Segítség, cukorbeteg lettem!!

Krisztián

Új tag
Közel három éve vagyok cukorbeteg és soha nem fogom elfelejteni,csak ültem a kórházi ágyon és nem mertem kinyitni a fedelét a doboznak amelyben ott lapult az akkor általam gyűlölt eszköz egy insulin adagoló toll. A közel öt perc után kezembe került a toll de a injekciós tűt védő műanyag kupak eltávolítása további öt percet vett igénybe. A látvány valami félelmetes volt a tű hegye mint valami kínzó eszköz készen állt hogy átdöfje a hasfalam ! Elhiheted nem volt könnyű egy hét múlva már bátrabb voltam jelenleg a legkisebb problémám az insulin adagolása a beadás hihetetlen de szinte fájdalommentes. A cukorbetegség követel némi rendszerességet és odafigyelést de teljes értékű életet fogsz tudni élni ha elfogadod amin nem tudsz változtatni ! Elnézést de kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólásom nem írok valami gyakran csak kitartás:dr_31: ! Üdv
 

Krisztián

Új tag
És még valami ez a fórum sokat segített a betegségem elfogadásában és megértésében "nincs még világ vége" rengeteg dolgot tanultam és ami a legfontosabb volt nem voltam egyedül a betegségemmel. A családom rokonok és barátok együtt éreztek velem támogattak de igazán csak a fórumot olvasgatva éreztem nem vagyok egyedül ! Üdv !
 

pusimelu

Őstag
És még valami ez a fórum sokat segített a betegségem elfogadásában és megértésében "nincs még világ vége" rengeteg dolgot tanultam és ami a legfontosabb volt nem voltam egyedül a betegségemmel. A családom rokonok és barátok együtt éreztek velem támogattak de igazán csak a fórumot olvasgatva éreztem nem vagyok egyedül ! Üdv !

Én is 3 éve vagyok cukorbeteg és szintén ha nincs a fórum talán ma nem diétázom még az első inzulinnál vagyok és elfogadni sem tudnám magamat!
Ma már más a helyzet én segítek olyanoknak akik most kezdték!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amikor én a diab felfedezésekor kórházban voltam, egy-két napig a nővérkék böktek, aztán én szóltam, hogy hadd bökjek már én. A doki meg azt mondta, ha bökni akar, akkor bökjön, tanítsák meg neki. Egy hagyományos fecsibe kellett felszívni az inzulint, tűt cserélni rajta, aztán bökni.
Néhány nap után megjött a penem, és azzal is megtanítottak bökni. :dr_32:

Hanem aztán hazaengedtek, és vennem kellett cukormérőt, és azzal visszamenni, hogy azt is megmutassák. Na azzal már egyáltalán nem voltam én a bátor kislány, azzal nyitottam, hogy oké, megtanulom, de a nővérkén, mert én ugyan meg nem bököm a saját ujjam hegyét. :rohog:
 

misamaci

Aktív tag
Hanem aztán hazaengedtek, és vennem kellett cukormérőt, és azzal visszamenni, hogy azt is megmutassák. Na azzal már egyáltalán nem voltam én a bátor kislány, azzal nyitottam, hogy oké, megtanulom, de a nővérkén, mert én ugyan meg nem bököm a saját ujjam hegyét. :rohog:
:rohog::rohog::rohog: .... és rendben volt a nővérke cukra? :rohog::rohog::rohog:
 
:D Emlékszem az első vércukormérőmre! D-Cont I-nek hívták, asztalnyi volt! Csak sátoros ünnepeken mertük elővenni, és mérni vele, mert alig volt csíkunk hozzá. Még adaptere is volt, mert hálózatról ment, és a falban futó áram nem volt o.k. hozzá (vagy feszültség, vagy mi). A csíkot még le kellett mosni vízzel, és letörölgetni! Biztos sok hamis eredményem volt! :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:D Emlékszem az első vércukormérőmre! D-Cont I-nek hívták, asztalnyi volt! Csak sátoros ünnepeken mertük elővenni, és mérni vele, mert alig volt csíkunk hozzá. Még adaptere is volt, mert hálózatról ment, és a falban futó áram nem volt o.k. hozzá (vagy feszültség, vagy mi). A csíkot még le kellett mosni vízzel, és letörölgetni! Biztos sok hamis eredményem volt! :D
Akkor a te első gépedhez lévő csíkot még ketté is lehetett vágni. Így spóroltatok vele.

