Babázhatok

mantanya

Aktív tag
Óriási gratula nektek!:hurra::cool: És ne foglalkozz a dokikkal, csak babócával!! Mint írtuk többen is, a jó cukrok ellenére is előfordul sajna a nagy baba... Tudom, a lányomnál engem is terrorizáltak, hogy a lelkiismeret furdalásom még nagyobb legyen, mint amúgy is volt... A lényeg, hogy jól vagytok!!!! Erőt és egészséget!!!
 

eremit

Új tag
Kedves Fórumozók! Régen is sokat olvasgattam a topicot, s most megint kedvet kaptam hozzá. Érdesek dolgokat írtok, s milyen érdekes, hogy mindenkit más-más tanácsokkal látnak el. Én ugyan még az elején járok, de azt hiszem véleményeztetem a nekem átadott információkat. A nőgygógyász doki egyelőre csak megállapította a tényeket, s jelezte, mehetek a belgyógyászhoz és a védőnőhöz. Úgy vélem sokkal több múlik rajtunk és a belgyógyászon, mint a nődokin... Persze a végén az övé lesz a főszerep! :) A belgyógyász orvosommal konzultáltam, s ő annyit mondott, hogy a cél az, hogy étkezések után 7 alatt legyen a cukor, s hogy összességében ne legyek soha magasabb. Hát, vagy összejön vagy nem... Viszont jelezte, hogy a magasabb cukroktól sem kell annyira aggódni (természetesen nem arra gondolt, hogy napokig 10 felett van, hanem a kiugrásokra, amiket aztán lehet korrigálni), mert "csak" azzal jár együtt, hogy (még) nagyobb lesz a baba. Egyébként 7 körüli HgA1C-vel indultam el, ez már évek óta stabilan tartja magát.
A terhesség azonban kemény dió. A szokásos kellemetlen érzéseken túl csak úgy bónusznak nekünk ott van az alapbetegségünk is. Én épp az "alacsony a cukrom" állapotban vagyok egy pár napja, most ezen dolgozom. Remélem 1-2 héten belül sikerül stabilizálni a 7-es alatti értékeket! És persze abban is bízom, hogy a következő vizsgálatnál is minden rendben lesz! Úgy vélem megosztom majd a saját tapasztalataimat, hátha másoknak ezzel én is tudok segíteni.
 

mantanya

Aktív tag
Kedves Fórumozók! Régen is sokat olvasgattam a topicot, s most megint kedvet kaptam hozzá. Érdesek dolgokat írtok, s milyen érdekes, hogy mindenkit más-más tanácsokkal látnak el. Én ugyan még az elején járok, de azt hiszem véleményeztetem a nekem átadott információkat. A nőgygógyász doki egyelőre csak megállapította a tényeket, s jelezte, mehetek a belgyógyászhoz és a védőnőhöz. Úgy vélem sokkal több múlik rajtunk és a belgyógyászon, mint a nődokin... Persze a végén az övé lesz a főszerep! :) A belgyógyász orvosommal konzultáltam, s ő annyit mondott, hogy a cél az, hogy étkezések után 7 alatt legyen a cukor, s hogy összességében ne legyek soha magasabb. Hát, vagy összejön vagy nem... Viszont jelezte, hogy a magasabb cukroktól sem kell annyira aggódni (természetesen nem arra gondolt, hogy napokig 10 felett van, hanem a kiugrásokra, amiket aztán lehet korrigálni), mert "csak" azzal jár együtt, hogy (még) nagyobb lesz a baba. Egyébként 7 körüli HgA1C-vel indultam el, ez már évek óta stabilan tartja magát.
A terhesség azonban kemény dió. A szokásos kellemetlen érzéseken túl csak úgy bónusznak nekünk ott van az alapbetegségünk is. Én épp az "alacsony a cukrom" állapotban vagyok egy pár napja, most ezen dolgozom. Remélem 1-2 héten belül sikerül stabilizálni a 7-es alatti értékeket! És persze abban is bízom, hogy a következő vizsgálatnál is minden rendben lesz! Úgy vélem megosztom majd a saját tapasztalataimat, hátha másoknak ezzel én is tudok segíteni.

Először is gratulálok! :hurra: Aztán természetesen én nagyon várom a fejleményeket. Az alacsony cukor az elején adott, aztán majd túl leszel a hipókon. Hajrá!!!!!:cool: Én nagyon szorítok neked (is)!!!
 
