Filmajánló

christina

Őstag
Én az Arena Plázában voltam, ott kétféle vetítés is van, az iMAX és a digitális...

Én már olyan őskövületnek érzem magam, mert nem értek ezekhez a dolgokhoz. :)
Egy hülye kérdés:sosem láttam 3D-s filmet. Miben különbözik látványban az imax-tól?

Mire is gondolok: én mindig hányós voltam, az osztálykirándulás busszal kész katasztrófa volt, körhinta szóba se jöhet!:mad:
Nekem már a sima mozifilm is necces a régi vásznakhoz képest, nekem óriási, a leghátsó sor is közel van. :DAz erős hangról ne is beszéljünk.
Azt akarom ezzel mondani, hogy az évi 1 film után amit moziba nézek, és így is néha fejfájással jövök ki, melyik vetítési fajtát próbáljam ki.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
É
Egy hülye kérdés:sosem láttam 3D-s filmet. Miben különbözik látványban az imax-tól?

Szia Christina,
Az IMAX 15 perforációjú 70 mm-es filmet alkalmaz egyedi kivetítési technológiával, ezzel biztosítva az IMAX Experience elképesztően éles és tiszta képi élményét.
A 15/70 képkocka a valaha létezett legnagyobb kereskedelmi filmformátum. Egy IMAX tekercsen kiadott film 4,5 km hosszú, súlya pedig körülbelül 200 kg.
Gondolnád, hogy az IMAX nagyformátumú film olyan erős, hogy el lehet vele húzni egy kamiont?

hehe - na jól megmondtam, az iMAX nem csak 3D-s filmeket vetít tehát (azt hiszem), a 3D-s filmekhez egy szemüveget adnak, ami nélkül nem élvezhető a 3D-s film. lehet nem voltam pontos, akit tudja, javítson ki...
 

christina

Őstag
Szia Christina,
Az IMAX 15 perforációjú 70 mm-es filmet alkalmaz egyedi kivetítési technológiával, ezzel biztosítva az IMAX Experience elképesztően éles és tiszta képi élményét.
A 15/70 képkocka a valaha létezett legnagyobb kereskedelmi filmformátum. Egy IMAX tekercsen kiadott film 4,5 km hosszú, súlya pedig körülbelül 200 kg.
Gondolnád, hogy az IMAX nagyformátumú film olyan erős, hogy el lehet vele húzni egy kamiont?

hehe - na jól megmondtam, az iMAX nem csak 3D-s filmeket vetít tehát (azt hiszem), a 3D-s filmekhez egy szemüveget adnak, ami nélkül nem élvezhető a 3D-s film. lehet nem voltam pontos, akit tudja, javítson ki...

Huhhh...
Ez kimerítő válasz, de a hányósságom szempontjából nem lettem okosabb.:o;)
Te ilyeneket tudsz?:) Köszi az infot, mert ez igazán érdekes.
 

blaci

Őstag
Kedves Nofre!
Akkor jó...:dr_24: Már kezdtem aggódni, hogy én milyen tudatlan vagyok ezzel kapcsolatban!

Tényleg érdekes egyébként, ezeket én se tudtam, köszönöm a linkeket, megyek és elolvasgatom, hogy okosodjak egy kicsit...
:D:D:D
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Huhhh...
Ez kimerítő válasz, de a hányósságom szempontjából nem lettem okosabb.:o;)
Te ilyeneket tudsz?:) Köszi az infot, mert ez igazán érdekes.
Ha hanyos vagy, van esely, hogy esetleg itt is lesz hanyingered... arra erzekenyebb emberek szedulnek a jelenlegi 3D technologiatol (mozitipustol fuggetlenul)...de meg lehet szokni.
hehe - na jól megmondtam, az iMAX nem csak 3D-s filmeket vetít tehát (azt hiszem), a 3D-s filmekhez egy szemüveget adnak, ami nélkül nem élvezhető a 3D-s film. lehet nem voltam pontos, akit tudja, javítson ki...

