A keresés eredményei

  1. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Milumil Ha tejpép vaniliás ízű (4 hónapos kortól) 500 gr
  2. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Szia Tubi! Cataflam: Beni most is szedi (epekövei vannak). Én mindennél jobban szeretem ezt. Jobb mint a Nurofen, Ben-U-Ron szirup. Legalábbis nálunk bevált. Annó sérvműtétnél kapta ő is legelőször 6 hónaposan. Tény és való, hogy nála is érezhető, hogy jobban alszik tőle ;) Azt pedig soha nem...
  3. erica75

    Közgyógyellátási igazolvány

    Tubi! Nekünk annó, amikor az első közgyógy éves fordulója volt, ezt a listát adta valaki: - Vigantol olaj (D vitamin) - Lázcsillapító kúpok (Antipiretikus) - Ben-U-Ron: paracetamol tartalmú lázcsillapító szirup és tabletta (Panadol helyett) - Cataflam cseppek (láz- és fájdalomcsillapító) -...
  4. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Szia! Nekem a kisfiam "csak" 2,5 éves, így ő még nem jelzi, ha gond van a cukrával, ezért kell mérni ilyen sokat, legalábbis nappal 2 óránként. Tesztcsík: mi igényeltünk méltányossági alapon az Oep-nél. Így a havi 3 doboz mellé még 3 dobozzal kapunk. Ami vagy elég, vagy sem. Ha nem, akkor...
  5. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Soha ne haragudj magara! Én ezt saját tapasztalatból mondom. Te minden tőled telhetőt megteszel, és a legjobb tudásod szerint kezeled Tökmag cukorját. Amikor én Benivel hazakerültem, nagyon-nagyon sokat éjszakáztam (értsd szó szerint, nem mertem elaludni:o), voltak nagyon rossz nappaljaink...
  6. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Köszönöm! Ilyenkor úgy "irigykedem", hogy milyen jó, hogy napi 5 alkalom is elég, hogy mérjetek. Remélem, hogy nálunk is eljön annak az ideje. De addig még sok-sok rögös úton kell végigmenni.
  7. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Szia! Nekünk a drnénink nagyon forszírozza, hogy 7 körüli legyen a hba1c :( Én még eddig sikeresen elkerültem a 3 alatti értékeket, de ugye ez a nagyon sok mérésnek is köszönhető, meg hogy folyamatosan szem előtt van Beni. De folyamatosan "rettegek", hogy be ne üssön egy nagyon mély hipó:o
  8. erica75

    Vércukormérők

    Ezt ma találtam: " Nyír Diabet Remény ! Fantasztikus kis szerkezet ! Nézd meg egy hihetetlen vércukormérő . Nem elérhető, de jó tudni, mi irányába megyünk http://pancreum.com/"
  9. erica75

    Insulinpumpa

    Szia! Szerintem a legjobb helyen érdeklődsz. Próbáld olvasgatni a többi fórumot, vannak kifejezetten csecsemők-kisgyerekek irányában indítottak: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/5964-cukorbetegseg-csecsemokorban.html...
  10. erica75

    Vércukor érték HbA1c

    Beni HbA1C eredménye: 6,6%. Sajnos tudom, hogy ez nem tökéletes (akárcsak Umbráéknál Tökmag eredménye), és a drnénink is mondta, hogy ebben valószínűleg sok a hipo. Az ez előttinél legalább tudtam, hogy a 6,8, az jó, mert akkor szenzoroztunk, de most elbizonytalanodtam..... Mérek 2 óránként...
  11. erica75

    Insulinpumpa

    Nagymama, mi is Medronic pumpát használunk, 90 fokost (Quick-set Paradigm 6mm) és 0,3 E bólust adunk hozzá. Ezt használjuk első perctől fogva. Sőt, amíg Benedek nagyon kicsi volt (kb. 8 hónapos koráig), csere előtt még egy krémmel is bekentem a beszúrás helyét. Ez egy...
  12. erica75

    MÁK - Hatósági Igazolvány

    A Nyír-Diabet Egyesület írta ma: "Tudtátok , hogy a MÁK igazolvánnyal , több helyen is kaptok kedvezményt ? Budapesti állatkertbe pl. 300Ft. a belépő a beteg és egy kísérő számára az igazolvánnyal . Természettudományi múzeumba díjtalanul mehet be a beteg +1 fő . Érdemes érdeklődni mielőtt...
  13. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Köszönöm szépen! Nagyon jól esik, amit írsz... Az élet rákényszerített:(, és Beniért mindent! Mint minden szülő, próbálom a legjobbat kihozni az adott helyzetből.
  14. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Igen,emlékszem, hogy beszéltünk erről. Csak néha már nagyon-nagyon nehéz. Mint mindenkinek, nekem is.... 2,5 éve minden éjszaka....., és mintha most nagyon összegyűltek volna a "problémák", és nem tudok megküzdeni velük. Biztos, sőt remélem, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de ezt most nagyon...
  15. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kata, köszi neked is a választ. Már próbáltam mindent. De egyébként is váltogatom a mérések idejét. Van, hogy 3-kor mérek, van, hogy 2-kor, fél négykor. Ezt azért is váltogatom pár naponként, hogy lássam, milyen eltérések vannak a különböző időszakokban a cukrában. Ma kivételesen mértem este...
  16. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Tubi! Köszönöm a választ! Mostanában kezeslábasban alszik Beni, mert van, hogy éjszaka kitakarózik, és így nem fázik, ezért a lábujjait így nem szurkálom. Csak a kezét. Én is egy nagyon kicsi elemlámpát használok. Tény és való, hogy nem alszik mostanában túl mélyen, legalábbis többször hallom...
  17. erica75

