A keresés eredményei

  1. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Igazán a bázist csak teljesen CH mentesen lehet igazítani :rolleyes:, ezt próbáltátok már?? De semmi fehérje, zsír tartalmu O% CH, mert az is átalakul CH-á. Szóval koplalni kell :cry:, és sokat-sokat mérni, írni... figyelni, ahogy Poe Te is írtad!!! Utána beállítgatni 1-1 napszak bólusát, ami...
  2. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Szia Szia bogesz, sziasztok!! bocsika, hogy bele szólok, és lehet, hogy írtatok már róla! Vagyis a bázis- bólus beállításra gondolok!! Csak egy "tipp" Nézegettem az értékeidet, és szerintem az látszik, hogy més a CH-inzulin arányod reggel, délben és este! Esetleg azt is kipróbálhatod...
  3. Timi-sziszitimi

    Szókirakó

    Kéményseprő őgyiDsór
  4. Timi-sziszitimi

    Szólánc

    ókor
  5. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Ezt az iwiw-en láttam kiírva: Az alábbi linken "A vércukor mérés és az inzulin kezelés eszközeinek rendelhetősége a legújabb jogszabály alapján" címmel olvashattok az augusztus 16-án életbe lépett változásokról. A legfontosabbak: * A cukorbetegek esetében egyelőre a felírható gyógyászati...
  6. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Én most írattam szerelékeket pénteken! Azt mondták, hogy pont a specialitások miatt megmarad, hogy csak a szakorvos írhatja fel!
  7. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Köszi Kata!! Erre voltam kíváncsi!!!:oops: sajnos! Én is így hallottam, de még hivatalos írást nem láttam!! Pumpás!! Akkor Te nem jól tudod??:confused: Üdv:
  8. Timi-sziszitimi

    A mai napom apró öröme...

    Igaz nem a mai nap, történt, de engem nagyon jó érzéssel töltött el!;) Pénteken voltam kontrolon- a fővárosba (én miskolcról járok), és mivel a táborból kedden jöttünk haza még nagy volt a lelki boldogság, így megbeszéltem az egyik kedves edukátor társammal B.-vel, hogy talizunk .Ami meg is...
  9. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Negatív dolog, de kell róla beszélni:( Irtunk a tesztcsíkok felírásának változásáról! Mit hallottatok az inzulinpumpa és a szerelékek támogatásának mértékéről:confused::confused:, valakinek valamilyen info:confused:.
  10. Timi-sziszitimi

    Szólánc

    néma
  11. Timi-sziszitimi

    mindenkinek

    Én a tesztcsíkra gondoltam!!:confused:- az nem kis össszeg , az oep-nek sem... Nekem így sem elég 3 doboz 1 hónapra és gondolom vagyunk így ezzel egy-páran.:-(
  12. Timi-sziszitimi

    mindenkinek

    Javasolni tudom, ha valakinek eltörik vagy tönkre megy a pen, a legközelebbi diabetológiai profilú kórházi osztályon kell lenni tartaléknak- gyerekosztályokon biztos, de az én környezetemben a felnőtt osztályokon is van- ott biztos kisegítik csak a rossz legyen nálunk, legalább nem kell...
  13. Timi-sziszitimi

    mindenkinek

    :rolleyes:Épp tegnap voltam a dib.dokinál, és ott beszéltük orvosommal, hogy "mi" inzulinos cb.-ek jóval kevesebben vagyunk, mint a 2.t, akik úgyis járnak a házio.-hoz, így nekik nem fog változás történni!:neutral: DE!!!!!- én minek mennyek még oda is havonta???- erre a kérdésre azt a választ...
  14. Timi-sziszitimi