Az IMAX-es 3D-s technologia, semmiben sem kulonbozik a 40 eve elterjedt sima szemuveges technologiatol...anelkul sajnos nem megy. (En az elso 3D moziban Kijevben voltam lassan 30 eve ovodaskent, ott mar akkor is nagy divat volt..."Sztereo-Mozinak" hivtak...nem a hangja miatt). Az elso IMAX Torontoban nyitott 1971-ben (a bazinagy vaszon volt a lenyeg, es a sok-sok eros hangfal...a nagyfelbonatasu 3D filmek csak az elmult 15 evben lettek igazan divatosak).

A Pesti IMAX nekem nagy csalodas volt (annyira fel volt fujva a megnyito es annyi volt a koltsege...azt hittem, hogy az IMAX-ek valamilyen szinten egysegesek)...gyenge hang, keves hangfal (vagy nem hallom oket), nincsenek lezerek, kicsi a terem.
 

christina

Őstag
Ha hanyos vagy, van esely, hogy esetleg itt is lesz hanyingered... arra erzekenyebb emberek szedulnek a jelenlegi 3D technologiatol (mozitipustol fuggetlenul)...de meg lehet szokni.


Az IMAX-es 3D-s technologia, semmiben sem kulonbozik a 40 eve elterjedt sima szemuveges technologiatol...anelkul sajnos nem megy. (En az elso 3D moziban Kijevben voltam lassan 30 eve ovodaskent, ott mar akkor is nagy divat volt..."Sztereo-Mozinak" hivtak...nem a hangja miatt). Az elso IMAX Torontoban nyitott 1971-ben (a bazinagy vaszon volt a lenyeg, es a sok-sok eros hangfal...a nagyfelbonatasu 3D filmek csak az elmult 15 evben lettek igazan divatosak).

A Pesti IMAX nekem nagy csalodas volt (annyira fel volt fujva a megnyito es annyi volt a koltsege...azt hittem, hogy az IMAX-ek valamilyen szinten egysegesek)...gyenge hang, keves hangfal (vagy nem hallom oket), nincsenek lezerek, kicsi a terem.

Hát egye fene a hányingert, juszt is megnézem!:D
A sima 3D-s hez kell szemüge, az IMAX-es 3 D-shez nem? Tök hülye vagyok hozzá, nézzétek el nekem!:dr_124:
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Hát egye fene a hányingert, juszt is megnézem!:D
A sima 3D-s hez kell szemüge, az IMAX-es 3 D-shez nem? Tök hülye vagyok hozzá, nézzétek el nekem!:dr_124:

Szemuveg mindegyikhez kell.

A par napja vegetert CES (consumer electronics show) nagy ujdonsaga a 3D-s TV volt...ebben az evben mindegyik nagy gyarto kijon a 3D-s TV termekevel...ahhoz mar nem kell szemuveg...de attol is szedulsz az elejen :hurra:
 

christina

Őstag
Szemuveg mindegyikhez kell.

A par napja vegetert CES (consumer electronics show) nagy ujdonsaga a 3D-s TV volt...ebben az evben mindegyik nagy gyarto kijon a 3D-s TV termekevel...ahhoz mar nem kell szemuveg...de attol is szedulsz az elejen :hurra:


Köszi, már közben bekukucskáltam a Nofre által ajánlott oldalakra és rájöttem. Mire javítottam volna az üzimet, megelőztél! Aranyos vagy.

(Így jár aki dolgozik és több mindent csinál egyszerre. Le vagyok maradva a fórumon. :D
De ez az abszolút függőség nem? Meló közben is itt vagyok mint teki:)
 

blaci

Őstag
Golden Globe Gála!

Sziasztok!
Ma este Golden Globe gála!:dr_24:
Vasárnap este rendezik meg Los Angelesben az idei Golden Globe-gálát, amelyet elő-Oscarnak is neveznek...
Kíváncsian várom, hogy az idei (ill. még a tavalyi!) kedvenceim hogyan szerepelnek majd!

Kicsit bővebben itt olvashattok róla!