    Ünnepeljünk!

    Sándor, boldog névnapot kívánunk! Erika és Benedek
  18. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sziasztok! Egy ideje csak olvasó üzemmódban vagyok, és most segítséget szeretnék kérni. Eddig a 2,5 év alatt, mióta Beni cukorbeteg, mindig egyszerűen ment az éjszakai mérés. De most, kb. 2-3 hete, rendszeresen felébred, amikor mérek. Világítás a lehető legminimálisabb, épphogy; Multiclix-ünk...
  19. erica75

    A mai napom apró öröme...

    Köszönjük szépen!
  20. erica75

    A mai napom apró öröme...

    Kata, nagyon szépen köszönjük. Tényleg sok munka, de ilyenkor azt mondom, megérte.
  21. erica75

    A mai napom apró öröme...

    Köszönöm szépen. Most a télen nem járunk, nehogy megfázzon, de amint jön a tavasz, ismét kezdjük :)
  22. erica75

    A mai napom apró öröme...

    Benedek HbA1C-je: 6,8% lett! Még soha nem volt ilyen jó :)
  23. erica75

    Babázhatok

    Én a 30. héten kerültem be a kórházba, és addig Máté volt a befutó név. Aztán mikor közölték, hogy császár a 31-dik héten, akkor lett Benedek a kisfiam :)
  24. erica75

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Szeretném megosztani jó tapasztalataimat a pumpatokkal kapcsolatbanShift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page. Én rendeltem egyet Benedeknek, mivel mi járunk vizi tornára, és hogy akkor se kelljen levenni a pumpát, gondoltam...
  25. erica75

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia! Én is csak azt tudom mondani, hogy a legjobb helyen vagy. Itt rengeteg hasznos információt fogsz kapni. Az én kisfiam születése óta cukorbeteg, és 10 hetes kora óta pumpás, így én a penes dolgokban nem vagyok jártas. Nyugodtan kérdezz, valaki mindig van itt, aki segíteni tud. Ha van időd...
  26. erica75

    Folyamatos vércukormérés - CGMS

    Kellene nekem egy kis segítség: a vércukormérő és a szenzor által mért vércukor értékek között mennyi lehet az eltérés? Előre is köszönöm a válaszokat!
  27. erica75

    Cukorbeteg gyermek

    Szia! Szerintem ez tökéletes!!! Ügyesek vagytok. Nekünk is annó azt mondta az orvosunk, hogy 5 és 12 között legyen. Az evést meg ki kell tapasztalni. Beni is csipeget az evések között, idő kell, amíg rájösztök, hogy mikor mennyi az igénye az evésre. Nincs megszabva, hogy mikor mennyi ch-t ehet...
  28. erica75

    Cukorbeteg gyermek

    nem, ez gyümölcsös joghurt gabonákkal. nagyon finom ízűek, 4 fajta van. Én is nagyon sokáig kísérletezgettem, hogy mi a legjobb a cukrának, és ez bevált. Ha ez nincs itthon, akkor szoktam én készíteni a natúr+gyümi változatot. Ha gondolod, leírom, ami a dobozon van, hogy milyen összetevőkből áll...
  29. erica75

    Cukorbeteg gyermek

    Beninek nem emeli a reggeli tej a cukrát. Bár nálunk érdekes volt az elején (ő születése óta cukorbeteg), hogy a tápszereket is meg tudta inni, bár ki kellett kalkulálni, hogy melyik napszakban, mennyi inzulin szükséges hozzá. Most már nem issza meg egyiket sem, ezért írta fel nekünk a háziorvos...
  30. erica75

    Cukorbeteg gyermek

    Nálunk így alakul az étrend: reggel ébredés után 1,5 dl tej ( már nem issza meg a tápszereket egy ideje), majd jöhet nálunk is a kenyér-felvágott-sajt. Most elég gyakran eszik paradicsomot, retket, uborkát hozzá. tízórai: gyümölcs, vagy diabos joghurt, esetleg gyümölcs túróval keverve ebéd...
Oldal tetejére