Cukorbeteg gondozó/gondozás

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm mindenkinek amit írtatok, tippeket, ötleteket, gondolatokat.

Most vettem észre,hogy velem kapcsolatban írtátok. :D :D :D

Természetesen nem változtatok brutális dolgokat, egyelőre óvatos duhaj módjára
emeltem, későbbre raktam, combba adom ... nem akarom elkiabálni van már két jó eredményem...
de ha reggel megint magas lesz, akkor roppant ideges leszek. :)
Ágicza, írtad, hogy néha kelsz 10 körüli értékkel, és ritkán 13, vagy afölöttivel, úgy, hogy az éjszaka mért cuki rendben van.
Nekem az a véleményem, hogy a reggeli 10 körüli érték, ha az csak egy-két órán át áll fent, nem egész éjszaka magas, akkor nagyon nem kéne rajta aggódni.
Szerintem amit lehet, te mindent megteszel a jó cukikért, amiket nem sikerül elérned, azt meg nem is lehet megtenni. Legalábbis a Lantussal nem.
Persze nem arra akarlak rávenni, hogy legyintsél a 10-e reggeli cukrokra, de túlkombinálni is kár lenne.
A Lantussal nagyszerű eredményeket értél el. Rendben van a nappali cukrod, és fogytál mellette. Az is elképzelhető, hogy a szervezeted még változáson megy keresztül, és ezáltal önmagától javulni fog a helyzet. Ha inkább romlik, akkor érdemes jobban beleásni magunkat a lehetőségekbe. A HbA1c majd megmutatja. Ha stagnál, vagy csökken, akkor jó, ill. elfogadható a terápiád. Most ugyan emelkedett a hemod, de Csigu megmondta, a tendencia most csökkenést fog mutatni.
 

gabibaba

Aktív tag
Gábornál csak a 2x adott Levemír jött be, este 9-kor 16E, reggel 6-kor 6E. Amíg csak este kapott, még ettől is rosszabb értékei voltak.
 

agicza

Új tag
Ágicza, írtad, hogy néha kelsz 10 körüli értékkel, és ritkán 13, vagy afölöttivel, úgy, hogy az éjszaka mért cuki rendben van.
Nekem az a véleményem, hogy a reggeli 10 körüli érték, ha az csak egy-két órán át áll fent, nem egész éjszaka magas, akkor nagyon nem kéne rajta aggódni.
Szerintem amit lehet, te mindent megteszel a jó cukikért, amiket nem sikerül elérned, azt meg nem is lehet megtenni. Legalábbis a Lantussal nem.
Persze nem arra akarlak rávenni, hogy legyintsél a 10-e reggeli cukrokra, de túlkombinálni is kár lenne.
A Lantussal nagyszerű eredményeket értél el. Rendben van a nappali cukrod, és fogytál mellette. Az is elképzelhető, hogy a szervezeted még változáson megy keresztül, és ezáltal önmagától javulni fog a helyzet. Ha inkább romlik, akkor érdemes jobban beleásni magunkat a lehetőségekbe. A HbA1c majd megmutatja. Ha stagnál, vagy csökken, akkor jó, ill. elfogadható a terápiád. Most ugyan emelkedett a hemod, de Csigu megmondta, a tendencia most csökkenést fog mutatni.


Kedves Kata,

Igen, amikor még csak egy héten kétszer volt 10 feletti cukrom, akkor nem idegesített annyira,mint amikor a 7 napból 5-ször 13- 15 közti .
És persze épp a cukorgondozó előtt,hogy ők is lássák,hogy valami nem jó. :D Ezért kezdtem hozzá az emelgetéshez. Először rosszabbodott az eredmény,még magasabb lett, most jelen pillanatban az utolsó három reggeli eredményem jó. Lehet,hogy csak véletlen,de az is lehet,hogy most lesz jó a dózis.
4.9, 5.4 és 5.2 volt ma. Napközben 6-7 szokott lenni,olyankor jó.

