Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ez egy nagyon érdekes cikk az őssejtek és a cukorbetegség összetűzéséről:
http://index.hu/tudomany/biotech/2009/04/15/eredmenyes_a_cukorbetegseg_kezelese_ossejtekkel/

Igazából az történt, hogy megkaptuk a szokásos évi csekkünket az őssejtbanktól (mindkét gyerek köldökzsinórvére a Krio intézetben van) és mellé egy tájékoztatót is kaptunk, amiben kb ugyanez volt leírva, mint a belinkelt cikkben, úgyhogy nagyon örültünk! Ami még lényeges, hogy a köldökzsinórvérben sokkal több őssejt van, mint amennyit a csontvelőből ki lehet nyerni, ezért lehet, hogy azzal még jobb eredményeket lehet elérni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Csak megjegyzem, hogy a D vitamin a már kialakult degeneratív folyamatoknak viszont a jóbarátja, mint ahogyan az antioxidánsoknál is van ilyen hatás. És a probléma mindig ott van, hogy ki az, aki 100%-ig biztos abban, hogy nem indult el még semmi rossz folyamat benne?
Megelőzésnek viszont nagyon jó, de túl lehet adagolni és ezzel vigyázni kell.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, és milyen formában szeded a D vitamint és mennyit?
Én a cikkben javasolt mennyiséget túlzásnak tekintem, mivel zsírban oldódó vitamin.
A dobozon 400 NE D-vitamin van, az A-vitamint nem tudom milyen mennyiségben van jelen (egy zselatin kapszulában együtt van a két vitamin). Több cikknek is utánanézek, és esetleg reggel-este veszek be, az is csak 800 NE/nap dózis.

Viszont az utóbbi hetekben szuper cukim felborult. Nem túlságosan és nem állítom határozottan, hogy a vitaminoktól van, de a C-vitaminról tudom, hogy befolyásolja a cukorszintet, és abból is szedek most. Én évek óta nem szedtem tabletta vagy kapszula formájában vitaminokat, ezért gondolom, hogy valamelyest befolyással lehet a CH háztartásra.

Nekem még mindig az a véleményem, hogy még a vitaminokkal is fel lehet borítani az akármilyen egyensúlyt. Mivel nem orvos javasolta, ill. nem állapított meg orvos, vagy labor semmilyen vitaminhiányt, magamtól kezdtem el szedni, így lehet, hogy túl sokat nem használtam vele. Abból indulok ki, hogy esetleg valamiben túlsúlyt okozva valami másban hiányt hoztam létre.
Nem fogom fel túl drasztikusan a dolgot, mivel nem oltattam be magam, úgy gondoltam, a minimális védelmet meg kell adnom magamnak. Lehet, hogy ne mjó irányba mozdultam, de ezt most már így nem lehet kideríteni. Mármint hogy vitaminok nélkül is felborult volna-e a cukim, vagy sem.
 

napocska

Őstag
Persze, én sem kezdeném el a cikk hatására nyakló nélkül szedni a D vitamint. Szendi Gábor cikkei mindig kicsit provokatívak, és én is úgy érzem, hogy túlzóak. Valahol az arany középutat kell megtalálni. Nekem mindenesetre felhívta a figyelmem a D vitamin fontosságára, és irattam is fel a doktor néninkkel Vigantolt. Napi egy-két cseppet így téli időszakban bekapunk :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Persze, én sem kezdeném el a cikk hatására nyakló nélkül szedni a D vitamint. Szendi Gábor cikkei mindig kicsit provokatívak, és én is úgy érzem, hogy túlzóak. Valahol az arany középutat kell megtalálni. Nekem mindenesetre felhívta a figyelmem a D vitamin fontosságára, és irattam is fel a doktor néninkkel Vigantolt. Napi egy-két cseppet így téli időszakban bekapunk :)
Hát igen, az arany középút okozza a legkisebb kockázatot.