Sziasztok,

Én is rendszeresen olvasom a topicot - és csak ritkán szólok hozzá -.
Viszont most úgy gondoltam, hogy megosztom veletek örömömet - és a szerzett tapasztalataimat -.
Szóval 2011.04.08.-án megszületett Botond fiam 4480gr és 60 cm méretekkel. Egészséges, szép baba.
Én 12 éve vagyok cukros, a terhesség előtt és közben is jók voltak az értékeim (HgA1c 5-6 között), persze volt benne alacsony érték is (az elején és az utolsó hetekben), s néha érthetetlenül magas is (a 7. hónapban).
Az István kórházban kezeltek, ahol elvileg már tudnak cukorbetegeket fogadni (pár éve csak terhességi cukorbetegek szülhettek ott). Hát, azért ezzel én kicsit vitatkoznék...
A diabos orvosom és a nőgyógyászom előtt le a kalappal, ők jók voltak - bár külön-külön kezeltek.
A 35. hétig semmi bibi nem volt, minden vizsgálaton babó is és én is jó eredményeket produkáltunk, de a lábaim elkezdtek erősen vizesedni. Innentől kezdve a dokim elég gyakran ellenőrzött (vérnyomás, vizelet, vérkép...), de semmi gyanúsat nem látott az egyre erősödő ödémán kívül. Az UH-k szerint a baba normál méreteket mutatott, viszont még a 40. héten (!) sem gondolkodott a megszületésen. A dokim ekkor már nagyon szeretett volna "túllenni" a dolgon - meg persze én is-, de a főorvos nem engedte a szülést megindítani.
Ez után három nap alatt totál felborult a vérképem + a toxémia minden tünetét produkáltam, így sos császárral megszületett a 3400 gr-ra becsült baba, csak egy kicsit nagyobb méretekkel.. Ezt követően még egy "vágásra" visszavittek a műtőbe, mert vérzékenység is fellépett, s valami bibi miatt újra fel kellett nyitni...
Szóval nagy élmény volt... S olyan dolgok még szinesítették, hogy én mértem műtét előtt a cukrom, és szóltam, hogy alacsony (majd az altatóorvos velem egyeztetett, hogy mennyi szénhidrátot adjon..), vagy műtét után is én próbáltam a cukrom beállítani félig kómásan, vagy hogy mézet és zsömlét adtak reggelire....

Ehhez képest a Ti írásaitokat olvasva látom, hogy már hetekkel korábban meg kellett volna császározni, s mindezt és a többhetes felépülést elkerülhettük volna...
De ez már mind lényegtelen. Fő az állandóan evő, alvó és trottyoló trónörökös.

Lenne még néhány kérdésem, ha tudnátok segíteni:
- Botond cukrait a kórházban pár napig nézték, s azt mondták rendben van. De honnan tudom, hogy tényleg még most is? Vagy ha az elején beállt, akkor úgy is marad? A gyerekorvos azt mondta, ha úgy érzem, leesik a cukra (?), adjak neki cukros teát. De ezt honnan érzem?
- Másik: azt mondta a gyerekorvos, hogy nem javasolt nekem tejtermék fogyasztása az első 6 hónapban, mert az elősegítheti a baba cukrosságának kialakulását. Ez állítólag másnál is fennáll, de a mi esetünkben nagyobb az esély, hogy valami keresztreakció miatt cukor-intolarencia lép fel... Az az igazság, hogy én eddig tejtermékeken éltem... Most hogy se szénhidrát, se tejtermék (még diab. tejcsoki sem).... Ti hallottatok már erről?

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett a bejegyzés...
További szép Húsvétot!
Edelino
 

szandimon

Új tag
S olyan dolgok még szinesítették, hogy én mértem műtét előtt a cukrom, és szóltam, hogy alacsony (majd az altatóorvos velem egyeztetett, hogy mennyi szénhidrátot adjon..), vagy műtét után is én próbáltam a cukrom beállítani félig kómásan, vagy hogy mézet és zsömlét adtak reggelire....