Tudod, ezekben a rossz értékekben leginkább az idegesít :confused:,hogy az ember próbálja a legjobban csinálni, egy csomó mindenről lemondok, sokmindent megennék,de nem teszem, és mégse jók az eredmények.
Ennyi erővel befalhatnék akármit, amit nem lehet, és akkor legalább tudnám mitől magas. :D :D :D

De, mostmár elég is belőlem... remélem rajta vagyok a jó úton:rolleyes:...ha nem,akkor tévedtem. :)

Köszi a segítségeteket.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata,
Tudod, ezekben a rossz értékekben leginkább az idegesít :confused:,hogy az ember próbálja a legjobban csinálni, egy csomó mindenről lemondok, sokmindent megennék,de nem teszem, és mégse jók az eredmények.
Ennyi erővel befalhatnék akármit, amit nem lehet, és akkor legalább tudnám mitől magas. :D :D :D

De, mostmár elég is belőlem... remélem rajta vagyok a jó úton:rolleyes:...ha nem,akkor tévedtem. :)

Köszi a segítségeteket.
Teljesen meg tudlak érteni. Nekem tudvalévő, hogy hintázik a cukim rendesen, a pennel és Lantussal meg egyenesen borzalom volt.
Ugyan ezt mondtam magamnak, mint te. Ha már vacak a cukim, akkor legalább ne sanyargatnám magam, hanem ennék ami jól esik. Sőt, olyan is volt, amikor annyira elegem lett az odafigyelésből eredmény nélkül, hogy amikor beletojtam az egészbe, és csak ímmel-ámmal figyeltem oda, akkor jobb, vagy ugyanolyan eredményeket produkáltam.

Van egy határ, amitől képtelenség jobb eredményt összehozni, még akkor is, ha ez másnak sikerül. Nem vagyunk egyformák, és így egy bizonyos tulajdonsággal rendelkező inzulin nem is hozhat egyforma eredményt a különböző embereknél. Gondoljunk csak bele, van két ember, mind a kettő napi 200 g CH-n van, az egyiknek 35 E inzulint kell adnia magának, a másiknak viszont 60 E-t.

Ha csak tényleg egy-két nap van, amikor magasabb cukival ébredsz, akkor tényleg nagyon jó úton vagy.
Talán már olvastad, én sokszor leírom, hogy ha 70 %-a a cukinak jó tartományban van, akkor az jó, el kell fogadni. Nem érdemes nagyon belenyúlni, mert lehet, hogy visszafelé sül el a puska. Persze most megint nem azt mondom, hogy ne legyen meg az igény a jobbításra, kell és lehet is óvatosan variálni, de itt olyan kicsit a kilengések, hogy szinte nem lehet olyan minimális változtatást eszközölni, hogy ne boruljon fel az egyébként jónak mondható cukor.

És egyáltalán nem sok belőled, a te esetedből is rengeteget tanulunk, és ha foglalkozunk a témával, akkor van esélyünk rátalálni a megoldásra. Ezen kívül másoknak lehet, hogy ezek az írások adják meg a megoldást.
Éppen ezért érdeklődéssel várom a fejleményeket, ehhez meg írnod kell.
 

pusimelu

Őstag
Olyanok véleményére lennék kivácsi akik cukorbetegen jártak valamilyen suliba:
Szóltatok a tanárnak hogy néha óra közben ennetek kell?
Nálam most volt egy tanár aki óra elején megmondta mindenki bírja ki evés nélkül mert ő sem eszik!
Nem mertem odamenni ezek után hogy én lehet hogy nem bírom ki de nem volt rá szükség minden rendben volt!
Viszont ma az ebédemet egy órával előrébb kellett hoznom mert dél körül kommunikáció vizsga volt ott meg már még sem ehetek!
Az osztályfőnök azt mondta akkor és ott eszem ahol akarok csak azt felejtette el hogy nem minden órát ő tanít!
Az a jó hogy csak havonta pár nap és eddig még nem volt problémám!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nálam minden tanár tudta, hogy én diabos vagyok, és ha kell, akkor ennem kell (nekem is felnőtt suli volt). Ők ott voltak vizsgák alkalmával is, így a vizsgáztatók is tudtak róla, de szerencsére nekem sem volt szükség "rendet bontani".
 