Az én első gépem a D-Cont V. volt és asszem nem is volt D-Cont II, csak III. Tényleg böhöm egy gép volt, de az már profi volt az I-hez képest. Aztán lett nekem egy Cabriom, és fantasztikus sebességgel 55 mp alatt kimutatta a cukimat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:rohog::rohog::rohog: .... és rendben volt a nővérke cukra? :rohog::rohog::rohog:
Hát kábé így röhögött rajtam a nővérke. Persze az ő cukra rendben volt, mert megmutatta, hogy hogy nem kell egy ujjbegy szúrástól félni. Nekem mégis 3 napomba telt, mire olyan bátor lettem, mint a nővérke.

Persze nővérke nem felejt, azóta is jót :rohog::rohog::rohog:-ünk azon, hogy a nővérke cukrát mértük meg oktatás gyanánt. :dr_32:
 
Akkor a te első gépedhez lévő csíkot még ketté is lehetett vágni. Így spóroltatok vele.

Az én első gépem a D-Cont V. volt és asszem nem is volt D-Cont II, csak III. Tényleg böhöm egy gép volt, de az már profi volt az I-hez képest. Aztán lett nekem egy Cabriom, és fantasztikus sebességgel 55 mp alatt kimutatta a cukimat.

Igen, félbevágtuk...Régi szép idők.

55 mp! Annyi idő alatt el lehetett mondani egy imát, hogy jó értéket mutasson a gép! :)
 

somcsika

Aktív tag
<TABLE class=tborder style="CLEAR: both; MARGIN-BOTTOM: 6px" cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt1 style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px" width="100%">Az alábbi üzenetet a saját blogom-ra kaptam, átmásoltam ide, hátha valaki tud a feltett kérdésre válaszolni.

11:00órával ezelőtt , kliop által

sziasztok! Harmadik hete inzulinozom magam,és egy valamit nem érteK!A reggele éhgyomri 6,2 értékre 1,5 óra múlva felmegy 13-14-re rendszeresen,délután pedig már közeledik a kívánt érték felé!Több napos magfigyelésem szerint,olyan mintha reggel(akkor adom a legtöbbet)vizet adagolnék,pedig a ch bevitel nem több mint pl:este.Ki tud ebben tanácsot adni?



</TD></TR><TR><TD class=thead style="PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px" vAlign=center align=middle><INPUT class=inlineimg id=commentlist_1407 title="A tétel kiválasztása moderációra" style="PADDING-RIGHT: 1px; PADDING-LEFT: 1px; PADDING-BOTTOM: 1px; PADDING-TOP: 1px" type=checkbox value=0 name=commentlist[1407] inlineModID="inlineMod_comment"> </TD><TD class="alt2 smallfont"></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Vitéz

Új tag
Mágneses vihar

A cukorszint nem csak az ismert paraméterektől függ. A napkitörések okozta mágneses viharok következménye, hogy a cukorszint, vérnyomás megemelkedik, keringési, mozgásszervi problémák és sok más betegség tünetei felerősödnek, de még az egészségeseknél is okoz rossz közérzetet, fejfájást. A Föld forgásából adódóan ez a hatás általában De 10-11 és Du 1-2 óra között érezhető Magyarorszáon.
 

dg

Őstag
Drága modik!

Ezt az utolsó pár hozzászólást mozgassátok már át, legyetek oly kegyesek, "kedvenc" topikomba, a paleolit táplálkozásba!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Teki! :dr_24::dr_24::dr_24: Én csak duplázni tudok, de azt nagyon jól... Átmozgatni nem megy még mindig... Valami nem oké nálam...:p
Ha megbuherálod a szmájli beillesztéseimet (mert még mindig valami bibi vanik), akkor súgok átmozgatást illetően. :D:D:D

ki mondta, hogy érdekember vagyok? :o:o:o
 

tímeácska

Őstag
Ha megbuherálod a szmájli beillesztéseimet (mert még mindig valami bibi vanik), akkor súgok átmozgatást illetően. :D:D:D

ki mondta, hogy érdekember vagyok? :o:o:o

Még gondolkodom az ajánlatodon...[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica]
[/FONT]
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

