Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

pumpás

Őstag
Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) 2003-ban kezdeményezett kutatást a fahéj és 2-es típusú cukorbetegség, illetve koleszterin szint kapcsolatának feltárására. A vizsgálat nem várt sikert hozott a betegek életében. A 40 napon át rendszeres fahéj tartalmú tabletta szedésének köszönhetően a vérben lévő triglicerid és a glükóz, illetve a káros LDL koleszterin szint egyaránt közel 30 százalékkal csökkent a résztvevők körében.
A fahéj tartalmaz antioxidánsokat. Azonban nincs elegendő bizonyíték annak alátámasztására, hogy nagy dózisú fahéj fogyasztásával olyan kedvező
hatást érhetnénk el, mint például a szív- és érrendszeri betegségek elleni védelem.
A fahéj segíti a vírusok, baktériumok és gombák elpusztítását. Alkalmazásával azonban megfontoltan kell bánnunk, mivel testünkön kívül és szervezetünkön belül is számos baktérium él egymással harmóniában, egészségünket őrizve. Ezeket, vagyis a jó és rossz baktériumokat egyaránt kiírtva természetes egyensúlyunk felborulna, s ez betegségek kialakulásához vezetne. Gondoljunk csak a bélszakaszban élő hasznos baktériumokra, melyek immunrendszerünk megfelelő működését is segítik.
Kétségtelen tehát, hogy a fahéjban található hatóanyagok segítik egészségünk megőrzését, azonban a pontos részletek feltárásához további vizsgálatok szükségesek. A fahéj hatását befolyásolhatja például az adott növény összetétele, melyből a gyógyszer készül, s ezt a termőhelytől kezdődően számos egyéb tényező is meghatározhatja.
Az amerikai National Center for Complementary and Alternative Medicine (NCCAM) szervezet törekvései közt szerepel, hogy a hatóanyagok pontos besorolást nyerjenek, s a természetes gyógymódok palettája tovább bővülhessen. A fahéj egészségre gyakorolt hatásának vizsgálatához tehát számos további kutatás szükséges.
A kanadai World News hetilap egyik számában jegyzéket készített azokról a
betegségekről, amelyek mézzel és fahéjjal kezelhetők. Többek között felerősíti az immunrendszert, megvéd a vírusoktól, baktériumoktól, erőssé, munkabíróvá tesz...
Szívbetegség
A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy a következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezenkívül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.
Artritisz
Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.
Hólyagfertőzés
Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgyutak fertőzését.
Fogfájás
Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós foga. A fájdalom elmúlik.
Koleszterinszint
Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen öszsze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.
Megfázás
Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.
Gyomorpanaszok
A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.
Az immunrendszer erősítése
A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas van. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.
Nehéz gyomor
Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.
Nátha
Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.
Pattanás
Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.
Bőrfertőzés
A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés minden formáját.
Fogyás
Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsírlerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.
Krónikus fáradtság
A testi erőt legjobban a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.

Mobil infok 2010 jan 16-tól Kis Hazánkban!
 

borka

Őstag
Érdemes elolvasni

Ha másért nem ,hát érdekes olvasmány.:smile:

Szlovákiában több évvel ezelőtt egy egész temetőnyi sírt kellett
exhumálni, mert áthelyezték azt a falu túlsó oldalára. Mindenki
legnagyobb meglepetésére a csontok teljesen ép állapotban voltak,
olyannyira, hogy tudományos vizsgálatot indítottak az okok
felderítésére. Az eredmény egyszerre volt banális és megdöbbentő.
Kiderült, hogy a helyi lakosság rendszeresen, heti 3-5 alkalommal fogyasztott étkezési
mákot különböző ételek formájában, mivel épp a máktermesztés volt a
falu egyik fő bevételi forrása. A további tudományos kutatások
kiderítették, hogy a mák olajának rendkívül magas foszfor tartalma
volt a "felelős" a kalcium hatékony felszívódásáért, és a csontokba
beépüléséért. A kutatások során létrehoztak két, egyenként 20-20 fős
csoportot, melynek tagjai előrehaladott csontritkulásban szenvedő nők
voltak. Az egyik csoport hagyományos kezelést apott, míg a másik napi
1-1 = mokkáskanálnyi mákolajat szedett. Az eredmény mindenkit
meggyőzött! A mákolajjal "kezelt" csoport valamennyi tagjának
csontozata normális értéket mutatott már 12-16 hónapos kezelést
követően. Tanácsom tehát: hetente 3-szor fogyasszon mákos ételeket,
vagy rendszeresen alkalmazza a gyógynövény szaküzletekben is kapható
mák-olajat. Vigyázat! Levegővel érintkezve gyorsan avasodik, ezért
mihamarabb zárja vissza a kupakot, és tegye hűtőbe! A csontritkulás
megelőzésére vagy az állapot javítására ugyancsak kedvező hatású a
gyógynövényboltokban kapható medvehagyma alkoholos kivonatának tartós
szedése. (Bálint János)

