantikus, dráma - 2008

Rendezte: Stephen Daldry
Producer: Anthony Minghella, Sydney Pollack, Scott Rudin, Redmond Morris, Bob Weinstein (ügyvezető), Harvey Weinstein (ügyvezető), Henning Molfenter (társ), Charlie Woebcken (társ)
Forgatókönyv: David Hare, Bernhard Schlink (történet)
Fényképezte: Roger Deakins, Chris Menges
Vágó: Claire Simpson
Zene: Nico Muhly
Látványtervezés: Brigitte Broch, Christian Goldbeck (díszlet), Erwin Prib (díszlet), Eva Stiebler (szerkesztő)
Jelmez: Ann Roth

Szereplők:
Kate Winslet - Hanna Schmitz
Ralph Fiennes - idős Michael
Bruno Ganz - Rohl
Alexandra Maria Lara - Ilana
David Kross - Michael
Karoline Herfurth - Marthe
Hannah Herzsprung - Julia
Linda Bassett - Mrs. Brenner
Susanne Lothar - Carla Berg
Claudia Michelsen - Gertrude
Volker Bruch - Dieter Spenz
Matthias Habich - Peter Berg
Jeanette Hain - Brigitte
Jürgen Tarrach - Gerhard Bade
Vijessna Ferkic - Sophie

Tartalom:
A második világháború utáni Németországban a tinédzser Michael Berg rosszul lesz az utcán, és a nála kétszer idősebb nő, Hanna segít neki hazajutni. Amint a fiú felgyógyul a skarlátból, meglátogatja, hogy megköszönje gondoskodását és hamarosan titkos, szenvedélyes, erotikától túlfűtött kapcsolat veszi kezdetét közöttük, ami csak tovább mélyül, ahogy Michel felfedezi Hanna olvasás iránti szeretetét. A lány lenyűgözve hallgatja, ahogy Michel klasszikusokat olvas fel neki. Az idillnek azonban vége szakad, amikor Hannának nyoma veszik. Amikor nyolc évvel később a joghallgató Michael megfigyelőként részt vesz náci háborús bűnösök perének tárgyalásán, hirtelen megpillantja Hannát a vádlottak padján. Ahogy lehull a lepel a nő múltjáról, Michael olyan titokra döbben rá, mely mindkettejük életére hatással lesz…
A felolvasó az igazság, küzdelem, és a megbékélés története, mely azt mutatja be, hogyan tud egyik generáció megbirkózni egy másik bűneivel.

Véleményem:
Mélyenszántó és elgondolkodtató film! Több, mint amit egy holokauszt-alkotástól elvárnánk! Bár nekem ez a film nem arról szól, inkább csak kellék hozzá. Bár százszorta jobban adja vissza, ami történt, mint mondjuk a Schindler listája. (Ezzel nem minősíteni szerettem volna, a Schindler listája is egy nagyszerű alkotás, de szerintem érdemtelenül kapta annak idején a 7 Oscart! Na, mindegy…)
Először is semmi sem fekete-fehér és itt most nem az operatőri munkára gondolok! Ez nekem eleve tetszik…és meg kell mondjam, hogy hiányzott már egy ideje.
Másrészt viszont nagyon érdekesnek találom, hogy egy másik szemléletmód kezd megjelenni a nácizmus ábrázolásában (értem ez alatt A csíkos pizsamás fiú című mozit is), valahogy megpróbálják belecsempészni ezeknek az embereknek a személyiségét, ami a "szörny" mellett lakozott bennük... Szerintem a film csúcspontja a tárgyalás. Mikor a bíró megkérdezi, miért nem nyitotta ki az ajtót, és erre azt feleli:
- Hiszen felelősek voltunk értük.
Ezek az emberek nem voltak szörnyetegek. Hétköznapiak, sokszor együgyűek, akiket pontosan emiatt nagyon könnyű volt terelni, kihasználni. Mindkét oldal ugyanúgy ki volt szolgáltatva a saját népe által és itt most csak ennyit mondok. Nem szeretnék egy esetleges, ill. felesleges vitát ezzel kapcsolatban, ez a film nem érdemelné meg…
Szerintem megfelelő, jaj, mit beszélek, szóval FANTASZTIKUS, ha...
...ha romantikus érzelmi oldalról nézzük,
...ha a szégyenről,
...ha megbocsájtásról,
...ha kiszolgáltatottságról van szó, …stb.