Üdv.,
Laci ...aki, hátha mást is érdekel!:D
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Tegnap este megrendezésre került az idei Golden Globe Gála!:D
A várakozásaimnak megfelelően tarolt az Avatar című remekmű és a rendezője James Cameron...
A legjobban viszont annak örültem és ezt szeretném külön is kiemelni, hogy a legjobb férfi mellékszereplőnek járó díjat az osztrák Christoph Waltz kapta, aki a Quentuin Tarantino által rendezett Becstelen Brigantyk című világháborús drámában alakította a náci ezredest.
Emlékeztek még, hogy akkoriban mit írtam róla (20/#197) :

...Christoph Waltz szenzációs alakítása külön dicséretet érdemel, a filmben szereplő sok jó színész közül is kiragyog. Őt eddig nem ismertem, de csak miatta is érdemes megnézni a filmet.

:dr_24::dr_24::dr_24:

A további díjazottakról és az eseményről itt olvashattok bővebben!

Üdv.,
Laci ...aki továbbra is kellemes mozizást mindenkinek!:D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én is nagyon örültem az idei nyerteseknek, és hát őszintén csodálkoztam volna, ha nem tarol az AVATAR ... annyira szeretném már újra...
 

blaci

Őstag
Én is nagyon örültem az idei nyerteseknek, és hát őszintén csodálkoztam volna, ha nem tarol az AVATAR ... annyira szeretném már újra...

Azért ahogy olvasgatom nem mindenki örült ennek olyan felhőtlenül, mint mi…
…de szerintem csak az irigység miatt fanyalognak, mivel nem ők készítették és így a bevétel se őket illeti... Hát, késő bánat...
:D:D:D

Üdv.,
Laci ...aki jajj, mi lesz itt az idei Oscar után...!:D
 

blaci

Őstag
Sherlock Holmes
amerikai, brit, ausztrál krimi, kaland, akció – 2009

Szereplők: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan
Rendező: Guy Ritchie
Író: Sir Arthur Conan Doyle
Forgatókönyv: Michael Robert Johnson, Anthony Peckham, Simon Kinberg, Lionel Wigram
Zeneszerző: Hans Zimmer
Operatőr: Philippe Rousselot

Tartalom:
Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) a XIX: század derekán már mindent tudott, amiről rettenthetetlen, éles eszű és modern kollégái csak álmodnak. A legendás mesterdetektív, aki közelharcban legalább olyan verhetetlen, mint logikus gondolkodásban, élete két legnagyobb problémájával kerül szembe. Az egyik: Holmes titokzatos szívét is rabul ejti egy nő, Irene Adler (Rachel McAdams), és a detektív nem sejti, hogy Adler kisasszony egy bonyolult tervet dédelgetve került a közelébe. A másik: ő és hű társa, doktor Watson (Jude Law) Lord Blackwood nyomába vetik magukat. Ha nem leplezik le időben, az az egész Brit birodalmat megrázhatja… A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső, a Blöff és a Spíler rendezője ismét London vagány alvilágába vezet…de ezúttal Viktória királynő korába.

