Segítség, cukorbeteg lettem!!

Ency007

Új tag
Sziasztok! Én még új vagyok itt a fórumon. Kb. 5 hónapja diagnosztizáltak nálam cukorbetegséget. A típusát még nem tudják. Napi 4 inzulint kell adni Humulin R és N. 1 hete elkaptam egy hasmenéses vírust. A vércukrom pedig nagyon alacsony lett 4-5 közötti értékek. Nem volt étvágyam így 2 napig nem adtam be inzulint. Csak minimálisat ettem egy kis pirítóst és korpovit kekszet. A cukrom inzulin nélkül is megmaradt normálértéken. Erről szeretnék kérdezni hogy ez ilyenkor rendben van-e? Mert Én azt hallottam hogy más betegség esetén magasabb a vc érték és több inzulin kell. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok! Én még új vagyok itt a fórumon. Kb. 5 hónapja diagnosztizáltak nálam cukorbetegséget. A típusát még nem tudják. Napi 4 inzulint kell adni Humulin R és N. 1 hete elkaptam egy hasmenéses vírust. A vércukrom pedig nagyon alacsony lett 4-5 közötti értékek. Nem volt étvágyam így 2 napig nem adtam be inzulint. Csak minimálisat ettem egy kis pirítóst és korpovit kekszet. A cukrom inzulin nélkül is megmaradt normálértéken. Erről szeretnék kérdezni hogy ez ilyenkor rendben van-e? Mert Én azt hallottam hogy más betegség esetén magasabb a vc érték és több inzulin kell. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Szia! Üdv a csapatban. Amiről írsz, rendben van. Pont a fórumra kitett legutóbbi cikkben olvashatsz arról, hogy mi van, ha penes vagy és nem tudsz enni. Az 5-ös VC érték viszont nem nagyon alacsony, hanem normális. Lázas betegségeknél, megfázásoknál, menstruáció kezdetén, stb. sokszor valóban több inzulin kell, de ezt azért embere és betegsége válogatja. Ami fontos, hogy ilyenkor sokszor kell napjában cukrot mérni, hogy tudd, mikor kell az inzulint növelni v. csökkenteni, mert ez bizony viszonylag gyorsan is változhat.
 

Ency007

Új tag
Szia! Üdv a csapatban. Amiről írsz, rendben van. Pont a fórumra kitett legutóbbi cikkben olvashatsz arról, hogy mi van, ha penes vagy és nem tudsz enni. Az 5-ös VC érték viszont nem nagyon alacsony, hanem normális. Lázas betegségeknél, megfázásoknál, menstruáció kezdetén, stb. sokszor valóban több inzulin kell, de ezt azért embere és betegsége válogatja. Ami fontos, hogy ilyenkor sokszor kell napjában cukrot mérni, hogy tudd, mikor kell az inzulint növelni v. csökkenteni, mert ez bizony viszonylag gyorsan is változhat.

Kedves Krisz_2011! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!:)
 

Renike77

Új tag
Sziasztok! Látom régen írtatok a fórumra, van még itt valaki a régiek közül? Rengeteget tanultam itt a fórumon, de lennének még kérdéseim.
 

Renike77

Új tag
Egy hónapja derült ki a betegségem, egyenlőre tanulgatok, kisebb nagyobb sikerrel. Napi 4x szúrom magam. Persze a dokimtól nem sok mindent tudtam meg, első alkalommal kezembe adta az inzulint aztán viszonlátás. Amin ma kicsit felhúztam magam, mentem UH-ra, és kiderült hogy csak nyaki UH-t kért. Nem kellett volna kivizsgálni hogy nem károsodtak-e a szerveim? Azt hittem megnézik a vesét, májat, ilyesmi. Vagy itt olvastam olyat is, hogy létezik olyan vizsgálat ami kimutatja van-e még inzulintermelő sejtem, vagy elpusztult mind. Ilyenekre nem kellene elküldenie? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek :)
 