A Vigantolt viszont nem ismerem. Én nem írattam fel, a bio boltban lehet kapni recept nélkül. Ezzel is elkerülöm az orvosi várótermet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
és irattam is fel a doktor néninkkel Vigantolt. Napi egy-két cseppet így téli időszakban bekapunk :)
Rákerestem a Vigantolra, és elolvasva a D-vitamint, elég veszélyes vitaminnak gondolom így, hogy javaslat és pontos adagolás nélkül bekapkodom, még akkor is, ha elég kis mennyiséget veszek be. Biztos, hogy nem fogom emelni az adagot.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Rákerestem a Vigantolra, és elolvasva a D-vitamint, elég veszélyes vitaminnak gondolom így, hogy javaslat és pontos adagolás nélkül bekapkodom, még akkor is, ha elég kis mennyiséget veszek be. Biztos, hogy nem fogom emelni az adagot.
Erre akartam kilukadni én is az egyik hszemben :)

Amúgy senki nem reagált az őssejtes cikkre, miért? Tök nagy áttörés lehetne pedig :O
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Erre akartam kilukadni én is az egyik hszemben :)

Amúgy senki nem reagált az őssejtes cikkre, miért? Tök nagy áttörés lehetne pedig :O

Az őssejt az egyetlen, amiben bízok is, hiszek is, mint diabot megelőző, gyógyító terápia. Kérdés, hogy mikor jutnak a kísérletek olyan fázisba, hogy széleskörűen, megelőzésként alkalmazzák. A kezdeti eredmények nagyon bíztatóak. Kérdés továbbá számomra az, hogy a magyar eü. ebből mit fog elbírni. Hosszú távon mindenképpen "olcsóbb", de nálunk egyelőre sajna nem a hosszútávra terveznek.

Én valójában azért nem szóltam a témához, mert mindig én kelepelek, meg sajna, tetszik, nem tetszik, eléggé pesszimista vagyok. Nem a kutatásokat és az eredményeket illetően, hanem a nálunk történő bevezetést és alkalmazást illetően. Állandóan károgni pedig nem célszerű. Mindenben megtalálom az apró kis buktákat, amik nem kellenének, hogy ott legyenek. De ott vannak, nálunk sajna ott vannak. Egyébként évek óta olvasom, és figyelem a kutatások eredményeit, és inkább csak bízom benne, ha mi nem is, de a gyerkőceink élvezhetik a modern kutatás eredményeit.
 

napocska

Őstag
Jó hír! Remélem rágyúrnak, és elérhetővé is válik minél előbb! Aztán már csak annyi lesz a dolgunk, hogy 3-4 évente beballagunk az őssejtcentrumba, és kérünk egy újabb adagot :) A fórumot pedig átnevezzük ex-diabétesz fórumnak!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Jó hír! Remélem rágyúrnak, és elérhetővé is válik minél előbb! Aztán már csak annyi lesz a dolgunk, hogy 3-4 évente beballagunk az őssejtcentrumba, és kérünk egy újabb adagot :) A fórumot pedig átnevezzük ex-diabétesz fórumnak!
:D:D Ez tetszik :)

Egyébként, ami számomra picit többet adott az eddigi híreknél az az, hogy ugyan az indexről linkeltem be a cikket, de mi ezt hivatalos levélben kaptuk meg az őssejt tárolónktól, akikkel több mint 3 éve kapcsolatban vagyunk és még soha egyetlen ilyen témájú levelet nem kaptunk tőlük!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jó hír! Remélem rágyúrnak, és elérhetővé is válik minél előbb! Aztán már csak annyi lesz a dolgunk, hogy 3-4 évente beballagunk az őssejtcentrumba, és kérünk egy újabb adagot :) A fórumot pedig átnevezzük ex-diabétesz fórumnak!

:D:D Ez tetszik :)

Egyébként, ami számomra picit többet adott az eddigi híreknél az az, hogy ugyan az indexről linkeltem be a cikket, de mi ezt hivatalos levélben kaptuk meg az őssejt tárolónktól, akikkel több mint 3 éve kapcsolatban vagyunk és még soha egyetlen ilyen témájú levelet nem kaptunk tőlük!

Ez nekem is tetszik, ha jövőre hozná a Mikulás, az már nagyon szuper lenne.

