Legutóbbi tartalom: umbra08

  1. umbra08

    Vércukormérők

    Csereakció keretében megvettem a Méry 2 cukimérőt (TD-4252), a régi Optimumot cseréltem be. Az alap gépünk az Xceed, a Méry tartalék lesz. Végeztem eddig 3 összehasonlítást. Tegnap este. Xceed: 6,3 Méry: 5,1 Ma reggel Xceed: 3,6 Méry: 2,6 (nem mindegy, hogy 3,6 vagy 2,6 !!) Nemrég pedig sajna...
  2. umbra08

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Cipócska, ne haragudj, hogy eddig nem válaszoltam, most sem tudok bővebbet írni, de tervezem!! Remélem, holnap sikerül! Kitartás a mindennapokra, tudom nem könnyű, de muszáj csinálni!!!!!!!! Üdv Umbra
  3. umbra08

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Ropiról jut eszembe! Sajnos mi azt nem ehetünk! 1-2x fordult elő, hogy vendégségben kért ropit és mindig magas cukival végződött! 16-18! Pedig csak pár szálat evett. Szóval, mi félünk a ropitól.
  4. umbra08

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Cipócska, Mi is csak vizet iszunk, illetve reggel meleg gyümölcsteát - legtöbbször édesítés nélkül, ritkán kis fruktózt vagy xillitet teszek bele. Én még a kisfiam születése előtt elhatároztam, hogy nem fogok neki adni mindenfajta cukros löttyöt, üdítőt. Pedig akkor még nem sejthettem...
  5. umbra08

    Vércukormérők

    Igen, tartom, még érdekel, szeretnék veled együtt rendelni!
  6. umbra08

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Cipócska! Sajnálom, hogy köszöntenem kell köztünk! Igen, elhiszem, hogy nehezek a mindennapok, mi is és sokan itt ezt éljük meg. Annyit mondhatok, hogy ahogy telik az idő, azért könnyebb lesz. Könnyű nem lesz, de rutinná válnak a dolgok. Lesznek könnyebbségek, mint például nálunk már...
  7. umbra08

    Közgyógyellátási igazolvány

    :cool: :cool: :cool:
  8. umbra08

    Közgyógyellátási igazolvány

    Sziasztok, Cataflam cseppet mi is szoktunk kapni betegség esetén, már többször is szedtük. Közgyógy kezdett lejárni, én ezekre emlékszem (Erika listáján mind rajta van): Popsikenőcs (neki adtam egy ismerősünknek) Fürdetőkrém (elhasználtuk mi) Cataflam jó - ha van itthon Vigantol C vit...
  9. umbra08

    Vércukormérők

    Szia Gyuszi, nem kell előre utalni, Írd meg priviben a címed és küldöm. Találkoztunk már, majd megadom a számlaszámom és utalsz, ha megkaptad a csíkokat. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire, hogyan kellene becsomagolni, hogy ne sérüljön. Majd próbálok valahol szerezni, lehet talán van valahol...
  10. umbra08

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Tubi, nekünk néhány szerelékek helyén van duzzanat, ami mostanában duzzadt, csomós és nem múló piros. Én a melegnek tudom be a pirosságot és azt, hogy lassan gyógyul. Nem szép látvány, tiszta piros foltos a kis popsija. Én Aloe Vera géllel kenegetem neki. A combit most pihentetjük, ott nem...
  11. umbra08

    Vércukormérők

    El szeretnék adni 3 doboz Personal Aktív tesztcsíkot, véletlenül ilyet vettem, mi nem ezt használjuk. A három doboz 5.000.-Ft. Akit érdekel, írjon.
  12. umbra08

    Vércukormérők

    Akkor én helytelenül csinálom a cukimérést, ha egy kicsit mindig nyomom az ujjacskáit közben, hogy préseljek ki vért? A Multiclix régen az első vonalnál állt, mostanában a másodiknál. Azt most olvastam, hogy nem kellene nyomni, mert akkor ujjacskái gyorsabban tönkremennek, de a cukieredményt is...
  13. umbra08

    Insulinpumpa

    Szia Kriszta, nem tudom, hogy felétek mi van a levegőben :-) , de sajnos felénk technikai problémák (szerintem). Az elmúlt 4-5 nap termése: 22,5 ; 19,9 ; 18-as cukrok, de 15-16-os minden nap van. Kipróbáltuk, hogy csipő tájékra tesszük hátul a feneke fölé, de nem jött be. Elgörbül a tű utolsó 2...
  14. umbra08

    Vércukormérők

    Bocsi Molli, hogy eltűntem! Nem felejtettem el, benne vagyok a közös rendelésben, ahogy korábban mondtam!
  15. umbra08

    Insulinpumpa

    Kedves Andi! Köszönöm, hogy írtál, nagyon felnézek Rád, csak ezt szeretném elmondani! Sokat tanultam az írásodból és rájöttem dolgokra! Kitartást, erőt és jó egészséget kívánok kis családodnak! Aranyosak a gyerekek, megnéztem a fotóidat! Üdv Umbra
Oldal tetejére