Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

somcsika

Aktív tag
Igen sikerült meghallgatni és rögtön rá is kerestem a neten. Találtam egy University of Cambrige által publikált cikket.
Itt mellékelem, természetesen google fordításban. Nagyobb odafigyelést igényel olvasás közben, de szerintem teljesen érthető.
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.admin.cam.ac.uk/news/dp/2010020404&ei=k_FzS8PsC5bsmwOruZG2CQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CA0Q7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Duniversity%2Bof%2Bcambridge%2Binsulin%26hl%3Dhu%26sa%3DG
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Ma délután ismét az új "mesterséges hasnyálmirigy"-ről volt szó a Kossuth rádióban!:D
A Szonda – Tudományos magazin foglalkozott a témával! Aki esetleg nem hallotta az alábbi linken megtalálja.

Katt ide!

A módszer ugyan az mint amit a múltkor képeken is illusztráltam, csak most a 2010.02.14.-én, 14.00 – 14.30 közötti időt keressétek meg és ott 14.04 percnél kattintsatok a Szonda – Tudományos magazin névre. Ha elindul a lejátszó akkor már csak meg kell hallgatni, a műsor első riportja, az elején kezdődik!
Üdv.,
Laci …aki kellemes rádióhallgatást!;):D
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Ma délután ismét az új "mesterséges hasnyálmirigy"-ről volt szó a Kossuth rádióban!:D
A Szonda – Tudományos magazin foglalkozott a témával! Aki esetleg nem hallotta az alábbi linken megtalálja.

Katt ide!

A módszer ugyan az mint amit a múltkor képeken is illusztráltam, csak most a 2010.02.14.-én, 14.00 – 14.30 közötti időt keressétek meg és ott 14.04 percnél kattintsatok a Szonda – Tudományos magazin névre. Ha elindul a lejátszó akkor már csak meg kell hallgatni, a műsor első riportja, az elején kezdődik!
Üdv.,
Laci …aki kellemes rádióhallgatást!;):D

Azok kedvéért, akik bármi okból nem hallgatják meg :p, lehetne -e kapni némi infot arról, hogy az eddig taglaltakon túl mi volt a legérdekesebb a témát illetően?

Előre is : :dr_24:
 

borka

Őstag
Azok kedvéért, akik bármi okból nem hallgatják meg :p, lehetne -e kapni némi infot arról, hogy az eddig taglaltakon túl mi volt a legérdekesebb a témát illetően?

Előre is : :dr_24:<!-- google_ad_section_end -->

Grácia !

Az,hogy nagyon sokára lesz belőle valami és akkor is horibilis ősszegbe fog kerülni.:mad:<!-- / message --><!-- sig -->
 

dg

Őstag
Azok kedvéért, akik bármi okból nem hallgatják meg :p, lehetne -e kapni némi infot arról, hogy az eddig taglaltakon túl mi volt a legérdekesebb a témát illetően?

Előre is : :dr_24:<!-- google_ad_section_end -->

Grácia !

Az,hogy nagyon sokára lesz belőle valami és akkor is horibilis ősszegbe fog kerülni.:mad:<!-- / message --><!-- sig -->

Jaj...
Köszi, Borka, az infot. Akkor egyelőre csak annak örülhetünk, hogy létezik.
 

borka

Őstag
Igen ,örülhetünk,hogy létezik már ilyen is ,de inkább anak örölök,hogy a médiába újra "szóbahoztak minket ".
 

blaci

Őstag
Azok kedvéért, akik bármi okból nem hallgatják meg :p, lehetne -e kapni némi infot arról, hogy az eddig taglaltakon túl mi volt a legérdekesebb a témát illetően?