Végtelenül hiteles film, nem is film, valóságos kis életmű, csak a valóságot mondja el. Nincs semmi szépítés, semmi kozmetikázás. Mindezek ellenére, vagy talán éppen ezek miatt egy csodálatos, megható mozi kerekedett ebből. Erkölcsi kérdéseket boncolgat. Ez egy olyan történet, ahol mindenkit csak sajnálni lehet, ilyen egy hamisítatlan dráma! Olyan elemeket is felvonultat, amiért egy kicsit mindenki magáénak érezheti ezt az alkotást, mindenki azonosulni tud valamelyik karakterrel. Örülök, hogy Stephen Daldry rendezte ezt a filmet, az Órák is jó kézbe került, A felolvasó is. Talán a rendezőt illeti a legnagyobb dicséret, amiért ilyen nagyszerűen meg tudta szerkeszteni, és 40 év történetét egy ilyen szervesen összeálló egésszé tudta alakítani.
Elég hiányos volt a történetről az információm mikor elkezdtem nézni a filmet. Szinte csak annyit tudtam, hogy idősebb nő, fiatalabb srác, kapcsolat meg olvasás. Ebből olyan, jaj de sok mindent nem vártam.
Amit kaptam, az! Ennyi. Nem találok rá szavakat.
(Persze az "ENNYI"-t jó nagy idézőjelben értem ám…)

Kate Winslet és David Kross frenetikusan jók! Eredetileg Nicole Kidman játszotta volna a főszerepet, de akkor lett várandós és így Kate cserélt vele. Szerintem ez a felállás jobb, jó választás volt. Húúú, de nagy szerencse, hogy nem Nicole Kidman lett a főszereplő. Nincs különösebb bajom vele, de Kate Winslet annyira passzol ehhez a szerephez, hogy már el sem tudom képzelni nélküle. Kate Winslet meg is kapta az Oscar díjat ezért az alakításért, de hát az akadémiának nem nagyon volt más választása, különben meg ugyan mindegy, ettől jobb alakítása sosem volt, sosem lesz. Kate Winslet-re nem találok szavakat. Iszonyat durca ez a nő. Ebben a filmben hagyta hátra színészi tehetségének legjavát. Hiszen gondoljunk csak bele: eljátszani egy német nőt német akcentussal, egy náci bűnös bőrébe bújni, aki a film hátralévő részében harminc évet öregszik, elsajátítani a hatvanévesek mozgás- és viselkedésmódját, eljátszani egy írástudatlant, aki egy étteremben az étlapról sem tudja kiolvasni a betűket, ráadásul úgy, hogy a film felét egy tizennyolc éves fiúval való elég naturális szeretkezések közepette hitelessé kell formálnia - valljuk be, csak a legnagyobbak képesek ilyen teljesítményre!:D
David Kross előtt szintén le a kalappal, meg minden egyébbel, amit le lehet venni… Embertelenül jól játszott. David Kross örömteli meglepetés, remélem, látjuk még! Ez a kis fickó, nagyon tuti volt, tehetséges kis pasi. Nagyon jól eljátszotta a kezdő szeretőt. Komolyan, honnan a fenéből szalajtották ezt a gyereket…?
Ralph Fiennes… visszafogottsága mögött rejtőző érzelmeket egyszerűen elképesztően tudja átadni.
Ja, és a tetejébe még Bruno Ganz is feltűnik a filmben! Komolyan mondom, ettől a fazontól kiver a víz. A bukás című filmje óta, egyszerűen nem tudom róla elhinni, hogy nem Hitler…kitűnő alakítást nyújtott, pedig neki nehezebb dolga volt...

