Cukorbeteg kamasz

Sani

Új tag
Kedves Gabibaba!

Biztos, hogy érezhette hyponak, hiszen a hypo érzet 2 dolgon múlik
- milyen magasról
- milyen gyorsan esik le a vc.
És hát 20 perc alatt a felére esett, az nem semmi. ( nekem fürdés - 20 perces, forró vízü - során szokott ilyen előfordulni )
Nincsen könnyű dolgotok, de kitartás. Tudom, könnyű a távolból beszélni és én mégis azt mondom, hogy fel a fejjel. Minél több nehézség merül fel, annál ügyesebbek lesztek a jövőben.
Sajnos ki kell kísérletezni, mikor mi a jó megoldás. Nincsen tuti tipp, hiszen változik a szervezetünk, a lelkünk, az életünk.
Biztosan majd Ti is el fogtok jutni a normoglikémiás értékekhez. Addig is fel a fejjel és kitartás!
 

Sani

Új tag
Kedves Gabibaba!

Lehet a Levemirt adni 2 részletben?
Ezt nem tudom biztosan. Ha lehet, akkor lehet, hogy ez lenne a megoldás.
Nagyon nehéz a kamaszoknál, náluk - szinte - minden előfordul, ami befolyásolhatja az inzulinigényt és a mért értékeket.
Türelem játék az egész, de ha van olyan okos a gyermeked, hogy belássa, ez érte történik - szerintem a leírtak alapján van - , akkor nem lesz olyan nehéz normoglikémiás értékeket mérni.
Én nagyon szorítok nektek és minden szülőnek!
 

gabibaba

Aktív tag
Kedves Sani!

Kösz a bíztatást. Ilyen felére esés egyébként elég sok van. A LEvemirt állítólag gyerekeknek nem adják kétszer, felnőtteknek is csak nagyon ritkán.
Megpróbálom feltenni a jan+febr-t, a neve is mutatja majd a helyzetet :).
 

Mrobi

Új tag
Kedves Gabibaba
Utólagos engedelmeddel egy kicsit átalakítottam a táblázatot, szerintem így használhatóbb lesz.Csatolás megtekintése borzalmas_1.xls Azért látszik ennek a nehéz küzdelemnek az eredménye, hogy január óta folyamatosan javulnak az eredmények., és az átlagok is szépen csökkennek. Csak így tovább.
Én még esetleg azt látom hogy vacsora után túl nagyot esik sokszor hipo lesz belőle, és rendesen jön is rá a Somogyi, ami másnapra is kihat.
Többet nem írok mer nem akarok belekontárkodni.
Kérlek az írásomból ne a kritikát lásd, hanem a segítő szándékot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Sani!
Egy kicsit későn reagálok az egyik pumpás igényléssel kapcsolatos leveledre. Jól tudod, valóban nem feltétel, hogy meglévő szövődmény legyen. Nekem sincs semmilyen szövődményem, és így kaptam pumpát. Én a labilitás miatt kaptam. A felnőtt diabnál én 3 évről tudok, de lehet, hogy én tudom rosszul.
Üdv:
 

gabibaba

Aktív tag
Kedves Mrobi!

Kösz a módosítást.
Próbálunk ezellen az esti ellen küzdeni (pl. 1/2 E le, kevesebb várakozás), de még nem találtuk meg a megoldást. Azért küzdünk.
 

Mrobi

Új tag
Nekünk volt olyan, hogy a reggeli után bármit csináltunk az egekbe volt a cukra, utánna pedig 10-11 óra körül hipózott. Azt csináltuk hogy 7-kor az inzulinra csak 25 Ch evett, majd 10-kor 15-öt és 12-kor 10-et.
 

Stefi

Új tag
Sziasztok.
Az én fiam 10éves és 5 hete lett 1-es cukros.Nehéz,nagyon nehéz.Állandóan hipózik,amíg a suliban van nem merek sehova menni,mi lesz a megszólal a telefon és nem érek időben a suliba? Most ugy érzem börtönbe zárt ez a betegség.Tapasztalatom semmi nincs,mérek reggeltől estig,néha bele is kavarodok kezdhetek mindent ujra mérni,mérni......
A szúrások helye bekékül,fáj neki.Nem meri hasba adni mert ott nagyon fáj.Elhiszem ,de nem csak a karját kellene használnia.Mit tegyek?
 