- Botond cukrait a kórházban pár napig nézték, s azt mondták rendben van. De honnan tudom, hogy tényleg még most is? Vagy ha az elején beállt, akkor úgy is marad? A gyerekorvos azt mondta, ha úgy érzem, leesik a cukra (?), adjak neki cukros teát. De ezt honnan érzem?
Kedves Edelino :)
Először is gratulálok, 2 nap van a fiaink között :) Sajnálom h ennyi mindent kellett megélned :( Azért vannak itt többen is, akik végig vagy majdnem végig tudták vinni a babót baj nélkül, tehát épp még ez a 40. hét nem lett volna probléma, mondom én, aki 35. és 37. hétre "szülte" a gyerekeit :) Nálam a toxémia jelei 5-8 héttel a császár előtt indultak, ezért is gondolta a doki, h idő előtt befejezzük a terhességet. Szülésmegindítás toxémia miatt csak az 1. esetben volt, és mivel az nem haladt, így lett csásázr. A 2. esetben állítólag "már megindult" a szülés, de szerintem ez nem volt igaz, csak így könnyebb volt a császárt lepapírozni legalább 5 indokkal. Ebben a kórházban amíg lehet, nincs császár. Máshol meg simán hallom, h pusztán a becsült nagy méret miatt is felvágnak valakit. Persze nem bánom a császárt, meg szegény Ádámka annyira kis gyenge volt, h napokig megfigyelés alatt állt, szerintem nem lett volna képes magától kibújni, illetve még megviseltebb lett volna.
Amit a szülésről írtál, akárcsak én írtam volna. Méregettük a cukrom, és mi szóltunk a szülésznőknek, h le fog esni a cukrom, de ők meg is várták, h ez megtörténjen :) Sőt azt mondták a férjemnek, "Apuka nem kell ilyen gyakran méregetni!" Aztán a doki felhördült, h 3.3as cukorral nem lehet császározni, no azonnal feljebb tekerték a cukros infúziót :) A műtét után megint 3.5 volt, akkor én közöltem finoman, h ha ihatok 100%os gyümölcslét, és rám bízzák az inzulint, majd én megoldom magamnak. Rám bizták, én is ott bénáztam fél kómin, bár nekem fájdalomcsillapitót is elfelejtettek adni órákig, igaz ennek semmi köze a cukorbetegséghez :)

A gyerekorvosodhoz: Szerintem nem sok köze van a diabeteszes anyukák gyerekeihez :) Ha a kórházban minden OK volt, és rendesen eteted a babut, nem fog leesni a cukra már. Itt időnként mindenki méricskéli a gyerek cukrát, szerintem ez az egy módszer van, h félelmünket időnként legyűrjük :) Én az elsőnél a 2.5 éve alatt kb. 4szer mértem cukrot, csak ha valami tünetet véltem felfedezni. Pl. sok folyadékfogyasztás.
Szerintem ez az általad elfogyasztott tejtermék probléma sem valós, de ezt nem tudom biztosra, majd a lányok írnak rá valamit....
Jó egészséget nektek!!! :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok,
Lenne még néhány kérdésem, ha tudnátok segíteni:
- Botond cukrait a kórházban pár napig nézték, s azt mondták rendben van. De honnan tudom, hogy tényleg még most is? Vagy ha az elején beállt, akkor úgy is marad? A gyerekorvos azt mondta, ha úgy érzem, leesik a cukra (?), adjak neki cukros teát. De ezt honnan érzem?
- Másik: azt mondta a gyerekorvos, hogy nem javasolt nekem tejtermék fogyasztása az első 6 hónapban, mert az elősegítheti a baba cukrosságának kialakulását. Ez állítólag másnál is fennáll, de a mi esetünkben nagyobb az esély, hogy valami keresztreakció miatt cukor-intolarencia lép fel... Az az igazság, hogy én eddig tejtermékeken éltem... Most hogy se szénhidrát, se tejtermék (még diab. tejcsoki sem).... Ti hallottatok már erről?

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredett a bejegyzés...
További szép Húsvétot!
Edelino