szandimon

Új tag
Kedves Pusimelu! Az én tanáraim is tudták, hogy cukorbeteg vagyok, bár órán sohasem ettem. Olyan volt, hogy kikértem magam, mert leesett a cukrom, és kinn falatoztam, talán kétszer. Most a másik oldalon állok, így az én órámon bárki ehet, az első órán mindig elmondom, és azt is, hogy c.beteg vagyok. Ne akkor lepődjenek meg, amikor a cukorleeséstől már nem tudok "annyira" koncentrálni. (Matek órán hamar észre lehet venni) Szóval én biztosan szólnék a helyedben minden tanárnak, annyit talán már mindenki tud a cukorbetegségről, hogy megértse.
 

Sala

Új tag
Sziasztok!
Már régóta vagyok cukros,de ami most történt velem azt én is alig tudom elhinni.
Történt pár napja,hogy begyulladt néhány ízületem.A fájdalmat még csak valahogy bírtam,de a cukrom!17-et mértem,ami már igen régen nem történt meg.Beadtam 15-egység gyors inzulint,és vártmam.Egy óra múlva 18.2 volt.Újabb 20-egység inzulin,és semmi evés.Két órát követően lement 16-ra!Ezzel két napot játszadoztam,mire a gyulladás csökkentők hatására végre visszaállt minden.
Aki nem élt át ilyet az szerintem soha el sem hiszi mit okozhat a láz,és a gyulladás a cukrosoknál.
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Már régóta vagyok cukros,de ami most történt velem azt én is alig tudom elhinni.
Történt pár napja,hogy begyulladt néhány ízületem.A fájdalmat még csak valahogy bírtam,de a cukrom!17-et mértem,ami már igen régen nem történt meg.Beadtam 15-egység gyors inzulint,és vártmam.Egy óra múlva 18.2 volt.Újabb 20-egység inzulin,és semmi evés.Két órát követően lement 16-ra!Ezzel két napot játszadoztam,mire a gyulladás csökkentők hatására végre visszaállt minden.
Aki nem élt át ilyet az szerintem soha el sem hiszi mit okozhat a láz,és a gyulladás a cukrosoknál.


Jó hogy leírtad, tanulságos számomra. Még szerencse, hogy Te tudtad, mi okozza a magas cukrokat nagy valószínűséggel. És örülök, hogy jobban vagy!
Egyik ismerősöm mesélte, hogy sokáig tartó magas cukrainak sehogy se tudta kibogozni az okát, míg végül vizsgálat sorozatok után kiderült, hogy fogászati problémája volt. Gyulladás, amit viszont nem vett észre, mert nem volt érezhető tünete.
 

Sala

Új tag
A cukrosoknak azért van igazán szükségük az influenza elleni oltásra,mert a vele járó láz napokra megzavarja a cukrunkat(felviszi),amit igen nehéz korrigálni.Nincs is más problémája egy 39-40 fokos lázban lévő legyengült embernek,mint a cukrát rendezni.Ráadásul a lázzal járó izzadás,vagy hideglelés igen hasonlít az alacsony cukorszint környéki állapotra.Akiknek nem volt még részük benne el sem hiszik!
 

pusimelu

Őstag
Mai napom reggel 4,7.
8 kor,6,1.
12-kor 9.-es cukor.
Volt egy 40 perces masszázs fizikai munka nem szokott gondot okozni!
Utána 3,5.
1 tejszelet volt nálam megettem 30 perc múlva 4,8.,de a hypo tüneteit még mindig éreztem!1 pohár alamlé a rendelőben és azóta most(2 órája) mértem megint 9 de most lehet a délutáni hypotól.
Egész nap fájt tompán a fejem!Holnap is ilyen lesz nem fogok örülni mert megvisel!
 