lizzi

Őstag
Szia Stefi!
Én anno 7 évesen és iskolakezdés előtt lettem cukros és bár nekem akkor nem tűnt annyira borzasztónak ,de a szüleim szó szerint belebetegedtek,hogy én beteg lettem!
Próbáld meg kicst úgy felfogni és látni ezt a helyzetet ,hogy itt sokan vagyunk akik évtizedek óta ezzel élünk és élünk!!!És én csak annyit tudok neked így most elsőre tanácsolni ,hogy mindenképpem kérdezzetek rá a kezelőorvosotoknál a sok hipó kiküszöbölésére és próbáld meg rábeszélni valahogyan a fiadat,hogy máshová is adjatok inzulint!Ez nagyon fontos!És hasba próbáltátok már vagy csak írtózik inkább tőle?Mert én is féltem hasba adni de rájöttem ,hogy pl. nekem ott fáj legkevésbé!Kitartást és türelmet meg szebb cukrokat kívánok nektek!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Stefi!
Én annyiban tudnék segíteni, hogy először is magadat nyugtasd meg, lehet, hogy ahogy Lizzi is mondja, te jobban sresszelsz, mint a fiad. Viszont a fiad egy idő után átveszi az idegességet, mertaz érzi, hogy ez hozzá tartozik a cukorbetegséghez, pedig nem így van.
Ajánlom, hogy menj fel a www.inzulinpumpa.hu oldalra, ott valamelyik címre kattintva megtalálod rajzos állapotban az inzulin beadási helyeket. Ezeket váltogassátok. A kékülés lehet annak a jele is, hogy a fiad megfeszíti a hasát. Bárhol adod be az inzulint, a bőrön egy kis redőt kell képezni, mintha összecsippentenéd, és oda beadni az inzulint. Ezzel azt is el lehet kerülni, hogy az inzulin izomba kerüljön, mert az nagyon fájdalmas, és nem jó a felszívódási sebessége, mivel túl gyorsan jut a véráramba.
Sok sikert, és drukkolunk.
 

Stefi

Új tag
Szia Lizzi.
Köszi a biztatást rámfér.Igen próbálta már a hasába is adni,de fél,remeg a kis keze,drukkol magának,kér,hogy számoljak el háromig és akkor szúr. A fiamnak veleszületett vérzékenysége is van,sajna töllem örökölte.Nem fél a tütől,hiszen vénásan kell adnom neki a szükséges faktort vérzés esetén.Ebbe mégis beletörik a bicskám.
 

Sani

Új tag
Kedves Stefi!

A hypok azért vannak, mert a mézeshetekben vagytok. Ez azt jelenti, hogy mikor rájöttek gyermeked cukorbetegségére, adtak inzulint. Ennek hatásásra elkezdett ismét termelni a hasnyálmirigy ( persze minimális adagot) de- és ezért most többlet van a szervezetben. Ez természetes folyamat, mindannyian átestünk- átesünk rajta. Kitarás hozzá és az orvossal én megbeszélném a lehetőséget az inzulinadag csökkentésről.
Inzulint adni több helyre van lehetőség. Kar, comb, fenék has.
A lényeg, hogy próbáljátok meg cserélgetni a beadási helyeket, hogy ne alakuljanak ki csomók. Nektek még nehezebb az érzékenység miatt.
Én nagyon későn ( 8 éves koromban lettem cukros, és egy diab. táborban )13 évesen adtam először a hasamba az inzulint.
Ha nem szeretné, ne erőltessétek a hasába. Ráér az később is és sokat dícsérjétek, biztassátok, így talán erőt tudtok önteni belé.
Nektek - szülőknek - meg azt tudom ajánlani, hogy minél előbb minél többet tudjatok meg a betegséggel és a kezelési lehetőségekkel kapcsolatban.
Biztosan nagyon nehéz, de el kell fogadnotok a tényt, és minél előbb elfogadjátok annál könnyebben és előbb fel tudtok - lelkileg - is készülni a cukorbeteg életre.
Nem olyan ördöngősség, és gyermeketek így is teljes, boldog és kiegyensúlyozott életet tervezhet magának.
Ha bármiben tudok - tudunk segíteni, nyugodtan kérdezzetek vagy ha megadjátok az email címeteket, tudok nektek anyagot küldeni a cukorbetegségről és a kezelésről.
 

Stefi

Új tag
Szia Sani.
Előre is köszönök minden segítségét.A fiamnak van még két testvére,őket hogyan lehet szürni?Sima vérkép?Értük is aggodom,hiszen a kicsi még csak 3 éves.
A tanító nénivel nem találom a közös hangot.Össze -vissza eteti a gyerekemet tornaóra előtt,adott neki 2 rudit,1 müzliszeletet ja és 10 szem szőlőcukrot,mindezt 5,4-re.Normális?Kénytelen voltam felmentettni a gyereket tornából,holott tudom milyen fontos a mozgás.Nem volt más ötletem. A mai napon 8-as VC-ra nem engedte a gyereknek,hogy megegye a tízóraiát.Mit csináljak??? Persze mire hazaért 3,2 lett a cukra.
 