Vélemény:
Sir Arthur Conan Doyle egyik halhatatlan figurája, a zseniális ám némileg különc, briliáns elméjű nyomozó, Sherlock Holmes. Okos és elmés, jó megfigyelő képességű, páratlan logikájú, csavaros eszű detektív, aki kiválóan következtet, szeret hegedülni és pipázgatni.
Mindig is nagy rajongója voltam Sherlock Holmes-nak és megnéztem, elolvastam mindent, ami csak a kezembe került vele kapcsolatban. Attól függetlenül, hogy a régi Holmes filmsorozat technikailag elavult, történetileg és karakterileg hihetetlenül jó. Fenntartásokkal voltam ezzel az új filmmel kapcsolatban. Most, azért essek hasra, mert számítógépes grafikával terveztek meg egy csomó jelenetet vagy mert lassított felvételek vannak benne? Az efféle modernizálásnak nem vagyok híve… Arról nem a régi sorozat tehet, hogy 20 évvel ezelőtt még nem voltak speciális effektek. Sőt, nekem régen nem is hiányoztak, már ami a Holmes filmeket illeti. Az úgy jó, ahogyan van!
Na de, haladjunk a korral…nem igaz?!
Ha a régi, klasszikushoz hasonlítom akkor az mondanám, hogy rendkívül gyenge, néhol már bazári ez a film…
Sir Arthur Conan Doyle forog a sírjában, csórikám…
Conan Doyle nem véletlenül írta meg olyannak, amilyen, és ezt valahol tiszteletben kéne tartani.
DE!
Szóval, nem szabad a régi Holmes filmekhez hasonlítani, nem sok közük van egymáshoz!
Ha viszont egy külön alkotásként tekintek rá és sikerül előítéletek nélkül, a régitől teljesen elvonatkoztatva (ami nem könnyű!) megnézni, úgy már egészen más vélemény fogalmazódik meg bennem. Adtam neki egy második esélyt és megnéztem újra a fentiek szerint.
Így nekem nagyon tetszett a film. Egy percig nem unatkoztam. Feldobott a humora, izgalmasak és látványosak voltak az akció jelenetek, a nyomozás...egy szóval, nem bántam meg hogy megnéztem újra. Sőt!
Sok színész bújt már Holmes bőrébe... Pl. a brit filmsorozat, amelyben Jeremy Brett keltette életre a különc detektívet. Azt hiszem ő a legismertebb és legelismertebb Holmes. Mellesleg abban a sorozatban megjelenik a mesterdetektívnek az ópiumhoz fűződő "barátsága" is...
Egyébként nekem Robert Downey jr.-ral nincs bajom, de szerintem nem illik hozzá ez a szerep. Azért a játékáért megkapta idén a Golden Globe-díjat! Valahogy, amikor ránézek én nem egy nyomozózsenit látok, hanem egy akcióhőst. Nincs meg benne az az igazi, csakis az angolokra jellemző hűvös elegancia. Jeremy Brett-hez anno azért is nagyon passzolt Holmes figurája, mert a lelki világuk nagyon hasonló volt. Brett mániákus depresszióban szenvedett, ezért voltak olyan hangulatváltozásai, mint Holmes-nak a könyvben. (Látjátok, milyen nehéz nem a régihez hasonlítani…!)
A főprobléma az, hogy nagyon nehéz nem a Jeremy Brett-féle Sherlock Holmes-hoz hasonlítani ezt, pedig ez egy teljesen különálló film.
Mondom, én ezt a filmet majdhogynem szeretném, ha nem Sherlock Holmes-nak hívnák benne a főszereplő fickót, a barátját meg nem Dr.Watson-nak.
A film az nem igazán Holmes történet a sok akcióval, de - talán a szakadt megjelenést leszámítva - Holmes a könyvekben pl. ilyen! Arisztokrata származása ellenére jár bokszolni, és amikor nem dobja fel egy izgalmas ügy (igazából a szellemi kihívás) a szürke hétköznapjait, akkor kizárólag a drogokkal tudja elviselni a létet. Holmes a könyvek alapján nem az a modoros és mindenkin segítő jófiú, akinek a régebbi filmek beállítják, rendszeresen nem érdekli a bajba jutott ügyfél, csak a rejtély, rendszeresen megszegi a törvényt, rendszeresen él tudatmódosító szerekkel, ráadásul végtelenül cinikus. (Csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy állítólag Dr. House figuráját is Holmes ihlette!) Ez a könyvhöz legközelebb álló Holmes figura, amit filmben valaha láttam.
Guy Ritchi egy újfajta, filmen eddig ismeretlen Holmes figurával rukkolt elő! Persze itt is megtalálhatóak azok a tulajdonságok, amelyekkel Sir Arthur Conan Doyle felruházta hősét: találékonyság, éles elme, logika...
Ja igen, arról cikkeztek korábban, hogy Holmes az ágyába is beengedi Watson-t... Jelentem, én ezek szerint egy vágott változatot láttam! Abban ilyesmiről szó sem volt! Szerencsére! Holmes, mint meleg? Hát... Meredek... Rendben van, hogy állandóan "kóstolgatja" Watson választottját és úgy tűnik, hogy ragaszkodik barátjához, valamint nyomozó társához, de ez már azt jelenti, hogy meleg is? Amúgy is ott van nagy szerelme Irene Adler! Na, mindegy! Erről ennyit!
Azért ránk férfiakra is gondoltak, ezért a filmben szerepel a gyönyörű Rachel McAdams kisasszony is! Öröm őt nézi, ráadásul az általa alakított Irene Adler bájos színfoltja a történetnek! Igazi rossz kislány!
A főgonosz a történetben a démoni Lord Blackwood! Egy igazi démon, aki félelemben és rettegésbe tartja az embereket! Sátánista, démoni mágia birtokosa… vagy mégsem? A végén Holmes azért "helyre rakja"…viszont én kicsit nagyobb, Holmes-osabb csattanót vártam a végére…
Valami olyat pl., mint a tökéletes trükkben! Ott is ugyanúgy akasztottak és a csávó ugyanúgy "túlélte". Aki azt a filmet látta, az tudja, hogy miért tettem a szót idézőjelbe.
Na, az igazi csattanó volt! Ott valóban leesett az állam. Ott valóban úgy éreztem, hogy a karakter zseniális szemfényvesztést hajtott végre. Tudom kicsit naiv vagyok, hogy mindig ekkora csattanókra számítok, de egy valamirevaló nyomozós sztorinál igenis ilyen katarzist várok.
Számomra csattanóban élen járó filmek:
Hatodik érzék
Életeken át
Jelek
Tökéletes trükk
Mágus
Falu
…és, hogy mi a lényeges különbség ezek és az újkori Sherlock Holmes között?
Ezeknél magát a nézőt sikerült a filmnek megtévesztenie, nem pedig a filmbéli karaktereket.