Fejlemények: véreredmény alapján az éhomi vc-ja a páromnak 11,8 lett, a HgA1c-je pedig 9,9. Tegnap sikerült is eljutni a belgyógy doki magánrendelésére. Egyenlőre gyógyszert kapott (Meforal), napi 2x1 szemet kell szednie. És napi 180 gr Ch. Aztán majd meglátjuk...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mantanya, a modern diabetológia szerint jobb lenne már most inzulint kapnia, tudtommal. Mérjétek neki egy darabig rendesen, de ha 2-3 héten belül nem produkál teljesen normális értékeket (4-7 közöttieket) végig a nap folyamán, akkor lehet, hogy keresnetek kell egy kicsit modernebb felfogású dokit, ha a ti dokitok magától nem ad inzulint. Az a veszélyes a 2-es típusban, hogy évekig el lehet lenni kicsit magasabb értékekkel, amire még rálegyint az orvos, mert a régi iskola szerint hajjaj, de félni kell az inzulintól és inkább a betegre ráfogja, hogy nem diétázik, de ettől lesznek a jó kis szövődmények. Ma már - a modern, mai felfogás szerit - azért is kapnak azonnal inzulint azok a 2-esek, akik tényleg magas cukrokat tudnak produkálni, hogy elejét vegyék az évekig elhúzódó éppenhogy magasabb értékek utáni szövődményeknek és nem utolsósorban, így tudják minél tovább biztosítani, hogy a saját inzulintermelés ne álljon le és ne csökkenjen olyan gyorsan, mintha meg kéne erőltetnie magát a szervezetnek. (a nagynéném éhomi 9-esre már inzulint kapott, pedig biztosan nem volt majdnem 10 a HbA1cje. És kapott rá bázist meg gyorsat és tökéletesen megvan, gyönyörűek a cukrai) Szóval figyeljétek a férjed cukraid, hogy mennyire hat a meforal, azért ti marha magasakat mértetek, csodálkoznék, ha a meforal 5-ös stabil cukrokat csinálna.
 

tímeácska

Őstag
Szerintem az inzulin adása nem biztos, hogy most a legcélszerűbb választás lenne... Abban az esetben, ha...
Való igaz, hogy a bármely életkorban, és bármely ok(ok) miatt magasabb vércukorérték egyáltalán nem kívánatos - nemhogy nem kívánatos, de veszélyes is lehet (hosszú távra gondolok).
Ezzel nincs is semmi probléma, ebben mindannyian egyet is értünk!:)
Viszont ami lényeges különbség az 1-es és 2-es típus között az nem más, mint, az 1-es típusú diabétesz esetében az inzulin hiánya (relatív vagy abszolút) a probléma, míg a 2-es típus esetében van saját inzulinelválasztás (néha pont az jellemző, hogy magasabb az inzulinszint a normálnál), de a probléma az inzulinreceptoroknál van (inzulin-rezisztencia)!
Az a legfőbb kérdés Mantanya férje esetében, hogy a saját inzulinszintet vizsgálták-e (általában OGTT alkalmával célszerű vizsgálni!)?
Amennyiben van saját elegendő szintű inzulinelválasztása, akkor a Meforal adása teljesen indokolt, és célszerű! Ez a gyógyszer hivatott ugyanis az inzulinreceptorok működésének helyreállítására/javítására (magyarán az inzulin-hatást javítja)! Sőt, ha valóban inzulinreceptor-probléma áll a magas cukrok hátterében, az exogén inzulin sem csökkentené számottevően (vagy semennyire) a vércukrot, hiszen hiányzik a "kulcs" a sejtekhez, így az inzulin megreked, nem tud a sejtekbe bejutni, hasznosulni, ergo vércukorcsökkenés sem nagyon várható! Abban az esetben, ha még valamennyire működnek önállóan (pl. gyógyszer nélkül) a receptorok, és inzulint juttatunk a szervezetbe, ez lehetséges, hogy mégis csökkenti a vércukorszintet, de ez általában csak átmeneti "megoldást" jelenthet, sőt, a saját inzulinelválasztást blokkolhatja (feed-back elven), így azt lehet észlelni, hogy folyamatosan kell emelni a külsőleg bejuttatandó inzulint. Ez pedig teljesen kimerítheti (szintén blokkolhatja, mintegy sokkolja) a még működő inzulinreceptorokat!
Ezért is kell(ene) nagy(obb) figyelmet fordítani a helyes és körültekintő (mindenre kiterjedő) DIFFERENCIÁL-DIAGNOSZTIKÁRA, azaz, minden paramétert külön-külön megvizsgálni, majd azok ismeretében a helyes diagnózist felállítani, ehhez pedig a megfelelő kezelést társítani!
Nem minden magas vércukorszint esetében előnyös/célszerű/javasolt az inzulin adása, még ha az éhgyomros vércukorszint és/vagy HbA1c magasabb a kelleténél!
Az eddigi információk alapján (súlyfelesleggel rendelkezik) valóban inkább a 2-es típusú diabétesz valószínűbb!

Mantanya! Ha van információd a férjed szérum-inzulinjáról, írd meg légy szíves!
 
Oldal tetejére