Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

ildikó

Új tag
Péter az első ovis napját itthon töltötte. Ugyanis 17-es (!!!!!!????????!!!!!!!!!!) cukival kelt. De hogy mitől???????? 1-kor 3,5 volt a cukra, kapott kaját. Nekem hirtelen olyan fejgörcsöm lett, meg szédültem, hogy csak na. Arra gondoltam, tuti beszart a pumpa. Este kinyomattam a bubikat, az nem lehet. Tegnap cseréltünk szereléket, szupi értékei voltak egész nap. Na, bólus, 9-re lement 10-ig. De így már nem ment oviba, mert ki tudja, hogy hogy alakul. Soha nem volt még ilyen. Reggeli után is magas volt, mert ugye 10-re evett, mert már nagyon éhes volt, de aztán lement ebédig, így azt gondolom, hogy a szerelék jó. Én nem szoktam egyből cserélni, várok egy kicsit.
Zsuzsa! Tök rendesek az oviban veletek! Nálunk nincs beszoktatás, szerintem nagy hülyeség, így én még máj.ban megbeszéltem az óvodavezetővel, hogy így nyár végén vinném Péter "beszoktatni", ismerkedni a környezettel. (Mivel Péter egy új cipővel is 1 hónapig ismerkedik.) Vittem is, és a 4. alkalom után szóltak, hogy hát nincs beszoktatás, meg hát, nincs még az óvonénije sem ott, meg hát... Na, kiakadtam, hogy megbeszéltük, meg a kutyát nem zavartuk, hisz 5 szem gyerek volt az egész oviban, foglalkozás nincs, tehát csak játszanak. Meg így könnyebb a cukiját beállítani, nem jut eszébe enni, mint otthon. Hát, jó, persze, hozzam csak! Másnap nem mentünk, nem ezért, más okból, de azért így kezdésnek elég rosszul érintett a dolog.
Én is a bázisát veszem vissza az óvodai időszakra, inkább majd több bólust kap a reggelihez, ha nem jó. A kimaradt bázist viszont ebéd előtt megkapja, mert lehet, hogy hiányozni fog. Majd kiderül.
 

zsuzsa

Új tag
Jaj ez olyan rossz Ildi, de ne nem baj, valami bibi volt biztos, de nem érdekes, legközelebb jó lesz és minden ok lesz. Nekünk szupi volt az első nap, nálunk meg Tibus úgy néz ki nem igényelné ezt az elhúzást, de nem baj inkább így legyen rászánom az időt, ő még az első héten nem alszik ott, majd csak 8.-ától lesz egész napos. Ma bennt voltunk délig, haz jöttünk ebédelni, aludni, holnap ő lesz bennt délig, és átmegyek a munkahelyemre, elmegyek dolgozni, telefon mérő ovónéninél, szólnak ha gond van, de megbeszéltük Tibussal, hogy holnaptól nagy óvodás, és anya dolgozik, de megyek érte és itthon ebédelünk. Ez egész héten így lesz. A cukrai egész nap 4-5 körüliek voltak, ugyhogy apának ma volt a szülinapja, ő ügyes óvodás lett, és pizzáztunk este vacsira. Élvezte tetszett neki, reméljük ilyen lesz a folytatás is. Óvonénik mondták, hogy volt már olyan hogy beszokott a gyerek két nap alatt, utána fél évig üvöltött reggel. Inkább lassan de biztosan. Hát ez volt az első nap, olyan fáradt volt délben hogy fél négykor úgy kellett felkelltenem, hogy estére is hagyjunk majd az alvásból.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsuzsa!
Csak gratulálni tudok Tibikének és Neked. Nagyon ügyesen indítottátok az ovizást.

Ildikó!
Remélem minden hamarosan rendeződni fog Nálatok, és Péter is nagyon fogja élvezni az új környezetet.
AccuChek SoftClix ujjbegyszúrót gyógyszertárban is megrendelheted, persze nem mindenhol vállalják, ez tapasztalat. Viszont Zsu77 A Roche vevőszolgálat telefonszámát valahova kiírta, és ott 3800 körül volt az ára. A 4800 Ft-os ár elég drága és még gondolom posta költség is terheli. Én gyógyszertárban 4477 Ft-ért vettem, és ott nincs postaköltség, ezt is figyelembe kell venni. A csomagba beletartozik 25 db lancet is, az ár így értendő.
 

Annamari

Új tag
Zsuzsa!
Csak gratulálni tudok Tibikének és Neked. Nagyon ügyesen indítottátok az ovizást.