krisz_2011

Aktív tag
Egy hónapja derült ki a betegségem, egyenlőre tanulgatok, kisebb nagyobb sikerrel. Napi 4x szúrom magam. Persze a dokimtól nem sok mindent tudtam meg, első alkalommal kezembe adta az inzulint aztán viszonlátás. Amin ma kicsit felhúztam magam, mentem UH-ra, és kiderült hogy csak nyaki UH-t kért. Nem kellett volna kivizsgálni hogy nem károsodtak-e a szerveim? Azt hittem megnézik a vesét, májat, ilyesmi. Vagy itt olvastam olyat is, hogy létezik olyan vizsgálat ami kimutatja van-e még inzulintermelő sejtem, vagy elpusztult mind. Ilyenekre nem kellene elküldenie? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek :)
Kedves Reni! 1-es típusú cukorbeteg lettél? Néztek HbA1c értéket? Meddig voltál kórházban? Ha most lettél 1-es típusú cukorbeteg, azért nem valószínű, hogy ennek következtében máris károsodtak volna a szerveid. Milyen inzulint kaptál?
 

Renike77

Új tag
Igen, 1-es típusú. a HbA1c érték 10,50 volt. Kórházban nem voltam, két fiam van és nem szerettem volna két hétre befeküdni. Legalábbis ennyit mondott a doki. Aztán mondta hogy akkor beállítjuk így. Most még itt tartunk, folyamatosan változtatunk. Humulin R adok 3x, 6-4-8 E, illetve Humulin N 1x 8E. Cukrot 20,8-at mértek, ami lehetett magasabb is amíg nem tudtam róla, ezért gondoltam hogy károsodhatott valami. De a tünetekből arra gondolok hogy kb 1 hónapig lehetett ez az állapot.
 

Renike77

Új tag
Olvastam olyat is hogy ez az inzulin nem a legjobb, legkorszerűbb, vannak olyanok amikkel nem ennyire időhöz kötöttek az étkezések. Nem tudom miért erre állított.
 

krisz_2011

Aktív tag
Igen, 1-es típusú. a HbA1c érték 10,50 volt. Kórházban nem voltam, két fiam van és nem szerettem volna két hétre befeküdni. Legalábbis ennyit mondott a doki. Aztán mondta hogy akkor beállítjuk így. Most még itt tartunk, folyamatosan változtatunk. Humulin R adok 3x, 6-4-8 E, illetve Humulin N 1x 8E. Cukrot 20,8-at mértek, ami lehetett magasabb is amíg nem tudtam róla, ezért gondoltam hogy károsodhatott valami. De a tünetekből arra gondolok hogy kb 1 hónapig lehetett ez az állapot.
Értem. Ne aggódj, 1 hónap alatt sem károsodtak még a szerveid a cukorbetegség miatt. Majd vérből fognak végezni szűrést társbetegségekre (glutén-érzékenység, pajzsmirigy, stb.). Rendszeresen, évente egyszer kell majd szemészeti vizsgálatra menned. Valószínűleg szintén vérből már megnézték a C-peptid értékedet. Bár az, hogy milyen mértékben van még saját inzulintermelésed, a kezelést nem befolyásolja. Biztos tapasztaltad már, hogy néha jobban leesik a cukrod, mint ahogyan számítottál rá, esetleg a kezdeti inzulinmennyiségből is vissza kellett venni. Ez azért van, mert a kívülről bevitt inzulin serkenti a maradék sajátot a működésre, de ez folyamatosan változni fog. Próbálj megfelelően táplálkozni, lehetőség szerint sportolni (tudom, 2 gyerkőc mellett ez bizonyára nem könnyű) és rendesen mérni a cukraidat. Hamarosan belejössz majd és látni fogod, hogyan tudod az inzulint picit módosítani magadtól is. Bátran kérdezz a diabos kezelőorvosodtól is. Általában 3 havonta kell kontrollra járni hozzá és évente 1x van egy alapos kivizsgálás.
 

