Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

somcsika

Aktív tag
Jó hírrel jövök!

Magyarul a kifőzdék vállalják (a sodexo biztosan, de az a nagy másik is, nem jut eszembe a neve, ami az ország nagy részébe szállít, valami Junior vagy mi), hogy főznek ilyen diétás ételeket, csak nekünk kell "átvezetni" a dolgot az ovi és a kifőzde között, plussz nekünk kell ételhordót vinni.

Szerinted ez a megoldás kivitelezhető egy kollégium esetén is?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az a baj, hogy az ember nem tudja mivel tesz jót, tény hogy cselekedni kéne, csak erre nagyon nehezen áll rá az ember, mert onnantól kezdve hogy az intézményre rászabadítom az ombudsmant, a gyereknek tuti nincs maradása, bár egy olyan helyen ahol nem foglalkoznak vele, egyébként sem maradhat. Én is gondolkoztam rajta mikor a helyi oviba nem vették fel, és flegmán elutasítóak voltak, hogy megleckéztetem a vezetőséget, de aztán nem hiányzott az az idegtépés, még én készűltem volna ki rajta, és abba az oviba ahol elsőre elutasították, az ombudsman segítségével sem akartam volna már bekerűlni. Az a baj, hogy az ombudman emberei vizsgálódnak, de anap 8 órájában nincsenek utána jelen, ás a dolgok nem úgy működnének. Ez a széllel szembe pisilés témaköre.
Sajna ebben nagyon is igazad van. Minden, amit kényszer hatására tesznek, nem az igazi, és valóban azoknak árthatunk vele, akiknek jobbítani szeretnénk. Viszont ha semmit nem teszünk, akkor magától semmi nem változik. Valamilyen fórumot, megoldást találni kell, ami nem csak egyedi, vagy egyéni, hanem globális, mindenki számára kedvező. Szerencsére pont az egyedi, egyéni pozitív példák mutatják, hogy nem kérünk lehetetlent.
 

dg

Őstag
Jó hírrel jövök! Nálunk Sodexo az ételszállító és Fel is hívtam és kiderült, hogy ők nagyon szívesen főznek tejmenteset, sok oviba szállítanak így egy-egy gyereknek, lisztmenteset is, laktózmenteset is, tojásmenteset is.
QUOTE]


Ez nagyon jó hír!

Aztán a neten böngészve én is láttam olyan ételszállítók hirdetéseit, akik különleges étrendet is szívesen teljesítenek, s azt szállítják oviba, suliba.
Úgy tűnik, akkor erre is van megoldás!
 

tímeácska

Őstag
Lassan el kell kezdenem Máté leendő osztályfőnök nénijének az edukálását...:) Nagyon szimpatikus, fiatal (33-35 körüli) nő, már az ovi-suli alkalmával elég sokat beszélgettünk a diabról, és Mátémról is. Úgy látom, nem az az "üres", "jól van, mondja csak anyuka... [FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica]
[/FONT]" hozzáállása van!
A kaját is úgy néz ki, hogy sikerül megoldanom, ugyanis, annak az iskolának az igazgatónőnek, ahova járni fog Máté, van egy étterme is, onnan hozzák a kaját a suliba, és Mátémnak, ha olyan kaja lesz az étlapon, amit nem ehet (pl. gyümileves lekváros buktával... Na, ezt azért annyira nem kéne...), akkor az étteremből hoznak neki mondjuk egy kis rántott húsit, vagy pörit...:) És ekkor elgondolkoztam, hogy én miért nem iratkozhatok be abba a suliba, első osztályba??? :(:rohog::rohog:
 

napocska

Őstag
Dani hétfő óta napközis táborba jár. Ugyanott van, ahová év közben jár suliba (egy nagy park közepén van az iskola), de nem a tanárok, hanem ismeretlen pedagógusok vigyáznak rá. Eddig, lekopogom, minden rendben. Nem is tudtam, hogy Dani ilyen önállóan tudja magát menedzselni. Cukrot mér, inzulint ad be, gyakorlatilag minden felnőtt kontroll nélkül. Persze nekem azóta a zabszem sem férne be... Próbálkoztunk némi edukációval, de az volt a válasz, hogy a "gyerek mindent tud, nem?" Hát, csak remélni merem, hogy tényleg így van.
 

