Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Közben megtaláltam :)
A régebbi üzik megtalálására Goyo több elérési útvonalat is ajánlott. Ezek egyike a Friss üzenetek ez a felső menüsoron elérhető. Vagy a lap alján lévő Archivum-ra kattintva is meg lehet találni a témákat a gyűjtó nevek alatt. A Keresés között is lehet bogarászni.
 

tímeácska

Őstag
Júj, ez nagyon jó, Ildikó! Köszi érte!;-)
Szerintem majd mi is innen rendelünk jelet, ha már lesz jelünk...;-)
Ti rendeltetek már innen? Tényleg! Péternek mi a jele?
 

zsuzsa

Új tag
Mi méteráruboltban vettünk jelet, kis négyzetben a jel, rávarrható. A zsákjára hímeztem, a fogmosókra alkoholos filcel rárajzoltam, az ágyneműre meg rávarrtuk a készet. Okos bátor szemes tűzóltó létra a jelünk, hagyományos létra csak piros, és tűzóltólétrának mondjuk, hogy extra legyen. A cukrai tegnap 6,9 majd 8, aztán ebéd előtt 9,2 délután 3,4 este 4,5 utóvacsinál 4,2. Ma reggel 3,4 tízóráinál 2,6 legalább látták ovónénik milyen ha alacsony a cukra, hívtak hohy mi legyen, megitta a vitatigrist, mondtam egye meg a kenyerét is, nem mertem kockáztatni, mert mentek vissza az udvarra játszani, délben így 10,2 vel ebédelltünk. Legközelebb tudom hogy elég a fél tízórai és mondjuk gyümölcs. ezeket még ki kell tapasztallni. Összeségében elégedett vagyok a cukrával, soha ne legyen rosszabb. Őt meg egyszerűen nem győzzük dícsérni, tegnap már mondókákkal jött haza, miket játszottak, énekelltek, nagyon tetszik neki, és bemegyünk, visszakisér az ajtóig ad egy puszit, és megy vissza. Délben megyek bólust adni, és visszaenged dolgozni. Nagyon édes.
 

zsuzsa

Új tag
Azért a vércukorméréssel nem megy ilyen egyszerűen, többszöri próbára sikerűl nekik, vagy nem tették be rendesen a stixet, vagy nem szúrták meg az újját, második nap, és elkezdték feltekerni aűz erősséget, drágám meg nem szólt hogy 2,5 en már fáj, aztán én mondtam hogy felesről ne vegyék fel, inkább egy kicsit nyomják rá, a férjem már két naponta cseréli a lándzsát, hogy mindíg éles legyen. Ma is harmadszorra ment nekik, mondták hohy olyan aranyos volt, egy szó nélkül, szúrták nem jött vér, már adta a másik újját próbára, szerintem nagyon megszoríthatták a kis újja tetejét, és nem volt benne elég vér, de sikerűlt nekik megmérni végűl. Mostmár biztos menni fog majd nekik. Nekünk a kezdet kezdetén még laikusként, a vércukormérés soha nem okozott gondot. Nem gondóltam hogy ez nehéz dolog lehet, szerintem nem merik még igazán csinálni, és ezért bénáznak.
 