Renike77

Új tag
Na a diabos dokimról inkább ne beszéljünk. Eddig minden alkalommal 3 órát vártam a váróban, aztán 5 percet voltam benn nála. Már el akartam menni magánrendelésre, de aztán úgy voltam vele hogy nem azért fizetem a tb-t. Első alkalommal mérte az asszisztens a 20,8-at, mondta menjek ki majd visszahív a dokihoz. És még így is hagyott 3 órát kinn ülni. Most írom a kérdéseimet, holnap megyek, biztos nem küld ki addig míg mindent meg nem tudok. A hypokat már megtapasztaltam, 1,8 volt a legdurvább. Pánik, zabálás, 11-es cukor. De egyre jobban tudom kezelni, időbe felismerni. 14-1012-14-el kezdtem, eddig minden alkalommal csökkenteni kellett. Talán lelkileg rosszabb mint fizikailag. Most tartok ott hogy miért pont én, és utálok mindent, és hogyan lehet ezzel élni életem végéig. Küzdök, de tudom ha át tudom fejbe alakítani akkor nem lesz gond. De nehéz. Sokat segített a fórum, és remélem még fog is, lelkileg is.
 

krisz_2011

Aktív tag
Na a diabos dokimról inkább ne beszéljünk. Eddig minden alkalommal 3 órát vártam a váróban, aztán 5 percet voltam benn nála. Már el akartam menni magánrendelésre, de aztán úgy voltam vele hogy nem azért fizetem a tb-t. Első alkalommal mérte az asszisztens a 20,8-at, mondta menjek ki majd visszahív a dokihoz. És még így is hagyott 3 órát kinn ülni. Most írom a kérdéseimet, holnap megyek, biztos nem küld ki addig míg mindent meg nem tudok. A hypokat már megtapasztaltam, 1,8 volt a legdurvább. Pánik, zabálás, 11-es cukor. De egyre jobban tudom kezelni, időbe felismerni. 14-1012-14-el kezdtem, eddig minden alkalommal csökkenteni kellett. Talán lelkileg rosszabb mint fizikailag. Most tartok ott hogy miért pont én, és utálok mindent, és hogyan lehet ezzel élni életem végéig. Küzdök, de tudom ha át tudom fejbe alakítani akkor nem lesz gond. De nehéz. Sokat segített a fórum, és remélem még fog is, lelkileg is.
Nem egyszerű elfogadni, de minél többet tanulsz meg a diabbal és a saját szervezeteddel kapcsolatban, annál könnyebb lesz. Kialakul a rutin és nem ez köti majd le az összes gondolatod. Igen, az élet innentől valóban macerásabb lesz, de teljes!
Ha nagyon nem boldogulsz a dokiddal, érdeklődj, hogy elérhető közelségben van-e tőle megfelelőbb TB-s rendelésen. Jó ötlet, hogy összeírtad a kérdéseidet, azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy arra sem válaszol. Írd meg majd mindenképp, mire jutottatok.
 

krisz_2011

Aktív tag
Olvastam olyat is hogy ez az inzulin nem a legjobb, legkorszerűbb, vannak olyanok amikkel nem ennyire időhöz kötöttek az étkezések. Nem tudom miért erre állított.
Az, hogy melyik inzulint lehet kezdésnek felírni, az orvosok számára szabályokhoz van kötve. Majd fogsz másfélét is kapni. Hogy mikortól lehet ultragyors inzulint felírni (aminél nem annyira kötött az étkezés), nem tudom pontosan, ezt is felírhatod a dokihoz intézett kérdéseid közé.
 

Renike77

Új tag
Jó ötlet, köszönöm. Estére mindig tíz körül van a cukrom, nem tudom miért. Talán nem tart ki addig a déli. Ezt már ezelőtt is mondtam neki, azt mondta pedig le kell venni a déliből mert étkezés után mindig alacsony volt. Meg hogy majd be fog állni. Holnap megint rákérdezek. Most is 10,3 volt, azonkívül egész nap szépen alakul.
 

