Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

Zsu77

Új tag
Ovi?
Az idei jelentkezésről lekéstünk, de még dolgozom valami alternatív megoldáson (fizetős ovi, részidőre, akár nem is minden nap. Nem tudom még...)

Évközben nincs beíratás?Mi eddig mind a hárommal ilyen lemaradósak voltunk...Az elsőnél nem tudtuk,hogy tavasszal kell jelentkezni az őszi indulásra,a másodiknál pedig egyszerűen decemberben jutott eszembe,hogy januárban lesz 5 éves,talán ovizhatna januártól is,a legkisebbnél pedig pont költözés alatt áltunk az ősszel és januártól az új helyen beírattam.
 

tímeácska

Őstag
Évközben nincs beíratás?Mi eddig mind a hárommal ilyen lemaradósak voltunk...Az elsőnél nem tudtuk,hogy tavasszal kell jelentkezni az őszi indulásra,a másodiknál pedig egyszerűen decemberben jutott eszembe,hogy januárban lesz 5 éves,talán ovizhatna januártól is,a legkisebbnél pedig pont költözés alatt áltunk az ősszel és januártól az új helyen beírattam.

De, nálunk is lehet év közben beíratni a gyereket...
 

zsuzsa

Új tag
Holnap megyünk mi is, de csak délelőtti pár órára, azt kérték bár nem szokták, de a mi esetünkben kérnek hogy üljek ott vele az első két nap, hogy lássák mit hogyan csinálok. Voltak családlátogatáson, Tibusnak nagyon szimpik voltak, végé csacsogta a találkozást. Azt meg csinállták, hogy az első egy hónapban miatta mind a kettő ovónéni bennt lesz egész nap délelőtt délután, hogy a teljes napját, együtt tapasztallják, lássák. Nagyon odaadóak, segítőkészek, örültek a telefonnak, és mondták is hogy az elején lehet hogy sűrűbben megcsörgetnek, mikor hogyan mit adjanak. De nagyon nem terhelem őket, ott vagyok mellettük, délben átmegyek, csak délelőtt délután kell mérniük, vagy szükség szerint, írtam tájékoztatót, megmutattuk hogyan mérünk, Tibus előttük megmérte a cukrát. Örültek a levélnek is amit írtam mondták hogy minden segítséget jó néven vesznek.
 

zsuzsa

Új tag
Nagyon izgulok azért én is. Tibus már várja, unta magát már itthon, pláne hogy én már dolgoztam a nyáron, és nagyival, apával volt.
Azon gondolkozom, hogy mit vigyek neki kajcsit, arra az esetre ha pl. 11 órakor mérnek nála egy 3,3 at és 12 fél egyig az ebédig még kéne egy kis szh, mi legyen az, mert ha cukros ücsi az megdobja ebédig, ha egy szem keksz az lehet hogy kevés, mi legyen az?
 

tímeácska

Őstag
Nagyon izgulok azért én is. Tibus már várja, unta magát már itthon, pláne hogy én már dolgoztam a nyáron, és nagyival, apával volt.
Azon gondolkozom, hogy mit vigyek neki kajcsit, arra az esetre ha pl. 11 órakor mérnek nála egy 3,3 at és 12 fél egyig az ebédig még kéne egy kis szh, mi legyen az, mert ha cukros ücsi az megdobja ebédig, ha egy szem keksz az lehet hogy kevés, mi legyen az?

Alma? Vagy valami gyümölcs?
 

zsuzsa

Új tag
Az ebédig nem dobná meg hirtelen? Bár a tapasztalat nála az, legalábbis most nyáron ahol volt az volt, hogy bizony ebéd előtt még kellett valami, mert annyira játszottak, hogy ment a cukra lefelé. és még a plusz szh al sem lett ebédig magas. Sőt még délután is alacsonnyal kelt a délelőtti aktivitás miatt. De ez nyár volt, majd ezeket kell most is kitapasztalni.
 

tímeácska

Őstag
Az ebédig nem dobná meg hirtelen? Bár a tapasztalat nála az, legalábbis most nyáron ahol volt az volt, hogy bizony ebéd előtt még kellett valami, mert annyira játszottak, hogy ment a cukra lefelé. és még a plusz szh al sem lett ebédig magas. Sőt még délután is alacsonnyal kelt a délelőtti aktivitás miatt. De ez nyár volt, majd ezeket kell most is kitapasztalni.