Gratulálok neked az egészséges babóhoz!!!
Sajnálom a történteket, de hidd el, 2-3 év múlva eszedbe sem fog már jutni :D (csak a következő gyereknél :))
A tejtermékek fogyasztása valójában a babának nem ajánlott az élete első 2 évében a cukorbetegség miatt, és bár van abban valami, amit a doki mondott, hogy szoptatás alatt is átmegy az anyatejbe a tejfehérje valamilyen szinten, én azt mondom, ezzel nem érdemes foglalkozni, mert nagyon, de nagyon kicsike megy át ebből az anyatejbe. Vannak érzékeny babák, akiknek fáj a hasuk, ha az anya tejet ivott vagy tejtermékeket evett, meg vannak nagyon allergiás babák, akiknek hasmenésük lesz, ha anyuka tejterméket fogyasztott, de pl az én kisebbikem, aki tényleg tejallergiás volt, az anyatejet tökéletesen bírta, pedig ettem tejtermékeket szoptatás alatt rendesen (ezt azért írom, mert ha egy már sajtra is allergiás gyerek az anyatejre nem allergiás, pedig én sok tejterméket ettem, akkor iszonyat picike tejfehérje mehet át az anyatejbe). Ellenben ott kellene inkább figyelned, ha esetleg tápot kéne neki adni, akkor az TEJMENTES legyen, ne csak HA (azaz hypoallergén), hanem pl a Milupa Pepti Plus ilyen tejmentes, ezt fel kell írni receptre. És 2 éves koráig valóban célszerű kerülni a tejtermékeket (de te egyél szerintem). Ez az én véleményem, én így csináltam, mert ezt láttam racionálisnak annak alapján, amit én tudok erről :)
Élvezd a babázást és legyetek nagyon boldogok!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Edelino, még egy kérdés: melyik kórház volt, azaz milyen városban voltál? Talán már mindenki számára egyértelmű lett az elmúlt évek során, amióta ide többen írogatunk, hogy nagyon sok múlik a kórházon, adott orvoson, de szerintem főként a kórházon. És nem mindenki választhat sajnos kórházat...

Ja, még valami: ha születés után rendeződött a baba cukra, akkor nincs mitől tartanod, nem kell foglalkoznod vele, a veszélyes állapot az, amikor születés után AZONNAL vagy az azt követő 1-2 napban nem tud kijönni egy hipóból a baba, de ha ez sikerült, akkor nem kell többet foglalkoznod vele: adaptálódott a külvilághoz ebben is.
 
Edelino, még egy kérdés: melyik kórház volt, azaz milyen városban voltál? Talán már mindenki számára egyértelmű lett az elmúlt évek során, amióta ide többen írogatunk, hogy nagyon sok múlik a kórházon, adott orvoson, de szerintem főként a kórházon. És nem mindenki választhat sajnos kórházat...

Ja, még valami: ha születés után rendeződött a baba cukra, akkor nincs mitől tartanod, nem kell foglalkoznod vele, a veszélyes állapot az, amikor születés után AZONNAL vagy az azt követő 1-2 napban nem tud kijönni egy hipóból a baba, de ha ez sikerült, akkor nem kell többet foglalkoznod vele: adaptálódott a külvilághoz ebben is.


A budapesti István kórházban voltam. Állítólag azért tudnak már cukorbeteg kismamákat fogadni, mert van 24 órában a gyerkőchöz neonatológus, mivel a gyerek a fontos (a mama nem...).
Köszönöm mindenkinek a biztatást és a jókívánságot!!
E.
 

eremit

Új tag
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol induljak el plusz vércukormérő csík ügyében? Egyszerűen nem elég a havi 3, mivel naponta legalább 8-10-szer mérek. Állítólag lehet igényelni ebben az esetben többet, de nem találtam semmit az OEP honlapján, s hátha ti tudtok erről valamit...
 

mantanya

Aktív tag
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol induljak el plusz vércukormérő csík ügyében? Egyszerűen nem elég a havi 3, mivel naponta legalább 8-10-szer mérek. Állítólag lehet igényelni ebben az esetben többet, de nem találtam semmit az OEP honlapján, s hátha ti tudtok erről valamit...

Nekem a belgyógy doki írt egy javaslatot, mely szerint a terhesség ideje alatt a napi 8-10x-i mérés indokolt, így jár a 4 doboz tesztcsík. Ez szerintem abszolút doki függő, hogy hogyan áll hozzá...
 

bogesz

Új tag
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol induljak el plusz vércukormérő csík ügyében? Egyszerűen nem elég a havi 3, mivel naponta legalább 8-10-szer mérek. Állítólag lehet igényelni ebben az esetben többet, de nem találtam semmit az OEP honlapján, s hátha ti tudtok erről valamit...
nekem az orvosom (diab.) írt egy kérvényt,kell hozzá jövedelem igazolás az egész családé,ezt kellett beküldenem!
 

szandimon

Új tag
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Szülés után az inzulinadagom a szülés előttinél is kevesebb lett egy pár napig. Aztán elkezdtek romlani az értékeim, növeltem az inzulint, kb. most szülés előtti az állapot.... a baj nem is ez..... hihetetlen cukraim vannak.... 21,8 és 18 és 17...... számomra ezek döbbenetes értékek. Általában előtte volt hipo.... ugyanazt eszem rá, mint eddig.... mégis ezek a durva értékek.... lehet, h eddig soha nem volt Somogyim, most meg már van????? Egyik pillanatról a másikra? :( :(
 
Oldal tetejére