Insulinpumpa

poe

Őstag
reggel arra keltem, hogy a kütyü sivít mint a nemtommi: nincs beadás. Felkel és mér: 18.8, mindent cserél (este volt az utolsó szerelék csere). A kiszedett rész konkrétan derékszögben állt és meg volt repedve (az a műanyag bizgentyű, ami bennem van) csak lestem :) bár pár héten belül ez már a harmadik ilyen nemadagolós sztori. Az egyiket lefüleltem, mert szépen kúszott felfelé és nem reagált a korrekcióra, a másik meg hasonlóan sípolt. másnál is előfordul ez? vagy a felhasználó is cserére szorul? :D
Nekem még nem volt ilyen, de nem valószínű, hogy a te hibád, vagy ha mégis a belövéskor rontasz el valamit, majd meglesz a gyakorlat előbb-utóbb. ;) Lehet, hogy érdemes volna kipróbálnod másfajta kanült is. Most milyet használsz? Jól emlékszem, hogy Medtronic pumpád van?
 

zsuzsa

Új tag
Nekünk is volt már ilyenben részünk, mikor drágám behúzta a pocakját a belövés pillanatában, és nem ment be a kanül, akkor adagolta ugyanúgy csak nem a szervezetbe hanem mellé, ilyenkor a pumpa nem jelez, csak megy felfelé a cukor korrigállhatatlanúl. A másik amikor nem megy át a szereléken valami oknál fogva, ez csak gyári dolog lehet az inzulin, akkor viszont jelez a pumpa kiírja hogy nincs beadás, és sípol. Ilyen volt már úgy is hogy kivettem a szereléket, és a légtelenítésnél már kiderűlt hogy hibás, de volt olyan is hogy fel tudtuk tenni rendesen, és valahogy használat közben tömődött el, és nem adagolt, akkor is jelzett a pumpa. Ez pl. gyakran előfórdúlt nyáron a medencézésnél, amikor levettük róla, egy kis vér visszaáramlott a kanülbe, a zárókupaknál lehetett látni hogy piros, az oda gondolom bealvadt, és amikor visszatettük a pumpát már nem vezetett a kanül. olyan pici egységben megy az inzulin hogy az kevés ahhoz hogy átmossa. Ez olyan mint a branülnél is, amikor leveszik, és felteszik fizsóval átmossák. Ezt a kanüllel nem tudjuk megtenni. Ilyenkor csere.
 

sturkey

Új tag
Sziasztok.

Nekem is megjött a papír az oeptől és felfüggesztették a döntést orvos-szakmai egyeztetés miatt... Állítólag nem jelent semmit, csak az időt húzzák, mert ugye 30 napon belül mindenképp kell valamit válaszolniuk, csak kifutottak az időből. December 22-én kapták meg a kérelmemet, lett volna még idejük... Most várnom kell még.
Üdv,
Eszter
 

christina

Őstag
Más:
A kiszedett rész konkrétan derékszögben állt

Ilyen az 1 év alatt most fordult nálunk elő először.
Karácsonykor, vendégségben.
Reggel kanülcsere, reggeli, bólus be, tízórai előtt 15-ös cukor- korrekció,(itt még nem is volt gyanús, mert nekünk elég sokszor volt, hogy eldugult kanülcserénél egy kis szövetdarabkával a kanül, ezért cserélünk nagyobb bólus beadás előtt) a vendégeknél ebéd előtt már 17 volt a cukor. Kanül ki, és megdöbbenve láttuk, hogy a műanyag kanül derékszögben meghajolt.
Ezek után még örültem is, hogy "csak" 17-es a cukra, hisz a bázisa órák óta nem ment, evett reggelit, tízórait.
 

manocs

Új tag
a mai nap után már semmit nem szólhatok...
szerlékcsere: már a légtelenítésnél már sípolt: nincs beadás, mindet kicseréltem, az inzulint átszívtam egy másik tartályba. éééééés: nincs beadás.... a harmadik szerelék a második tartállyal végre jó volt (ki lehet számolni hány kombináció van..) aztán kajáltam és persze ment a bólus... egy darabig, mert utána: nincs badás.., újabb csere mindenből, most okés.
csomó nincs, tapiztam, bevérzés nincs, látszatra semminek semmi baja... a kütyüm szakított velem?? :D
medtonic 522-es, és quick set paradigm (6mm) a kérdésre válaszolva
eddig kb 1.5 hónapig semmi gond nem volt aztán most hirtelen többször
 

poe

Őstag
medtonic 522-es, és quick set paradigm (6mm) a kérdésre válaszolva
eddig kb 1.5 hónapig semmi gond nem volt aztán most hirtelen többször
Szia!
A pumpa lehet a ludas. Szerintem holnap feltétlen hívd fel a tréneredet. Sanszos, hogy elviszik megnézni mi baja és addig kapsz cserekészüléket.
 

