Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

tímeácska

Őstag
Köszönöm érdeklődésedet Csiguszbigusz!;)

Beirattuk Gergőt egy négy évfolyamos iskolába, ahol évfolyamonként két osztály van max. 25 gyerekkel. Emiatt elég családias a légkör. (a férjem családjából 3 gyermek is odajárt ők meg voltak elégedve.) A kerületi iskolát messziről elkerüljük a gyermekek "érdekes" összetétele miatt. Bár a tanító nénik nem tettek rám mély benyomást, hogy finoman fogalmazzak. Ezért turbózom magam.:rohog:

Köszi az infókat, Chris!
Jól hangzik, hogy alacsony létszámúak az osztályok, ez mindenképpen előnyös lesz! Mátéék is elsőben 9-en voltak, most 15-en vannak. Na, ez aztán tényleg ideális létszám! :)
Viszont most jönni fog egy gyerek hozzájuk, harmadikból bukik hozzájuk. Hát, érdekes a gyerek, Máté osztályfőnöke megkérdezte a gyerekeket (!), ha ez a gyerek az osztályukba kerülne, hányan mennének el a suliból? Ezt azért nem hiszem, hogy csak a gyerekekkel kellene megbeszélniük! Aztán azt mondta a tanáruk még, hogy lehet, ez a gyerek megy a suliból. Ennek nagyon örülnék, mert párszor már volt "szerencsém" a kölökhöz, egy agresszív gyerek, de nagyon! Én nem biztos, hogy szeretném, hogy egy osztályba (iskolába) járjanak! Pont Mátéékkal szemben van a mostani harmadikosok terme, de Mátéékat is terrorizálja a gyerek, nem engedi be/ki őket az osztályba/ból, stb. Egy alkalommal már rántotta le Mátéról a pumpát, meg a cukormérőjét is csórta már el, Máté asztaláról... Na, ezt nem szeretném, ha még egyszer megtörténne! Nagyon nagy botrányt csinálnék, az tuti! Szóval, jelenleg azon az állásponton vagyok, vagy Máté, vagy az a gyerek, de együtt a kettő kizárt! Aztán, hogy hova vinném Mátét, még nem tudom... Összességében nincs gond a sulival, de kicsit lazultak a tanárok... Ami voltaképpen nem baj, mert Máté is egyre önállóbb. Vagy lehet, ezért is hagyják néha, hogy egyedül csinálja a dolgokat. Úgy tűnik, egyedül is boldogul Mátém, talán egy alkalommal maradt ki a bólus, uzsi után, de kb. 3/4 óra múlva itthon volt Máté, és utólag beadtuk az inzulint. Azért így, hogy egyszer fordult elő ilyen, még mondhatom, hogy minden OK. ;)
 

christina

Őstag
Köszi az infókat, Chris!
Jól hangzik, hogy alacsony létszámúak az osztályok, ez mindenképpen előnyös lesz! Mátéék is elsőben 9-en voltak, most 15-en vannak. Na, ez aztán tényleg ideális létszám! :)
Viszont most jönni fog egy gyerek hozzájuk, harmadikból bukik hozzájuk. Hát, érdekes a gyerek, Máté osztályfőnöke megkérdezte a gyerekeket (!), ha ez a gyerek az osztályukba kerülne, hányan mennének el a suliból? Ezt azért nem hiszem, hogy csak a gyerekekkel kellene megbeszélniük! Aztán azt mondta a tanáruk még, hogy lehet, ez a gyerek megy a suliból. Ennek nagyon örülnék, mert párszor már volt "szerencsém" a kölökhöz, egy agresszív gyerek, de nagyon! Én nem biztos, hogy szeretném, hogy egy osztályba (iskolába) járjanak! Pont Mátéékkal szemben van a mostani harmadikosok terme, de Mátéékat is terrorizálja a gyerek, nem engedi be/ki őket az osztályba/ból, stb. Egy alkalommal már rántotta le Mátéról a pumpát, meg a cukormérőjét is csórta már el, Máté asztaláról... Na, ezt nem szeretném, ha még egyszer megtörténne! Nagyon nagy botrányt csinálnék, az tuti! Szóval, jelenleg azon az állásponton vagyok, vagy Máté, vagy az a gyerek, de együtt a kettő kizárt! Aztán, hogy hova vinném Mátét, még nem tudom... Összességében nincs gond a sulival, de kicsit lazultak a tanárok... Ami voltaképpen nem baj, mert Máté is egyre önállóbb. Vagy lehet, ezért is hagyják néha, hogy egyedül csinálja a dolgokat. Úgy tűnik, egyedül is boldogul Mátém, talán egy alkalommal maradt ki a bólus, uzsi után, de kb. 3/4 óra múlva itthon volt Máté, és utólag beadtuk az inzulint. Azért így, hogy egyszer fordult elő ilyen, még mondhatom, hogy minden OK. ;)

Hát igen, többnyire ilyenektől tartottunk a körzeti suliban. Jár oda több nem kívánatos személy.:(
 

christina

Őstag
Itt csak ez az egy van, de ez is éppen elég ahhoz, hogy szétdúljon egy osztályközösséget! És, hogy elbizonytalanítson, oda járjon-e Máté a továbbiakban is...!?

