Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

dg

Őstag
Szia Grácia!

"két év múlva csillapodik" ?? Na ne!!! :mad::D
Addigra én megőrülök. Az a baj, hogy a cukorbetegséggel járó nehézségek, felemésztik a türelmemet, időmet, stb és a sima, normál életre, kisgyerekre nem marad energiám. Kimerülök a cuki miatti nehézségekben és "A Kisgyerekre" nem marad már a türelemből. Ugye érted?

Köszi a tippeket! Az említett szerzők írásait hol találom meg? Interneten? Könyv formában?


Igen, számos könyvet publikáltak, csak be kell ütni a "varázsszavakat"! Keresd az újabb kiadásúakat, mert ezeket a szerzők aktualizálták (abban az esetben, ha már régebbi írásról van szó).
 

ildikó

Új tag
Sziasztok anyukák!

Ti hogyan vesztek újabb lendületet, mikor nagyon neki vagytok keseredve? Értem ezt úgy, hogy nálunk nagyon gatya most a helyzet cukorügyileg, tegnap és előtte is beleszaladtuk 28-as cukiba, ne kérdezzétek, hogy miért, mert nem tudom. És ilyenkor legszívesebben le.... az egészet, de persze nem lehet. És ki vagyok akadva, és semmi kedvem át-nézni az értékeket, módosítgatni, kísérletezni. Agyilag, idegileg, meg fizikailag is fáradt vagyok, unom az egészet.

Más: megkaptuk a 45 fokos szereléket, ki is próbáltuk. Nagyon macera a belövése, de megoldottuk, Péter is jól viselte. De apával együtt kellett csinálni. Egy felnőtt egyedül hogy oldja meg? Pl. karba sztem nem lehet egyedül berakni?
 

umbra08

Aktív tag
).


Brúnónak naponta 3-4x kell csak ellenőrizni a pulzusát, ebből 2 kelésnél és fekvésnél, szóval nem vészes egyáltalán és csak 3x kell gyógyszert adni, de azt pontos időre, nem csúszhatunk vele. Csak úgy volt, hogy kinövi és majdnem elkezdtük elhagyni a gyógyszerét, amikor kiderült, hogy nem nőtte ki, mert megint a kardiológián kötöttünk ki (még maradnunk is kellett egy éjszakát a kórházban) és akkor mondta a doki, hogy most már nem is növi ki :( Majd meg kell műteni tizenéves korában.

Nagyon sajnálom Molli! Igen, úgy emlékeztem, hogy régebben azt írtad, hogy majd ki fogja nőni. Hátha mégis! Nekem is kimondták, hogy 1. tip., nem csecsemőkori és nem fog "elmúlni", mégis reménykedem. Bízzunk benne, hogy Brúnó mégis kinövi!
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok anyukák!

Ti hogyan vesztek újabb lendületet, mikor nagyon neki vagytok keseredve? Értem ezt úgy, hogy nálunk nagyon gatya most a helyzet cukorügyileg, tegnap és előtte is beleszaladtuk 28-as cukiba, ne kérdezzétek, hogy miért, mert nem tudom. És ilyenkor legszívesebben le.... az egészet, de persze nem lehet. És ki vagyok akadva, és semmi kedvem át-nézni az értékeket, módosítgatni, kísérletezni. Agyilag, idegileg, meg fizikailag is fáradt vagyok, unom az egészet.

Szia Ildikó!

Én úgy, hogy Ti itt a fórumon gatyába ráztok. Jót tett a segítőkészségetek, a tiéd is! Ugyanezt gondoltam én is, le.... az egészet, nem írtam a füzetet (több mint 1 éve először), csak a cuki értékeket felsorolásszerűen, a kaját, bólust nem. Csináltam pár pohár Pina Coladat este 2 cukimérés között. Jól esett, rég nem ittam.