pusimelu

Őstag
Jön a meleg! Én most végre rájöttem hogy 4-5-5-8.egységgel egész türhetően működök de már előre félek!
Hát olyan szép eredményem nem lesz mint tavaly mert sokkal nehezebb normál tartományban tartani a vércukromat!
Ma délután 40 percet sétáltam ,és vacsorára csináltam 6,4.(napok óta nem sikerült)Mondjuk még 5 perc és megfagyok 4 réteg ruha alatt ,de most szabin vagyok ,és amit lehet megteszek!
 

agicza

Új tag
Sziasztok!

Először is boldog új évet kivánok mindenkinek!

Kicsit elmaradtam megint, meguntam a saját magam nyavalyáit és eldöntöttem, hogy majd akkor jövök,amikor eldicsekszem a csúcs-szuper jól beállt cukor-eredményeimmel... Hát ha erre várok nem jövök csak nyugdíj-körül. :D

A múltkori tanácsaitoknak köszönhetően,már egész jó kis eredményeim voltak...napközben amúgy sem rosszak az eredmények,de heti 1-2 reggeli 10 körüli cukorral meg voltam elégedve.

Majd bejött hozzánk a fagy, a hideg, ... és napok óta 15 feletti a reggeli értékem...
és napközben is alig rendeződik...leginkább már estefele javul,de addigra megint elindul felfele.
Ha eddig az esti Lantuszom 16 volt, szerintetek mennyivel lehet magasabb az inzulin-igény ilyen időben? Egyáltalán ezt okozhatja a hideg? Nem tudom,de már önmagam
unom ezt az egészet. :( Emeltem 18-ra, 20-ra, de semmi javulás.
Létezhet hogy tovább kell emelni? Nem merem ilyen drasztikusan.
Éjjel többször is mértem, hátha hypo miatt történik ez,de már éjjel is magasakat mérek.

Van más is akinek ennyire vad eredményei vannak? vagy csak én nem tudom kezelni önmagam?
 

borka

Őstag
Sziasztok!



Majd bejött hozzánk a fagy, a hideg, ... és napok óta 15 feletti a reggeli értékem...
és napközben is alig rendeződik...leginkább már estefele javul,de addigra megint elindul felfele.
Ha eddig az esti Lantuszom 16 volt, szerintetek mennyivel lehet magasabb az inzulin-igény ilyen időben? Egyáltalán ezt okozhatja a hideg? Nem tudom,de már önmagam
unom ezt az egészet. :( Emeltem 18-ra, 20-ra, de semmi javulás.
Létezhet hogy tovább kell emelni? Nem merem ilyen drasztikusan.
Éjjel többször is mértem, hátha hypo miatt történik ez,de már éjjel is magasakat mérek.

Van más is akinek ennyire vad eredményei vannak? vagy csak én nem tudom kezelni önmagam?


Szia Ágicza!

Sajnos nem csak Te vagy ezzel a jelenséggel szenvedő,mert már nagyon sokszor és sokan leírták(tuk),hogy egyszerűen tehetetlenek vagyunk néhány jelenséggel szemben.(napfolttevékenység, mágnesesvihar, hirtelen beállt időjárás változás,stb,stb,)
Hasonló képenn nálam is voltak ilyen jelenségek a hidegek beáltával. Napokon keresztűl 17-es értékekkel ébredtem,miközben az napközbeni,ill, esti eredmények jók volta. Egyszer csak jött 1 kemény hipó (1,2) 23 órakkor és ezután minden visszaállt a régi kerékvágásba.
Tudjuk(tudod) kezelni magunkat,csak a szervezetünk nem akar úgy működni ahogy kellene.
 

blaci

Őstag
Telik, múlik az idő...