Amúgy Lord Blackwood-ot nagy kedvencem Mark Strong alakítja. Nem rossz, nem rossz, de nem nyújtott olyan karizmatikus alakítást, mint mondjuk Archie-ként a Spílerben, ahol etalon a játéka!
Az akciók pazarul sikerültek! A vágás is bitang jó! A poénok, a beszólások fantasztikusak. Nekem a történettel sincs tulajdonképpen sok bajom… Na persze kevésbé csavaros és rejtélyes, sőt misztikus, mint egy-egy Holmes sztori. Látványilag szebb és jobb, de egyébként semmi másban.
A képi világ fantasztikus, a XIX. század végi Londont pazarul sikerült vászonra álmodni… Szinte érezni a bűzt az utcákon…!
A zenét a zseniális Hans Zimmer jegyzi! Amikor a jelentősebb részeknél megszólal a hegedű…az valami zseniális! (Azért a Mesternek van ettől ütősebb filmzenéje is.)
Szórakoztató film, amit mindenkinek csak ajánlani tudok! Nem a megszokott Holmes figurát kapjuk… Aki arra számít, az koppanni fog… Ez egy újfajta, Guy Ritchie féle Holmes értelmezés, erre készüljetek fel és akkor nem fog csalódást okozni. Ha ez sikerül, akkor látni kell! A szórakozás garantált!
Azonban szórakozás ide vagy oda, az tuti, hogy Doyle szelleme nem járta át a készítők agyát egy jottányira sem…

Díjak és jelölések
2010 - Golden Globe-díj - a legjobb vígjáték vagy musical színész (Robert Downey jr.)
2010 - Oscar-jelölés - a legjobb látványtervezés (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
2010 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti filmzene (Hans Zimmer)

Üdv.,
Laci …aki, nekem Holmes kutyája tetszett legjobban…!:D

Ui.: Hazai Mozipremier: 2010. január 7.

U.Ui.: Azért továbbra is bízom abban, hogy legközelebb Poirot nem fog géppuskával a kezében rohangászni a mozivásznon!!!?:o:D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Laci, Megint nagyon jót írtál, a kutya tetszett nekem is a legjobban :D
Csatlakozni tudok, érdemes megnézni, ha nem lett volna az AVATAR, a 2009-es évből Holmes jött volna be legjobban, de így csak a másdik helyet bitorolhatja...
 

blaci

Őstag
Acélmagnóliák
(Steel Magnolias)
amerikai filmdráma – 1989

rendező: Herbert Ross
forgatókönyvíró: Robert Harling
zeneszerző: Georges Delerue
operatőr: John A. Alonzo
vágó: Paul Hirsch;