Én ilyenkor mindig hevesen belekezdek az internet böngészésébe, elolvasok minden cikket, amit már 20-szor elolvastam. Beírom a csodaszavakat a böngészőbe, de semmi újdonság. Majd én feltalálom a spanyol viaszt, meggyógyítom a kisfiam és minden jó lesz. Van 1-2 óra reményem és aztán visszazuhanok a valóságba és megyek megint cukit mérni...

Mi ma már csak 13-at mértünk. Azt mondta Apa, éjjel ne keljek fel, mert nem rossz az érték éjfélkor (8,7), majd ő nézi reggel 7-kor. Babám 4-kor hallom nagyon iszik, kiitta mind a 3 dl vizet a cumisüvegből. Mindig beleteszem a kiságyába és kiszolgálja magát éjjel álmában.
Átmegyek, megmérem, 2,6. Klassz. Na ugye, hogy mérnem kellett volna hajnal 3-kor!!

Én nem tudok neked vigaszt adni, mert lelkileg gyengébb vagyok, mint bárki más itt a fórumon. Ma én mondom neked, hogy fel a fejjel, holnap te nekem!
Olvasd el a többiek hozzászólásait, amit nekem írtak, biztosan segít! :cool:
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok anyukák!

Ti hogyan vesztek újabb lendületet, mikor nagyon neki vagytok keseredve? Értem ezt úgy, hogy nálunk nagyon gatya most a helyzet cukorügyileg, tegnap és előtte is beleszaladtuk 28-as cukiba, ne kérdezzétek, hogy miért, mert nem tudom. És ilyenkor legszívesebben le.... az egészet, de persze nem lehet. És ki vagyok akadva, és semmi kedvem át-nézni az értékeket, módosítgatni, kísérletezni. Agyilag, idegileg, meg fizikailag is fáradt vagyok, unom az egészet.

Ez úgy van ahogy Umbra irta. Én már úgy éreztem magam, hogy túl vagyok a nehezén, elfogadtam, beletörödtem és aztán egy hirtelen és súlyos esemény visszarángatot a valóságba.
Nézd meg a cukorbeteg gyermek topicon, hogy mennyire voltam pl. Hétfőn elkeseredve amikor Tímeácska azt írta, hogy 5 gyereket vittek be a Veszprémi kórházba Január első hetében, friss diab-bal. Felszínre kerültek az emlékek és egész nagy egy bőgő masina voltam, de tényleg.
De aztán megrázza az ember magát és azt mondja, hogy nem punnyadhatok itt, magamba roskadva és össze kell szednem magam, mert máskülönben nem veszi senki a hasznomat és nem tudok a gyerekemen segíteni. Nekem az segít ha megkapom a dr.info újságot és abban olyan cikkeket olvasok, ami a kisérletekről szól, még ha nem is kiforrott az egész, és még kisérleti fázisban van. Vagy ugyanilyet olvasok az internetten. De nekem reményt ad, hogy foglalkoznak a dologgal. És akkor könnyebb. Talán én is úgy mint Umbra, sokszor elolvastam már ugynazon cikkeket, a Sao Paoloi kb 7 évvel ezelőtti kisérletről és a New-Zealand-i nanokapszulába zárt sertés béta sejtől. És közben azért arra gondolok, hogy bárcsak én lennék az és ne a gyerekem. De ez nem segít.:mad:
Szóval én így.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Olyan érdekes, amiket írtok, hogy ti még reménykedtek. És ez segít nektek a nehéz helyzetekben. Biztosan más ez szülőként, nagyon érdekes helyzet ez. Én már nem tudok reménykedni, nekem az segít, amikor magamon kiborulok (amikor le akarom tojni az egészet én is), hogy olyan emberekre gondolok, akik már öregek és szép, teljes életük volt cukrosan és most is egészségesek. Akkor arra gondolok, hogy ezt lehet így is és nekem ez ad erőt.
 