Sani

Új tag
Kéne adni a tanító néninek is oktatóanyagot, hogy tudja mikor mi a teendő. ( Ezt Ti is összeírhatjátok neki )
5,4- nél én csak mondjuk 1 túró rudit adtam volna és nyilván tornaóra után ismét mérni.
Ha meg nem tudtok megegyezni a tanító nénivel ( a tornaóra hatás miatt) mindenképpen ajánlom a rendszeres mozgást. Sokkal jobban - könnyebben be lehet állítani az anyagcsere állapotot.
A tesók miatt ne aggódjatok, de azért figyeljetek a tünetekre.
Nekem is 2 bátyám van és ők nem cukrosok.
 

gabibaba

Aktív tag
Most olvastam másik témában, hogy leveszik a penről a tűt. Ezt nem mondta eddig nekünk senki, nem is vesszük le soha, igaz, hogy kb. 2 naponta cserélünk. Ez gond?
 

tímeácska

Őstag
Szia Gabibaba!
Nem értem, miért nem mondták, hogy le kell-lene venni... Ha 2 naponta cseréltek, az nem gond!
Igazság szerint azért kellene levenni a tűt, mert ha jól megfigyeled, használat után egy nagyon pici inzulin még kijön a tű végén, általában. De ha megnyomod a tű felőli oldalt a pen másik vége felé, akkor is jön ki inzulin. Nem zárja el a tű az inzulin útját. Ez lényeges lehet a sterilitás miatt is. De a legfontosabb, ha pl. egy kevert inzulinnál marad rajta a tű a penen, és kiszivárog az inzulinból, akkor a koncentrátuma meg is változhat az inzulinnak, ami adott esetben gondot is okozhat. Nem feltétlen, de lehet! Nagyobb mennyiségű inzulin pl. hőmérséklet ingadozás esetén is el tud szivárogni!
Ha nem kevert inzulinról van szó, akkor ugye a koncentrátuma nem változik, de adott esetben a test szövetnedveiből sokkal könnyebben bekerülhet az inzulinba, és itt is a sterilitásából veszít a cucc.
Meg nem utolsó sorban, elég jellegzetes szaga van az inzulinnak, ezért sem mindegy, ha szivárog... Ez csak a kellemetlenség része...
Azt hiszem, mindent leírtam, amit akartam... Nehezen jár még az agyam...
 

Stefi

Új tag
Sziasztok!
A mi orvosunk rosszul lett mikor mondtam neki,hogy két naponta cseréljük a tűt a pennán.Nem kell azt olyan sűrűn cserélni mondta Ő.Az elöbb olvasottak szerint akkor mégis kell?
Voltunk kontrolon és a doki azt mondta,hogy mostmár nem kell csak napi 4-szer mérnünk.Persze ezek a mérések nem esnek a tízorai és az uzsonna idejére.Akkor most honnan fogjuk tudni ehet-e a gyerek vagy sem?Még nincsen közgyogyunk,viszont a bázis inzulinunk fogyóban van,tartalékunk nincs,mit tehetek?Az orvosunk elutazott nem tudok kapcsolatba lépni vele.
 

Sani

Új tag
Kedves Stefi!

Ha úgy érzitek, nyugodtan mérhettek ( sőt ! ), én ajánlom is. Főleg akkor, ha bizonytalanok vagytok. Ha már beállt az anyagcsereháztartás, akkor ajánlott a napi 4 mérés. ( persze ezt én nem tudom elképzelni magamról, hogy csak ennyit mérek.)
Reggel, éhgyomorra, este, lefekvés előtt, ill. valamelyik fő étkezés előtt- után 1,5 órával ajánlják mérni. -viszont ha hypo érzet van vagy bármilyen más alkalommal, ami nem mindennapos, akkor ajánlom, hogy mérjetek.

Ha a kezelő orvosotok elutazott, akkor szerintem a házi orvossal is fel lehet iratni az inzulint. Próbáljátok meg!
 

tímeácska

Őstag
Stefi!
Nem közgyógyos az inzulin, hanem EÜ. rendeletes, így értelem szerűen az igazolvány sem kell hozzá! Nyugodtan menj a háziorvosotokhoz, biztosan segít!

Egyébként minket is cseszegettek, minek mérünk ennyiszer... Hát azért, mert én meg szükségét éreztem, hogy folyamatos kontroll alatt tartsam a gyereket... Ha zavar, hogy mit mond a doki, egyszerűen ne írd be a naplótokba az összes mérést... ;-)
 
Oldal tetejére