Maga a téma nagyon szépen lett megfilmesítve, viszont a második felétől számomra egy kicsit ellaposodik. Annyiszor de annyiszor láttam már hasonló alkotást, ahol náci bűnösöket ítélnek el, elmondják mit tettek, hogy miért tették, aztán jön a megbánás időszaka, végignézhetjük hogy mit él át Kate, hogyan viszonyulnak hozzá a sértettek, a film végén meg pár szó a táborokról.
A film első fele több szót érdemel. Sosem értettem azt, hogy egy érett, harminc feletti nő mit eszik fiatal fiúkon. De hát ugye, a szerelem kortól független… A fiú teljesen a hatása alá kerül a lánynak, amely hatás az egész életét átitatja. Ekkor gondolkodtam el azon, hogy mindenki életében vannak meghatározó személyek, 1 vagy esetleg 2, aki a sorsunkat oly könnyedén befolyásolhatja, aki még akkor is jelen van az életünkben, amikor testileg nincs is velünk. A szálak mindig összefutnak. Elvileg el kellett volna ítélnem a főszereplőt, azért amit tett, de egyáltalán nem tudtam, és emiatt még inkább visszatetsző volt az egész. Én sajnáltam. Mert egyszerű lélek volt, mondhatni kissé butácska, tanulatlan, naiv, aki mindennél előbbre vette a kötelességeinek és feladatának teljesítését. Ilyen formán nem tartom bűnösnek. A túlélő nő karakterét viszont nem tudtam sajnálni, sőt inkább ellenszenves volt a végén.
Az igazi áldozat pedig mégiscsak a fiú, akinek az egész élete zátonyra futott egyetlen nyár miatt, bár volt családja, de mégsem volt, bár szeretett egy nőt, de nem kapta meg, minden csak úgy lógott körülötte a levegőben és nem tudott elérni semmit. Kérdés hogy ez után mit kezd majd a férfi az életével…? (Csak amolyan, költői kérdés volt!)

Én a központi alakokkal tökéletesen azonosulni tudtam, és többször felvetődött bennem a kérdés, vajon én hogyan cselekedtem volna Hanna helyzetében! A megoldás elsőre nyilvánvalónak tűnt: ugyanúgy, hiszen én is csak egy lettem volna a megtévesztett tömegből, akik a szent meggyőződés jegyében "csak a dolgukat végezték".
DE! Nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan felső hatalom, ami be tudná nekem magyarázni, hogy embert ölni, népet irtani, lehet nemes cél! Minden normális emberben kell, hogy létezzen egy morális fék, hogy nem ölöm meg a másik embert és nem is asszisztálok hozzá…és létezik a józan ész, ami nem dől be hülye demagógiáknak…

Díjak és jelölések
Oscar-díj (2009) Legjobb női alakítás: Kate Winslet
Golden Globe díj (2009) Legjobb női mellékszereplő: Kate Winslet
BAFTA-díj (2009) Legjobb női alakítás: Kate Winslet
BAFTA-díj (2009) Legjobb film jelölés: Sydney Pollack, Anthony Minghella, Donna Gigliotti, Redmond Morris
BAFTA-díj (2009) Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
BAFTA-díj (2009) Legjobb operatőr jelölés: Roger Deakins, Chris Menges
BAFTA-díj (2009) Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: David Hare
Golden Globe díj (2009) Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
Golden Globe díj (2009) Legjobb forgatókönyv jelölés: David Hare
Oscar-díj (2009) Legjobb film jelölés: Anthony Minghella, Sydney Pollack, Donna Gigliotti, Redmond Morris
Oscar-díj (2009) Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
Oscar-díj (2009) Legjobb operatőr jelölés: Chris Menges, Roger Deakins
Oscar-díj (2009) Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: David Hare

Ez a mozi egy nagyon-nagyon komoly alkotás. Megrázó, mi több megrendítő és emlékezetes film! Senki ne hagyja ki, érdemes megnézni!!! Nagy hatással volt rám. Mindenkinek ajánlom. Persze csakis 16 éven felülieknek!;):D
Üdv.,
Laci

Ui.: A film DVD-n elérhető. Megjelenés dátuma: 2009.09.10.
 