dg

Őstag
Pont múlt héten csütörtökön telefonáltak az oviból, hogy rendhagyó módon, Hanna cukija 27. Mi legyen? -- kérdezték. Ebédeljen meg, mondtam, szépen a többiekkel ch szegényen, aztán megyek érte. 45 perc múlva benn is volt a korrekció, s persze hoztam haza figyelni a további eseményeket.
Ilyenkor bosszús vagyok, de nem elkeseredett, tudom, hogy ezek a helyzetek megoldhatók, még ha nehezen is. Azt is tudom, lesz még ilyen, cifrább is, a sok-sok év alatt. Olyan is lesz, amikor én nem tudok segíteni rajta, mert nem vagyok vele. Elfogadtam, hogy így van, haladok előre, szemellenző (mint a lovakon), rajtam van lélekben. Ez alatt azt értem, hogy nem érdekel mindaz, ami lehetne (ez a sopánkodás alapja). Az érdekel, ami van!
Gondolkodom, mi lehet az oka, számolok, nézem az órát, stb--- szóval mindent figyelek, ami ezt a helyzetet megoldhatja.

Számomra az elkeseredés ott kezdődik már, ahol az ember beavatkozási képessége megszűnik. Rendkívül érzékeny lettem az ilyen esetekre / hírekre (nem tudom, minek is nevezzem), s ilyenkor kicsire összehúzom magam, s nagyon elégedett vagyok az inzulinnal meg a cukimérővel a kezemben! Ez legyen a legkevesebb!!
 

manocs

Új tag
Csak tisztelni tudlak Benneteket!!
Egyrészt ezerszer profibbak vagytok, sokkal jobban odafigyeltek, másrészt pedig mindemellett ott van a gyereknevelés, amúgy sem túl egyszerű feladata.
Tudom, hogy sovány vigasz, de előbb-utóbb már nem nektek kell ezt csinálni, hanem a kis manócskának, aki akkora már nem lesz olyan kicsi :) (bár az aggodalom úgysem szűnik meg soha). Én felnőtt korban lettem cukros, de látom, hogy a szüleim még most is rémülten néznek rám. Valószínűleg azért mert nem ismerik annyira az egészet (én kezdettől fogva "öngondoztam " magam), meg mert akkor is az egy szem pici lányuk vagyok :) Hétköznapi gyakorlat szintjén a legnagyobb segítség nekem a férjem szokott lenni, és persze Ti! Ő a nyugalmával, Ti pedig a sok-sok praktikus jó tanáccsal :)
Rengeteg erőt és kitartást kívánok Nektek! Sajnos ennél okosabbat nem tudok....

A 45 fokos szerelék berakása tényleg kicsit macerásabb, kétkezes dolog, de bele lehet jönni :) Nekem már megy vakon is (az ember nem lát a háta mögé, oldalt meg szintén vannak optikai akadályok :) szóval csak nyugodtan és hajrá :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
mert lelkileg gyengébb vagyok, mint bárki más itt a fórumon.
Most bizony csapok a kezedre, mert ilyet írtál le. Ezt semmilyen körülmények között nem szabad leírni (kimondani, gondolni), mert akkor ezt tudatosítod magadban. Irgum-burgum :mad:
Igenis erős vagy, és egyre erősebb leszel, mert ez így van. :) Ha megfutamodnál, akkor lennél gyenge, de te itt vagy, és topon vagy, történjen bármi, vagy az a sok keresztbe szalmaszál. :)
 