Előre is : :dr_24:

A lényegesebb dolgok az eddigieken kívül:
- A beültetett szenzor működésének időtartama nem ismert, a szervezet (immunrendszer) reakciójára nincs adat egyenlőre…
- A stabil anyagcseréjű cukorbetegeknek nem fontos…
- A labilis, 1. tip. betegeknek ajánlják majd… (…az ilyen beteg minden diabetológus rémálma…!) (...viccesen)
- Kényelmetlen… (kinek, hogy...szerintem!)
- Borzasztó drága…
- Számomra a lényeg, hogy valószínűleg még a közelébe se engednek...
- De ami fontosabb, hogy foglalkoznak vele...
Elég nagy feltűnést keltett azért, pedig nem akkora szenzáció. A kezelést nem forradalmasítja egyenlőre. Az eredményessége kb. 50% vagy kicsivel az felett van...a vc. normál értéken tartásában.
Üdv.,
Laci ...aki azért érdemes meghallgatni a riportot... !;)

Ui.: Azon gondolkodtam még el közben, az mekkora "szenzáció" lenne a médiában ha igazi gyógymódot fedeznének fel, legyen az akármilyen csodaszer...nem a neten árulnák meg e-mailbe az tuti...!!!;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ui.: Azon gondolkodtam még el közben, az mekkora "szenzáció" lenne a médiában ha igazi gyógymódot fedeznének fel, legyen az akármilyen csodaszer...nem a neten árulnák meg e-mailbe az tuti...!!!;):D
Én még mindig a géntechnológiának, és az őssejtterápiának adom a legnagyobb bizodalmamat. Az már tényleg lehet gyógymód, még akkor is, ha egyelőre részleges, vagy időleges (4-5 évig inzulin injekció mentes). :)
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Ma délután ismét az új "mesterséges hasnyálmirigy"-ről volt szó a Kossuth rádióban!:D
A Szonda – Tudományos magazin foglalkozott a témával! Aki esetleg nem hallotta az alábbi linken megtalálja.

Katt ide!

A módszer ugyan az mint amit a múltkor képeken is illusztráltam, csak most a 2010.02.14.-én, 14.00 – 14.30 közötti időt keressétek meg és ott 14.04 percnél kattintsatok a Szonda – Tudományos magazin névre. Ha elindul a lejátszó akkor már csak meg kell hallgatni, a műsor első riportja, az elején kezdődik!
Üdv.,
Laci …aki kellemes rádióhallgatást!;):D

:dr_24::dr_24::dr_24:Ez most pikk-pakk ment.
Az előző riporthoz képest azért mégiscsak van benne plusz információ.
 

Nyíkos

Új tag
Új beteg-Új Fórumozó vagyok! Nyíkos névre hallgatok!
Ma azaz 2010.02 19-én mondták ki egyértelműen, Ön II cukorbeteg, gyógyszeres.
Tudom, hogy öröklődő az állapotom és szép lassan alattomosan fejlődött ki.
Letudom győzni de egy vagy több hű komoly baráttal szívesen megosztanám a napi cukorproblémákat is. Röviden 58 éves,- egy Kft. ügyvezetője vagyok.
 

borka

Őstag
Új beteg-Új Fórumozó vagyok! Nyíkos névre hallgatok!
Ma azaz 2010.02 19-én mondták ki egyértelműen, Ön II cukorbeteg, gyógyszeres.
Tudom, hogy öröklődő az állapotom és szép lassan alattomosan fejlődött ki.
Letudom győzni de egy vagy több hű komoly baráttal szívesen megosztanám a napi cukorproblémákat is. Röviden 58 éves,- egy Kft. ügyvezetője vagyok.

Szia Nyikos !
Üdvözlünk a fórumon ,nagyon jó helyre jöttél,ha valóban barátokra és segítségre vágysz.:cool: Ami azt illeti a hétvége nem biztos,hogy a legjobb alkalom,de légy türelemmel.
Addig is javasolnám,hogy írjál magadról bővebben a "Cukorbeteg gondozó/gondozás " nevű topikra. Írjál le mindent ami csak az eszedbe jut és kérdezz bátra ahogy jön.Lehet,hogy néha várnod kell a válaszra ,de ne aggódj,mert nem maradsz válasz nélkül.;)
Addig is javasolnám,hogy olvasgasd a fórumot és ismerkedj az oldalakkal.
A profil oldaladon is írhatnál magadról bővebben a "Rólam" című részhez.
 

somcsika

Aktív tag
Új beteg-Új Fórumozó vagyok! Nyíkos névre hallgatok!
Ma azaz 2010.02 19-én mondták ki egyértelműen, Ön II cukorbeteg, gyógyszeres.
Tudom, hogy öröklődő az állapotom és szép lassan alattomosan fejlődött ki.
Letudom győzni de egy vagy több hű komoly baráttal szívesen megosztanám a napi cukorproblémákat is. Röviden 58 éves,- egy Kft. ügyvezetője vagyok.

