Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De az is egészen bizonyos, hogy UTÓLAG kár és értelmetlen rágódni a dolgokon! Ne hátra nézzünk, hanem ELŐRE!

Tudod Timi, hogy én nem csak erre a teherre (a Szandi cukorbetegségre) gondoltam, hanem mindarra ami a 36 évem alatt ért és még érhet. A folyamatos próbatételekre!
És ott van fent a lényeg Csigu írásában, előre kell nézni. Az viszont tény, hogy az elmúlt nehézségei, terhei tesznek erőssé, de az is csak akkor, ha képes voltál akkor is és mindig előre nézni, és nem megtorpanni a nehézségek láttán.
Zsuzsi, te is erős vagy, csak most talán nem érzékeled (inkább csak a gondolatokkal játszol, vagy számvetést készítesz gondolatban), de hidd el, nem biztos, hogy idáig eljutottál volna, ha mindig tálcán kaptad volna a sült galambot.
 

Pannianyu

Új tag
Sziasztok!

Szeretnék csatakozni hozzátok.

A kislányom most lesz 14 hónapos, 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. Azóta próbáljuk tanulni és "szokni" a cukorbetegséget, már amennyire lehet. A sote I-re járunk, a drnő eddig elégedett volt az értékeinkkel, bár én nagyon nehezen viselem a 10 feletti cukrokat, pláne amikor nem értem az okát. Szerencsére 12 fölé eddig csak párszor mentünk, de sajnos szinte minden éjszaka leesik a cukra, amit sikerült eddig jobbára 4 körül elkapnunk és cukros vízzel korrigálni. Humulin M3-at használunk reggel és délben, este Humulin R-t. A délinél sajnos a fél egység sokszor sok, és kaja után leesik tőle, ha meg nem adom be, akkor meg felmegy 10 fölé. Nagyon szívesen veszem a tapasztalatokat, kötleteket, mert próbáltam visszaolvasgatni és láttam, hogy mennyi megközelítésben próbáltok egymásnak segíteni. Nyilván az inzulinunkat a drnő állítja be, de ő egy 12-es cukrot még nem tart vészesnek, de én szeretnék a referenciatartoményokon belül maradni, mert hosszú távon nagyon tartok a késői szövődményektől, hiszen Panni 20-30 év múlva is csak 20-30 éves lesz.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok!

Szeretnék csatakozni hozzátok.

A kislányom most lesz 14 hónapos, 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. Azóta próbáljuk tanulni és "szokni" a cukorbetegséget, már amennyire lehet. A sote I-re járunk, a drnő eddig elégedett volt az értékeinkkel, bár én nagyon nehezen viselem a 10 feletti cukrokat, pláne amikor nem értem az okát. Szerencsére 12 fölé eddig csak párszor mentünk, de sajnos szinte minden éjszaka leesik a cukra, amit sikerült eddig jobbára 4 körül elkapnunk és cukros vízzel korrigálni. Humulin M3-at használunk reggel és délben, este Humulin R-t. A délinél sajnos a fél egység sokszor sok, és kaja után leesik tőle, ha meg nem adom be, akkor meg felmegy 10 fölé. Nagyon szívesen veszem a tapasztalatokat, kötleteket, mert próbáltam visszaolvasgatni és láttam, hogy mennyi megközelítésben próbáltok egymásnak segíteni. Nyilván az inzulinunkat a drnő állítja be, de ő egy 12-es cukrot még nem tart vészesnek, de én szeretnék a referenciatartoményokon belül maradni, mert hosszú távon nagyon tartok a késői szövődményektől, hiszen Panni 20-30 év múlva is csak 20-30 éves lesz.

Kedves Pannianyu!

Üdvözöllek köztünk!
Reméljük, hogy sok mindenben tudunk majd nektek segíteni. Ha tudod, légyszi olvasd vissza ezt a topicot és a Cukorbeteg gyermek címűt is, biztos hasznos lesz számodra.
10 feletti cukroknak én sem örülök, de sajnos gyakran becsúsznak. Én is úgy gondolom, ha 10 alatt tudom tartani, az jó és viszonylag elégedett vagyok.
Szerintem, ha 4-esnél elkapod éjszaka, az nagyon jó! Örülj, hogy nem 3-asra és 2-esre megy le!

Mi pumpásak vagyunk, sose voltunk penesek, gőzöm nincs az egészről, tehát abban nem tudok segíteni. Egyéb mindennapos praktikákban megpróbálok, kérdezz nyugodtan, én is mindent itt tanultam a többiektől.

Üdv:
Umbra
 

Pannianyu

Új tag
Kedves Umbra!