poe

Őstag
Ha már épp ilyeneken gondolkodom...
A diabetesnek van egy élettani és van egy pszichés vonatkozása is. Gyerekek esetében ez utóbbinak a terheit a szülő viseli, próbálja meg feldolgozni. Ez azonban csak egy darabig megy így. Ahogy a gyerek nő, egyre többet lát, ért meg a világból és a diabetesből, kezd belefolyni a saját kezelésébe, a pszichés terhek egy része (mert persze a szülőkön mindig marad) átkerül az ő vállára. Én úgy gondolom, hogy ezzel is törődni kell. Hogy ez a teher csak akkora legyen, hogy komolyan vegye, de meg tudjon vele bírkózni. Nem szabad sem elbagatelizálni, sem túl nagy terhet pakolni rá... Nagyon szomorú azt látni, ha egy gyereknek szépen fejlett betegségtudata van (néha úgy, hogy a keselésről mit sem tud), pedig tudjuk, hogy a diabbal igenis együtt lehet élni...
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat, kedves szavakat! Én bele-törődtem már a cukiba, nem is reménykedem gyógyításban. Csak mikor egyszerűen nincs magyarázat az értékre, akkor vagyok pipa. De úgy néz ki, hogy bevált a 45 fokos, mégha nagy macera is. Azóta jók a cukik!
 

nagytniki

Új tag
Minden kedves kibukott szülőt megértek..Én is átélem időnként, főleg, amikor elrontok vmit, vagy érthetetlen okból lesz rossz eredményünk..:(
De aztán arra gondolok, hogy engem erősnek talált a Jóisten, mert rámbízta őt! Valamiért megfelelek erre a célra!:)

Pont mekis tali lenne?! Nem szándékozom mekibe vinni, de szívesen találkoznék Veletek!!
 

umbra08

Aktív tag
Ki kell írnom magamból...

Ki kell írnom magamból, mert nincs kivel megbeszélnem, szülők távol, Tökmag és apukája alszanak.

Ma Tökmag nem akart ebédelni, pedig fincsi húsleve volt, mindenféle jóval, főzelék, stb. Bármit kínáltam, nem kérte. Ha lehetne, ő "takán" élne, mindig csak "taka-taka!" (keksz).
kaptunk körtét, így azzal kínáltam. Tudni kell, hogy nagyon régen, már hetek óta nem ettünk körtét (akkor sem ebédidőben, ebéd helyett), azt sem tudom ár, hogy mikor.
Kaja előtt 9,7 volt. Bólus beadva. Tökmag elalszik, kajáláshoz képest 3 óra múlva jön haza Apa. Mondom, menj be, keltsd fel, ideje felkelni, nagyon fog neked örülni. (Az apja a mindene, alig várja haza, napközben is keresi.)
Tökmag kinyitja a szemét, majd visszacsukja nagy álmosan. Nem mosolyog, nem ül fel azonnal, hogy itt van Apa. Apukája mondja, hagyjuk aludni még álmos. Kimegyünk. Nem, én visszamegyek, a gyerek nem szokott ilyen lenni, itt durva hipo van. Cuki: 1,9 !! Rohanok narancsléért, Tökmag jobban van, kihozom a konyhába, eszik további kajákat.

Pont ma reggel határoztam el sokadjára, de most aztán nagyon, hogy a szombati 2,3-as hipo után nem engedhetünk meg többé ilyen durva értéket.
Szombaton meg az volt, hogy főztem, fél órát csúsztam a cukiméréssel, Tökmag jól elvan apukájával az udvaron, kimegyek, megmérem, de ő vígan szaladgál. Na, a mai 1,9-nél már szegénykém a szemét is alig tudta kinyitni.
Nekem van olyan lelkiismeret furdalásom és annyira sajnálom ezt az egészet, hogy nem tudom elmondani!! :( Miért kell ennek az édes, cuki kis embernek ezt átélnie, miért nem figyeltem rá jobban? Régen ettünk körtét, túl lőttem a bólussal. Annyira sajnálom, hogy így történt!!! :mad:
Olyan édes volt ma este is! Kis sunyi, imádom a mosolyát!

Ne reagáljatok, csak ki akartam írni magamból!!
Tudom, mással is történik hasonló.