Kedves Nyíkos,

Itt mindannyian azért vagyunk, hogy a tapasztalatainkat megosztva egymást segítsük, hiszen nincs két egyforma cukorbeteg.
Csatlakozom Borkához, írj le magaról mindent, az értékeidet, az étkezésbeli megkötéseidet (napi szénhidrát mennyiséget stb.)
Én egy hónapja vagyok ezen a fórumon, de állíthatom, hogy hasznos információkkal leszel majd gazdagabb, melyekkel könnyebben el tudod fogadni a betegséged és a mindennapi küzdelmek is könnyebbé válhatnak, hiszen tudod, hogy nem vagy egyedül és van akire/akikre számíthatsz.

Ugye fiúk/lányok mondhatom ezt minannyiunk nevében:)
 

Nyíkos

Új tag
Kedves "Zsuzsi" és La-Borka és a többi kedves fórumozó!
Köszönöm bíztató szavaitokat. Válaszul röviden Magamról!
1951 08 13-án születtem aktív melós, K+F is foglalkozom
közlekedésmérnök vagyok, Nyíregyházán élek.
Mindig azt mondogattam "Á - Én nem leszek cukorbajos - megmenekülök!
2010 Januárjában is éltem rohanó napjaimat (minden túlzás nélkül) - napi 12-14 órai munka, amikor arra eszméltem, hogy valami felborult bennem!!!
Beszélgettem barátaimmal amikor az egyik javasolta, mérjük meg a vércukor értéket. Meglepődtünk 20,6 mmol/l re sikeredett. Irány a Háziorvos-beutaló szakrendelésre (labor eredmény is igazolta a "jólétet" és onnan tovább - szakrendelésre, amikor 2010 02 19-én megkaptam a vísszvonhatatlan választ,- Ön II. Típusú cukorbeteg. (nem dől össze a világ de nagyon lehangolódtam) Azóta 2010 jan.06-tól mérem rendszeresen a vércukor értékem ugy ahogy irva van. Reggeli előtt (éhomi) fő étkezések után 1,5 h néha lefekvés előtt és éjjel. Eredmény változó 6,9 - 13,4-16,6 mmol/l között lebeg. Megkezdtem a fogyókurát azóta 4 kg. sikerült leadni jelenleg 171/85 kg. vagyok.
Gyógyszereim "Decholest" reggel és "Merckformin" este 1-1 szem.
Több általam jónak tartott könyv-ből meritem ismereteimet "Cukorbetegek Étrendje" (Martin Budd), "KÓSTOLÓ Fogyókura 1400 kcal-val (Jámbor Mariann) valamint "Étrendi Útmutató" (kicsák Mariann és Székely Katalin) tollából, no és természetesen az "netről".
Úi: La Borka amit irtál, hogy a "Rólam" című részbe irjak, nem találtam?!
Szeretettel: Nyíkos
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Nyikos!

Szeretettel üdvözöllek a fórumon, érezd jól magad. Nagyon gyorsan el tudod fogadni, hogy diabos vagy. Itt a fórumon láthatod, hogy milyen természetességgel beszélünk a diabról és a kezeléséről, és egymást segítjük akár lelkiekben, akár a kezelést illetően.

Kérdezzél bátran, és kérlek oszd meg velünk a kezdeti "élményeidet". Egy idő után az már valóban élmény lesz, épp erről beszélünk itt: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...-segitseg-cukorbeteg-lettem-19.html#post57586
Olvasgass bele, láthatod, hogy sokan néhány éves, évtizedes élményeket osztunk meg egymással.
 
Oldal tetejére