poe

Őstag
megtörtént.. aztat mondták, hogy biztos én csinálom nemjól
Hmmmm...
Ezt azért nem hiszem, mert amikor belövöd az új kanült, adagol a pumpa, aztán meg egyszercsak nem. Ezt milyen hibával lehet elérni?
Na mindegy, szerintem zaklasd őket, az a dolguk, hogy segítsenek. Akár menj be az Alkotás u. 50-be.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Csak bejelentkezem, hogy január 20.-án kapom újra a pumpám.
Kocsis Győző fogja feltenni, volt valaki nála? Mindenkinek felteszi a szenzort is, nem tudjátok? Én mindenképpen akarok, de cikinek érzem külön ezért felhívni, hogy elnézést, de fogok kapni potya szenzort? :) Ha nem,akkor meg előre szólnom kell a Medtronicnak, hogy kérek szenzort és vennem kell egyet. De ha mindenképp tesz fel a doktorúr, én nem veszek szenzort, ennyire nem vagyok gazdag :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
:D
Örülök neki, remélem minden úgy sikerül ahogy szeretnéd!
Köszi :) Én is remélem... azért van bennem félsz rendesen. Arra jöttünk rá (asszem ide nem írtam még), hogy ugyan alapból van ez az erességes problémám (hogy folyton érbeszúrom a kanült és a pent is), de amikor én pumpáztam, akkor 8 hónapos volt az első fiam és 13 hós koráig tartott a pumpa. Tehát nem regenerálódott a szervezetem rendesen a terhesség után, azaz még eresebb voltam, mint normálisan. Most a kicsi 18 hós és elvileg 15 hónap a regenerálódás és már néhány hónapja látom, hogy sokkal kevésbé lila a karom,mint előtte, tehát mintha picit jobb lenne a helyzet - és ezért reménykedem abban, hogy most talán elviselhetőbb lesz ez az erességem,mint az első próbálkozáskor...
Amúgy vicces lesz, mert elvileg megyek délre a Kocsishoz valami Erzsébeti részébe a Péterfynek (nem tudja valaki, hol van ez?) és onnan kvázi együtt majd át Thaiszhoz a Péterfybe :) Hát izgi lesz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi :)
Amúgy vicces lesz, mert elvileg megyek délre a Kocsishoz valami Erzsébeti részébe a Péterfynek (nem tudja valaki, hol van ez?) és onnan kvázi együtt majd át Thaiszhoz a Péterfybe :) Hát izgi lesz.
Nagyon örülök, hogy belevágsz újra a pumpa projektbe, és nagyon drukkolok, hogy most bírja a bőröd a kanült.

Azt nem tudom, hogy Kocsis doktor rendel-e még valahol, én Fövényi tanár úr, és Thaisz dr.nő rendelőjében tudom, hogy van, a Péterfyben a magasföldszint 77-ben.

A szenzorra pedig igenis kérdezzél rá, de kicsi esélyét látom, hogy grátisz kapnál egyet, de ha meg sem kérdezed, akkor biztos nem kapsz.

Nézem az órát, ezzel az üzivel már lehet, hogy elkéstem, úgyhogy írj meg mindent, hogy mi történt.
 

sturkey

Új tag
Csak bejelentkezem, hogy január 20.-án kapom újra a pumpám.
Kocsis Győző fogja feltenni, volt valaki nála? Mindenkinek felteszi a szenzort is, nem tudjátok? Én mindenképpen akarok, de cikinek érzem külön ezért felhívni, hogy elnézést, de fogok kapni potya szenzort? :) Ha nem,akkor meg előre szólnom kell a Medtronicnak, hogy kérek szenzort és vennem kell egyet. De ha mindenképp tesz fel a doktorúr, én nem veszek szenzort, ennyire nem vagyok gazdag :)

Szia kmolli!

