Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

somcsika

Aktív tag
Köszi a cikket. Te vettél már? Én kaptam egy kis tasak próbadarabot. Egyszerűen tökéletes, csak az ára kicsit borsos.


Nekünk még csak az ismerős cukrászunk ajánlotta, próbáltam rákeresni az árára is, de azt nem találtam.
Azért tettem föl, hogy ha valaki már hallott róla, vagy esetlegesen már próbálta. (mint pl. te) akkor tudjon mit mondani annak ill. azoknak akik még nem.
Tapasztalat egyébként, hogy minden számunkra jó dolognak csak a pénztárcánk szab gátat.:mad:
 

gabibaba

Aktív tag
Nekünk még csak az ismerős cukrászunk ajánlotta, próbáltam rákeresni az árára is, de azt nem találtam.
Azért tettem föl, hogy ha valaki már hallott róla, vagy esetlegesen már próbálta. (mint pl. te) akkor tudjon mit mondani annak ill. azoknak akik még nem.
Tapasztalat egyébként, hogy minden számunkra jó dolognak csak a pénztárcánk szab gátat.:mad:

Egy fél kilós doboz ára 1900 Ft.
 

poe

Őstag
Ahhoz drága szerintem, hogy ezzel süss-főzz. Én gondolkodom rajta, hogy teába, kávéba bevállalható.. Van aki már próbálta? Van mellékíze?
 

gabibaba

Aktív tag
Az előbb lemaradt: létezik kis csomag is (most nem tudom, hogy 1/4 kg. vagy 10 dkg-os), annak az árát nem tudom, anyóséktól kaptunk egy olyat. Ahogy Kata is írta, jó ízű, nincs mellékíze egyáltalán (szerintem). Spórolok vele, házi gyümölcsjoghurtba tettem.
 

somcsika

Aktív tag
"Mindez együttesen azt jelenti, hogy – miután a vércukormérő tesztcsíkok receptre történő felírhatóságában a múlt év augusztusától bevezetett ésszerűtlen korlátozásokat ez év januárjától feloldották –, a cukorbetegek és a gondozásukkal foglalkozó szakemberek egyaránt elégedettek lehetnek az OEP által nyújtott támogatásokkal és azok mértékével. Csak így maradjon a jövőben is"
Dr. Fövényi József

Ezt a cikket, most olvastam a diabetesonline-on. Ez amit most beidéztem, hétköznapi nyelven el tudná nekem valaki magyarázni, hogy mit is jelent.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
"Mindez együttesen azt jelenti, hogy – miután a vércukormérő tesztcsíkok receptre történő felírhatóságában a múlt év augusztusától bevezetett ésszerűtlen korlátozásokat ez év januárjától feloldották –, a cukorbetegek és a gondozásukkal foglalkozó szakemberek egyaránt elégedettek lehetnek az OEP által nyújtott támogatásokkal és azok mértékével. Csak így maradjon a jövőben is"
Dr. Fövényi József

Ezt a cikket, most olvastam a diabetesonline-on. Ez amit most beidéztem, hétköznapi nyelven el tudná nekem valaki magyarázni, hogy mit is jelent.

Ez azt jelenti, hogy a diabetológiai szakrendelésen is újra felírhatják a tesztcsíkot...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi Ildi :)

Ennek kapcsán olvastam el ezt is:
http://drinfo.hu/hirek/hirtallozo/9...on-gondatlansagbol-amputaltak-egy-ferfi-labat
Tudom, régi cikk, de még nem olvastam és amint elolvastam, egészen heves érzelmek bújtak elő bennem. Merthogy mindig is ezt mondtam a kórházi tartózkodásaim kapcsán, hogy marhára félek, ha nem fogok tudni 100%-osan a cukromra figyelni (pl amikor vajúdás alatt nem voltam már magamnál ennyire, de persze az rövid idő volt egy néhány hetes kórházi kezeléshez képest), akkor a kórházi személyzet nem tud kezelni, egyszerűen nem is akarnak (én mindenhol ezt tapasztaltam!). Senki nem foglalkozik a járulékos betegségekkel, amiket az ember a kórházban szed össze (vagy manifesztálódik ott mondjuk a sok fekvéstől, rossz cukortól, kevés ételtől....). És ez nem pénz kérdése. Amint olvastam ezt a cikket, rájöttem, hogy biztosan nem ez az első eset, csak maximum a többi nem látott sajtót sőt, esetleg a szenvedő fél nem is biztos, hogy összerakta a képet magában. Vagy csak szimplán elfogadta, hogy ez van.
 

pumpás

Őstag
Az életviteli változások felelőssé tehetők a szív-érrendszeri problémákért és a cukorbetegségért, a diabétesz pedig a veseműködésre is rossz hatással van.
Bár széles körben ismert, hogy az utóbbi évtizedekben bekövetkezett életviteli változások tehetők felelőssé a szív-érrendszeri problémák és a cukorbetegség egyre gyakoribb megjelenésért, az emberek többsége még mindig nem vesz tudomást arról, hogy pontosan ezek a tényezők okolhatóak a vesebetegségek előfordulásának ugrásszerű megnövekedésért is - írják sajtóközleményükben a Vese Világnapjának a szervezői.
A veseelégtelenség előfordulása a világ legtöbb országában eléri a 10-13 százalékos gyakoriságot. Mindemellett az érintettek kevesebb mint 30 százaléka tud egyáltalán a betegsége fennállásáról, így nem meglepő, hogy évente milliók halnak idő előtt ezzel összefüggésben kialakuló szív- és érrendszeri betegségekben.
Gyakran túl későn, végstádiumban diagnosztizálják a betegséget, ezért dialízisre vagy szervátültetésre van szükség. Világszerte több mint 1,5 millió ember részesült dialízis kezelésben vagy transzplantációban és ez a szám várhatóan az elkövetkezendő 10 évben megduplázódik. Ez a jelenség eredményezte azt, hogy a két legtöbbet publikált téma az utóbbi időben a szervkereskedelem és a transzplantációs turizmus lett. Ezek visszaszorításának egy kevésbé ismert, de nagyon egyszerű módja, a rendszeres szűrővizsgálat diabetesben vagy magas vérnyomás betegségben érintettek esetén, melynek segítségével korai stádiumban felismerhető a betegség
 

szolnok

Új tag
Ahhoz drága szerintem, hogy ezzel süss-főzz. Én gondolkodom rajta, hogy teába, kávéba bevállalható.. Van aki már próbálta? Van mellékíze?

A nyírfacukor gyakorlatilag a xilyt mi már legalább 3 éve használjuk a xilytet, amit most már lehet kapni többféle kiszerelésben, többféle gyártótól, a nyírfacukor is az. Íze jó, mindenbe használható kivéve a kelt tésztákat, kicsit több kell belőle mint a rendes cukorból mert kevésbé édesít. Ha pl cukorból 2 evőkanál kell akkor ebből 3-4. Ezt ki kell próbálni. Valóban nem emeli a cukrodat, próbáld ki nyugodtan, a nyírfacukrot a xilytet akárhogy nevezik.
Porcukor gyanánt is jó.
 
Oldal tetejére