Őszintén szólva mindenkinek jobb lenne, ha a problémás gyerek menne el a suliból. Bár ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy hova is? Sehol sem látnák szívesen.
 
Sziasztok!
6 éves autista, diabos, penes kislányom van. Most labilisak a cukrai, mert motilitás zavaros lett, ha nem kap Guttalaxot 10 napig se lenne széklete.
Épp értelmű, beszél, szobatiszta, öltözik egyedül, de az óvoda csak akkor fogadja, ha én veszek fel mellé segítőt, aki vele lenne.
Most indulok harcba az önkormányzattal, akinek tapasztalata van, tanácsa ossza meg velem!
Köszönöm!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
6 éves autista, diabos, penes kislányom van. Most labilisak a cukrai, mert motilitás zavaros lett, ha nem kap Guttalaxot 10 napig se lenne széklete.
Épp értelmű, beszél, szobatiszta, öltözik egyedül, de az óvoda csak akkor fogadja, ha én veszek fel mellé segítőt, aki vele lenne.
Most indulok harcba az önkormányzattal, akinek tapasztalata van, tanácsa ossza meg velem!
Köszönöm!
Szia Bundáskenyér!
Sajna segíteni nem tudok, de muszáj leírnom, hogy teljesen kiakasztott, hogy neked kellene segítőt kerítened ahhoz, hogy ellássák a gyerkőcödet az oviban. Tényleg nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni, de nagyon remélem, hogy harc nélkül sikerül dűlőre jutni az önkormányzatnál.
 
Az ügyintézéssel nem lesz gond, jogász vagyok.
De, nem tudom mire kell figyeljek a gyakorlati ügyekben! Kit vesz fel az önkormányzat segítőnek?
Mennyire fog érteni a diabhoz és az autizmushoz?
Óvodai dolgozó nem adhat inzulint és nem mérhet cukrot, de a jegyzőnek és a védőnői szolgálatnak kell ezt megoldani. Oké, hogyan szokták?
Ilyesmire gondoltam, a praktikus megoldásokra, amiket nem találok meg a jogszabályokban...:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az ügyintézéssel nem lesz gond, jogász vagyok.
De, nem tudom mire kell figyeljek a gyakorlati ügyekben! Kit vesz fel az önkormányzat segítőnek?
Mennyire fog érteni a diabhoz és az autizmushoz?
Óvodai dolgozó nem adhat inzulint és nem mérhet cukrot, de a jegyzőnek és a védőnői szolgálatnak kell ezt megoldani. Oké, hogyan szokták?
Ilyesmire gondoltam, a praktikus megoldásokra, amiket nem találok meg a jogszabályokban...:)
Aham, értem. Az nagyon jó, hogy a paragrafussal nem tudnak sarokba szorítani. De ha kritériumokat szabnak, akkor a hogyan-t miért nem tudják megmondani? Én ezt várnám el tőlük. Ez egy minimum segítség lenne a részükről.
Miért nem adhat inzulint, vagy mérhet cukrot az óvodai gondozó? több helyen ezt megteszik. Sajnálom, hogy a "méltetlankodásom" nem segítség neked. :(
 

christina

Őstag
Sziasztok!
6 éves autista, diabos, penes kislányom van. Most labilisak a cukrai, mert motilitás zavaros lett, ha nem kap Guttalaxot 10 napig se lenne széklete.
Épp értelmű, beszél, szobatiszta, öltözik egyedül, de az óvoda csak akkor fogadja, ha én veszek fel mellé segítőt, aki vele lenne.
Most indulok harcba az önkormányzattal, akinek tapasztalata van, tanácsa ossza meg velem!
Köszönöm!

A mi ovinkban sem végeztek sem cukormérést, sem inzulin adagolást- még pumpával sem. Ott a vezető az önkormányzatnál jelezte, és felvettek emiatt napi 4 órára (fiam 9-12-ig járt oviba) egy pedagógiai asszisztenst akit megtanítottam vcu mérésre és a pumpa kezelésére. Én ebben látnék megoldást, hogy vagy egy ilyen embert, vagy egy eü.-s végzettségű emberkét vegyenek fel. Csak ki az aki kevés pénzért elmegy eü.-s létére egy oviba (itt még ügyeleti díj és paraszolvencia sincs), és melyik önkormányzatnak van erre kerete és üres státusza. ????
 