Link: http://www.terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/mak.html

És egy másik ugyanerről a témáról: Schirilla Györgyöt és OláhAndort
hosszú évekkel ezelőtt egy régész ismerősük elhívta egy XIX. század
eleji csallóközi temető feltárására, mivel a kétszáz éves csontvázak
egyike sem volt csontritkulásos (nem voltak meggörbült hátú anyókák
stb.). A két természetgyógyászra várt a feladat, hogy kiderítsék, mi
lehetett az oka. Ők a választ az akkori emberek életmódjában találták
meg. Nem édesítettek semmit cukorral, csak mézzel, nem ettek annyi
vöröshúst mit mi, mangalicát tartottak, ami jóval egészségesebb.És,
ez volt a legfőbb: rengeteg mákot ettek. Schirilla György 58-féle
mákos étel receptjét gyűjtötte össze. Az volt a szokás, hogy a
vendéget mákos kaláccsal, bejglivel kínálták, a mákos süteménynek ki
kellett tartania ünneptől ünepig. Márpedig a mák nagyon egészséges.
Fantasztikusan nagy mennyiségben tartalmazza azokat az anyagokat,
amelyek az egészséges táplálkozáshoz és a csont megtartásához
szükségesek: ilyen a kalcium, a vas (a nagy vastartalomtól fekete), de
tartalmaz folsavat is, ami megkönnyíti ezek felszívódását.

Schirilla György természetgyógyászként egy maga által kreált
mákreceptet ajánlott csontritkulásra, ami egyszerűen elkészíthető, és
még finom is:
25 dkg mákot le kell darálni, kevés vizet kell hozzáadni, és annyi
mézzel édesíteni, amennyitől kellemesen édes lesz. Ezt össze kell
forralni, de éppen csak az első "puttyanásig", mert különben a mák
megkeseredik. Az elkészített mákot, ami tulajdonképpen olyan, mint a
bejgli töltelék, be kell tenni egy befőttesüvegbe, és hűtőben tartani.

Lényeg, hogy minden nap kell belőle enni legalább egy evőkanállal.
Legjobb reggelire enni. Többet lehet, kevesebbet nem. Ha elfogyott,
akkor újat készítünk. Az epebetegek keverhetnek hozzá reszelt almát, a
cukorbetegek pedig használhatnak cukorpótlót és kicsit több vizet.
Fontos, hogy ne cukorral édesítsék, mert a cukor kivonja a csontból a
kalciumot. Jót tesz, ha utána például iszunk hozzá egy kis citromos
vizet, mert a C-vitamin megkönnyíti a mákban levő anyagok
felszívódását, beépülését. Mivel ez nem gyógyszer, csak egészséges
táplálék, a hatását nem máról holnapra, hanem hosszabb távon fejti ki.

Egyébként is arra is oda kell figyelni, hogy a mindennapi
táplálkozásában cukor helyett mézet használjunk, húsból is kevesebbet,
és akkor is inkább baromfit vagy mangalicát együnk. Nem tesznek jót a
szénsavas üdítőitalok sem, mert a bennük levő foszforsav kivonja a
csontból a kalciumot.

MÁKOSGUBA, VANÍLIAPUDINGGAL.

Hozzávalók:

4-6 db kifli,
1 csomag
vanília puding,
7 dl tej,
1/2 csomag mazsola,
1 evőkanál cukor,
5 dkg mák

Elkészítése:

Elkészítjük a
vaníliapudingot a tasakon található leírás alapján, azzal a
módosítással, hogy 7 dltejet használunk hozzá és még egy evőkanál
cukorral édesítjük. A kifliket karikára vágjuk, és lapos tálakra
simítjuk egy rétegben. Ráöntjük a pudingot és jól összerázzuk (nem
keverjük!) vele. A mákot megdaráljuk és rászórjuk. Ezzel is
megrázogatjuk egy kicsit. Mazsolával díszítjük, és hidegen
fogyasztjuk.