zsuzsa

Új tag
Köszönjük szépen, csak maradjon is így. Azért tegnap megvolt az eredménye a heti feszültségnek, ami felgyűlt bennem, annak ellenére hogy egész hetet kivettem szabiba, egész héten délelőttönként bennt voltam dolgoztam, mert az egyik családomnál nagy bajok voltak, intézkednem kellett, közben tibust szoktattam, miatta is feszült voltam, és tegnap, kijött rajtam. Egy belövőnk van, már megrendeltük a másikat is, majd küldik, a lényeg hogy most ezt az egyet, viszem hozom magamnál tartom, mert kelhet az oviban, és itthon is szükséges. Tegnap még este megfőztem neki a kelkáposztafőzeléket, tojáslevest, mert ma az lesz az oviban, és este kanülcseréhez készültünk. Kivettem a táskámból a belövőt, és azzal a mozdulattal, éppen mentem pizsit kivenni neki, letettem a szekrényébe, na ez kiesett, és mikor cseréltük volna a szereléket, nyúlok a táskámba, nincs belövő. Na elkezdtem elkeseredetten, mint az őrűlt keresni, kocsiban mindenhol hol eshetett ki, nem találltuk. Én már kiborúltam hogy mi lesz most, a másik kanűlt már kivettük, hogyan rakjuk be az újat, ő csak belövőhöz van szokva, aztán kinyitottam újra a szekrényt és ott volt letéve, de addigra úgy kiborúltam, hogy alig bírtam megnyugodni. Fáradt is voltam feszült is voltam, és kijött. Szegény Tibus csak nézett, és próbállt vígasztalni. Hétvégén azt hiszem pihenek egy kicsit. Tegnap is 5 kor keltem, megcsináltam a krumplipürét, sült pipimellel, neki ebédre, este meg főztem a következő napit, előtte piac, közben vele is szeretnék minél többet lenni, ha már napközben külön vagyunk, és ezt most szokni kell, kicsit az elején azt hiszem elfáradtam, és túl idegeskedtem magam.
 

napocska

Őstag
Zsuzsa, ne stresszeld túl magad! Én is mindennap főzök Daninak, hogy legyen másnap mit vinnie az oviba enni. Pontosan át tudom érezni, hogy milyen feszültség ez sokszor, főleg munka után, ott tipródni még a konyhában. Ráadásul nem is mindegy, hogy mit, mert fontos az is, hogy megegye, és válogatós a lelkem... Szóval én is mindig fellélegzek, mikor végre itt a péntek, és nem kell másnapra főzni semmit! Eleinte én is úgy képzeltem, hogy azt fogok főzni, amit a többiek is esznek, de ezt nagyon gyorsan feladtam, ill. igaziból el sem kezdtem. Épp elég munka így is a sok kaja-készítés, és hogy még azzal is törődnöm kelljen, hogy olyat főzzek, mint az ovis menü, hát az nem ment. A többi gyereknek meg úgyis csak néhány napig furcsa, hogy van köztük, aki mást eszik, később már nem foglalkoznak vele. Dani pedig sokszor örül, hogy miközben a többiek a spenóttal bírkóznak, ő eszi a fogára való finom falatokat.
 

ildikó

Új tag
Én is méteráruban akartam jelet venni, de nem kaptam. Autó a jele. Már rendeltem, jövő héten jön meg.
Zsuzsa! Én is elfáradtam ebben a hétben, nagyon. Tegnap délben le kellett feküdnöm. Főleg a sok mozgásban, napi 6,6 km-t tekerek. Szerintem pár hét és leadom a fölös 8kg-mat. Autóval is mehetnék persze, de jó így, majd belejövök, és ha rossz idő lesz, akkor úgyis kocsival kell menni. Idegileg nem viselt meg, mert éreztem, hogy jók az értékei. Szerintetek állítsak valamit? Mert 10-kor 10-12 között van, fél 12-kor pedig 3,5-4,5 között. Így sokat esik neki, de sokat is mozog. Próbáljak inkább több bólust adni a reggelihez, és még visszavenni a bázist? Most 9-től 12-ig 0,1-el megy. Szerintetek? Nagyon nem akarok kísérletezni, mert még nem mérnek, és ne hogy gond legyen. De valahogy nem is érdeklődnek a mérés után, majd szerintem jövő héten már próbálom bevonni őket. Ja! És Péter olyan éhes délben, mint a farkas. És már mondott mondókát, nagyon aranyos volt. Itthon már nem akart tanulni, pedig tudott 2,5 éves kora körül vagy 10et. És jól érzi magát, pedig nagyon féltem, hogy gond lesz, meg ha megyek mérni, akkor haza akar jönni. De szerencsére minden ok!
 

