Cukorbeteg gyermek

tubi

Aktív tag
nahát, ezt nekünk miért nem mondták? mi a méltányosság alapja? jövedelem? vagy a gyerkőc kora és a cukor labilissága?
 

christina

Őstag
Régen mi is igényeltünk + csíkot, és kaptunk is. Aztán megváltoztatták a törvényt, és jövedelemhez van kötve. Így-bár nem keresünk jól- pont kiesünk a méltányosságból.... de már megszoktam!:mad:
 

tubi

Aktív tag
aha, akkor értem, jövedelemhez van kötve... hát nem tudom, nálunk egyelőre csak egy kereső van, megpróbálom, hátha, bár sztem mire végigfut, addigra már én is kereső leszek :) remélem :)
 

tímeácska

Őstag
aha, akkor értem, jövedelemhez van kötve... hát nem tudom, nálunk egyelőre csak egy kereső van, megpróbálom, hátha, bár sztem mire végigfut, addigra már én is kereső leszek :) remélem :)

Szerintem nem fognak hetente rákérdezni, hogy kereső vagy már, vagy még mindig nem? :) Most kell egy kereseti igazolást bevinni a REP-hez, és az igénylést beadni a plusz tesztcsíkokra, amíg nem vagy kereső! Elvileg 1 évre adják meg az engedélyt a csíkokra... ;)
 

tubi

Aktív tag
Szerintem nem fognak hetente rákérdezni, hogy kereső vagy már, vagy még mindig nem? :) Most kell egy kereseti igazolást bevinni a REP-hez, és az igénylést beadni a plusz tesztcsíkokra, amíg nem vagy kereső! Elvileg 1 évre adják meg az engedélyt a csíkokra... ;)

igaz ;) csak arra gondoltam, hogy itt is biztos az a kötelezettség, hogy a feltételek változását azonnal be kell jelenetni...
 

kingu75

Új tag
Sziasztok

Már párszor olvasgattalak benneteket és ha lehetne én is csatlakoznék hozzátok. Kisfiam tavaly október óta 1-es típusú diabéteszes, 6 és fél évesen jött ki nála. Igazából még mindig friss az élmény, de azért már kezdünk mindannyian hozzászokni. Sok sok kérdésem lenne, de majd lassan megfogalmazom azokat is, egyenlőre a tesztcsík témára figyeltem fel, mert sajnos nekünk sem elég az a mennyiség amit felírnak, nagyon ingadozik a fiam cukra, sokszor magas, ezért az utóbbi időben éjszaka is mérünk neki, így nem is csoda, hogy a 6 doboz úgy fogy el hogy észre sem vesszük. Az érdekelne, hogy hol lehet a + csíkot igényelni, mi kell hozzá?? Ha van infótok róla légyszi küldjétek el az e-mail címemre klarakinga@gmail.com. Előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv.

kingu
 

tubi

Aktív tag
volt már gyerkőcötöknek szövetduzzanat az inzulinbeadási helyeken? nekem van, de én 28 éve nyomom, Ricsi még csak 1 éve, de a felkarján úgy látom, hogy vastagabb a szövet, de nem dudoros, csomós, hanem olyan, mintha muszklis lenne a felkar külsején. igazából én a combján is látom, de mivel szinte egy gramm zsír sincs rajta, lehet, hogy tényleg "csak" izmos. a karján ugye sookal kevesebb a felület, ahova lehet adni, ezért is gondoltam, hogy esetleg itt a nagyobb gyakoriság miatt jelent ez meg. ha volt már valakinek, írjatok. én most igyekszem csak combiba, meg popsiba adni, meg kenegetjük esténként medhiruddal a karját.
 

umbra08

Aktív tag
volt már gyerkőcötöknek szövetduzzanat az inzulinbeadási helyeken? nekem van, de én 28 éve nyomom, Ricsi még csak 1 éve, de a felkarján úgy látom, hogy vastagabb a szövet, de nem dudoros, csomós, hanem olyan, mintha muszklis lenne a felkar külsején. igazából én a combján is látom, de mivel szinte egy gramm zsír sincs rajta, lehet, hogy tényleg "csak" izmos. a karján ugye sookal kevesebb a felület, ahova lehet adni, ezért is gondoltam, hogy esetleg itt a nagyobb gyakoriság miatt jelent ez meg. ha volt már valakinek, írjatok. én most igyekszem csak combiba, meg popsiba adni, meg kenegetjük esténként medhiruddal a karját.

