Inzulincsomó(k)

Van Önnek inzulincsomója??

  • Van,sajnos!

    Szavazat: 14 53.8%
  • Nincs,hála isten!

    Szavazat: 12 46.2%

  • Összes szavazó
    26

christina

Őstag
A gyors hatású inzulinanalógok és a lipoatrophia (zsírszövet-elhalás) (Kifejezetten Moncsi2011-nek ajánlanám figyelmébe!!!)

Az injekció helyén jelentkező lokális zsírszövetvesztés, a lipoatrophia (lipodystrophia) a humán inzulinok bevezetése előtti időben meglehetősen gyakori jelenség volt; a sertés-, illetve a marhainzulinnal kezelt betegek mintegy felében írták le.
A jelenség nagy valószínűséggel immunológiai mechanizmusú, amit az érintettekben a keringő antitestek viszonylag magas szintje mellett a liopatrophiás területről vett szövetmintában immunhisztokémiai módszerrel kimutatható inzulin- és immunglobulis-depozitok is alátámasztanak.
A rekombináns humán inzulin bevezetését követően a jelenség nagyon ritkává vált. Napjainkban azonban a megváltoztatott aminosavszerkezetű inzulinanalógok alkalmazásakor - még ha szórványosan is - ismételten megjelent.
Az inzulinpumpa, ahol a folyamatosan adagolt inzulin kevés rotációs lehetőséget biztosít, az anabolikus és lipogenetikus hatású inzulin elsősorban lipohypertrophiát okoz ("inzulincsomó"), de esetenként lipoatrpohia is megfigyelhető.
Pennel adagolt inzulinkezelés mellett mind aspart-, mind lispro-inzulin alkalmazásakor észleltek liopathrophiát. A jelenség az esetek nagy részében megoldódik, ha az egyik analógról egy másikra térünk át. Több lokális kezelést kipróbáltak már, változó sikerrel.
(Eddig tart a cikk, kíváncsi lettem volna még a kezelési módokra és azok eredményességeire is! De sajnos azt nem közölték... :()

Köszi, hogy írtál róla.:dr_24:

Én mindig nézegettem Gergő combjait (még a talikon is mutogattam a többieknek, hogy nézzék meg nincs-e inzulincsomó), mert az egyiken régóta volt a combtőnél egy furcsa mélyedés. Aztán lett a másikon is. Ősszel mutattuk a dokinak aki közölte, hogy lipodystrophia és csodálkozott, hogy tavasszal az osztályos orvos hogy nem vette észre. Így a novorapid helyett humalogot kapunk. Azt mondta ez novorapidnál előfordulhat. Akkor miért nem adják automatikusan a humalogot? Csak remélni tudom, hogy helyre jön a kis lába, mert olyan mint egy domborzati térkép.:rolleyes::( Most a tomport és a karját használjuk (a hasát nem engedi) de hamarosan pihentetni kéne ezeket a területeket is.
 

tímeácska

Őstag
Köszi, hogy írtál róla.:dr_24:

Én mindig nézegettem Gergő combjait (még a talikon is mutogattam a többieknek, hogy nézzék meg nincs-e inzulincsomó), mert az egyiken régóta volt a combtőnél egy furcsa mélyedés. Aztán lett a másikon is. Ősszel mutattuk a dokinak aki közölte, hogy lipodystrophia és csodálkozott, hogy tavasszal az osztályos orvos hogy nem vette észre. Így a novorapid helyett humalogot kapunk. Azt mondta ez novorapidnál előfordulhat. Akkor miért nem adják automatikusan a humalogot? Csak remélni tudom, hogy helyre jön a kis lába, mert olyan mint egy domborzati térkép.:rolleyes::( Most a tomport és a karját használjuk (a hasát nem engedi) de hamarosan pihentetni kéne ezeket a területeket is.

Nagy valószínűséggel Gergőnél nem kifejezetten a NovoRapid okozta a csomókat. Vagyis, de, az, csak úgy értettem, hogy ha kezdetektől (több éven át) a Humalogot kapta volna Gergő, lehet, hogy annál is kialakult volna dystrophia. És akkor most NovoRapidot kapott volna. Arról nem írt a cikk, illetve még nem találkoztam olyan adatokkal, hogy pl. csak a NR, vagy csak a Humulin alkalmazása esetében fordulnának elő dystrophiák. Mindegyiknél előfordulnak. Gergőnek valószínűleg vagy valóban a NovoRapid nem volt megfelelő, vagy a szövetei így válaszoltak az évek során "elfogyasztott" inzulinmennyiségekre. De remélem, a Humalog-gal ilyen problémáitok nem lesz!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csigu, köszi az inzulincsomós cikket, jó volt így egyben rendesen leírva olvasni. 98-óta Humalogot adok, még penesként kezdtem. Néha-néha előfordultak csomók, de szerencsére viszonylag gyorsan felszívódtak.
Szerintem is inkább egyéni érzékenység, ill. egyéni szövetösszetételen múlik, hogy mennyire csomósodik. No meg az adott terület pihentetésén, vagy sorozatos bökésén, mindegy, hogy pen, vagy kanül. Ettől eltekintve simán lehetséges, hogy egy inzulinváltás hozhat javulást, vagyis kevésbé csomósodik be az adott terület.
 

Laci70

Új tag
Csigu, köszi az inzulincsomós cikket, jó volt így egyben rendesen leírva olvasni. 98-óta Humalogot adok, még penesként kezdtem. Néha-néha előfordultak csomók, de szerencsére viszonylag gyorsan felszívódtak.
Szerintem is inkább egyéni érzékenység, ill. egyéni szövetösszetételen múlik, hogy mennyire csomósodik. No meg az adott terület pihentetésén, vagy sorozatos bökésén, mindegy, hogy pen, vagy kanül. Ettől eltekintve simán lehetséges, hogy egy inzulinváltás hozhat javulást, vagyis kevésbé csomósodik be az adott terület.
 

Laci70

Új tag
A Richtofit sportkrém is tökéletes az inzulincsomó 100%-os eltüntetésére és olcsó is egy tubus 979 ft csak.Én másfél hónapja kenem magamat és pár nap mulva tökéletesen elmúlik.
 
Oldal tetejére