zsuzsa

Új tag
Igen én is még ott tartottama héten, hogy mentem délután a piacra vásáróltam, és ugyanazt főztem, pl. hétfőn perec lesz tízóraira azt se tudja enni, nagyon szh bomba neki abban az időpontban, ebédre krumplis tészta lesz, ahelyett is teljesen mást kell vinnem, uzsira viszont túrókrém lesz és tudok neki finomat vinni. Én érzem hogy sokkal jobban aggódok mint kellenne, az ovónénik annyira megoldanak mindent, és hívnak ha valamiben nem biztosak. Most nekünk a héten kétszer is emelkedett volt a cukra ebédnél, mert szerdán gyümölcsnapuk van, és 11 kor gyümölcsöztek, ebédeltünk 10,2, vel, ma meg az ovi születésnapja volt, és 11 kor az ünnepély után tortáztak, ő diab sütit kapott, de 11 kor már nem kellett volna, 13,2 vel ebédeltünk. De a kelkáposzta főzelék nem egy dobós kaja, majd délutánra visszakorrigálódik.
 

christina

Őstag
Zsuzsa, ne stresszeld túl magad! Én is mindennap főzök Daninak, hogy legyen másnap mit vinnie az oviba enni. Pontosan át tudom érezni, hogy milyen feszültség ez sokszor, főleg munka után, ott tipródni még a konyhában. Ráadásul nem is mindegy, hogy mit, mert fontos az is, hogy megegye, és válogatós a lelkem... Szóval én is mindig fellélegzek, mikor végre itt a péntek, és nem kell másnapra főzni semmit! Eleinte én is úgy képzeltem, hogy azt fogok főzni, amit a többiek is esznek, de ezt nagyon gyorsan feladtam, ill. igaziból el sem kezdtem. Épp elég munka így is a sok kaja-készítés, és hogy még azzal is törődnöm kelljen, hogy olyat főzzek, mint az ovis menü, hát az nem ment. A többi gyereknek meg úgyis csak néhány napig furcsa, hogy van köztük, aki mást eszik, később már nem foglalkoznak vele. Dani pedig sokszor örül, hogy miközben a többiek a spenóttal bírkóznak, ő eszi a fogára való finom falatokat.


Tényleg ezt már akartam is kérdezni, hogy nem nézik ki egymás tányérjából az ételt? Nincs vita hogy ő miért mást eszik, vagy Dani nem nézi az ovistársakét?;)
 

napocska

Őstag
Hát, nem tudom, az óvónénik nem panaszkodtak még, Dani sem, így aztán ha nézik is, különösebb károsodás nem történik :)
 

zsuzsa

Új tag
Nálunk sem nézik egymásét, ill. nézik, de nagyon nem foglalkoznak vele, Tibus akkor foglalkozna, ha a többi pl. tejbegrízt eszik, neki meg viszek krumplifőzeléket, de ezért van étrendem és akkor ő is azt eszik. Egyébként ha meg magyarázom neki megérti, és gond nincs belőle. Igazad volt napocska mindíg nem tudom neki azt vinni, ma pl. krumplis tészta van, meg perec és társai, én vittem neki sonkás zöldséges rakott tésztát, perec helyett, sütöttem neki tegnap almás maffint azt vitt tízóraira, uzsira pedig túrókrémet esznek, azt is kapok neki készen, és vittünk diab túrókrémet. Tibus inkább olyanokat kérdez meg, hogy délben kenyeret kapnak a főzi mellé hogy ehet ő is, hát ő nem tunkolhat, pláne nem fehér kenyeret, de a többi azért eszik kenyeret mert azzal lakik jól mert a kelkáposzta főzelék úgy nézett ki mint a felmosólé, irigyelték is tibus főzelékét. De mondtam hogy neki nincs tunki tunki és megérti, nincs balhé. Ma délelőtt 8,2 es cukra volt tízórainál, és mondta az ovónéninek hogy hívjon fel, mert szerinte ezzel nem ehet. A front miatt kicsit emelkedetebbel kelltünk is, és mondtam hogy valószínű ilyen napunk lesz, de azért ehet mindent amit vittem.
 