Az nekünk édes kevés, hogy a kislány cukrát méri és a pumpát kezeli a ped.asszisztens. Az autizmushoz, a PECS-hez, a TEACH-hez, a vizuális megsegítéshez is nagyon kell értenie.
Ilyet hol találnak:(
Sehol. De enélkül a kislányom nem boldogul, szüksége van rá, pedig épp értelmű, kedves, szép kislány, és még soha 1 napot se járt gyerekközösségbe, mert félnek tőle.
 

gabibaba

Aktív tag
A III. ker-ben van egy ált.iskola (Szellő utcai), ahol van 'autista osztály'. Esetleg ők tudnak valamiben segíteni (ember ajánlására gondolok).
 
igazából ezt nem tehetem meg az önkormányzat helyett, erre szabályok vannak. Ha nincs megfelelő asszisztens az önk. alkalmazásában, akkor pályáztatniuk kell. az utcáról vagy csak úgy ajánlásra senkit nem alkalmazhatnak.
Ma elküldtem a papírjainkat a hivatalnak, most várok...
 

tubi

Aktív tag
igazából ezt nem tehetem meg az önkormányzat helyett, erre szabályok vannak. Ha nincs megfelelő asszisztens az önk. alkalmazásában, akkor pályáztatniuk kell. az utcáról vagy csak úgy ajánlásra senkit nem alkalmazhatnak.
Ma elküldtem a papírjainkat a hivatalnak, most várok...

nálunk az volt, hogy amikor kicsit nyomultunk Ricsi bölcsifelvétele miatt, azt mondta a szoc. osztály, hogy néhány kollégát elküldenek vmilyen eü-s végzettséget adó tanfolyamra, ez most is folyik. fogalmam sincs, mikor szerzik meg, ez minket már nem fog érinteni, de szerintem beszélj az ÖK-tal személyesen, hivatkozz a jogaidra, 2014-től úgyis kötelező lesz felvenni minden 3 évest oviba, jobb, ha már most felkészülnek a sajátos nevelési igényű gyerekek fogadására...
 

christina

Őstag
Köszi az infókat, Chris!
Jól hangzik, hogy alacsony létszámúak az osztályok, ez mindenképpen előnyös lesz! Mátéék is elsőben 9-en voltak, most 15-en vannak. Na, ez aztán tényleg ideális létszám! :)
Viszont most jönni fog egy gyerek hozzájuk, harmadikból bukik hozzájuk. Hát, érdekes a gyerek, Máté osztályfőnöke megkérdezte a gyerekeket (!), ha ez a gyerek az osztályukba kerülne, hányan mennének el a suliból? Ezt azért nem hiszem, hogy csak a gyerekekkel kellene megbeszélniük! Aztán azt mondta a tanáruk még, hogy lehet, ez a gyerek megy a suliból. Ennek nagyon örülnék, mert párszor már volt "szerencsém" a kölökhöz, egy agresszív gyerek, de nagyon! Én nem biztos, hogy szeretném, hogy egy osztályba (iskolába) járjanak! Pont Mátéékkal szemben van a mostani harmadikosok terme, de Mátéékat is terrorizálja a gyerek, nem engedi be/ki őket az osztályba/ból, stb. Egy alkalommal már rántotta le Mátéról a pumpát, meg a cukormérőjét is csórta már el, Máté asztaláról... Na, ezt nem szeretném, ha még egyszer megtörténne! Nagyon nagy botrányt csinálnék, az tuti! Szóval, jelenleg azon az állásponton vagyok, vagy Máté, vagy az a gyerek, de együtt a kettő kizárt! Aztán, hogy hova vinném Mátét, még nem tudom... Összességében nincs gond a sulival, de kicsit lazultak a tanárok... Ami voltaképpen nem baj, mert Máté is egyre önállóbb. Vagy lehet, ezért is hagyják néha, hogy egyedül csinálja a dolgokat. Úgy tűnik, egyedül is boldogul Mátém, talán egy alkalommal maradt ki a bólus, uzsi után, de kb. 3/4 óra múlva itthon volt Máté, és utólag beadtuk az inzulint. Azért így, hogy egyszer fordult elő ilyen, még mondhatom, hogy minden OK. ;)

Szia Csigu!
Vannak hírek az új osztálytársról? "Megnyerte" :rolleyes: az osztály vagy nem?
 

tímeácska

Őstag
Szia Csigu!
Vannak hírek az új osztálytársról? "Megnyerte" :rolleyes: az osztály vagy nem?

Nahát, nem is vettem észre, hogy kérdeztél! Máskor kicsit hangosabban, ha kérhetném, tudod, a hallásom már nem a régi... :rohog:
Szóval... Igen, megnyerték maguknak, de Máté osztálya (nagyon okosan) a "sok lúd disznót győz" elvét alkalmazva, megregulázták az újoncot! :):D;):cool: Egyelőre úgy tűnik, "megadta magát" a kiskölök! :dr_31:
 

tímeácska

Őstag
Van valaki, akinek az ovi/suli nem engedi meg, hogy otthonról vitt ebédet egyen a gyerkőc az adott intézményben?
Éppen ma beszélgettem egy közegészségügyi-szakemberrel, akitől azt az infót kaptam, hogy az intézményen múlik, hogy a "külsős" kaját tudja-e külön helyen (a többi gyerek ételeitől távol) másik hűtőben tárolni, és külön melegíteni. Ez azt jelenti, ha van "személyzetis" hűtő és mikrosütő, akkor minden további nélkül be lehet vinni külsős ételt! Vagyis, nem tiltja semmilyen rendelet a közeges szaki által mondottakat! Eddigi tapasztalataim pedig azt mutatják, hogy minden intézményben van "személyzeti" hűtő és mikró (ahol mi megfordultunk)...
 
Oldal tetejére