Ui.: A férjem miért nem így éli meg a dolgot, mint én? Ő gyorsan túltette magát. Nem is beszélt róla. Neki nincs szíve, vagy ő csak egy apa? Férfiból van? :mad:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ui.: A férjem miért nem így éli meg a dolgot, mint én? Ő gyorsan túltette magát. Nem is beszélt róla. Neki nincs szíve, vagy ő csak egy apa? Férfiból van? :mad:
Mert Pasi! MInden férj ilyen, tisztelet a kivételnek és ettől még nagyon jó emberek és jó apukák is, csak ezt el kell fogadni tőlük. Nálunk az van, hogy amikor krach van, pl kórház meg ilyesmi, akkor Apán elsőre nem látszik semmi, csak onnan tudom, hogy kiborul, hogy egyszerűen elront mindent egy idő után, kiesik a kezéből minden, elfelejt mindent, szétszórt lesz, aztán, ha nagy a krach, napokig tart,akkor ki is jön belőle és nem is tudja magát tartani, össze kell kanalazni. És akkor kanalazom a 2 gyereket és Apát... én ezért szoktam rá haragudni :D Szóval hat rájuk, csak másképp jön ki rajtuk. Én már rengetegszer átéltem, hogy ilyen helyzetekben igazából egyedül vagyok, egyedül kell megbirkóznom az érzelmi hullámokkal, mélypontokkal. Ilyenkor jön a fórum, a barátnők (bár a problémáimat ők sem értik meg teszem hozzá... így mostanra kb eltűnt minden régi barátnőm).

Nem tudnátok kifizetni néhány hónapra szenzort? Mármint nem a MiniLinket, mert azt kölcsönadja a Medtronic, csak a szenzort? 10 ezer per hét vagy 2 hét, attól függ (van, akinek 2 hetet is megy simán egy szenzor). Nektek iszonyú hasznos lenne. Esetleg Keller Ricsit megkereshetnétek, hátha tudna segíteni valami támogatásban, ha nagyon rászorulnátok és valami segítséget tudna adni valami alapítvány rajta keresztül nektek a szenzorhoz.

Én sok hasonlóságot látunk köztünk, abban legalábbis, ahogyan érzékenyen reagálunk a problémákra, ezért különösen átérzem mindig, amiket te írsz...
 

okina78

Új tag
Szia Umbra! Én csak leirom Neked hogy mi hogy jártunk. Akkor még nagyon kezdök voltunk kb egy hete jöttünk haza a korházbol és a fiam reggeli után elvesztette az eszméletét... Rögtön beadtam neki a glukagon injekciot hivtuk a mentöket stb...Na én akkor megfogadtam hogy ezt soha többet..... És oránként másfél oránkét mértem neki cukrot egész mostanáig mert most már szól hogy rosszul van..Igy kb kilenc-tiz doboz tesztcsikot használtunk el egy honapban de én igy éreztem magam biztonságban...
 

tímeácska

Őstag
Jaj, drága Ditti! Annyira érzem, hogy miről írsz, hogy mit érzel...!
Lehet, hogy meglepő lesz, amit írni fogok most, de azért mégiscsak leírom, mert úgy érzem, le kell, hogy írjam...