gabibaba

Aktív tag
Most kíváncsivá tettél, lehet, hogy mégis megnézem ezt a filmet. Bevallom, eddig kizártnak tartottam, mert olvastam a könyvet, és az nagyon nem tetszett.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Laci, én pedig már hazaküldtem Deninek, hogy töltse le, mert engem nagyon kíváncsivá tettél. Bár olyan fantasztikusan írtad le, hogy lehet, hogy a film nem lesz olyan jó, mint a leírásod.
 

blaci

Őstag
Csillagpor
(Stardust)
brit, amerikai fantasy, akció, kaland, dráma – 2007

rendező: Matthew Vaughn
író: Neil Gaiman
forgatókönyvíró: Matthew Vaughn, Jane Goldman
operatőr: Ben Davis
producer: Lorenzo di Bonaventura, Michael Dreyer, Neil Gaiman, Matthew Vaughn
vágó: Jon Harris
zene: Ilan Eshkeri
szereplő(k): Charlie Cox (Tristian), Claire Danes (Yvaine), Robert De Niro (Shakespeare kapitány), Sienna Miller (Victoria), Michelle Pfeiffer (Lamia), Jason Flemyng (Primus), Peter O'Toole (Stormhold királya), Rupert Everett (Secondus), Ricky Gervais (Ferdy), Ian McKellen (narrátor)

Tartalom:
Tristan Thorn el akarja nyerni a gyönyörűséges Victoria szívét, ezért útra kel egy varázslatos, mítikus világba. Megígérte választottjának, hogy elhozza neki a hullócsillagot, mely a bűvös birodalomban ért földet... Ám amikor egy hullócsillag földet ér, emberi formát ölt. Az ominózus hullócsillag a gyönyörű Yvaine-ben ölt testet. Útja során Tristan találkozik Lamiával, a gonosz boszorkánnyal, aki szintén a hullócsillagot keresi, hogy nővéreivel kivághassák a szívét. Nem másért, mint hogy megegyék, és ezáltal visszanyerjék szépségüket és fiatalságukat. Lamia gonosz karmai elől menekülve Yvaine és Tristan a karizmatikus Shakespeare kalózkapitány fogságába esnek, méghozzá "léghajójának" fedélzetén. Az üldözéshez még más fura figurák is csatlakoznak, például az álnok szívű Septimus herceg, vagy Ferdy, az orgazda, és mindenkinek jó oka van a hullócsillag megkaparintására. Amint Tristan és Yvaine egyik kalandból a másikba csöppen, csillag és csillagász egyre közelebb kerül egymáshoz...

Véleményem:
Nagyon sziasztok! Újra itt vagyok. Sajna mostanában csak rossz és még annál is rosszabb filmeket néztem. Gondoltam ez így nem mehet tovább és írtam egy nagy filmrajongó barátomnak, hogy most már aztán ajánljon valami olyan filmet, amit tényleg érdemes megnézni! Kisvártatva válaszolt is, de az e-mailben csak ennyit írt: Csillagpor. Talán ennyi elég is az előzményekről, lássuk inkább a filmet.