Én vagyok az a Bizonyos Ferenc. Naponta 4-szer szúrok.Nem árulok semmit,sőtt. De arrol
biztosithatom az Illusztris fórumozókat,hogy amig a kijelentéseimet minősítették ,addig az én mért vércukorszintem 4 egységgel alacsonyabb a cseppeknek köszönhetően. Természetesen a segítő szándékomat elvitatni nem kellene ,miután nem ismer senki. De a jelzőket amikkel illettek az az 57.-éves korora tekintettel kikérem magamnak,mert hgy mint embertársukat nem tisztelnek ez még elmegy,de a korom és a betegségem minősítését már kikérhetem magamnak kedves Gombászó fórumozók.
De hogy legyen minn csemegézni! Decemberben a pécsi Tudományegyetem befejezi a tesztelését anak a cukormérő készülékne,amely szúrás nélkül méri a vércukorszintet. Ezt sem akarom eladni senkinek,önöknek meg főképp.Csak mikor megjelenik a készülék,és a családban szóbakerülne,hogy a kilányomnak milyen jó lenne ha űgy tudnám megmérni a vércukor szintjét hogy ne szenvedjen,akkor majd gondoljanak arra,hogy milyen jelzőkkel illettek. Mindanyiuk örömére kiszállok a Fórumbol,mert úgy itélem meg,hogy önök nem szorulnak senki tanácsára,igy egyébbként is kizárnának mindenkit a Gombaszedő cspatbol. Több beírás a részemröl nem lesz.Viszont önöknek üdvözletét küldi a az Osztrák,a Lengyel,a Román ,a Német,a Szlovák Cukorbeteg,aki nem gombászik,hanem cseppent,és három hónap után ha minden orvosi utasitást betart,akkor nem lesz inzulinpumpa,gyógyszer STB. Hát erről van szó. Kérek mindenkit aki olvassa ezt a beirást,hogy mellőzze a választ,mert aki saját magán nem képes segíteni,akkor nem lehet tőle elvárni,hogy a gyerekén segítsen,pedig az ö fejlődésben lévő szervezete csodákra képes,amit egy aranyos orvos sem képes előre diagnosztizálni. További kellemes napot mindenkinek. Én mindenesetre csökkentem a vércukor szintemet,és próbálom a szövődményeket elkerülni.Három honap után megvételre fogom felajánlani az Accuchek cukormérőmet,és a kér Inzulin adagolómat. Ennyi!! Senkinek nem válaszolok.
A minősitéseiket beszéljék meg egymás között,hiszen van önök között egy hölgy ,aki irányitja önöket,ő az orvosuk,és amit láttam el is fogadnak tőle mindent,aki egy kérdésre azt válaszolta egy hölgynek,hogy ő nem akar jobbítani a helyzetén,mert igy érzi jól magát. Igazuk van,nem itt a helyem.


Sziasztok!
Telik, múlik az idő... Éppen ma járt le az a "bizonyos" három hónap! Viszont valamiért nem látom az "Adok-Veszek" topikban a vércukormérőt és a két inzulinadagolót. Vajon mi történhetett...?
(...Csak egy "költői kérdés" volt részemről...ami azt jelenti, hogy nem kell rá válaszolni!)
Üdv.,
Laci ...aki sejtette!:dr_31::dr_4::(

Ui.: Az eredeti hozzászólás: 84/#840 - 2009-10-17
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Telik, múlik az idő... Éppen ma járt le az a "bizonyos" három hónap! Viszont valamiért nem látom az "Adok-Veszek" topikban a vércukormérőt és a két inzulinadagolót. Vajon mi történhetett...?
(...Csak egy "költői kérdés" volt részemről...ami azt jelenti, hogy nem kell rá válaszolni!)
Üdv.,
Laci ...aki sejtette!:dr_31::dr_4::(

Ui.: Az eredeti hozzászólás: 84/#840 - 2009-10-17
:hurra::hurra::hurra: Tényleg, hogy rohan a zidő?? :cool::cool::cool:
 
Oldal tetejére