Ildikó!
Remélem minden hamarosan rendeződni fog Nálatok, és Péter is nagyon fogja élvezni az új környezetet.
AccuChek SoftClix ujjbegyszúrót gyógyszertárban is megrendelheted, persze nem mindenhol vállalják, ez tapasztalat. Viszont Zsu77 A Roche vevőszolgálat telefonszámát valahova kiírta, és ott 3800 körül volt az ára. A 4800 Ft-os ár elég drága és még gondolom posta költség is terheli. Én gyógyszertárban 4477 Ft-ért vettem, és ott nincs postaköltség, ezt is figyelembe kell venni. A csomagba beletartozik 25 db lancet is, az ár így értendő.

Roche vevőszolg. száma: 23 446 800
sziasztok
 

Zsu77

Új tag
Hát,sokszor bosszankodásból megfordulhatott a fejünkben az ún.szégyen-tábla intézmények,akármi fele.Én azt gondolom,hogy sokkal hasznosabb lenne létrehozni egy dics-táblát,mert annyira kevés van az odahelyezhető tagokból,hogy jelenleg hasznosabb információval lát el az,ha valahol élhető az élet MINDENKINEK.Had kezdjem a sort ezekkel,mivel tegnap szülőin voltam és az iskola,ahova a leánykám most kezdett járni,meglepő információt nyújtott normalitásból...

Ez a DUNAÚJVÁROSI PETŐFI SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLA

Külön megkérték a szülőket,hogy feltétlenül szóljanak,ha a gyermek bármilyen krónikus betegségben szenved,mégpedig azért,hogy ha a gyermekkel bármi történne,rosszul lesz,vagy bármi,akkor TUDNI SZERETNÉK A TANÁRNÉNIK,HOGY MI A TEENDŐ!!!!Még egy egészségügyi-állapot nyilatkozatot is ki kellett tölteni a gyermekről.
:)
 

dg

Őstag
Jó ötlet, Zsu!
Ha van kedved, nyisd is meg, és oda mindenki beírhatná pozitív találkozásait szakemberekkel, intézményekkel az eü. témában!
 

ildikó

Új tag
Na, a mai nap jobban sikerült, mint tegnap! 4,1-el kelt, reggeli, ovi. Kicsit morcogott, hogy otthagytam, de nem sírt. 10-kor 11,9, fél 12-kor 4,6 (rohangált rendesen az udvaron, meglestem). Viszont most ebéd után magas, 13,9, úgyhogy tutti, hogy kell a kimaradt bázis, de lehet, hogy nem 1óra, hanem fél óra alatt be kell nyomatni, vagy bólusba beadni. Mert persze éhes volt, gyorsan evett. Ezt még ki kell tapasztalni. De a délelőttel így kiegyeznék. De én rendesen elfáradtam. Reggel két gyereket vittem bicón, Annával haza, Annával vissza, haza, vissza, két gyerekkel haza. Szerintem kb.2,5 km-t biztos letekertem. Jó kis fogyókúra! Nem árt! Így jó időben még ok, de ha rossz lesz az idő, muszály lesz kocsival mennünk.
Zsuzsa! Tök jó, hogy ilyen simán megy nektek! És vinni fogod majd a kaját? VAgy megnézed az ottani adagot?
 

zsuzsa

Új tag
Nekünk ma egy kicsit emelkedett volt, 7 el keltünk, tízórainál 8 volt, most ebédnél 9,2, nagyon elfáradt és már háromnegyed 12 kor szólt az ovónéninek hogy éhe, látták rajta hogy fáradt, na rögrön mérni akartak, de valamiért nem jött össze nekik, szerintem nem tették be rndesen a stixet, vagy kevés volt a vér, hívtak átmentem megmértük, majd legközelebb már menni fog. Mondtam az a lényeg hogy mit lát, ha nincs rosszúl nincs gond, de meg kell mérni. Egész délelőtt jót játszott, semmi nem volt, holnap is így délelőttre megyünk, még nem ebédel ott csak tízóraizik. Vinni fogom, mert megkaptam az étrendet, de minden nap van olyan amit ehetne, és több az olyan amit nem. Holnap pl. tízórai lekváros kalács kakaóval.Ez semmi szín alatt nem jó. Ő reggelihez iszik itthon kakaót, és aszik dzsemes kenyeret, most holnap reggelire fálvágottas kenyeret fog kapni, és akkor tudok neki lekváros kenyeret vinni tízóraira, teával. Majd valahogy így próbálom összehozni az ovis kajával. Amikor tejbegríz az ebéd akkor at viszek neki, csak én készítem ahogy szoktam, mert hétfőn gulyásleves volt tejbegrízze, ebből a levest ehette volna, de azt meg hogyan fizessem be, inkább mindent viszek én akkor nincs gond, hogy most anyuka ezt kérte nem kérte ehet nem eheti, ott van bedobozólva csak meg kell melegíteni.
 