Rég láttam már ilyen jó kis mesefilmet. Bár van egy érzésem, hogy a többség unalmasnak és kicsit bugyutának fogja találni, főleg aki komolyabb filmekhez szokott, de a maga műfajában ez egy elsőrangú alkotás. A Gyűrűk Ura-filmek óta tendenciává vált, hogy fantázia filmet csak epikus történettel lehet készíteni, és ennek révén kaptunk egy gyenge Narnia Krónikáit és egy bűn rossz Eragont (plusz ki tudja még mi mást…). Mindegyik egy grandiózus sztorit mesél el, viszont a karakterek színtelenek és dögunalmasak. Ezzel szemben a Stardust karakterei nagyszerűek. A kedvencem természetesen Shakespeare kalózkapitány. Aztán ott vannak a Boszorkányok! Igazából semmi különleges, de egy jó mesében elengedhetetlenek, és Michelle Pfeiffer nagyon gonosz tud ám lenni!!! A Hét Herceg és a Király, (…akikből már csak 4 van életben a film elején!) úgyszintén sablonos, de kegyetlen jó figurák. És hát a romantika...jó mesefilmbe az is kell, és itt is kapunk belőle bőven…
Charlie Cox remekül alakította a főhős figuráját...
Sienna Miller gyönyörű színésznő, remekül hozta a számító, elkényeztetett csajszit. Na és ott van a bűbájos Claire Danes. Szerintem az egyik legszimpatikusabb, legszínvonalasabb színészi játékával ajándékozta meg a publikumot ezzel a filmszereppel. Claire Danes nemcsak szerepe szerint "ragyog", hanem valósággal leragyog a vászonról, hozzá hasonló pozitív kisugárzása a korosztályából talán egyedül Bryce Dallas Howardnak van... Nekem itt szimpibb volt, mint anno Júliaként. Sajnálom, hogy elkerülik az igazán jó szerepek...
Michelle Pfeiffer-en nem fog az idő! Túl az ötvenen is gyönyörű nő. Remek kisugárzása van, és a szerepét is remekül alakítja. Őrülten jó boszorka volt. Külön öröm volt számomra Michelle Pfeiffert az Eastwick-i boszorkányok után ismét banyaszerepben látni. A mozgását, mint vén boszorkány, a tökélyre fejlesztette…
Robert De Niro a film egyik meglepetése volt. Úgy értem, róla nem az ilyen "beállítottságú" szerepek ugranak be... Rajta tényleg sokat lehetett derülni! Egy igazi színész, aki mindenféle karaktert rendesen tud prezentálni. Igaz, ami igaz, az ilyen karaktereket Johnny Depp jobban hozza.... De akkor is, De Niro, az De Niro! Mekkorát alakított! De Niro szerintem zseniális, karakteres és főleg tőle igen szokatlan, ebben a szerepben! A kis magánszáma a legjobb! Aki megnézi majd a filmet, az tudni fogja, miről beszélek… Aki még azon sem képes nevetni, arra tényleg ráaggathatjuk a Savanyú Uborka címet…:D
A filmben nagy kedvencem még a Septimust alakító Mark Strong, aki azóta már a Spíler című filmben is bizonyította, hogy remek színész...

Kellemes, igazi felnőtt mese a csillagokról, varázslatokról, de főleg a szerelemről. Az ember akaratlanul is elmosolyodik, vagy inkább ragyog, amikor a csillag is. Én általában a gonosz karaktereknek szoktam drukkolni, hát itt sem volt másként, és imádtam is Pfeiffer-t, ahogy az egymással versengő hercegeket is, de azért mégiscsak örültem a végkifejletnek. Claire Danes legalább olyan törékeny volt, mint a Végső megoldás: szerelemben korcsolyázóként, talán itt még törékenyebb, igazán el lehet róla hinni, hogy csodalény. Igazán nagy ívű mesefilm, megtámogatva az utóbbi időben divatossá váló fantasy elemekkel. A klasszikus mesefilmek szirupos hangulata alig tetten érhető, itt már egy újszerű szemléleten keresztül repíti a nézőt a mesék birodalmába. A cselekmény néha ugyan leül, de csak azért, hogy a közepe felé új lendületet vegyen, és meg se álljon az előre borítékolható végkifejletig. Nekem nagyon tetszett összességében a film. Jó volt látni, hogy feltűnt néhány motívum a régi korok mitológiájából. Pluszként még előjön pár elgondolkoztató, mélyebb ,"filozófiai" dolog is, de persze a készítők nem estek túlzásokba e téren, hiszen ez tényleg "csak" egy egyszerű, de szép mese.
Egy gyönyörű mese, amit felnőttek is élvezhetnek. Már ha ott van még bennük a gyerek. A gyerek, aki a valóság borzalmai elől szeret a mesék világába menekülni és ott szépet és jót találni. Akinek nem tetszik, azt szívből sajnálom és nézze inkább az ostoba horrorfilmek járkáló zombijait. Mert belőle eltűnt a gyerek és maradt a "nézzük, ahogy mások - pl. egy motelben - kínozzák egymást" felnőtt. Ezt úgy értem, hogy lassan csakis az olyan filmek futnak, ill. lesznek népszerűek amikben az erőszak a lényeg! Nem tagadom, nekem tetszett pl. a Fűrész sorozat is, de az ilyen filmek mellett, mint a Csillagpor, nem szabad elmenni. Túl sok szemétség van már az életben, legalább amit megválaszthatunk, abban ne legyen…még ha csak 2 órán át tart is ez az illúzió!