Annak idején Mátémmal mi is megjártuk a hadak útját... De úgy alaposan! Annyira tisztán emlékszem az első durva hypojára, mintha csak tegnap lett volna! Éppen csak hazajöhettünk a kórházból adaptációs szabadságra (feltételes szabadlábra voltunk helyezve), egyetlen egy hétvégére, ami állt vagy 16 órás itthonlétből... Sikeresen benyalt drágaságom valami hányós vackot... Remek... Még mielőtt a "szabadságunk" lejárt volna, mehettünk is vissza... De mindezt úgy, hogy Budapestre kellett visszamennünk Várpalotáról egy hányós friss diabos alig 9 hónapos gyermekkel! Hát, legalább négyszer olyan hosszúnak tűnt az út, mint egyébként!
Aztán újabb 2 hetet sikerült eltöltenünk a kórháznak nevezett börtönben...
De aztán csak hazajöttünk, és pár nap múlva ismét hypozott Mátém, de mindezt hányás nélkül... Ekkor arra tudtam csak gondolni - mint minden szülő ilyenkor... -, hogy én hibáztam, nem figyeltem oda eléggé! Persze, mi is elhasználtunk 1 hét alatt vagy 2-3 doboz stixet, grammra pontosan próbáltam etetni - már amennyire egy anyatejes-szopós csecsemőt lehet grammra pontosan...!
Aztán eltelt megint 1-2 hét, újabb hypo jött! De úgy, hogy mindent ugyan úgy csináltunk, mint amikor nem hypozott, és rendben voltak a cukrai. Igaz, hogy nem jöttem rá az okra, hogy mitől hypozhatott, így megint azt gondoltam, hogy csak én hibázhattam, hiszen azt sulykolták a fejembe, hogy az alacsony vércukor kezelési hiba eredménye: nem elegendő a szénhidrát, illetve túl sok az inzulin! Ergo, mégiscsak én hibáztam...
Aztán eltelt újabb 1-2 hét... Ez az időszak mesés volt, minden rendben volt, se hypo, se hyper... Aztán Mátém ébreszthetetlen lett... Glucagon... Kórház... 2-3 nap eltelt cukros infúzión csüngve, mire rendeződött a cukra! Rendeződött = tartósan 2 mmol/l feletti cukor!
Aztán haza...
Rágtam magamat hetekig, hogy miben hibázhattam...
Csak nem jöttem rá...
...Ekkor megígértem magamnak én is, hogy soha többet ilyen durva hypo! "Szemfüles" leszek és óvatos!
... Aztán vagy 3-4 hétig úgy is tűnt, minden rendben... Már én is kezdtem "elfelejteni" a kómás "eseményt"...
(Megjegyzem, hogy ekkor még csak Insulatard és Actrapid inzulinokat kapott Mátém... Alig 11 hónaposan...)
Aztán megint megismétlődött a megmagyarázhatatlan... Ismét Glucagon... Ismét kórház... Ismét Rindex-hegyek...
És így éltünk át-meg-túl (...) 3 évet... A hazai összes létező inzulin-kombinációt kipróbáltuk, volt, hogy naponta 3-4 (!) különböző fajta inzulint kapott (Mixtard 30 reggel - Actrapid ebédhez - NovoRapid korrekcióra - NovoMix 30 este), átmenetileg tökéletesen működött, de csak 1-1,5 hónapot jelentett ez az átmenetileg! Aztán újból bőven 1 mmol/l alatti cukor, a legalacsonyabb 0,3 volt (!)... Glucagon - kórház - 2-3 nap cukros infúzió - haza - 1-1,5 hónap "nyugi" - hypo - Glucagon - kórház... ... ...

Igen, voltak kegyetlen időszakok! Gyakorlatilag az egész kb. 3-3,5 év kegyetlen volt... De nem állhattam meg... Nem állhattam le... Mert NEM tehettem meg! Járt az agyam éjjel-nappal... nappal-éjjel... Megoldást csak évek múlva találtunk, ami nekünk a pumpa volt... De lehet, hogy nem önmagában a pumpa hozta a "megoldást"...! Mert lehet, hogy más volt a baj, nem maga a kezelés... Lehet, hogy valami "helyére került" éppen akkor, amikor a pumpát kapta Mátém! Értem ezalatt, hogy lehet, ha nem kapta volna éppen akkor a pumpát, akkor is javult volna a helyzet! Mert pl. változott valami, mondjuk megállt a gyors növésben, közreműködőbb lett az evésben, stb. Vagy egyszerűen én "nyugodtam le" egy kicsit, hogy na, most akkor ettől már csak jobb lesz... Pedig rettegtem, mi lesz, ha a pumpától sem...

