Insulinpumpa

pumpás

Őstag
Én is a felkaromba szoktam felrakni ott zavar a legkevésbé.Nálam pont forditva van mint ahogy Poe irta az eső nap sok az eltérés utánna szinte tized pontosann mér.Nekem álltalába másfél hétig megy egy szenzor.
 

sturkey

Új tag
Eszter, neked ki tölti le a diagramot? Elemeztek egyáltalán diagram alapján, vagy inkább csak jelen időben figyeled a cukorszint változást a kijelzőn? Állítottatok át a szenzor mérése alapján bázist, vagy bólust?

Nekem a Kocsis nézi a feltöltött adatokat, hetente egyszer általában. Olyankor van konzultáció is vele, vagy telefonon, vagy személyesen. Szinte minden héten megváltoztatunk valamit, de csak nagyon kicsiket. Szenzorozáskor is, persze! Főleg akkor! Bázist is, bólust is. A szenzor nekem is általában 8 napig tart.
Eszter
 

manocs

Új tag
Létezik ingyér szenzor? hmmmm
Én a külön mért adatokat töltöm fel,küldök emilt, hogy fenn van, aztán dokinéni emilben javasol. Mondjuk tényleg jobb, mint utazgatni stb :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Létezik ingyér szenzor? hmmmm
Én a külön mért adatokat töltöm fel,küldök emilt, hogy fenn van, aztán dokinéni emilben javasol. Mondjuk tényleg jobb, mint utazgatni stb :)
Nem tudom hogy lehet ingyé szenzorhoz jutni, de biztos van lehetőség rá valahol.

Az adat töltésért-küldésért nagyon irigyellek. Én 5 éve tudom letölteni az adataimat, de az én dokim még kinyomtatva sem akarja látni és értékelni, nemhogy emilben. Ezért nekem kell a kontroll előtt rajzolnom az adatokat egy napló szerű excelbe, amit nagyon rühellek. De kénytelen vagyok ez kompromisszum a részemről. Most éppen rajzolós időszakom van, mert csütörtökön megyek kontrollra. Szerencsére csak 2-3 hetet kell megrajzolnom, ez volt a kompromisszum. Szerintem a diagaram többet mutat, és abban is van napló, dátummal, vc értékkel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem a Kocsis nézi a feltöltött adatokat, hetente egyszer általában. Olyankor van konzultáció is vele, vagy telefonon, vagy személyesen. Szinte minden héten megváltoztatunk valamit, de csak nagyon kicsiket. Szenzorozáskor is, persze! Főleg akkor! Bázist is, bólust is. A szenzor nekem is általában 8 napig tart.
Eszter
Hű, ez nagyon jól hangzik, igazán klasz helyen vagy, és figyelnek rád. Ez Mollinak is jó hír.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jajj, a technika ördöge miatt megint rosszul "idéz" be a rendszer, de biztos mindenki érti, hogy is vannak az üzik.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Pumpás, köszönöm a felajánlást!!! :dr_24: Ha nem kapom meg az ingyen szenzort automatikusan, akkor írok neked! Köszi még egyszer! Megkérdezhetem, hogy hogy van ilyesmire lehetőséged? Priviben is jó a válasz :) Medtronicnál dolgozol? :)

A felkaros ötlet is tetszik, bár elég rövidujjúak a póloim, nem tudom, hogy hova tenném, hogy ne látszódjon ki. Nekem eleve probléma lesz a kanül is... De asszem, a hátsó felemben lesz eleinte, a hasamra nem teszem most, a szöveteim teljesen szétmentek a 2 terhesség alatt, kilazultak, megnyúltak, csíkos is lett a bőröm azon a részen, ahová tehetném a kanült (szenzor meg megy ugyanoda, csak másik oldalra).

Már tűkön ülök, az igazat megvallva, mostmár ott tartok, hogy nem is akarok nagy változtatásokat csinálni a pennel, mert ezek óta a buta frontok óta teljesen káosz a cukrom. Az éjjeleim főleg...
 

poe

Őstag
Ma beszéltünk a dr.-nővel,februárra várható a szenzor!addig meg várok!!!!!!felkarba?mekkora micsoda ez?
A szenzor maga pici és könnyű. A hozzá csatlakozó távadó olyan 200 ft-os nagyságú és nehezebb, külön ragasztóval is rögzíteni kell. Kb így képzeld el:
 

Magdika

Új tag
No, tegnap a régi önmagam voltam, már ami a cukorszintet illeti. Tivornya volt a "kezdő mag" pumpásaival. 5-en összejöttünk, és meg sem álltam a 22,3-ig. Sovány vigasz, hogy hármonknak lett 20 fölötti a cukra, persze ez úgy, hogy ketten nem mértek (ők a tavalyi év tapasztalata alapján el sem hozták a mérőkéjüket). Minden évben karácsony és szilveszter között összejövünk, és elmegyünk kirúgni a hámból. Nem örülök a 20 fölötti cukinak, de a banzáj megérte.
Reggel már 3,9-cel ébredtem, szerencsére délelőtt sem ment 8 fölé.

