Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

Zsu77

Új tag
örömteli, hogy hogy felbuzdult mindenki! Azért a létező szervezeteket is meg kéne kicsit piszkálni, nem? (utalva arra a petíció-szerű levélre, amiről jóval korábban szó volt.)

IGEN-IGEN-IGEN!!!
IS-IS-IS!!!
Nyomni alsó-felső szinten!
Kata!Én is szívesen rohangálok veled az intézmények közt,ha gondolod!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
IGEN-IGEN-IGEN!!!
IS-IS-IS!!!
Nyomni alsó-felső szinten!
Kata!Én is szívesen rohangálok veled az intézmények közt,ha gondolod!

Hát rohangáljunk, de Bell feltalálta a telefont. Első körben emil, telefon, én beszélek a Diabétesz Juniorral, és a Roche-val.
Petíció írás, nagyon tetszik az ötlet. Írjuk meg, de én ebben inkább csak belekotnyeleskedés szerepét vállalnám, és aegy petíciót személyesen szoktak átadni. Na azt biztos átengedem valakinek. Ja, és kinek adjuk? Mármint a petíciót. Mindhárom szervezetnek, akiket javasoltunk? Mert akkor megy az emilben is, így van idejük rágódni a dolgon.
Az az igazság, hogy petíció ügyben eléggé járatlan vagyok, csak annyit tudok róla, amit tv-ben látok. Hát az kevés. Tehát hozzáértő segítsége kellene, ja meg egy jó fogalmazó.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szóval ha sokáig topogunk egy helyben, hogy mi lenne jó, akkor nem hutunk előbbre. A tervben egyetértünk, ötletekben nincs hiány, többen nagyon jól megfogalmaztuk, hogy mi lenne a kívánatos az intézmények részéről, az állam részéről, stb., de ez már nem kérdés.
A kérdés az, hogy ki írja meg a petíciót, ki adja át, vagy juttatja el. Ki tudja pl, hogy ezt milyen formában szokás? Megírni, kinyomtatni, és aztán ahányan benne vagyunk annyian aláírjuk, aztán egy (két) valaki átadja? De kinek? Az alapítványnak? Jól hangzik, de az alapítvány az nem egy személy.

Bocsi mindnekitől, hogy ilyen kukacos vagyok, de tapasztalat, hogy elmélkedés szintjén minden olyan szép és rózsaszín, aztán amikor a fizikai valóságban előre kéne lépni, akkor nem lehet tudni, hogy merre van az előre, és kinek kellene meglépni az elsőt, a másodikat.

Miért nem hallunk Erős Antónia diabos óvodájáról, vagy Görög Zita két éve miért nem tudta megvalósítani az álmát, a diabos óvodást. Biztos nem azért mert az ötlet ne lenne jó.

Szóval határozzuk meg, ki mit csinál, vállal, vagyis Lizzi vállalja a nyomdász ismerősét. Jó, de mit adunk a kezébe, hogy tessék Lizzi, ezzel menj a nyomdászhoz.

Remélem senki kedvét nem vettem el.
 

dg

Őstag
Nyugi! A jó bornak idő kell! :)
Nem győzöm hangsúlyozni: PETÍCIÓ - SZERŰ levélke! Szerencsére nem vagyunk mi politikusok, a diab szervezetek meg nem a kormány. Úgyhogy ha formailag nem tökéletes petíciónak, akkor tökéletes lesz felhívásnak, kérésnek, az a lényeg, hogy "támadjuk le" a szervezeteket.


Kata, kukacoskodj csak! Kell! Építő! Abszolút igazad van!

Amúgy a formai követelményeket majd én elintézem. Postán küldjük, el is küldöm. Valószínűleg meg is írom, de ezt ne vegyétek még abszolút ígéretnek. Momentán semmi időm sincs nekiülni, és vagy 3 hétre előre tudom: nem is lesz. Úgyhogy, ha valaki gyorsabb, csak rajta!