tímeácska

Őstag
Dani hétfő óta napközis táborba jár. Ugyanott van, ahová év közben jár suliba (egy nagy park közepén van az iskola), de nem a tanárok, hanem ismeretlen pedagógusok vigyáznak rá. Eddig, lekopogom, minden rendben. Nem is tudtam, hogy Dani ilyen önállóan tudja magát menedzselni. Cukrot mér, inzulint ad be, gyakorlatilag minden felnőtt kontroll nélkül. Persze nekem azóta a zabszem sem férne be... Próbálkoztunk némi edukációval, de az volt a válasz, hogy a "gyerek mindent tud, nem?" Hát, csak remélni merem, hogy tényleg így van.

Ügyes ez a Dani gyerek, meglátod, olyan ügyesen fogja Magát kezelni, hogy csuda!:cool: Tudom, nehéz azt szülőként felfogni és elfogadni, hogy a gyerek nélkülünk is képes levegővételre...;):dr_31: Igen, való igaz, hogy a diabja kezelése nagy odafigyelést igényel, de én nem féltem Danitokat! Sitty-sutty kézben tartja a dolgokat!:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

napocska

Őstag
Holnap strandra mennek a napközis táborral. Van valami jó ötletetek, pumpás szempontból? A mi pumpánk nem vízálló, meg ha az lenne, sem strandolásra találták ki :)
 

tímeácska

Őstag
Holnap strandra mennek a napközis táborral. Van valami jó ötletetek, pumpás szempontból? A mi pumpánk nem vízálló, meg ha az lenne, sem strandolásra találták ki :)

Az uszis megoldás nem működne? Vagy esetleg úgy értetted a kérdést, hogy nem a vízben, hanem a strandon (parton) hogyan óvhatja a pumpát a víztől a gyerkőc?
 

poe

Őstag
Szia Napocska!

Én valahogy így csinálnám:
Ha odaérnek, mérjen. A pumpát vegye le, rakja zacsiba, táskába és bízza valamelyik tanerőre, aki a parton marad, azzal hogy ne tegye napra, ne tévessze szem elől. Ezután olyan 1,5-2 óránként jöjjön ki a vízből mérni és inzulint beadni (arra az 1-2 percre tegye fel a pumpát), csak a bázis helyett, de ha nem emelkedik a vc, akkor inkább kevesebbet, mint kellene.
Ja és ha meleg van és/vagy sokat mozog,eszegessen is, egy kis kekszet ilyesmit. Szőlőcukor is legyen a környéken. ;)
 

napocska

Őstag
Nem fogalmaztam valami pontosan, de pont ilyen jellegű dolgokat szerettem volna megtudni, köszönöm! Az uszitól ez most abban fog leginkább különbözni, hogy hosszabban lesz pumpa nélkül Dani. Még azt sem tudjuk pontosan, hogy mikor mennek a strandra, délelőtt, vagy délután. Reggel pontosítunk még a tanárral, és megkérjük, hogy vigyázzon a pumpára. Remélem vállalja!
 

tímeácska

Őstag
Szia Napocska!

Én valahogy így csinálnám:
Ha odaérnek, mérjen. A pumpát vegye le, rakja zacsiba, táskába és bízza valamelyik tanerőre, aki a parton marad, azzal hogy ne tegye napra, ne tévessze szem elől. Ezután olyan 1,5-2 óránként jöjjön ki a vízből mérni és inzulint beadni (arra az 1-2 percre tegye fel a pumpát), csak a bázis helyett, de ha nem emelkedik a vc, akkor inkább kevesebbet, mint kellene.
Ja és ha meleg van és/vagy sokat mozog,eszegessen is, egy kis kekszet ilyesmit. Szőlőcukor is legyen a környéken. ;)

