Cukorbeteg gyermek

kitta75

Új tag
Szia Eszti!
Üdv a fórumon! Én abból is sokat tanultam ,hogy a topikokat az elejéról elkezdtem olvasgatni. Itt nagyon jó helyen vagy , ha bármi kérdésed van szivesen válaszolunk. Kicsifiad ,hogy viseli a "dolgokat" ? És Te?
 

Eszti27

Új tag
Szia!Köszönöm válaszod!Megmondom őszintén,hogy még nagyon kezdők vagyunk,és még bele kell rázódnunk.Vannak napok amikor egész jól összehozzuk a dolgokat,de van olyan is hogy semmi sem akar sikerülni.Néha hisztizik a szúrásnál egyenlőre csak egyszer szúrjuk,hosszú hatású bázisinzulint kap 0,5E-et insulatard-ot!Van hogy nagyon hősies,és segít nekem.Én néha nagyon készen vagyok,mert nehéz dolog a kezdet,azért remélem belejövök!Nagyon örülök,hogy ti itt vagytok és számíthatok rátok.Mert nincs más akitől tanácsot kaphatnék!Most megyek mert ebédeltetem a törpét,vagyis próbálom!Szép napot!
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Csak kíváncsiságképpen: a ti gyerekeiteknek írt már elő folyamatos vérnyomás ellenőrzést a diabetológus? (rutinellenőrzésként, úgy, mint az éves szemészeti vizsgálatot)
Köszi
Kriszta

Jaj, ne haragudj a hallgatásért!

Nem, mi most kezdjük az 5.évet diabban és sosem volt még semmi extra, leszámítva a lisztérzékenység vizsgálatát.
 

vikibaba

Új tag
sziasztok.már rég jártam erre.hétfőn megyünk kezdeni a pumpás kezelést.talán pénteken már itthon leszünk.remélem.szivesen vennék minden jo tanácsot(hogy ne bénázzak odabent).vannak köztetek ebben gyakorlott szülők.hála az égnek.ha van időtök irjatok.üdv mindenkinek.
 

umbra08

Aktív tag
sziasztok.már rég jártam erre.hétfőn megyünk kezdeni a pumpás kezelést.talán pénteken már itthon leszünk.remélem.szivesen vennék minden jo tanácsot(hogy ne bénázzak odabent).vannak köztetek ebben gyakorlott szülők.hála az égnek.ha van időtök irjatok.üdv mindenkinek.

Szia Vikibaba!

Nem tudom, hogy milyen márkájú pumpátok lesz, de ha Medtronic (bocsi, nem emlékszem, hogy írtad-e már korábban), akkor feltétlenül vegyél/kérjél a pumpához már az elején derékra tehető (gumis) pumpa tokot. Nekem is itt javasolták a fórumon többen, nagyon-nagyon bevált!! :)
Előtte a bőr tokot használtuk, amit a kis nadrágjára csatoltam a kisfiamnak, nagyon utáltam!!! A bőr tokban tényleg olyan "téglának" hatott, ebben a derékövben viszont teljesen elviselhető, nem szólva arról, hogy neki is kényelmesebb szerintem.
 

vikibaba

Új tag
szia.medtronis pumpánk van.én is azon agyalok hogy hová tegyem neki,mert kiprobáltam rácsatolni a nadrágjára és szegénynek lecsuszott.köszi a tanácsot.üdv.
 

linus

Tag
szia.medtronis pumpánk van.én is azon agyalok hogy hová tegyem neki,mert kiprobáltam rácsatolni a nadrágjára és szegénynek lecsuszott.köszi a tanácsot.üdv.


A melegítő típusú nadrágokat lehúzza a csiptetős tok, de pl farmerral jól működik(nem a gumis derekún). Én ajánlom azt a neoprém tartót amihez van egy gumis öv, azt a derekára rakod és szuperul tart. Kb 2500-3000 ft, nem emlékszem pontosan. Méretre szabhatod a derekán és az a legegyszerűbb és legpraktikusabb.
 

linus

Tag
sziasztok.már rég jártam erre.hétfőn megyünk kezdeni a pumpás kezelést.talán pénteken már itthon leszünk.remélem.szivesen vennék minden jo tanácsot(hogy ne bénázzak odabent).vannak köztetek ebben gyakorlott szülők.hála az égnek.ha van időtök irjatok.üdv mindenkinek.


Ne aggódj, nem fogják azt mondani hogy bénázol. Ez más mint a pennel, meg kell tanulni, de hidd el hamar bele fogtok rázódni! Ti is rózsaszín pumpit választottatok?
 

vikibaba

Új tag
Sziasztok.végre hazaértünk nagy nehezen 1 hét után szenzorral felszerelve.azt tudtam hogy nem vagyok egy szerencsés alkat de ennyire.5 szerelékből 3 nem volt jo.és már volt 30 as cukink is odabent.hát volt olyan pillanatom hogy lemondunk a pumpárol.amikor AZ 5.szereléknél is elindult a cuki=7,9 13,6 21,2 már azt mondtam ha ez sem jo vége a pumpás kezelésnek.és ezekután felmentem az utolso apropénzemmel kávét inni a géphez és tejet adott ki helyette amikor megláttam nem tudtam hogy sirja vagy nevessek.de kinomban már nevettem.hát valami láthatattlan erő probára tesz elég rendesen de még nem hagyom magam.hát ennyi egyenlőre de szerintem lesznek még nehézségein majd megirom ha valakit érdekel.remélem minden kis és nagy cukibeteg jol van.üdv és jo éjt mindenkinek.
 

poe

Őstag
Hé, fel a fejjel! ;) Hullámvölgyben vagy, mindannyiunkkal előfordul időnként. Szorats öddue a fogad és hamarost kinn leszel belőle.
És persze írj, meg kérdezz nyugodtan. :dr_31:
 

vikibaba

Új tag
Köszi a biztatást.Hidd el nem adom fel olyan könnyen.csak ezt a picurkát sajnálom mert ami másnak rögtön sikerül nekünk ötödszöri belövésre és mindeggyiknél nagyon sirt.most ferde tünk van remélem beválik.na majd még irok.sziasztok.
 

somcsika

Aktív tag
Szandival ma volt apa diabkontroll-on megdicsérték a cikk miatt.
És elmondta a doktorbácsinak, hogy azon gondolkozik mostanában, hogy jobban szeretne ultragyors hatású inzulint, vagy legalábbis szeretné kipróbálni és mindenféle ellenvetés nélkül kapott 2 patron novorapid-ot próbaképpen.
Kivácsi vagyok, hogy hogy fog neki tetszeni. A pumpáról viszont ma úgy hallottam, hogy egyelőre lemondott. Hátha majd az egy cseppen kedvet kap hozzá.
 
Oldal tetejére