Szereplők:
Sally Field (M'Lynn Eatenton)
Dolly Parton (Truvy Jones)
Shirley MacLaine (Louisa "Ouiser" Boudreaux)
Daryl Hannah (Annelle Dupuy Desoto)
Olympia Dukakis (Clairee Belcher)
Julia Roberts (Shelby Eatenton Latcherie)
Dylan McDermott (Jackson Latcherie)
Tom Skerritt (Drum Eatenton)
Sam Shepard (Spud Jones)

Tartalom:
Hat gyönyörű, életteli nő alkotja a baráti kört, akik egy kisváros fodrászatában találkoznak időről-időre. Bár mind nagyon különböző egyéniségek, mégis olyan szoros barátság tartja őket össze, amelyet sem korbeli, sem vagyonbeli különbségek nem tudnak szétválasztani. Tudják, hogy csak egymásra számíthatnak. Egymásban kell megtalálniuk azt a többletet, amitől azt mondhatják: Hát igen, ezért érdemes volt megszületni - ezért érdemes élni! Életük olyan, mint bármely más amerikai kisvárosi háziasszonyé. Ők annyival különbek, hogy komolyan veszik barátságukat, és felelősséget éreznek egymás iránt. Az összetartás különösen akkor válik fontossá, mikor egyikük élete tragikus fordulatot vesz...

Vélemény:
Nagyon jó kis dráma ez. Ha valaki úgy érzi, hogy eljött a sírás-rívás ideje, de még nem tudja mitől sírhatna akkor az nyugodtan nézze meg ezt a filmet. Ha nem lenne benne, hogy a vénasszonyok állandóan heccelik, csipkedik egymást akkor teljesen életszagú lenne a film, de így legalább van benne poénos rész is. Tudtam jót nevetni a sok sírás közben.
Sally Field annyira magával ragad, végig egy jóravaló ám határozott feleség, de azért becsempész egy jópofa grimaszt is néha. Julia Roberts az ő lányát alakítja, aki szerepe szerint cukorbeteg.
A kettőjük kapcsolata (szülő – gyerek) nagyon meghatározó, szerintem sokan fognak közületek ismerős szituációkkal, párbeszédekkel találkozni. Ebben a filmben láthatjuk ami végigkíséri napjainkat, szülői aggódást, féltést, törődést, tehetetlenségből fakadó dühöt, ugyanakkor a gyermeki vidámságot, szertelenséget, lázadást is, valamint ennek a két ellentétes nézőpontnak a szembeállítását olyan érvekkel alátámasztva mindkét oldalról, hogy nem is tudjuk néha ki mellé kéne állnunk…
Fontos hely a történetben a kisvárosi fodrászüzlet ahol a hölgyek összejönnek, beszélnek, mesélnek, fecsegnek szerelemről, csalódásról, férfiakról, családról, és szinte észrevétlenül tárul elénk az életük, titkaik, sorsaik, vágyaik. Az a különös barátságból, hitből, anyaságból, egymás iránti szeretetből közöttük fonódott kapocs, amely még az acélnál is erősebb. Mindez sok bájjal, humorral, egy tartalmas és sírdogálós estét kínálva a nézőknek.
Gyönyörű és megható film, kiváló színészek jutalomjátékával. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Díjak és jelölések:
1990 - Golden Globe-díj - a legjobb női epizódszereplő (Julia Roberts)
1990 - Oscar-jelölés - a legjobb női epizódszereplő (Julia Roberts)
1990 - Golden Globe-jelölés - a legjobb drámai színésznő (Sally Field)

A film (igaz már nehézkesen) DVD-n elérhető! Megjelenés dátuma: 2000.11.30.
Üdv.,
Laci …aki vigyázat ez a film nagyon megríkat...!:(;):D

Ui.: Kedves Grácia! Neked külön is köszönöm, hogy ajánlottad ezt a filmet ill. felhívtad rá a figyelmemet!:dr_24::dr_24: és :dr_24:
 
Oldal tetejére