CSACSIFÜLE

Hozzávalók:

50 dkg rétesliszt,
25 dkg zsír,
2 dkg élesztő,
1,5 dl tejföl,
1 evőkanál
porcukor,
csipetnyi só,
Töltelékhez:
kakaó,
mák,
dió;
vaníliás cukor

Elkészítés:

A zsírt egy fél óráig keverjük (géppel 3 percig verjük), majd az
élesztőt belemorzsoljuk. A lisztet, tejfölt, cukrot meg sót
beletesszük és egy éjszakán át pihentetjük. Másnap
1 mm vastagra
nyújtjuk, nagy fánkszaggatóval kiszúrjuk, mindegyikre rakunk egy kanál
tölteléket, félbehajtjuk és szép világosra sütjük.

Még melegen vaníliás cukorba forgatjuk.

MÁKOS KUPOLA

Hozzávalók(8-10 darabhoz):

5 tojás,
kb. 10 dkg méz,
10 dkg porcukor,
1 evőkanál rum,
1 evőkanál citromlé,
3 evőkanál teljes őrlésű búzaliszt,
1 teáskanál sütőpor,
20 dkg darált mák,
Lekváros töltelékhez:
4 evőkanál szilvalekvár,
4 evőkanál rum
,Tejszínes töltetékhez:
2,5 dl tejszín,
3 evőkanál rum,
1 csomag habfixáló
Mázhoz:
1,5 dl tejszín,
13 dkg tejcsokoládé,
sütőpapír

Előkészítés:

A sütőt 200 fokra előmelegítjük; a tojások sárgáját és fehérjét
szétválasztjuk. A sárgáját 10 dkg mézzel, rummal és citromlével
habosra keverjük; a fehérjéből kemény habot verünk, majd apránként
beleteszünk 10 dkg porcukrot. A fehérjehabot óvatosan belevegyítjük; a
lisztet, a sütőport és a mákot összekeverjük, majd szintén
belekeverjük a krémbe. A masszát sütőpapírral kibélelt sütőbe öntjük
(kb. 1,5 cmmagasan), a tetejét elsimítjuk, és kb. 12 perc alatt
megsütjük.
 