Mátémból merített tapasztalatom alapján merem azt tanácsolni, hogy kevesebb inzulin legyen beadva, mint ami arra a másfél-két órára "járna"! Többet mocorognak ezek a kis lurkók a strandon, meg napon is vannak, így tuti kevesebb az inzulin igényük, mint "normál járaton"! Kb. 70%-kal adtam kevesebb inzulint ("bázis-pótlást"), és így nem hypozott Mátém.
Aztán azt se felejtsük el, hogy az sem nagy tragédia, ha egy-két ilyen "strandolós buli" alkalmával 10 körüli cukrai lesznek egy ekkorka gyermeknek! Az a "buli" ennyit megér! :cool:
 

tímeácska

Őstag
Mátémból merített tapasztalatom alapján merem azt tanácsolni, hogy kevesebb inzulin legyen beadva, mint ami arra a másfél-két órára "járna"! Többet mocorognak ezek a kis lurkók a strandon, meg napon is vannak, így tuti kevesebb az inzulin igényük, mint "normál járaton"! Kb. 70%-kal adtam kevesebb inzulint ("bázis-pótlást"), és így nem hypozott Mátém.
Aztán azt se felejtsük el, hogy az sem nagy tragédia, ha egy-két ilyen "strandolós buli" alkalmával 10 körüli cukrai lesznek egy ekkorka gyermeknek! Az a "buli" ennyit megér! :cool:

Még valami... A pontos bázis-pótláskor (tehát, ugyan annyit adtam be 1,5-2 óra múlva, mint a kiesett mennyiség) még úgy is hypozott Máté (3,3-3,6 körüli cukrai voltak), hogy közben pár falat hasábburgonya, 1 gombóc fagyi, szóval, ilyen tipikus strandolós finomságok is le-lecsusszantak... De Ő többet ficergett a nasiknál is... :):cool:
 

okina78

Új tag
Sziasztok! Ne haragudjatok hogy csak igy beesek közétek,de lenne egy kérdésem.A fiam 15 honapos korátol diabos,tavaly kezdtük az ovit,nem volt semmi probléma azt leszámitva hogy mi vittük a tizorait és a teát is.Ebédre nem maradt ott,most viszont maradna mert a huga is kezdi és ö maradni akar ebédre.Ja 5éves Tomika bocs hogy összevissza irok de kiborultam kicsit a konyhavezetötöl mert állitolag azt sem tudja megmondani mennyi az ebéd ch tartalma.Elvileg integrált ovoda nem tudjátok erre nincs valami jogszabály hogy ilyenkor az étkezést is biztositani kell?? Köszönöm szépen aki válaszol.Aniko
 

borka

Őstag
Sziasztok! Ne haragudjatok hogy csak igy beesek közétek,de lenne egy kérdésem.A fiam 15 honapos korátol diabos,tavaly kezdtük az ovit,nem volt semmi probléma azt leszámitva hogy mi vittük a tizorait és a teát is.Ebédre nem maradt ott,most viszont maradna mert a huga is kezdi és ö maradni akar ebédre.Ja 5éves Tomika bocs hogy összevissza irok de kiborultam kicsit a konyhavezetötöl mert állitolag azt sem tudja megmondani mennyi az ebéd ch tartalma.Elvileg integrált ovoda nem tudjátok erre nincs valami jogszabály hogy ilyenkor az étkezést is biztositani kell?? Köszönöm szépen aki válaszol.Aniko

Kedves Anikó !

Örülünk,hogy be estél.
Nálad is és nagyon sok új,ill. még régi fórumozóknál is az a probléma, hogy regisztráltok,és mintha valami nagy titok lenne ,ha a "Rólam" című részt is kitöltenétek.Felteszitek a kérdést,de senki nem tudja milyen válasz adjon,mivel nem tudni,hogy hol,melyik régióban,ill. településen laksz.Erre azért volna szükség,hogy a válaszokat nagyjából az az illető adja meg, aki helyi ismeretekkel rendelkezik.
Jelen esetben nem tudjuk,hogy helyben főzik-e a kaját ,vagy pedig a gyermek élelmezés valamely lánca.
Légyszi írj bővebben.
 
Oldal tetejére