Kedves Tivornyázó fiatalok.
Ha nekem ilyen lehetőségeim lettek volna mint nektek még most sem lenne szövődményem. Ne haragudjatok rám, de nem értem, hogyan lehet ezt megengedni. Még egy alkalommal sem, ha tehetsz érte, hogy legalább 10 fölé ne menjen, akkor miért engeded meg. Mindent bele tudsz korrigálni az ultra gyors inzulinnal, és gondolom táncoltatok is. A mérés a legfontosabb dolog, hogy korrigálni tudj. Bocs Bocs Bocs Bocs..... nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak.:o

Magdika
 

pumpás

Őstag
Kedves Tivornyázó fiatalok.
Ha nekem ilyen lehetőségeim lettek volna mint nektek még most sem lenne szövődményem. Ne haragudjatok rám, de nem értem, hogyan lehet ezt megengedni. Még egy alkalommal sem, ha tehetsz érte, hogy legalább 10 fölé ne menjen, akkor miért engeded meg. Mindent bele tudsz korrigálni az ultra gyors inzulinnal, és gondolom táncoltatok is. A mérés a legfontosabb dolog, hogy korrigálni tudj. Bocs Bocs Bocs Bocs..... nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak.:o

Magdika
Drága Magdika!Magam és a TIVORNYÁZÓ FIATALOK nevében szólok!Szerintem(tünk)megengedhető egy évben akát többször is ahogy te irtad a TIVORNYA:),bizonyos határok között.Mise most lettünk diabosak,tudjuk hogy nem jó dolog de azthiszem egyszer-egyszer megengedhető.Mi csak azt irtuk meg hogy mi történt velünk.IJ:mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én (sajna) tivornya nélkül is produkálok 20-as cukikat, aminek egyáltalán nem örülök, akkor már tivornyával jobb, főleg, hogy így tudtam, hogy mitől volt.
Engem sokkal jobban aggaszt, amikor napokon keresztül 15 körül van a cukim, és nem tudom szabályozni. Még étkezés nélkül sem, 180-200%-os bázissal.
Így ebben a formában egy fél estés 20-as cukor, amit órákon belül tudok korrigálni, már nem vág földhöz. Ha szövődményem lenne, ami nem lesz, az nem ettől az egy alkalmas tivornyától lesz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A szenzor maga pici és könnyű. A hozzá csatlakozó távadó olyan 200 ft-os nagyságú és nehezebb, külön ragasztóval is rögzíteni kell. Kb így képzeld el:
Ez nagyon jó kép a szenzorról. Nekem Fövényi tanár úr az oldalamba (tompor) bökte. Már bánom, hogy nem előbb írtátok ezt a felkaros dolgot, a második szenzornál kértem volna, hogy oda lője be a doktor.

Bogesz, egyáltalán nem fáj, és nem is kellemetlen, ugyanúgy meg sem fogod érezni, mint az inzulinos kanült. Itt csak annyi a különbség, hogy jobban kiáll a bőröd felszínéről, de semmiben nem akadályoz. Főleg, hogy ehhez még madzag sincs.
 

bogesz

Új tag
Ez nagyon jó kép a szenzorról. Nekem Fövényi tanár úr az oldalamba (tompor) bökte. Már bánom, hogy nem előbb írtátok ezt a felkaros dolgot, a második szenzornál kértem volna, hogy oda lője be a doktor.

Bogesz, egyáltalán nem fáj, és nem is kellemetlen, ugyanúgy meg sem fogod érezni, mint az inzulinos kanült. Itt csak annyi a különbség, hogy jobban kiáll a bőröd felszínéről, de semmiben nem akadályoz. Főleg, hogy ehhez még madzag sincs.
EGY KICSIT FURI LESZ,DE NEM FÉLEK TŐLE! AZ AGGASZT EGY KICSIT,HOGY ÍRJÁTOK KIBE MILYEN SOKSZOR VOLT,BENNEM MIÉRT NEM VOLT MÉG EDDIG?:mad:
 

pumpás

Őstag
Szia Eszter! Szerintem itt a fórumozók közül én használom a legtöbbet a szenzort.Minden második héten van rajtam,és csak a karomba rako sehova máshova.Ott zavar a legkevésbé ahogy irtam.
 
Oldal tetejére