Az akció jelenetek látványosak, izgalmasak, pörgősek voltak, a humor is ott volt a dráma és a romantikus elemek közt. Fantasztikus mese, egy varázslatos világot fest meg. Egyszerűen gyönyörű. De mégsem zavaróan cukormázas (még ha a vége happy end is), a kis jelenetek ötletesek (pl. a 7 herceg), kalandosak, mégis valóságosnak tűnőek az események, nincs bennük logikai buktató, egy esetleges folytatás teljességgel kizárva. Meseszerűen csodálatos. Tegnap néztem, de ma újra meg fogom nézni. Minden lány/nő romantikus álmainak legszebbike a történet…persze csakis szerintem!;):D Valamiért így látom. A fényképezés természetesen tökéletesen illik a témához, gyönyörű tájfelvételeket kapunk. Mesefilm, de mégis fantasztikus!
Kell ennél több???

Nekem nagyon tetszett a "repülős" jelenet, mielőtt az öreg királyt látjuk az ágyán! Egyszerűen szédítő volt! Már emiatt megérte megnézni a filmet! Az ilyen filmek adják vissza a MOZI-ba vetett hitemet! Mert jó volt, nagyon is jó volt! Szenzációs alakítások, jó zene, remek történet és korrekt forgatókönyv! Mert az az alapja mindennek! Itt látni, érezni azt, hogy nem a trükkökhöz eszkábáltak bugyuta sztorit, mint manapság általában tapasztalható!

A film zenéje tökéletes! A zene mesébe illő, hangulatos, kicsit heroikus is - pont egy ilyen kalandhoz illik. Amúgy is szeretem a filmzenéket és ez is nagyon tetszett! (Rule the world);)
Ilan Eshkeri nevét pedig megjegyeztem!:D

Sose hittem volna, hogy egy tündérmese ennyire magával tudja ragadni az embert. Bár a történet igazán meseszerű volt, számomra akkor is sok alapigazságot fogalmaztak meg benne, a szerelemről, szeretetről. Hiába mesébe illőek a karakterek, a motivációk nagyon is emberiek voltak: csak én, csakis én, mindegy, hogy a másikkal mi történik, bármi áron az én érdekem érvényesüljön. De zseniálisan megtalálták a romantika, a kaland, a kegyetlenség és a humor között az összhangot! A humor az, ami véleményem szerint, lazított egy kicsit a sztorin.

Talán a zárójelenet egy pillanat erejéig számomra kicsit túl édeskés lett, de azért a cukromat nem bántotta, szóval ezt az apróságot nem rovom fel égbekiáltó hibának, hiszen ez valóban egy mese…;):D

Még talán a füles kosáron vigyorogtam, amiben a baba volt, pont ilyet lehet mostanában minden kínai boltban venni! Nagyon ciki volt, szerintem! Mínusz pont a kellékeseknek!;):cool::D

Szívből ajánlom mindenkinek aki egy kis kikapcsolódásra vágyik, gyerekeknek is 10 éves kor felett, mert manapság a rajzfilmekben annyi erőszak van, hogy ez igazi tündérmese lesz számukra (is).
Igaz, nem egy filmtörténeti alkotás, de felettébb szórakoztató (és elég sablonos is, jó meséhez híven). Egyszerűen csak jobban érzi magát tőle az ember (…már akiben még ott motoszkál a gyerek).;)
Nálam: 9/10
(Bár az fix, hogy elfogult vagyok, annyira üdítően hatott a kis lelkemnek ez a romantikás-kalandos-tündérmese.)
Üdv.,
Laci

Ui.: A film DVD-n elérhető. Megjelenés dátuma: 2008.03.19.