Én is a Kocsishoz járok, szerintem nagyon jófej. Nagyon alapos de közben pörgősen intézi a dolgokat. Engem is a Thaisz küldött hozzá. Az Erzsébet kórházba úgy kell menni, hogy ha a Péterfin végigmész (Blaha irányába), akkor ha jól emlékszem, a 3dik utca lesz az Alsóerdősor. Mindenesetre a Péterfy Sándor utca vége fal, nem tudsz tovább menni. :)
Ott kell jobbra fordulni és onnan 2 perc séta a kórház bejárata. A második emeleten van, hátra kell menni egészen, a folyosó végén pedig balra. Ott már tudni fogják, ha megkérdezed.
Remélem minden jó lesz a pumpáddal.
Üdv, Eszter
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sturkey, köszi az instrukciókat! Az ingyen szenzort nekem a pumpatréner mondta, aki nagyon jól ismeri Kocsist, de aztán mondta, hogy nem mindig van nála repiszenzor, de sokszor kap. Igen, telefonálok neki egyet...

Kata, nem késtél le semmiről, jan. 20.-án megyek csak :)
 

pumpás

Őstag
Sturkey, köszi az instrukciókat! Az ingyen szenzort nekem a pumpatréner mondta, aki nagyon jól ismeri Kocsist, de aztán mondta, hogy nem mindig van nála repiszenzor, de sokszor kap. Igen, telefonálok neki egyet...

Kata, nem késtél le semmiről, jan. 20.-án megyek csak :)
Szia Molli!Ha esteleg nem lenne neki szenzora irj egy privátot a cimeddel és küldök neked.:p
 

sturkey

Új tag
Sturkey, köszi az instrukciókat! Az ingyen szenzort nekem a pumpatréner mondta, aki nagyon jól ismeri Kocsist, de aztán mondta, hogy nem mindig van nála repiszenzor, de sokszor kap. Igen, telefonálok neki egyet...

Hali!

Nekem most lesz a 3dik szenzor betéve október óta. És ingyen volt. Legalább egyet biztos, hogy te is kapsz.

Eszter
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sturkey, köszi az instrukciókat! Az ingyen szenzort nekem a pumpatréner mondta, aki nagyon jól ismeri Kocsist, de aztán mondta, hogy nem mindig van nála repiszenzor, de sokszor kap. Igen, telefonálok neki egyet...

Kata, nem késtél le semmiről, jan. 20.-án megyek csak :)
De jó, hogy nem késtem el, persze ha jobban figyelek, akkor én is rájöhettem volna. :rohog:
A szenzort akkor jó lenne, ha ki tudnád bumszlizni, ha nem megy, akkor Pumpás tényleg szívesen ad, én is kaptam tőle, amikor valami bibi miatt leállt az egyik szenzor a 3. papon. A folyamatos diagramra pedig szükség volt, annak van értelme.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sturkey, köszi az instrukciókat! Az ingyen szenzort nekem a pumpatréner mondta, aki nagyon jól ismeri Kocsist, de aztán mondta, hogy nem mindig van nála repiszenzor, de sokszor kap. Igen, telefonálok neki egyet...

Hali!

Nekem most lesz a 3dik szenzor betéve október óta. És ingyen volt. Legalább egyet biztos, hogy te is kapsz.

Eszter
Eszter, neked ki tölti le a diagramot? Elemeztek egyáltalán diagram alapján, vagy inkább csak jelen időben figyeled a cukorszint változást a kijelzőn? Állítottatok át a szenzor mérése alapján bázist, vagy bólust?
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!a szenzorért nekem 1 hétre 9000.-ft-ot kell fizetnem!
Január közepén kapom ,elvileg4 ja és még a 4 év alatt egyszer sem volt rajtam!
 

poe

Őstag
Sziasztok!a szenzorért nekem 1 hétre 9000.-ft-ot kell fizetnem!
Január közepén kapom ,elvileg4 ja és még a 4 év alatt egyszer sem volt rajtam!
Szia Eszter!

1 db szenzor kerül ennyibe. Az egy hét pedig egy körülbelüli idő. A szenzor három napig (72 -óráig) "él". De belehet csapni azzal, ha új szenzorként újraindítod. Ezzel a módszerrel 8-10 napra is ki lehet tolni a használhatóságát (ez függ a vércukrodtól is), de az utolsó napokban már egyre falsabb értékeket mutat.
Ja és én a helyedben a felkaromba rakatnám, engem ott zavar a legkevésbé. ;)
 
Oldal tetejére