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    Sziasztok!! pedig azt gondoltam a mai le.... után nem írok, de erőt vettem magamon és próbálok felpörögni:rolleyes: A lehetőség egyre kevesebb, kb. 16 éve szervezünk a miskolci gondozóból táborokat, először 6-18 éves korig, majd csatlakoztunk a JDH táborához. Így egy évben 1 tábort szervezünk...
  15. Timi-sziszitimi

    mindenkinek

    :rolleyes:NA ismét írok Nektek!! Igaz nem arról a témáról amiről előttem írtatok, pedig inkább a szép dolgokat írnám le:p, csak nemtudom hova tudtam volna írni! Találtam egy cikket az MDT. honlapján! Olvassátok el!! Teljesen kész vagyok:sad:...milesz így:confused: ...
  16. Timi-sziszitimi

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    Igen-igen melóóóóóóóóó az volt ugyi :rolleyes: (G....) vagyis poe :p!! Kata!! Nem vagyok elég "pörgős" :( azt hiszem!!!
  17. Timi-sziszitimi

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    Sziasztok!! Olvasgatok itt az írások között és ide találtam! Nagyon jó ötlet,hogy ilyen dolgokról is említést tehetünk, beszélgethetünk, mert még Magyaro.-on nem "hódit" ez a fajta munka végzés - valyon miért??:cry: Vannak közöttünk edukátorok, akik ha valamilyen szervezett cukorbeteg...
  18. Timi-sziszitimi

    Edukáció

    Sziasztok!! Kedves Kata! tőled kérdezném, azt, hogy tudsz olyan cukorbetegről aki nem végzett egészségügyi sulit és felvették a diabszakápolói képzésre?? Ha igen légyszi írd már meg, hogy ki az mert nagyon-nagyon szerertnék vele beszélni!! Előre is köszike T.
  19. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Kedves k_viki!! "Valaki tudna ajánlani olyan weboldalt amin meglehetnézni az accu-chek spirit inzulinpumpára a matricákat.:wink:" Előzőben írtad , hogy tudunk- írni címet!! - ezt most én megteszem!! www.rochepumpa.hu - n alatt megtalálod, ott pedig a Katalógusok felírat alatt a Matricák...
  20. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    :pSziasztok!! Örülök, hogy minden féle pumpával bevált a az "áttolásos" technika!!:p És, hogy ki mertétek próbálni, ugye én írtam, hogy szupi, és nekem gyorsabban is megy ezzel a módszerrel a szerelék csere!! Még nem mértem le az időt, de lehet, hogy egyszer megteszem;)??!! Hypohonder...
  21. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    :pSzia KAta!! Köszi a dícséretet!! Az a helyzet, hogy nem magamtól vagyok ilyen "ügyes", hanem a ROCHE-osokkal nagyon jó a kapcsolatom és meséltek a bevezetésre kerülő új patronról, és arról, hogy ott az áttolásos módszert lehet jól alkalmazni. Mivel nekem ilyen új patronom nem volt:rolleyes...
  22. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Kedves Sani!! Hát látszik, hogy mindenki más!! Mint azt leírtátok az edukáció- ban! Csak arra akarok rámutatni, hogy amikor én az apidrát használtam, azzal nagyon sok volt az apró bubik a patron falán, de nem a csőben, átszíváskor. Apidrából nem sikerült nekem 300 E-et soha átszívnom, 1...
  23. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Ismét Üdv!! Most sikerült kitennem képnem az újj "kütyüt" ! Ennyi!
  24. Timi-sziszitimi

    Insulinpumpa

    Sziasztok!! Bocsi, mindenkitől, hogy csak most szólalok meg , de nem volt jó a gépem. Köszike hypohonder, hogy megszólítattál, így ídézem saját magamat a "PUMPA ÁTTÓLÁSRÓL"! PATRONBÓL történő átszívás (valójában áttolás): a pumpapatronhoz csatlakoztassuk a tűt, majd szúrjuk az inzulinos...
  25. Timi-sziszitimi

    Edukáció

    Kedves Fórumozók!! Nagy örömmel olvasgotom írásaitokat. Lehet, hogy én vagyok "béna" !! :-)), de csak ma sikerült itt regisztrálnom! Azért ide írok, mert nagyon tetszik ez a téma!! HURRRRRÁ!! Azért veszem a bátorságot mert én már 11 éve folyamatosan részt veszek a Keglevits Pál által...
Oldal tetejére