U.Ui.: Kicsit hosszú lett…bocsi! Aki eljutott idáig annak külön köszönöm, hogy szakított rá(m) egy kis időt és elolvasta.;):D
 

blaci

Őstag
Az év legjobb filmje...!!!

Avatar
(Avatar)
amerikai fantasy, sci-fi, akció – 2009

rendezte: James Cameron
producer: James Cameron, Jon Landau, Colin Wilson (ügyvezető), Brooke Breton (társ), Josh McLaglen (társ)
forgatókönyv:James Cameron
fényképezte:Mauro Fiore
vágó: John Refoua, Stephen E. Rivkin
zene: James Horner, Simon Franglen (dalszerző)
szereplők:
Sam Worthington (Jake Sully)
Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine)
Michelle Rodriguez (Trudy Chacon)
Zoe Saldana (Neytiri)
Giovanni Ribisi (Selfridge)
Joel David Moore (Norm Spellman)
CCH Pounder (Moha)
Laz Alonso (Tsu'Tey)
Stephen Lang (Quaritch ezredes)
Wes Studi (Eytukan)
Peter Mensah (Akwey)
Dileep Rao (Dr. Max Patel)
Matt Gerald (Lyle Wainfleet)

Tartalom:
A történet a távolabbi jövőben játszódik, amikor is az emberiség eljutott a hozzánk legközelebb lévő Alpha Centauri csillagrendszerbe, ahol a Pandorának keresztelt bolygón életet fedeznek fel. A bolygó egy eddig ismeretlen, különleges ásványi anyagban gazdag, így megindul a Pandora gyarmatosítása. Ezt a bolygó törzsi közösségekben élő őshonos népe, a na'vik nem nézik jó szemmel. Hogy az idegen atmoszférájú bolygón való mozgást és a fajok közti kommunikációt megkönnyítsék, hibrid avatarokat hoznak létre, amelyeket egy-egy ember telepatikus kapcsolaton keresztül irányít. Jake Sully, a háborús veterán, aki tolószékbe kényszerült, jelentkezik a programba. Azonban miután közelebbről is megismeri a na'vi kultúrát, rádöbben, hogy az emberek gátlástalanul kihasználják a bolygót, és a gyarmatosítók ellen fordul…

Vélemény:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ…stb!!!

Bővebben:
Hatalmas! Látványos! Monumentális! Kihagyhatatlan! Mestermű!!!
Nálam: 10/10!

Díjak és jelölések:
2010 - Golden Globe-jelölés - a legjobb dráma
2010 - Golden Globe-jelölés - a legjobb rendező (James Cameron)
2010 - Golden Globe-jelölés - a legjobb eredeti filmzene (James Horner)
2010 - Golden Globe-jelölés - a legjobb eredeti filmdal (James Horner, Simon Franglen) - "I Will See You"

Üdv.,
Laci …aki még sokszor megnézi!:mrgreen:

Ui.: IMÁDOM!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

dg

Őstag
Hű, erre én is nagyon kíváncsi vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Állítólag tipikusan az a film, amit elsősorban moziban érdemes megnézni, a látvány miatt. Irigylem, hogy láttad! (nekem a mozi még mindig nem jön össze a gyerkőcök miatt..)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Laci, épp gondolkodtam, hogy 3D-s moziban nézem meg, ezek után bármilyen lepukkantban is ahová jegyet kapok :D Kíváncsian várom a remek pontozás után ...
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Az Avatar-t tényleg moziban, nagyvásznon érdemes megnézni a csodás látvány miatt, lehetőleg 3D-ben!:D
Mindenkinek szívből ajánlom, senki ne hagyja ki, fantasztikus élmény lesz, nekem elhihetitek…;)
Üdv.,
Laci …aki januárban újra megnézi 3D-ben!:mrgreen:
 

blaci

Őstag
Görögbe fogadva
(My Life in Ruins)
amerikai, spanyol romantikus vígjáték – 2009

Rendező: Donald Petrie
Író: Mike Reiss
Operatőr: José Luis Alcaine
Zene: David Newman
Vágó: Patrick J. Don Vito
Szereplők: Nia Vardalos, Richard Dreyfuss, Maria Adanez, Sheila Bernette, Maria Botto, Rachel Dratch, Alexis Georgoulis, Ralph Nossek, Bernice Stegers, Harland Williams