Molli, nálatok nyilvánvaló, hogy többről van szó. Sőt, azoknál a gyerkőcöknél is, akiknél még nem lehet tudni, hogy milyen betegség üti fel a fejét, célszerű, ha a bankban ott vannak az őssejtjei. Tény, az őssejt kutatásban olyan hatalmas lehetőségek rejlenek, hogy elképzelni sem tudjuk.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, nálatok nyilvánvaló, hogy többről van szó. Sőt, azoknál a gyerkőcöknél is, akiknél még nem lehet tudni, hogy milyen betegség üti fel a fejét, célszerű, ha a bankban ott vannak az őssejtjei. Tény, az őssejt kutatásban olyan hatalmas lehetőségek rejlenek, hogy elképzelni sem tudjuk.
De nem ezért írtam, amit írtam :p Hanem a lényeg benne az, hogy ezek szerint olyan stádiumban lehet már ez a dolog, hogy hivatalos levelet is kapunk róla! Azért ez már több egy egyszerű ígéretes ötletnél, mint amik eddig voltak... És egyáltalán nem gyerekekre vonatkozik ez. Az őssejtbanknak ez a profilja, ha bármi újdonság van, ami lényeges, azt megkapjuk hírben és eddig ez volt az első hír 3.5 év alatt! A mi gyerekeinknek csak annyival könnyebb, hgy nem kell a csontvelejükből venni mintát, mert már van a fagyasztóban, így 1 beavatkozással-kockázattal kevesebb! De a módszer az ugyanúgy érvényes felnőttekre és gyerekekre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mi gyerekeinknek csak annyival könnyebb, hgy nem kell a csontvelejükből venni mintát, mert már van a fagyasztóban, így 1 beavatkozással-kockázattal kevesebb! De a módszer az ugyanúgy érvényes felnőttekre és gyerekekre.
Azt írod, hogy a módszer ugyanaz felnőtt estében is. Ezt úgy kell értenem, hogy felnőtt csontvelejéből is lehet lefagyasztani? Mert én úgy gondolom, hogy amikor szükség van rá, akkor elegendő lecsapolni a csontvelőből az őssejteket, nincs értelme előre levenni, és tárolni. Ennek újszülötteknél van jelentősége, pont a köldökvér és csontvelő őssejt közötti különbség miatt.
Az igazi őssejt az a köldök vénából vett vér. Abból minden "létrehozható", vagy gyógyítható, míg a csontvelőből csak korlátozottan.
Valamit rosszul tudok, vagy nem látom át teljesen? Biztos hogy nem látok át mindent, mert a megjelent diab gyógyításán kívül mást nem nagyon tanulmányoztam át, te ebben sokkal tájékozottabb vagy.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt írod, hogy a módszer ugyanaz felnőtt estében is. Ezt úgy kell értenem, hogy felnőtt csontvelejéből is lehet lefagyasztani? Mert én úgy gondolom, hogy amikor szükség van rá, akkor elegendő lecsapolni a csontvelőből az őssejteket, nincs értelme előre levenni, és tárolni. Ennek újszülötteknél van jelentősége, pont a köldökvér és csontvelő őssejt közötti különbség miatt.
Az igazi őssejt az a köldök vénából vett vér. Abból minden "létrehozható", vagy gyógyítható, míg a csontvelőből csak korlátozottan.
Valamit rosszul tudok, vagy nem látom át teljesen? Biztos hogy nem látok át mindent, mert a megjelent diab gyógyításán kívül mást nem nagyon tanulmányoztam át, te ebben sokkal tájékozottabb vagy.

Na, akkor előlről :)
A téma, amit fel akartam hozni az maga az őssejtes gyógyítás,amit elértek ezekkel. A módszer, amit emlegetek, az maga a gyógyítás. Ami miatt felfigyeltem erre az egészre az az, hogy az őssejtekkel foglalkozó cég hivatalos levélben is megküldte nekünk ezeket a kutatási eredményeket, amelyekre eddig nem volt példa.
A módszerhez, amivel gyógyítani tudnak (vagy egy csökkenteni az inzulint egyeseknél) őssejtek kellenek, ez tulképp mindegy honnan, csak őssejt legyen. Ami miatt az én gyerekeimnek előnyük van, hogy nincs szükségük csontvelőcsapolásra, ami plussz kockázat amúgy, mert egy kisműtét végülis. Ezen kívül semmivel nincsenek nagyobb előnyben akárki másnál.
 
Oldal tetejére