Namost, mi hivatalos szervezet nem vagyunk, egy kis emberke meg ha ilyen levelet küld, előfordul, hogy le se sz..ják. Mindenképp kell amit Kata is mondott, az aláírás-gyűjtés. A nagy hatalmas tömegpresszió, ugyebár! :)
No, erre gyűjtsünk még ötletet! Hogyan? Azt, hogy háztól-házig küldjük rongyolódni a levelet, hogy mindenki aláírja... Hát, éppen lehet, de kicsit körülményes meg lassú.
Azt kéne megtudni, elektronikus úton ez lehetséges-e? Mondjuk nyitunk egy "aláírunk topikot" ezen a weboldalon, amit egy webszaki biztos meg tud mondani, hogy hogy lehet vitathatatlanul hiteles. Vagy valami ilyesmi... Szerintetek?
 

pusimelu

Őstag
Kisgyónon is aláírhatjuk ha az jó mindenkinek, bár még messze van, és minnél hamarabb neki kéne látnunk.Kata elolvasom a mintát amit küldesz nekem remélem hétfőre ideér.D.G.nagyon jól fogalamazol én biztos nem tudnám megírni de soha ne mondd hogy soha...Én vállalom Dorog és Esztergom környékét rendelőket iskolákat és a kórházat.Ja és ha valaki ír egy jó kis rövid tájékoztatót akkor a helyi újságba is mehet.(Mondjuk a petíció alapján azt még én is meg tudom írni.)Talán, csak egy kis önbizalom kellene.D.G jössz Kisgyónra?
 

szolnok

Új tag
Aláírni úgy kell, mint ahogy itt a diab fórumon megjelent a dohányzás ellenni levél és alá lehetett írni. Kérdezzétek meg a fórum vezetőt, hogyan működött az. Minden esetre a levél eredményéről kaptunk emailen visszajelzést! Na ezt is ugy kell. Itt kell aláírást gyűjteni a fórumon elsősorban.
 

dg

Őstag
Kisgyónon is aláírhatjuk ha az jó mindenkinek, bár még messze van, és minnél hamarabb neki kéne látnunk.Kata elolvasom a mintát amit küldesz nekem remélem hétfőre ideér.D.G.nagyon jól fogalamazol én biztos nem tudnám megírni de soha ne mondd hogy soha...Én vállalom Dorog és Esztergom környékét rendelőket iskolákat és a kórházat.Ja és ha valaki ír egy jó kis rövid tájékoztatót akkor a helyi újságba is mehet.(Mondjuk a petíció alapján azt még én is meg tudom írni.)Talán, csak egy kis önbizalom kellene.D.G jössz Kisgyónra?


Meli, köszönöm kérdésed, de most nem tervezem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amúgy a formai követelményeket majd én elintézem. Postán küldjük, el is küldöm. Valószínűleg meg is írom, de ezt ne vegyétek még abszolút ígéretnek. Momentán semmi időm sincs nekiülni, és vagy 3 hétre előre tudom: nem is lesz. Úgyhogy, ha valaki gyorsabb, csak rajta!

Ehhez az a véleményem, hogy itt többen vagyunk, akik jól fogalmazunk, és tudjuk is, hogy mit akarunk. Mi lenne, ha többen, minden előzetes kötelezettség nélkül megírnánk a saját verziónkat (már aki akarja), és abból vegyítenénk össze a levelünket, és ebből már ki tudunk indulni. Egy ilyen "kefe kivonat"-ba már többen könnyebben bele tudják rakni a javaslataikat, és akkor mindannyiunk munkája benne lesz. Én (is) úgy gondolom, hogy egy valaki nyakába varrni a felelősséget, hogy rakd össze, fogalmazd meg az nem jó. Én mától már dolgozom, és így csak meló után van időm fogalmazgatni.
Egy topik kellene az ovi-petíció címmel, és oda lehetne rakni a javaslatokat. Ebbe mindenki bele tudná szőni a saját véleményét, hogy mit szeretne még látni benne.