Van egy olyan gyanúm -ahogy olvasgattam a fórumot-, hogy amikor kiderült Panni cukorbetegsége, akkor veletek vígasztaltak a kórházban bennünket. Mármint azzal, hogy nálunk kisebb baba is lett cukorbeteg, aki 6 hónapos volt. Panni épp azon az éjszakán, amikor bekerültünk lett 10-ből 11 hónapos.
 

christina

Őstag
Sziasztok!

Szeretnék csatakozni hozzátok.

A kislányom most lesz 14 hónapos, 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. Azóta próbáljuk tanulni és "szokni" a cukorbetegséget, már amennyire lehet. A sote I-re járunk, a drnő eddig elégedett volt az értékeinkkel, bár én nagyon nehezen viselem a 10 feletti cukrokat, pláne amikor nem értem az okát. Szerencsére 12 fölé eddig csak párszor mentünk, de sajnos szinte minden éjszaka leesik a cukra, amit sikerült eddig jobbára 4 körül elkapnunk és cukros vízzel korrigálni. Humulin M3-at használunk reggel és délben, este Humulin R-t. A délinél sajnos a fél egység sokszor sok, és kaja után leesik tőle, ha meg nem adom be, akkor meg felmegy 10 fölé. Nagyon szívesen veszem a tapasztalatokat, kötleteket, mert próbáltam visszaolvasgatni és láttam, hogy mennyi megközelítésben próbáltok egymásnak segíteni. Nyilván az inzulinunkat a drnő állítja be, de ő egy 12-es cukrot még nem tart vészesnek, de én szeretnék a referenciatartoményokon belül maradni, mert hosszú távon nagyon tartok a késői szövődményektől, hiszen Panni 20-30 év múlva is csak 20-30 éves lesz.


Szia!
Örülök, hogy ránk találtál.:D A gyanúd jó, igen Umbráékkal példálózik a doktornő. Mi is hozzá járunk, nekünk pumpánk van már 2. éve. Gergő 11 hónapos+két hetes korában lett diabos.:(
Sok barátot szereztem itt, és jó ötleteket, tanácsokat kaptam. Olvass, olvass, olvass.....;)
 

erica75

Aktív tag
Sziasztok! Szeretnék csatakozni hozzátok. A kislányom most lesz 14 hónapos, 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. Azóta próbáljuk tanulni és "szokni" a cukorbetegséget, már amennyire lehet. A sote I-re járunk, a drnő eddig elégedett volt az értékeinkkel, bár én nagyon nehezen viselem a 10 feletti cukrokat, pláne amikor nem értem az okát. Szerencsére 12 fölé eddig csak párszor mentünk, de sajnos szinte minden éjszaka leesik a cukra, amit sikerült eddig jobbára 4 körül elkapnunk és cukros vízzel korrigálni. Humulin M3-at használunk reggel és délben, este Humulin R-t. A délinél sajnos a fél egység sokszor sok, és kaja után leesik tőle, ha meg nem adom be, akkor meg felmegy 10 fölé. Nagyon szívesen veszem a tapasztalatokat, kötleteket, mert próbáltam visszaolvasgatni és láttam, hogy mennyi megközelítésben próbáltok egymásnak segíteni. Nyilván az inzulinunkat a drnő állítja be, de ő egy 12-es cukrot még nem tart vészesnek, de én szeretnék a referenciatartoményokon belül maradni, mert hosszú távon nagyon tartok a késői szövődményektől, hiszen Panni 20-30 év múlva is csak 20-30 éves lesz.
Szia! Én is csak azt tudom mondani, hogy a legjobb helyen vagy. Itt rengeteg hasznos információt fogsz kapni. Az én kisfiam születése óta cukorbeteg, és 10 hetes kora óta pumpás, így én a penes dolgokban nem vagyok jártas. Nyugodtan kérdezz, valaki mindig van itt, aki segíteni tud. Ha van időd, olvass vissza, és akár jegyzetelj. Én is így kezdtem annó.
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!

Szeretnék csatakozni hozzátok.

A kislányom most lesz 14 hónapos, 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. Azóta próbáljuk tanulni és "szokni" a cukorbetegséget, már amennyire lehet. A sote I-re járunk, a drnő eddig elégedett volt az értékeinkkel, bár én nagyon nehezen viselem a 10 feletti cukrokat, pláne amikor nem értem az okát. Szerencsére 12 fölé eddig csak párszor mentünk, de sajnos szinte minden éjszaka leesik a cukra, amit sikerült eddig jobbára 4 körül elkapnunk és cukros vízzel korrigálni. Humulin M3-at használunk reggel és délben, este Humulin R-t. A délinél sajnos a fél egység sokszor sok, és kaja után leesik tőle, ha meg nem adom be, akkor meg felmegy 10 fölé. Nagyon szívesen veszem a tapasztalatokat, kötleteket, mert próbáltam visszaolvasgatni és láttam, hogy mennyi megközelítésben próbáltok egymásnak segíteni. Nyilván az inzulinunkat a drnő állítja be, de ő egy 12-es cukrot még nem tart vészesnek, de én szeretnék a referenciatartoményokon belül maradni, mert hosszú távon nagyon tartok a késői szövődményektől, hiszen Panni 20-30 év múlva is csak 20-30 éves lesz.
s