Lehet, hogy a bázison érdemes lett volna vissza venni... Akár csak 1-1,5 órára, éppen csak a "kritikus" órákra...
 

tímeácska

Őstag
Egyébként -szerintem- a gyümi nem annyira dobja a cukrot, mint a gyümilé - nem cukros, gyümivelős-, mivel, más az állaguk... Ugyebár, a folyékony halmazállapotú hamarabb felszívódik...
 

zsuzsa

Új tag
A bázishoz nem nyúltam hanem a bólust vettem vissza a reggelihez kevesebbet adtam. A gyümilére azért gondóltam mert a gyümölcsöt pl. almát majszolgatni kell, és az udvaron épp a homokozóban, vagy máshol koszos kézzel nem szegeti szívesen, mert kivonja a játékból.
 

tímeácska

Őstag
A bázishoz nem nyúltam hanem a bólust vettem vissza a reggelihez kevesebbet adtam. A gyümilére azért gondóltam mert a gyümölcsöt pl. almát majszolgatni kell, és az udvaron épp a homokozóban, vagy máshol koszos kézzel nem szegeti szívesen, mert kivonja a játékból.

Mivel még emellett is voltak ebéd előtt alacsonyabb cukrai -ennie kellett-, így lehet, hogy azért a bázison is vissza kellett volna venni egy minimálisat, legalábbis, én így csináltam volna. De ha Tibusnak jó volt plusz Ch-val (mármint szívesen elfogadta, és nem zavarta be az ebédnél), akkor jó volt úgy is, ahogy Te csináltad!
Gyümilé... Szerintem, azt is adhatnak Neki gyümi helyett, a fent említett "problémák" miatt...
 

zsuzsa

Új tag
Hát ezek lesznek azok amiket ki kell tapasztallgatni, ha huzamosabb ideig megint alacsony cukikkal leszünk, akkor lehet egy ilyen megoldás, hoy a bázison visszavenni, bár az így is csak 0,15 egész 3 óráig, de akkor nem lehet nem is kéne ebéd előtt plusz szh, mert ha vissza veszem a bázist, nem fog lecsökkenni a cuki. Ha így lesz, majd meglátjuk, most jön ugye az ősz, meg tél, nem fognak mindíg tudni kimenni, télen amúgy is más cukik vannak, bár aktívabb lesznek a napjai.
 

tímeácska

Őstag
Hát ezek lesznek azok amiket ki kell tapasztallgatni, ha huzamosabb ideig megint alacsony cukikkal leszünk, akkor lehet egy ilyen megoldás, hoy a bázison visszavenni, bár az így is csak 0,15 egész 3 óráig, de akkor nem lehet nem is kéne ebéd előtt plusz szh, mert ha vissza veszem a bázist, nem fog lecsökkenni a cuki. Ha így lesz, majd meglátjuk, most jön ugye az ősz, meg tél, nem fognak mindíg tudni kimenni, télen amúgy is más cukik vannak, bár aktívabb lesznek a napjai.

Tökéletesen jól látod! Várni kell, és kitapasztalgatni a dolgokat, de úgy, hogy közben minden tényezőt figyelembe kell venni, és folyamatosan szem előtt kell tartani MINDENT, úgy, ahogy a gyerkőc igényeit is! Ügyi legyél, én tudom, hogy ez Neked menni fog! ;-)
 

christina

Őstag
Együtt érzek veled Ildi, eszembe jutott, hogy milyen nehéz volt 10 éve a lányomat oviba engedni! Aggódtam, hogy figyelnek-e rá eléggé, melyik mászókáról fog az udvaron leesni....már nem lesz velem és milyen lesz napi 8 óra nélküle! Aztán ahogy teltek a napok hozzászoktam.
Persze Gergőnél még rosszabb lesz, nehezebb lesz elengedni és nem tudom olyan könnyen megy-e majd a hozzászokás, vagy állandóan aggódni fogok?!
Én is várom a beszámolót, írjál-jatok Zsuzsával akár mailben is!
Puszika
 

napocska

Őstag
Én ma még otthon vagyok, így Dani ebéd után jön haza, de holnaptól már ott alszik. Remélem, minden ok lesz. Jöttek a csoportba kicsik, 9-en, bízom benne, hogy az óvónéniknek marad azért ideje és figyelme kicsit Danira is mellettük. Bár, felfogható ez egy önállósodási lépcsőfokként is, hogy most még jobban oda kell figyelnie, mint tavaly, jövőre pedig az iskolában szinte teljesen ő vigyáz majd magára.
 
Oldal tetejére