Az aláírás szerintem is fontos lenne, a kisgyóni alkalom is megfelel, nincs az olyan messze, akik nem lesznek ott, azoknak meg postázunk.

És szeretném tisztázni, hogy mi legyen a petícióban?

  • Elvárások?
  • Terv?
  • Megvalósítás?
  • Pénzügyi forrás?
Elindulnék, csak nem tudom merre. Mit is akarunk a petícióval? Pénzt, támogatást, nyilvánosságot, alapítvány nevét felhasználni?

Beszélek a Diabétesz Junior vezetőjével, és kikérem a véleményét.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Mindenkinek topikba is rakhatjuk a fogalmazásunk szövegét, hogy ne legyen annyi topikunk, vagy maradunk ezen a topikon, de akkor valamivel ki kellene emelni, hogy ez a petíció szövege. (Mondjuk mindenki kékkel írja a petíciót, és a kiegészítések, javaslatok pedig pirossal, beillesztve legyenek.) A külön topikban csak a petíció és a kiegészítéseik lennének, ott nem csevegnénk. A lényeg, hogy könnyen visszakereshető legyen, és amikor valaki kiegészítést rak hozzá, akkor tudjuk rendszerezni, mert ez fontos lenne az "összeollózás" szempntjából.
 

zsuzsa

Új tag
Nagyon jó ami itt elindúlt szeretnék aktívan részt venni benne, én aztán nagyon érintve vagyok, és sokfelé jártam a problémával, a tenni akarás már bennem is megfogalmazódott csak egyedűl az ember kevés hozzá, bár helyi szinten azért lehet mozgolódni. Dolgozom, de azért fogalmazgatok, abban jó vagyok, akár másokkal összefogva elviszem a beadványt szívesen és előterjesztem az illetékes helyen, de azt tényleg tudni kell, és ezért jó ha beszélsz az alapítvánnyal, hogy kinél érdemes kopogtatni, hogy ne a kerek iratgyűjtőben kössön ki a beadványunk. A kezdet mindíg nehéz, aztán menni fog az csak nem szabad majd lenyugodni hagyni a témát, és hagyni hogy elfektessék.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Aláírni úgy kell, mint ahogy itt a diab fórumon megjelent a dohányzás ellenni levél és alá lehetett írni. Kérdezzétek meg a fórum vezetőt, hogyan működött az. Minden esetre a levél eredményéről kaptunk emailen visszajelzést! Na ezt is ugy kell. Itt kell aláírást gyűjteni a fórumon elsősorban.

Bocsi Szolnok, figyelmetlen voltam, és nem olvastam, hogy Te egy nagyszerű aláírási tippel álltál elő. Az kell alkalmazni, ami a legegyszerűbb, és a leggyorsabb megvalósítási forma, és ez úgy tűnik nagyon megkönnyíti a dolgunkat, főként, hogy így menet közben is be tud kapcsolódni az, aki akar.
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Ki kezdi jövő héten az ovit? Várjuk az első tapasztalatokat! Péter már holnap megy. Lehet, hogy én jobban izgulok, mint ő.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Ki kezdi jövő héten az ovit? Várjuk az első tapasztalatokat! Péter már holnap megy. Lehet, hogy én jobban izgulok, mint ő.