somcsika

Aktív tag
Kedves Fórumozó, tapasztalt anyukák

Jó néhány hete olvasom a fórumaitokat, és sok-sok érdekes információt találtam a cukorbetegséggel kapcsolatosan, melyet ezuton is szeretnék mindannyiotoknak megköszönni.
Az én gyermekem 14 éves, és kb. 1 hónapja a Télapó jövetele után derült, ki hogy cukorbeteg. November közepén-végén már voltak jelek, szólt is, hogy olyan sokat iszik mostanában, de mivel ezt kézilabda edzésről hazajövet mondta, így gondoltam, hogy ez természetes. Ettől függetlenül a kisördög nem hagyott nyugodni és tettem a WC-be egy papírt, hogy arra írja, mikor járt "ott". 3 nap után megnéztem és nekem nem tűnt soknak (reggel felkeléskor 1, délelőtt 1, délután 1 és este 1). Aztán tudatosan ráfigyeltem, de szinte semmilyen tünetet nem produkált. December elején kitettük az adventi naptárat és nálunk már a mamák jóvoltából péntek este megkérkezett a télapó. Már péntek éjszaka észrevettem, hogy sürün fölépbered és pisil, szomat éjszaka pedig ez fokozodott, vasárnap pedig már éreztem a leheletén az ecetont. Hétfőn elvittem az orvoshoz. Laborbeutalót csak nagy nehezen kaptam, "anyuka túlreagálja a dolgot", és egyébként is augusztusban voltak laborban. De végül mégiscsak sikerült meggyőznöm, a pajzsmirigy-e miatt. (hiszen augusztusban emelve lett a gyógyszerre) Vidéki kisvárosban lakunk, tehát már csak másnap van vérvétel, (kedden) eredmény majd csak holnap (szerdán)délben. Kézhezkaptuk, sokkoló a tudat, cukorbeteg. Éhgyomri vc érték 20, vizelet erősen acetonos és cukros. Irány a kórház. Szerda du 2 óra vc érték 32. Állítólag a labor még kedden kiértesítette az orvosunkat az eredményről, a riadó lánc valahol megszakadt, mert hozzánk a hír nem ért el. Sokkoló a tudat amikor azt mondják, hogy nem sok hiányzott a kómához. 10 nap kórház és a fejünkben csak azok a mondatok kiabálnak még mindig, hogy hogy történhetet ez? Miért pont velünk? Ezt nem hisszük el. Ez biztosan csak álmodjuk. És jön minden reggel a felismerés, hogy ez a valóság. Egy aktív, igazolt sportoló, aki mindig is vigyázott magára, az étkezéseire, az alakjára. Nehéz neki bármit is mondani így a kamaszkor közepén. Kb. napi 40 egység Insulatard-Actrapid variációt kaptunk. Ins 6-2, Act 8-6-6. Most 27 egységnél járunk napi 220 Ch melett és rendszeresen hypozik. Otthon maradni vele, a kora miatt már nem tudok és marad az állandó aggodalom és a délutáni ideg (amikor efektíve egyedül van). Ügyes nagy lány, szépen szúrja magát, rendszeres vc-t mér, Ch-t számol, mindent adminsztrál. Napi mért vc érékeink a 3-7-ig, nagyritkán ennél több. Nekünk azt tanácsolták, hogy elég csak az étkezések előtt mérnie, mert úgyis azok olyan sürün követik egymást (napi 6X).
Mióta ez a betegség beköltözött a házunba, sok mindent olvasok a neten, lehetséges gyógymódokról, kezelésekről. Tudom, hogy jelen állás szerint nincs rá orvosság, de olvastam az őssejtkezelésről szóló hozzászólásaitokat is és most kifejezetten ez érdekelne. Düsseldorf-ban és Kijev-ben is kínálnak kezdődő 1-es diabeteseknek olyan kezelést ami ilyenkor még hatásos lehet. Medence lapátból nyerik ki az őssejteket és azt juttatják vissza a hasnyálmirigyébe. Elmodásuk szerint nagyon szép eredménnyel dolgoznak. A legjobb eredmény az az, hogy nem kell többet külső inzulin pótlás, a közepes az az, hogy megfeleződik a napi adag. (és egy későbbi műtéttel még az korrigálható) A legrosszabb pedig, hogy nem lesz változás. Az árra kb. 2,5-3 millió forint. Jelen anyagi helyzetünk max. 1 kezelést enged meg (ezt is csak nagy áldozatok árán, nyugdíjpénztári kivétel, a tűzoltók túlórapénzét ha kifizetik.) Tehát vastagon mi sem állunk. Az orvosunkat is megkérdeztük, állítása szerint Magyaroszágon nincs még olyan kezelés ami megállíthatná vagy esetleg visszafordíthatná, de mi a véleményetek erről? Szerintetek érdemes lenne megpróbálni? Azért is fontos ez most nekem, mert mi mint ahogy láthattátok most vagyunk a mézeshetekben és logikusnak tartanám, hogy ilyenkor még jó eséllyei vannak. Persze ha évek után kiderül, hogy mégiscsak meg kellett próbálni akkor megint úgy fogom érezni, hogy nem tettem meg mindent a gyerekemért, hiszen most is az önvád gyötör azóta folyamatosan.

Ne haragudjatok, hogy így megdolgoztatlan benneteket (az olvasással), úgy látom elég sok lett, de ennél rövidebben nem tudtam volna leírni a szívem nagy bánatát.

Várom a mielőbbi válaszotokat, amit előre is köszönök.
 

somcsika

Aktív tag
Jelen helyen az előbb felvetett kérdéseim okafogyottá váltak, mert már a beteg a gyerekem fórumban megválaszolásra kerültek. Ezért kérek mindenkit, hogy vegye tárgytalannak az előbbi bejegyzésemet.
 

dg

Őstag

blaci

Őstag
Sziasztok!
Én is halottam reggel a riportot a rádióban, mindenképpen jó és örülök is annak, hogy foglalkoznak a témával.:dr_24::dr_24: és :dr_24:
Én is kb. azt szűrtem le belőle, hogy a hazai megjelenése is várható... előbb - utóbb. A másik (számomra) fontos info az volt a riportban, hogy elsősorban azoknak javasolják ezt is akik jelenleg is inzulinpumpát használnak a labilis, ingadozó cukrok miatt.
Üdv.,
Laci ...aki, na ilyen se lesz nekem...!:(
 

dg

Őstag
Egyébként a szakértő (sajnos a nevére nem emlékszem) a labilis cukorral rendelkezők csoportjának az összes 1-es tip. diabost nevezte, összefoglalóan, szemben a 2-es típusúakkal (ez az információ ugyanis nem egyértelmű a nagyközönség számára), s hogy a készülék ezért az 1-es típusúaknak lesz segítség, illetve, közülük "merítenek". Ez persze sokunknak nyilvánvaló, de ugye, nem mindenkinek, aki e beszélgetés hallotta.
 

