Legutóbbi tartalom: Magdika

  1. M

    Lábápolás

    Kedveseim! Ritkán jutok el ide hozzátok, de emlékeztek rá már egyszer erről írtam nektek. Cukorbeteg, csak áztatott lábat habkővel reszeljen, azt is a kádba víz alatt. Vigyázni kell a sérülések elkerülésére. Utána pedig egyszerűen kakaóvajjal jól bekenni. Ezt addig amíg a száradt repedt bőr...
  2. M

    Lábápolás

    Kedves fiatalok! Nagyon ritkán tévedek ide hozzátok, és ha megengeditek válaszolnék néhány kérdésre. A neuropátiás vizsgálat Hajdú-Bihar Megyében a szakorvos egyeztet egy időpontot a legközelebbi ideg klinikával és ott a megadott időben egy számítógépes rendszerrel vizsgálnak meg. A...
  3. M

    mindenkinek

    Kedves Borka! :dr_24: Nem is tudod milyen öröm volt ezt hallgatni. Vissza hoztad a fiatal éveimet. :dr_24: Magdika
  4. M

    mindenkinek

    Igazad van, de az első füst jel után már rohannak a tűzoltók és elhárítják a bajt, de a telefonod nem fogja elhárítani. Szerintem is a kártya a legjobb. Magdika:cool:
  5. M

    Paleolit táplálkozás

    Kedves Zsuzsi! Nem kell félned, nem kell görcsösen ragaszkodni az előírtakhoz. Nyugodtan, de óvatosan lehet korrigálásokkal a diétát megszegni. Erre jók a mostani ultra gyors inzulinok, a pumpa pedig nagy előny nektek. A vércukor mérésekkel nem szabad spórolni. Minden jót Magdika
  6. M

    Paleolit táplálkozás

    Kedveskéim! A vércukor mérő és pumpa adta lehetőségeitekre hivatkoztam, ami nekünk nem volt. Bele képzeltem magam a ti helyetekbe, és bízton merem állítani, hogy nem lenne szövődményem. Na persze az én életmódommal. Azt gondoltam és erről nem írtam, hogy ezt kihasználva nektek már nem kell félni...
  7. M

    mindenkinek

    Kedves Dávid! A Nootropil egy értágító. 50. évem végén kezdtem el szedni a feledékenységre, és a szédülésre írta a szakorvos. Nem nagyon értem, hogy neked ezt miért kell még szedni. E mellett tanulással is próbálom frissen tartani az agyam. Magdika:o
  8. M

    Paleolit táplálkozás

    Bocsika még itt vagyok. Csak megnyugtatni akarlak benneteket, nem az 1-típusú inzulinnal kezelt cukorbetegek közül szoktak a súlyos szövődmények kialakulni, hanem a rosszul kezelt 2 típusúaknál. Gyakran előfordúl, hogy maga a szövődmény viszi el őket orvoshoz. Nektek a pumpával és a vércukor...
  9. M

    Paleolit táplálkozás

    Laci! Köszönöm, hogy ezt feltetted. Érdekes volt így 50 év után megtudni, mi is okozhatta betegségem. Sajnos rajtam már ez nem segíthet, de talán ezek tudatában a körülöttünk születendő gyerekeknek szüleinek tudunk segíteni. Van ember aki ezt a szoros diétát be tudja tartani. Merthogy azt értem...
  10. M

    mindenkinek

    Kedves fiatalok!:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o 50 éve élek inzulinnal, volt már néhány kártyám ami a cukorbetegségemre utalt, de egyikre sem volt szükségem. Olyan alapvető dolgokon filóztok amire nincs szükség. Nektek inzulin pumpátok van. Ez már önmagában felhívja a figyelmet arra, ha netán baleset...
  11. M

    Insulinpumpa

    Kedveskéim: Bocs, hogy ezt vitatni merem. De ha mérek rendesen, és ahhoz adagolom a penes ultragyors inzulint, mindent ugyanúgy bekombinálhatok, csak nem a pumpa gombját nyomkodom, hanem minden alkalommal mérek és pennel szúrok, avagy ha nincs rá szükség kihagyom. A bázist nem nagyon kellene...
  12. M

    Insulinpumpa

    Kedves fiatalok. Ez az amiért még én sem kértem a pumpát. Ha majd mindent megold helyettem, (remélem hamarosan) akkor talán bevállalnám. Egyébként gyakori mérésekkel minden esetben tisztában lehetünk vércukor értékeinkel. A hipó érzés kiesésének oka lehet a neuropátia. Ez irányú vizsgálat nem...
  13. M

    mindenkinek

    Bocs, hogy megint írok, de nem állom meg. Az atrapid mellé nem kell tízóraizni, csak ha aktív mozgás van a délelőttbe. Továbbá az utó vacsorát próbáljátok meg egy nagy pohár 100%-os gyümülcs lével. Én a Lantuszt adom és így jók a reggeli értékeim. Az ultra gyors (atrapid) inzulinoknál a kis...
  14. M

    Insulinpumpa

    Timeácska!:hurra: Jól csinálod. Magdika
  15. M

    Insulinpumpa

    Kedves Tivornyázó fiatalok. Ha nekem ilyen lehetőségeim lettek volna mint nektek még most sem lenne szövődményem. Ne haragudjatok rám, de nem értem, hogyan lehet ezt megengedni. Még egy alkalommal sem, ha tehetsz érte, hogy legalább 10 fölé ne menjen, akkor miért engeded meg. Mindent bele tudsz...
Oldal tetejére