Szia!
Nálunk még 2 hónapja sem volt, hogy kiderült, hogy Ricsi cukros :( akkor volt 17 hónapos... Egy kérdés az inzulinokhoz: a humulin m3 az mix, ugye? az R meg rövid hatású (6 órás). Azon csodálkozom, hogy nappal kaptok 2-szer mix-szet és estére meg csak 6 órás hatásút. Mennyi így reggel az ébredési cukor? Nekünk folyamatosan megy fel, a kezdeti 5-6 közöttiről most már inkább 9 :( valszeg fogy a saját inzulinja :( Mondott Nektek vmit a dokinő arról, hogy ha nem lesz elég éjjelre az R, akkor mi lesz? az érdekelne, hogy külön kapunk majd egy hosszú hatásút, vagy az esti R-t helyettesítik mix-szel?
 

Pannianyu

Új tag
Köszönöm szépen a gyors válaszokat és reakciókat. :)

Tubi valamit elírhattam vagy rosszul tagolhattam, bocsánat érte. A Humulin M3 (30% rövid és 70% hosszú hatású inzulin), a Humulin R a gyors hatású. Panni az M3-ból csak reggel kap, az R-ből délben és este. Eredetileg 2 inzulin volt tervezve, és a déli csak rásegítésnek, ha kell, de sajnos nem elég a mix estig. Éjszakára is elvileg a keverék lett volna, de kiderült, hogy Panniank éjfél körül bekapcsol a saját inzulintermelése és lehúzza a cukrát, úgyhogy így este is rövidet kap. Így összesen 3-szor szúrunk. Nekem ezzel semmi bajom nem lenne, ha 10 alatti cukraink maradnának. Ma estére, inulin előtt valahogy 13 lett. De hogy a fenébe? Kettőkor még 7,5-ös cukra volt, ami a délihez képest lefelé ment.
A reggeli értékeink azok (bár ezek után már nem akarok semmit elkiabálni,) 4 és 6 között vannak jobbára. De mindez úgy, hogy 7-ből 5 napon leesik éjjel a cukra már fél 12 körül, de ha akkor nem, akkor fél 3 körül és kap cukros vizet, amit álmában szépen megiszik.
Az első nap a kórházban azt mondta a drnő, amikor átmentem az ambulanciára, hogy pumpát akar Panninak. Én akkor még teljesen kész voltam, azt sem tudta, hogy mi történik velünk, hiszen alig 12 órája voltunk kórházban. Aztán a viziten is mondta a többi dokinak a pumpa dolgot, majd másfél hét után hazajöhettünk a húsvétra való tekintettel. A következő kontrollon (rögtön utána volt egy az osztályon, majd múl hónapban az ambulancián), már csak a jó értékeinkekről beszélt, a pumpáról meg nem. Igazából nem is mertük kérdezni, de valójában nem tudjuk, hogy azért, mert a pumpával sem lehetne jobb értékeket elérni vagy azért mert elfelejtette. Jövő héten megyünk kontrollra és megkérdezzük. Igazából nem tudom, hgoy mennyire bántják a kicsik, mennyire egyszerű használni, mennyire víz álló (ha kifolyik a pisi) vagy mennyire ütésálló (most tanul járni és esik-kel). Szóval nem tudom, hogy érdemes-e firtatnunk. Ha azzal jobb és stabilabb értékeink lennének, vállaljuk. És itt jön az, hogy a déli inzulinnál sokszor előfordul, hogy a fél adag sok, a semmi meg kevés, dehát a pennel csak 0,5-t lehet adni.
Szívesen visszakérdeznék, hogy kinél hogyan derült ki és kezdték kezelni a gyerkeket és hogy bírták és bírjátok, de nem akarom, hogy miattam ismételjétek magatokat, úgyhogy próbálok visszaolvasni amikor tudok, de Panni mellett van egy 4 éves kisfiam, akinek nyári szünet van az oviban és folyamatosan igényli ő is, hogy foglakozzak vele. Nálunk nincs nagymama segítség, mert messze laknak, a férjem meg estig dolgozik, úgyhogy megpróbálok jönni és visszaolvasni, amint alszanak, de sajnos nem fog gyorsan menni.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a kedves fogadtatást! :) Mennem kell mesét olvasni.
 

