Legutóbbi tartalom: erica75

  1. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Milumil Ha tejpép vaniliás ízű (4 hónapos kortól) 500 gr
  2. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Szia Tubi! Cataflam: Beni most is szedi (epekövei vannak). Én mindennél jobban szeretem ezt. Jobb mint a Nurofen, Ben-U-Ron szirup. Legalábbis nálunk bevált. Annó sérvműtétnél kapta ő is legelőször 6 hónaposan. Tény és való, hogy nála is érezhető, hogy jobban alszik tőle ;) Azt pedig soha nem...
  3. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Tubi! Nekünk annó, amikor az első közgyógy éves fordulója volt, ezt a listát adta valaki: - Vigantol olaj (D vitamin) - Lázcsillapító kúpok (Antipiretikus) - Ben-U-Ron: paracetamol tartalmú lázcsillapító szirup és tabletta (Panadol helyett) - Cataflam cseppek (láz- és fájdalomcsillapító) -...
  4. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Szia! Nekem a kisfiam "csak" 2,5 éves, így ő még nem jelzi, ha gond van a cukrával, ezért kell mérni ilyen sokat, legalábbis nappal 2 óránként. Tesztcsík: mi igényeltünk méltányossági alapon az Oep-nél. Így a havi 3 doboz mellé még 3 dobozzal kapunk. Ami vagy elég, vagy sem. Ha nem, akkor...
  5. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Soha ne haragudj magara! Én ezt saját tapasztalatból mondom. Te minden tőled telhetőt megteszel, és a legjobb tudásod szerint kezeled Tökmag cukorját. Amikor én Benivel hazakerültem, nagyon-nagyon sokat éjszakáztam (értsd szó szerint, nem mertem elaludni:o), voltak nagyon rossz nappaljaink...
  6. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Köszönöm! Ilyenkor úgy "irigykedem", hogy milyen jó, hogy napi 5 alkalom is elég, hogy mérjetek. Remélem, hogy nálunk is eljön annak az ideje. De addig még sok-sok rögös úton kell végigmenni.
  7. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Szia! Nekünk a drnénink nagyon forszírozza, hogy 7 körüli legyen a hba1c :( Én még eddig sikeresen elkerültem a 3 alatti értékeket, de ugye ez a nagyon sok mérésnek is köszönhető, meg hogy folyamatosan szem előtt van Beni. De folyamatosan "rettegek", hogy be ne üssön egy nagyon mély hipó:o
  8. erica75

    Vércukormérők

    Ezt ma találtam: " Nyír Diabet Remény ! Fantasztikus kis szerkezet ! Nézd meg egy hihetetlen vércukormérő . Nem elérhető, de jó tudni, mi irányába megyünk http://pancreum.com/"
  9. erica75

    Insulinpumpa

    Szia! Szerintem a legjobb helyen érdeklődsz. Próbáld olvasgatni a többi fórumot, vannak kifejezetten csecsemők-kisgyerekek irányában indítottak: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/5964-cukorbetegseg-csecsemokorban.html...
  10. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Beni HbA1C eredménye: 6,6%. Sajnos tudom, hogy ez nem tökéletes (akárcsak Umbráéknál Tökmag eredménye), és a drnénink is mondta, hogy ebben valószínűleg sok a hipo. Az ez előttinél legalább tudtam, hogy a 6,8, az jó, mert akkor szenzoroztunk, de most elbizonytalanodtam..... Mérek 2 óránként...
  11. erica75

    Insulinpumpa

    Nagymama, mi is Medronic pumpát használunk, 90 fokost (Quick-set Paradigm 6mm) és 0,3 E bólust adunk hozzá. Ezt használjuk első perctől fogva. Sőt, amíg Benedek nagyon kicsi volt (kb. 8 hónapos koráig), csere előtt még egy krémmel is bekentem a beszúrás helyét. Ez egy...
  12. erica75

    MÁK - Hatósági Igazolvány

    A Nyír-Diabet Egyesület írta ma: "Tudtátok , hogy a MÁK igazolvánnyal , több helyen is kaptok kedvezményt ? Budapesti állatkertbe pl. 300Ft. a belépő a beteg és egy kísérő számára az igazolvánnyal . Természettudományi múzeumba díjtalanul mehet be a beteg +1 fő . Érdemes érdeklődni mielőtt...
  13. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszönöm szépen! Nagyon jól esik, amit írsz... Az élet rákényszerített:(, és Beniért mindent! Mint minden szülő, próbálom a legjobbat kihozni az adott helyzetből.
  14. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Igen,emlékszem, hogy beszéltünk erről. Csak néha már nagyon-nagyon nehéz. Mint mindenkinek, nekem is.... 2,5 éve minden éjszaka....., és mintha most nagyon összegyűltek volna a "problémák", és nem tudok megküzdeni velük. Biztos, sőt remélem, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de ezt most nagyon...
  15. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kata, köszi neked is a választ. Már próbáltam mindent. De egyébként is váltogatom a mérések idejét. Van, hogy 3-kor mérek, van, hogy 2-kor, fél négykor. Ezt azért is váltogatom pár naponként, hogy lássam, milyen eltérések vannak a különböző időszakokban a cukrában. Ma kivételesen mértem este...
Oldal tetejére