Tartalom:
Georgia, a folyton elégedetlen görög-amerikai idegenvezető épp Görögországba tart csoportjával. Ősei földjére érkezvén nem csak az ország szépségeit fedezi fel újra, hanem saját "kefi"-jét is, mely görögül lelket jelent. Lelkesedésében nem osztoznak turistái, akik sokkal inkább azzal vannak elfoglalva, hogy pólókat vegyenek, és a tengerparton süttessék a hasukat, mintsem, hogy magukba szívják a görög történelmet, és a mediterrán ország lenyűgöző kultúráját. Georgia ezt persze rossz néven veszi, és mikor már teljes a káosz, az egyik turista, Irv Gordon veszi kezelésbe a befordult idegenvezetőt. Irv arra buzdítja a nőt, hogy adja át magát az élet örömeinek, érezze jól magát a bőrében, s talán még a szerelmet is megtalálja. Erre pedig lehet, hogy nem is kell majd sokat várnia... A turistabusz csak görögül beszélő sofőrje, Poupi ugyanis elsőre nagyon antipatikus Georgia-nak, ám a görög utazás során újra felfedezi magában a romantikus ént, és ekkor már Poupi sem olyan ellenszenves, sőt, meglehetősen vonzó...

Vélemény:
Nekem nagyon tetszett, kellemes, könnyed, szórakoztató kis vígjáték, csodálatos görög tájakkal, híres műemlékekkel.... Akinek tetszett a Bazi nagy görög lagzi, annak ez a film is tetszeni fog, aki pedig még nem látta volna, mindenképpen ajánlom azt a filmet is…érdemes megnézni! Az irónia ahogy a turistákkal bánnak az tetszett, ez a tömeg turizmus átka. Nagy kedvencem, a legendás és nagyszerű Hofi Géza mondta egyszer, hogy a magyar a leértékelést és az akciós árakat hamarabb megtalálja, mint a múzeumot! Nos, sajnos van benne valami...de ez úgy látszik nem csak a magyarokra igaz…:D

A filmben Nia "Tula" Vardalos egy idegenvezetőt alakít, aki mindig a legbalgább csoportot kapja ki... Minden turista típus megtalálható a csapatban. Kellemes, karikatúraszerű képet fest a film arról, hogy mennyire nem tudja a turistákat érdekelni a kultúra... bezzeg a fagyi, meg a shopping...

Van egy kleptomániás idős hölgy Barnaby apóval (ők voltak a kedvenceim a filmben!), dögös spanyol hölgyek, idióta amerikaiak, érthetetlen szlenggel dumáló ausztrálok, sótlan sznobok...igazi vegyes társaság, ahogy az már csak lenni szokott.:cool:

Nia Vardalos ezúttal is remek, bár Tula-ként sokkal jobb volt! Már a Bazi nagy görög lagziban megszerettem ezt a csajt, annyira tiszta nő, szerintem jó a humora, és tetszik az egész látásmódja, ahogy hozzááll egy filmhez!
Richard Dreyfuss pokolian jó, ő a legjobb a filmben!
A helyszínek valóban gyönyörűek! A gyönyörű helyszínek letaglóztak, Richard Dreyfuss néhány mozzanata szintén! Ritkán szólal meg, de amit néha-néha mondd azok örökérvényű gondolatok. Nem minden tanulság nélküli a film, vagyis nem csak egy semmitmondó "amcsi" vígjáték. Szóval, azért mégiscsak egy amolyan igazi "egyszernézős" film, egyszer viszont valóban szórakoztató, családi kikapcsolódásnak is remek... Szívből ajánlom mindenkinek!
Nálam: 7/10
Üdv.,
Laci

Ui.: A film DVD-n elérhető. Megjelenés dátuma: 2009.12.08.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Minden idők legeslegeslegjobb filmje: AVATAR
:) most láttam 3D-ben! mindenkinek ajánlom!!!
Laci! Nálam is 10/10! maximálisan
 
Oldal tetejére