Zsu77

Új tag
Nálunk sem nézik egymásét, ill. nézik, de nagyon nem foglalkoznak vele, Tibus akkor foglalkozna, ha a többi pl. tejbegrízt eszik, neki meg viszek krumplifőzeléket, de ezért van étrendem és akkor ő is azt eszik. Egyébként ha meg magyarázom neki megérti, és gond nincs belőle. Igazad volt napocska mindíg nem tudom neki azt vinni, ma pl. krumplis tészta van, meg perec és társai, én vittem neki sonkás zöldséges rakott tésztát, perec helyett, sütöttem neki tegnap almás maffint azt vitt tízóraira, uzsira pedig túrókrémet esznek, azt is kapok neki készen, és vittünk diab túrókrémet. Tibus inkább olyanokat kérdez meg, hogy délben kenyeret kapnak a főzi mellé hogy ehet ő is, hát ő nem tunkolhat, pláne nem fehér kenyeret, de a többi azért eszik kenyeret mert azzal lakik jól mert a kelkáposzta főzelék úgy nézett ki mint a felmosólé, irigyelték is tibus főzelékét. De mondtam hogy neki nincs tunki tunki és megérti, nincs balhé. Ma délelőtt 8,2 es cukra volt tízórainál, és mondta az ovónéninek hogy hívjon fel, mert szerinte ezzel nem ehet. A front miatt kicsit emelkedetebbel kelltünk is, és mondtam hogy valószínű ilyen napunk lesz, de azért ehet mindent amit vittem.

Szia!Alig találkozni vele,és elkérik érte a pénzt,de erre a problémára jó lehet.Még a szegedi klinika dolgozta ki ezt a receptet és van olyan pékség,amelyik átvette és készíti,bár lehet,hogy csak rendelésre.Lehet viszek talira.Ez ilyen diabetikus kenyér és 500g-ban 35g a ch.Búzaliszt és rozsliszt (meg persze még más dolgok)keveréke.Egész fincsi.A tunkolás az nagyon finom dolog...:)
 

Zsu77

Új tag
Ja,és én szeletelve kapom a közeli boltban.Ez 10g-os szeleteket jelent,ami viszont -ugye- 7g ch-t...

(Az előzőben elgépeltem,bocsi:100g-ban van 35g ch.)

:)
 

zsuzsa

Új tag
Ez nagyon jó dolog, szokott egyébként tunkolni, de az ő kenyeréből, így ahogy írod ilyesmi kenyérből, de az oviban fehér volt, mi nem vittünk, és így elmaradt a tunki tunki, de nem volt tragédia. Otthon szokott paprikéskrumplihoz is egy kicsit tunkizni. Ez a kenyér receot egyébként érdekelne, még ha én sütöm meg is jó lehet.
 

Zsu77

Új tag
Ebben nem tudok segíteni,de ha utoléred a szegedi klinikát,akkor ők szerintem készséggel segítenek.Ők kifjezetten erősek a táplálkozás-tudományban.Egy ismerősömnek a gyermeke abszolút visszamaradt a fejlődésben és kiderült,hogy azért,mert vagy egy tucat dolgot nem is lett volna szabad ennie.Egyből megtanult beszélni,ahogy a speckós diétáját megkapta.Szóval tényleg tutik.De viszek a talira is szerintem,ha csak nem viszik el az összeset az orrom elől a boltból...de majd sietek... :)
 

dg

Őstag
Ebben nem tudok segíteni,de ha utoléred a szegedi klinikát,akkor ők szerintem készséggel segítenek.Ők kifjezetten erősek a táplálkozás-tudományban.Egy ismerősömnek a gyermeke abszolút visszamaradt a fejlődésben és kiderült,hogy azért,mert vagy egy tucat dolgot nem is lett volna szabad ennie.Egyből megtanult beszélni,ahogy a speckós diétáját megkapta.Szóval tényleg tutik.De viszek a talira is szerintem,ha csak nem viszik el az összeset az orrom elől a boltból...de majd sietek... :)


Tudom, hogy nem ide tartozik, de Zsu, ez amiről írsz nem a phenilketonuria?
 
Oldal tetejére