Renike77

Új tag
Na voltam dokinál, a kérdéseimmel. :D Nem sok ideje volt rám most se, de azért válaszolt. Azért nem küldött mindenféle vizsgálatra, mert látta első alkalommal a laborleletemen hogy minden rendben. Milyen hülye vagyok hogy erre nem gondoltam. :rohog:Csökkentett most is, a délit emelte csak eggyel, mivel estére mindig magas a vc. Mondta az uzsonnából is vegyek vissza, bár eddig is csak 15g volt előírva. Igazából annyi mindent tanultam tőletek itt a fórumon, hogy újat nem nagyon tudott mondani, inkább csak megerősítést vártam. Egy hónap után úgy érzem mindent tudok (nyilván nem), és ezt köszönöm nektek. :dr_24: Jó lenne ha újra aktívabb lenne a fórum, lelkileg biztos sokat segítene az újaknak is. Nehéz az elfogadás.
 

krisz_2011

Aktív tag
Na voltam dokinál, a kérdéseimmel. :D Nem sok ideje volt rám most se, de azért válaszolt. Azért nem küldött mindenféle vizsgálatra, mert látta első alkalommal a laborleletemen hogy minden rendben. Milyen hülye vagyok hogy erre nem gondoltam. :rohog:Csökkentett most is, a délit emelte csak eggyel, mivel estére mindig magas a vc. Mondta az uzsonnából is vegyek vissza, bár eddig is csak 15g volt előírva. Igazából annyi mindent tanultam tőletek itt a fórumon, hogy újat nem nagyon tudott mondani, inkább csak megerősítést vártam. Egy hónap után úgy érzem mindent tudok (nyilván nem), és ezt köszönöm nektek. :dr_24: Jó lenne ha újra aktívabb lenne a fórum, lelkileg biztos sokat segítene az újaknak is. Nehéz az elfogadás.
Örülök, hogy alapvetően minden rendben van. A fórum egy ideje valóban nem túl aktív, de ha bárki ír, azért hamarosan mindig válaszol valaki. Ennek az lehet az oka, hogy sokan a Facebookon vannak jelen, itt kevésbé. A fórumnak azonban megvan az a hatalmas előnye, hogy itt összegyűjtve, témánként a kezdetektől fogva megvannak a kérdések és a válaszok, könnyű visszakeresni. Ha bárki ír ide, nem marad válasz nélkül :).
 
Sziasztok! Segítséget, megerősítést és tanácsot szeretnék kérni, ha van még itt valaki aki olvas. A 20 éves fiamnál 3 hete diagnosztizáltak 1-es típusú cukorbetegséget. Csináljuk a diétát, a számolást...nagyjából megy minden, a cukrai is beálltak, de még nagyon kezdők vagyunk. Esetleg olyan fiatalok ha írnának Nekem, akik hasonlóan jártak, akik kb. ilyen korban lettek cukorbetegek, hogy Ők hogy viselik? A lelki része és a gyakorlati része is érdekel. Nekem mind az édesanyjának a szívem beleszakad, hogy nem tudok ezen változtatni, és így kell leélnie az életét. Vagy lesz ez könnyebb ? Kérlek írjatok, hogy ti hogy mentetek át ezen a kezdeti időszakon. Köszönöm ha ír valaki! :-(
 