borka

Őstag
Talán ebben a műsorban hangzott el először,hogy az "időjárási frontok is befolyásolhatják a kritikus ingadozásokat".
Mindenféle képpen pozitívum,hogy egyre többször hallani,hogy foglalkoznak a médiában a diabetessel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bár kimondva nem volt, de a beszélgetés azt sugallta, hogy elérhető lesz (valamikor) Magyarországon is.
Egy ismerősöm azt kérdezte, hogy lesz-e Mo-n, és ha igen, akkor a TB támogatja-e, vagy csak akkor, ha már a Tescoban is lehet kapni? Persze ez így nagyon sarkos, de tudva azt, hogy a TB a szenzort sem támogatja.....:(:rolleyes: , talán érthető az erős sarkítás.
 

blaci

Őstag
Rádióműsor!

Kedves Umbra,

Kérlek segíts már, hogy hol találom meg ezen a linken, kerestem, de nem találom.

Kedves Somcsika!
Bocsi, hogy beleszólok... Nézd meg a képeket, így megtalálod a keresett riportot.

kép1.jpg

kép2.jpg

kép3.jpg

Remélem tudtam kicsit segíteni.;)
Üdv.,
Laci ...aki, érdemes meghallgatni mindenkinek!:D

Ui.: A második képen a "lapott" az lapozz akart ám lenni!:dr_31: Bocsi!:dr_24:
 

dg

Őstag
Egy ismerősöm azt kérdezte, hogy lesz-e Mo-n, és ha igen, akkor a TB támogatja-e, vagy csak akkor, ha már a Tescoban is lehet kapni? Persze ez így nagyon sarkos, de tudva azt, hogy a TB a szenzort sem támogatja.....:(:rolleyes: , talán érthető az erős sarkítás.


A mikor nagy kérdés.
Hogy a TB támogatja-e majd, az még nagyobb. A TB támogatások nem mindig logikusan működnek (juj de jóindulatú voltam), úgyhogy akármi is lehet. Bízzunk benne, hátha lesz majd jóirányú változás -- egyszer, majd.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mikor nagy kérdés.
Hogy a TB támogatja-e majd, az még nagyobb. A TB támogatások nem mindig logikusan működnek (juj de jóindulatú voltam), úgyhogy akármi is lehet. Bízzunk benne, hátha lesz majd jóirányú változás -- egyszer, majd.
Én évekkel ezelőtt olvastam valahol, hogy ha a pumpát alanyi jogúvá tennék, akárcsak a gyerekkorúak esetében is, akkor az OEP lehúzhatná a rolót.
Azért bizakodhatunk, mert akármilyen kicsi, de pozitív változás is sokunk számára hatalmas könnyebbséget jelenthet. Sajna egyelőre ott tartunk, hogy a tablettás kezelésen lévő diabost mintha el sem ismernék cukorbetegként. (lásd az ő támogatásukat)

Pedig de szép is lenne, ha csak a páciens döntése lenne, hogy pumpa vagy pen, milyen pumpa, szenzoros vagy mezei. Ja, és a csík mennyisége, na nem folytatom. :(
 

borka

Őstag
Kedves Somcsika!
Bocsi, hogy beleszólok... Nézd meg a képeket, így megtalálod a keresett riportot.

Csatolás megtekintése 793

Csatolás megtekintése 794

Csatolás megtekintése 795

Remélem tudtam kicsit segíteni.;)
Üdv.,
Laci ...aki, érdemes meghallgatni mindenkinek!:D

Ui.: A második képen a "lapott" az lapozz akart ám lenni!:dr_31: Bocsi!:dr_24:

Laci ! Nagyonszépen köszönjük a preciz infót.:dr_24::dr_24::dr_24:

Akinek csak módja van rá mindenki halgassa meg.:cool:
tp://www.hangtar.radio.hu/hangtar/
 
Oldal tetejére