Szia Tubi,

nekünk néhány szerelékek helyén van duzzanat, ami mostanában duzzadt, csomós és nem múló piros. Én a melegnek tudom be a pirosságot és azt, hogy lassan gyógyul. Nem szép látvány, tiszta piros foltos a kis popsija. Én Aloe Vera géllel kenegetem neki.
A combit most pihentetjük, ott nem voltak (igaz a nyáron most azt nem használjuk) pirosságok, csak inzulincsomók.

Ez a Medhirud (nem ismerem) használ azért?
 

tubi

Aktív tag
látod, nálunk nem ilyen egyértelmű a dolog, mert se csomó, se pirosság nincs, egyszerűen csak mintha olyan tricepsze lenne, mint egy sportolónak. amúgy nekem tetszik, hogy ilyen kis szálkás-izmos, de nem tudom eldönteni, hogy van-e kóros a dologban, vagy csak én aggódom túl...
kis piros pöttyök neki is vannak a hasán, de azok melegkiütések (mindig hason alszik és izzad nagyon, főleg a múlt hetek kánikulája alatt jött ki neki).
a medhirudról még nem tudok nyilatkozni, csak pár napja kenegetjük és csak esténként. meglátjuk, hogy ez és a pihentetés segít-e...
 

ildikó

Új tag
volt már gyerkőcötöknek szövetduzzanat az inzulinbeadási helyeken? nekem van, de én 28 éve nyomom, Ricsi még csak 1 éve, de a felkarján úgy látom, hogy vastagabb a szövet, de nem dudoros, csomós, hanem olyan, mintha muszklis lenne a felkar külsején. igazából én a combján is látom, de mivel szinte egy gramm zsír sincs rajta, lehet, hogy tényleg "csak" izmos. a karján ugye sookal kevesebb a felület, ahova lehet adni, ezért is gondoltam, hogy esetleg itt a nagyobb gyakoriság miatt jelent ez meg. ha volt már valakinek, írjatok. én most igyekszem csak combiba, meg popsiba adni, meg kenegetjük esténként medhiruddal a karját.


Szia!

Péternek pont ilyen a karja, és én is tanácstalan vagyok. Nem csomós, csak olyan pupos, mint ahogy írtad. Most lejjebb tettem a kanült,de fájt neki, meg félek, hogy el is görbül a vézna karjában.
 

tubi

Aktív tag
Szia!

Péternek pont ilyen a karja, és én is tanácstalan vagyok. Nem csomós, csak olyan pupos, mint ahogy írtad. Most lejjebb tettem a kanült,de fájt neki, meg félek, hogy el is görbül a vézna karjában.

és a dokitok mondott rá valamit? mióta ilyen? a többi rész, ahova teszietk a kanült is ilyen, vagy csak a karja?
 
Sziasztok!
Az én fiamnak tavaly volt ilyen a combja.Én is tanácstalan voltam,hogy ez most izom vagy micsoda,de a férjem makacsul ragaszkodott hozzá,hogy az nem izom.....
Pihentettük a combit és "a rutinos rókákra " hallgatva nem masszíroztam,csak hagytam békében.Szépen felszívódott.Egy fél év biztos volt mire elmúlott......

Szép hétvégét.
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!
Az én fiamnak tavaly volt ilyen a combja.Én is tanácstalan voltam,hogy ez most izom vagy micsoda,de a férjem makacsul ragaszkodott hozzá,hogy az nem izom.....
Pihentettük a combit és "a rutinos rókákra " hallgatva nem masszíroztam,csak hagytam békében.Szépen felszívódott.Egy fél év biztos volt mire elmúlott......

Szép hétvégét.

hú, az jó sok idő! de legalább elmúlt. azóta adtátok a combjába? a fiad pumpás, vagy penes?
 
Most már pumpás.Mikor ez a szövetduzzanata volt,akkor még PENes volt.
Ahogy teljesen felszívódott neki a duzzanat,onnantól kezdve újra használjuk a combját.
Remélem eltudjuk kerülni,hogy kialakuljon újra........bár most már tudom,hogy hosszú-hosszú pihentetés után nyomtalanul eltűnik.
Megértem a tanácstalanságodat.Az én fiam is nyúlánk,szálkás.Szentül hittem,hogy izomköteg van a combján (sokat sportol is).
Csak a férjem makacs ellenállása miatt pihentettem a combot ...és igaza lett!
 
Oldal tetejére