Pannianyu

Új tag
s

Szia!
Nálunk még 2 hónapja sem volt, hogy kiderült, hogy Ricsi cukros :( akkor volt 17 hónapos... Egy kérdés az inzulinokhoz: a humulin m3 az mix, ugye? az R meg rövid hatású (6 órás). Azon csodálkozom, hogy nappal kaptok 2-szer mix-szet és estére meg csak 6 órás hatásút. Mennyi így reggel az ébredési cukor? Nekünk folyamatosan megy fel, a kezdeti 5-6 közöttiről most már inkább 9 :( valszeg fogy a saját inzulinja :( Mondott Nektek vmit a dokinő arról, hogy ha nem lesz elég éjjelre az R, akkor mi lesz? az érdekelne, hogy külön kapunk majd egy hosszú hatásút, vagy az esti R-t helyettesítik mix-szel?

Gyorsan válaszolva még, szerintem az esti R lesz/lenne mix akkor.
 

umbra08

Aktív tag
Kedves Umbra!

Van egy olyan gyanúm -ahogy olvasgattam a fórumot-, hogy amikor kiderült Panni cukorbetegsége, akkor veletek vígasztaltak a kórházban bennünket. Mármint azzal, hogy nálunk kisebb baba is lett cukorbeteg, aki 6 hónapos volt. Panni épp azon az éjszakán, amikor bekerültünk lett 10-ből 11 hónapos.

Igen, valószínű... :(
 

tubi

Aktív tag
Ma estére, inulin előtt valahogy 13 lett. De hogy a fenébe? Kettőkor még 7,5-ös cukra volt, ami a délihez képest lefelé ment.
mikor mértél a 13-as érték előtt utoljára? nem lehet, hogy hypo volt előtte? mit evett előtte és mikor?
biztos mondta a dokitok, hogy most lassan el fog fogyni Pannika saját inzulinja, ami miatt szép lassan emelni kell majd az adagokat. Mi összesen 2 egységgel jöttünk ki a kórházból és most 5-öt adunk! ez normális. ha azt tapasztalod, hogy tendenciózusan nő a cukra egy bizonyos időppontban, akkor az előtte levő inzulint kell növelni (vagy a kaját csökkenteni, de én ennek nem vagyok a híve, hagy egyen a gyerek, amennyit akar ;) ). Ti Magatok állítjátok az inzulint, vagy a dokinő?
Az éjjeli hypo-kat nem lehet megnövelt utóvacsival elkerülni? ha nem utóvacsizna Ricsi, neki is leesne éjfél körül.
sztem a pumpa azért nem került ismét elő, mert jónak ítélte a cukraitokat. nálunk is ez volt, mi nagyon akartuk, de aztán először mix-szel kezdték, mi mondtuk, hogy legyen R napközben, hogy kicsit flexibilisebb legyen a dolog. ezzel meg elég jó, minek akkor a pumpa? biztos, hogy ad szabadságot, de én úgy vagyok vele, hogy nem minden gyerkőc bírja magán, főleg, ha mozgékony (az enyim nagyon :)). de azt hiszem, nálunk is ez lesz a vége a dolognak, ha már a pennel nem fog menni.
a déli fél adagra nem tudsz CH-dúsabb kaját adni neki? én aszerint adom az inzulint, hogy mit adok neki enni. ha meg nem eszik meg valamit, banánnal vagy fruttapurával pótolom, mert ezeket tutti mindig megeszi :) mennyit és mit eszik ebédre Panni?
 

Pannianyu

Új tag
Előtte 13-ast? 10 napja volt egy 14-esünk lefekvés előtt, de ha kicsit magasabb értékünk van (12-12), az általában az esti inzulin előtt és lefekvés előtt szokott lenni. Igazi hipónk egyszer volt eddig (kopp-kopp-kopp), de az vacsora után, 2,6 és akkor egész éjjel 12-13 volt és reggel is 13-mal ébredt. Úgyhogy tegnap tuti nem volt hipo, meg előtte mértünk reggeli inzulin előtt, kaja után, tízórai előtt, déli inzulin előtt. Enni meg bébiételt evett plussz egy Korpovit kekszet és ebéd előtt volt 8,3-munk, utána 8,1-ünk és mivel az utóbbi pár napban többször esett a cukra kaja után (olyankor nem nem akar aludni és dumál a kiságyban, de mivel kaja utána tudom ha alacsonyabb mint kaja előtt, főleg 6-7 körüli értékek esetén, akkor kaja után 2 órával is megnézem, hogy nem esett-e nagyon le. Volt már hogy kaja után másfél órával 6,2-es értékünk megfeleződött 20 perc alatt, úgyhogy ha valamit sejtek, akkor figyelem és így 5 alatt adok gyümit, mert a 3 órás kajáig még lenne akkor egy-másfél óra).

Mindjárt írok még, csak sztrájkol mindenki délutáni alvás helyett.
 
Oldal tetejére