Renike77

Új tag
Sziasztok! Segítséget, megerősítést és tanácsot szeretnék kérni, ha van még itt valaki aki olvas. A 20 éves fiamnál 3 hete diagnosztizáltak 1-es típusú cukorbetegséget. Csináljuk a diétát, a számolást...nagyjából megy minden, a cukrai is beálltak, de még nagyon kezdők vagyunk. Esetleg olyan fiatalok ha írnának Nekem, akik hasonlóan jártak, akik kb. ilyen korban lettek cukorbetegek, hogy Ők hogy viselik? A lelki része és a gyakorlati része is érdekel. Nekem mind az édesanyjának a szívem beleszakad, hogy nem tudok ezen változtatni, és így kell leélnie az életét. Vagy lesz ez könnyebb ? Kérlek írjatok, hogy ti hogy mentetek át ezen a kezdeti időszakon. Köszönöm ha ír valaki! :-(
Szia Éva. Bár nem vagyok már 20 éves, de úgy gondolom ezt minden korban nehéz feldolgozni. Egy hónapja szúrom magam, én is átmentem azon hogy nem akarom és ezzel nem lehet együtt élni. Úgy érzem mára már elfogadtam, biztos lesznek még mélypontok, de azon is túlleszek. Nekem ami segített az a Titok című könyv, illetve megnéztem a filmet is. A vonzás törvényéről szól, a pozitív gondolkodásról, arról hogy a gondolatoknak teremtő ereje van. Ma már nem azzal foglalkozom hogy milyen rossz nekem. Hálát tudok adni azért hogy élek, azért hogy a betegségemmel lehet teljes életet élni, el tudom látni mellette a gyerekeimet, nem szorulok segítségre. Sokkal rosszabb is lehetne, és hálát adok azért hogy "csak" ezt dobta a gép. Nagyon nehéz, de ha az ember eljut odáig hogy fejbe ezt át tudja alakítani akkor már nyert. Meg tudom érteni az aggodalmad, én is nehezebben viselném ha a gyerekemről lenne szó. Ajánlom nézzétek meg együtt a filmet, és ha megértitek és tudjátok alkalmazni, már megérte. Kitartást nektek.
 
Köszönöm Renike! Remélem én is eljutok odáig mint te...A Titkot láttam régebben...és most az jut róla eszembe, hogy akkor a betegséget most én vonzottam be ? ettől csak bűntudatom lesz...vagy nem erről szól? Egyébként egyik nap jobb a másik rosszabb...Ma éppen megint nagyon rám telepedett. Egyedül is élek, nincs párom, lehet az is nehezíti a helyzetem, nem tudok kivel beszélgetni :-(
 

krisz_2011

Aktív tag
Köszönöm Renike! Remélem én is eljutok odáig mint te...A Titkot láttam régebben...és most az jut róla eszembe, hogy akkor a betegséget most én vonzottam be ? ettől csak bűntudatom lesz...vagy nem erről szól? Egyébként egyik nap jobb a másik rosszabb...Ma éppen megint nagyon rám telepedett. Egyedül is élek, nincs párom, lehet az is nehezíti a helyzetem, nem tudok kivel beszélgetni :-(
Kedves Éva! Nem te vonzottad be. Előbb fogják gyógyítani ezt a betegséget, mint megmondani, hogy adott embernél mi váltotta ki. Van genetikai alapja, de sok-sok tényező határozza meg együttesen. Gondolj arra, hogy a fiadnak felhőtlen gyerekkora volt ebből a szempontból. Meg fog nősülni, gyerekei is lesznek és nyugdíjas is lesz belőle. Azzal tudsz a legtöbbet segíteni, ill. magad is átlendíteni, ha minél többet megtanulsz a diabról. Jó kis recepteket nézel, finom kajákat főzöl, aminek szépen kiszámolod a CH tartalmát. Ez nem betegség, hanem feltételes egészség. Ha szépen betartjuk a játékszabályokat, minden rendben lesz. Rengeteg orvos, zenész, extrém sportoló, olimpikon, szépségkirálynő, stb. él ezzel. Ajánlom figyelmedbe Kovács Áront, mint jókedv és optimizmus-bombát. Ő kiskorában lett diabos, akkor, amikor még szép nagy tűvel kellett szurkálni magát, úgy, hogy fogalma sem volt az aktuális vércukráról. Sem ez, sem más nem tudta kibillenteni őt se régen, sem most. www.dplusz.com
Fel a fejjel, bele fog jönni a fiad gyorsan és te is hamarosan.
 
Oldal tetejére