ildikó

Új tag
De jók ezek az értékek, szerintem, ha nincs veled, inkább picit emelkedetebb, mint hogy rezegjen a léc.
Nekünk az Optimummal valami gond van, mert néha tök nehezen lehet berakni a csíkot, meg nem is akarja kidobni. Lehet, hogy be kellene küldeni.
A kalácsot nem eheti? Mi szoktuk venni a TESCO-ban, meg a Metroben, a Selyemkalácsot, elég drága, de nagyon sokáig jó, és nem édes, 55 -el számolom, be szokott nekünk jönni. Próbáld ki. lehet, hogy jó lesz. Bár ha mindegy a kis lelkének, hogy ő mást eszik! Ja! Viszont van egy édesítős kalács receptem, ha érdekel.
 

tímeácska

Őstag
Édesítős kalács recept?! Jöhet, Ildikó!;-)
Nagyon örülök én is, hogy a mai napotok jobban alakult a tegnapinál!
Lehet, hogy írtad, csak én nem emlékszem rá, hogy Te viszed a kaját Péternek, vagy az ovis ételt eszi?
 

ildikó

Új tag
Nem eszik Péter ott. Egyenlőre! Ha nagyon variál, akkor esetleg, én vinném, már beszéltünk róla a vezetővel. Szép csöndesen vihetjük, mert ugye ÁNTSZ..... De egyenlőre nem eröltetem.
Jut eszembe? Új téma, vagy valamelyik topicban beszéljük meg. Kis diabos gyermekeink lelki világa. Mert ahogy észreveszem, Pétert kezdi zavarni, ha pl. panaszkodok a cukrairól. És betegség, nem betegség, de a mi gyerekeink akkor is másak. És hogyan neveljük őket, hogy a lehető legkevesebb megrázkódtatás érje őket?
 

tímeácska

Őstag
Nem eszik Péter ott. Egyenlőre! Ha nagyon variál, akkor esetleg, én vinném, már beszéltünk róla a vezetővel. Szép csöndesen vihetjük, mert ugye ÁNTSZ..... De egyenlőre nem eröltetem.
Jut eszembe? Új téma, vagy valamelyik topicban beszéljük meg. Kis diabos gyermekeink lelki világa. Mert ahogy észreveszem, Pétert kezdi zavarni, ha pl. panaszkodok a cukrairól. És betegség, nem betegség, de a mi gyerekeink akkor is másak. És hogyan neveljük őket, hogy a lehető legkevesebb megrázkódtatás érje őket?

Ildikó! Nagyon jó az ötlet az új topicra! Már el is indítottam!;-) Folyt. köv. ott!;-)
 

zsuzsa

Új tag
A kalács recept kéne nekem is, gyorsan. Az is érdekellne amit készem veszel, nem hallottam róla, selyem kalács? Na majd keresem. Én a hagyományosra írtam hogy szóba se jöhetne, cukros. Mi is külön nyilatkozattal vihetünk ételt, amit én írok mellé, az ántsz nek, hogy levédjem az ovódát ellenőrzés alkalmával.
 

christina

Őstag
Zsuzsa, Ildi!
Nagyon örülök, hogy -ha Ildiéknél döcögősen is-jól indult az ovi!
Ügyesek vagytok, nagyon szorítok nektek!
Puszi
 

ildikó

Új tag
Egyenlőre nem találtam a kalács receptjét, de anyunál megvan, majd küldöm.
Amit veszünk, CereSütő- Selyemkalács. Van benne cukor, de sztem nem sok, mert nem édes. 100g-ban 54 ch-t ír. Jó szokott lenni.
Ma az ovis értékek ugyan olyanok voltak, mint tegnap, ebéd után 10, úgyhogy alakul.
 
szia ildiko igen engem érdekelne a kalács recepted ha nem baj? Én kisfiam is diabos és szeretne enni kalácsot de nincs receptem ö is ovis jo lenne sütnék neki elöre is köszi
 

napocska

Őstag
Szia Kis nyuszi!
Tettem én is fel egy kalács receptet a kipróbált édesség receptek topikba, (már csak azt nem tudom, hogy hová tűnt, illetve hol lehet megtalálni azokat a topikokat, amelyek nem a legfrissebb üzenetek közt vannak).
 
Oldal tetejére