Úgy volt, hogy Mátém is most kezdi... De még nem megy... Leginkább miattam... Mert most egy darabig itthon leszek, és "élvezzük" egymás társaságát...
Persze, a történethez az is hozzá tartozik, hogy csak immunologus "beleegyezésével" mehet közösségbe (csökkent Iga, IgG miatt-> kiszámíthatatlan következményei lehetnek akár egy bárányhimlő fertőzésnek, de egy "kisebb" fertőzésnek is akár...), és immunologusunk per' pillanat még nincs... De már keresem... ;-)
De én nagyon kíváncsian várom majd az "élménybeszámolódat"! Kérlek, írd majd meg, milyen volt az első nap! Péter várja már?! És Te? ;-)
 

dg

Őstag
csak immunologus "beleegyezésével" mehet közösségbe (csökkent Iga, IgG miatt-> kiszámíthatatlan következményei lehetnek akár egy bárányhimlő fertőzésnek, de egy "kisebb" fertőzésnek is akár...), és immunologusunk per' pillanat még nincs... De már keresem... ;-)

Tímeácska!
Ti hogy álltok a védőoltásokkal? Vagy Máté nem kaphat?
Ami minket illet, én igyekszem bedadatni a bárányhimlő ellenit, az agyhártya gyulladás ellenit, mielőtt oviba megyünk. A pneumococcus ellenin (Prevenar, most lesz ingyenes a két év alattiaknak, amúgy 16000), már túl vagyunk.
 

dg

Őstag
Ovi?
Az idei jelentkezésről lekéstünk, de még dolgozom valami alternatív megoldáson (fizetős ovi, részidőre, akár nem is minden nap. Nem tudom még...)
 

ildikó

Új tag
Péter várja, én hát...... igen is, meg nem is. Félek! Már azon is gondolkoztam, hogy lehet, hogy korai. De látom, hogy sokszor mennyire unja magát itthon. Bár már egyre jobban eljátszanak Annával. De csak 3 óráról van szó! És ha jól érzi majd magát, akkor menjen csak!
d.g.! a nem minden napi ovizást nem hiszem hogy díjazzák az óvonénik! Mert ha mondjuk készülnek egy eseményre, akkor kimarad a gyerkőc.
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska!
Ti hogy álltok a védőoltásokkal? Vagy Máté nem kaphat?
Ami minket illet, én igyekszem bedadatni a bárányhimlő ellenit, az agyhártya gyulladás ellenit, mielőtt oviba megyünk. A pneumococcus ellenin (Prevenar, most lesz ingyenes a két év alattiaknak, amúgy 16000), már túl vagyunk.

Hát, nálunk ez egy igen érdekes kérdés... Védőoltás...
Igazság szerint, mivel Máténak volt egy oltási szövődménye (fél órás apnoe...) a Di-Per-Te 1/c oltásra, így csak nagyon kemény mérlegelés után kaphat további oltásokat, és csak gyermek intenzív osztályon, ahol ha kell, tudják a légzését, keringését támogatni...
Pneumococcus elleni védőoltást kapott Máté is, de nem azért, mert "trendi" volt ősszel beadatni (félre ne érts, egyébként én is csak javasolni tudom Mindenkinek, és nem értem, miért csak a 2 éven aluli gyerkőcöknek ingyenes...). Szóval, a pneumococcus ellenanyag szint a gyerek szervezetében igen alacsony volt, 2-szer kellett Prevenart kapnia, majd Pneumovaxot (felnőtteknek való... Máté ekkor nem volt még 3 éves sem...), mert még mindig annyira alacsony volt a szérum ellenanyag szintje... Ez után a 3 védőoltás után is alacsonyabb maradt a kelleténél (1 védőoltással másnak -nem immunhiányos embernek- teljes védettsége lesz...), de már "nem mertek" több oltást beadni... (???)
Bárányhimlő elleni oltás... Nagyon félnek beadni Neki... És amig ezt a bizonytalanságot látom, nem erősködöm én sem...
Ördögi kör ez... :???:
 

tímeácska

Őstag
Péter várja, én hát...... igen is, meg nem is. Félek!

Meg tudom érteni... Ugyan ezek az érzések keveregnek bennem is, amikor arra gondolok, hogy eljött az ideje az ovinak... De, hát anyák vagyunk... ;-) És, ugye, a Mi srácaink diabéteszesek... Azért, ez nem olyan egyszerű, mint nem diabos gyerkőcök esetében...
 
Oldal tetejére