És azóta sem vettem "lazábbra" a dolgokat! Nem mérünk kevesebbet, nem követelem meg kevésbé a fegyelmet (bár lehet azt mondják, nem látszik, pedig nagyon is nem tűröm diab terén a fegyelmezetlenséget!) sem Mátémtól, sem magamtól, sem senkitől!
Viszont ami változott: sokkal tudatosabb lettem, nem ragaszkodok olyan makacsul az előírt dolgokhoz, lehet bármit enni - igen, ez most épp az ellenkezőjének tűnik, mint amit az előbb írtam... fegyelem... bármit lehet??? Igen, bármit, de ragaszkodom ahhoz, hogy pontosan legyen "kordában tartva" ez a szabadság: oké, jöhet a keksz-csoki-fagyi-mittudoménmi, de cukormérés előtte-utána+pontosan kiszámolt és adagolt inzulinnal mehet csak mindez! Így a gyerek sem érzi magát "másnak" "hátrányos helyzetűnek", mondhatnám azt is, hogy így kevesebb okot hagyok az önsajnálatra :)D), és előbb vagy utóbb, de tuti, hogy megtanulja a játékszabályokat, a játékszabályokat az életben maradáshoz... Az egészségesen való életben maradáshoz! És tényleg nem látom Mátémon azt, hogy "hiányolna" valamit az életéből (mondjuk a diabtalanságot...)!
De mindehhez nekem kellett változnom... És nem kicsit! És nem máshogy, mint pszichésen! Aztán majd Mátém fog pszichésen változni - jajj nekem tinédzser-kor...:o:laz:! De nem rágom magamat ezen... Elég lesz majd akkor és ott kitalálnom valami furfangot, hogy túljárjak majd az eszén - nem lesz egyszerűűűűűű!:D Agyalni fogok! De csak úgy, hogy észre se vegyen belőle senki semmit! Kívülről lazán, belülről keményen!:cool: Eddig bejött!:cool::p

Ha még mindig ott tartanánk, mint ide s tova 4 éve? Ha a hypo-kórház-hypo-kórház mókuskerékben lennénk is ezt mondanám e? Valószínűleg igen! Ugyanis, azóta sem változtattam a hozzáállásomon, nem változtak az elvárásaim, mondhatnám, csak a kezelés változott! És talán ez a lényeg: nem változtam a "könnyebbség"-"megkönnyebbülés"-"nyugodtabb élet" ellenére sem!
Aminek viszont nagyon örülök: Mátém egyáltalán nem említ egyetlen egy kórházi "élményét" sem negatívan! Emlékszik rájuk, vagyis, valamennyire emlékszik, de inkább arra emlékszik, hogy amikor infúziót kellett kapnia mindig velem feküdt az ágyban - vagyis én vele:D-, és alig várta, hogy kimehessen a játszószobába, addig meg mindig hordtam be a játékokat, és a végén majdnem több játék volt a szobánkban, mint a játszóban...:) Tehát ezt sem olyan negatívként élte meg!
Még egy nagyon érdekes dolog, bizonyítván, hogy nem éli meg rossz dologként ezt az egész mizériát: valahogy a vérvételtől fél... Kanült beböki magának évek óta, de a vérvételt nem szívelheti. Nem szívelheti, de képes egyedül bemenni vérvételre, ő mondja, hogy nem kell bekísérni, hadd menjen egyedül... Persze küzd a bökés ellen :)dr_32:), de nevetve jön ki! És ha kell, másnap is elmegy vérvételre, és újból küzd (nagyon kitartó :D), de nem próbál alkudozni, meg nem hisztizik, hogy ő nem akarja! És harmadnap is képes ezt eljátszani, a küzdelem nem hagy alább, viszont nem alkudozik, de nem kevesebb/kisebb mosollyal az arcán jön ki, mint előző nap! Erősebbek ezek a kis kölkök, mint Mi azt gondolnánk! ...És közben nem feltétlen sérülnek...! Ez nagyon fontos!
Én Mátémból merítek erőt, Ő pedig belőlem! Na, de ha nekem nincs erőm, a gyermekem honnan, kiből merítsen??? Nem tehetem meg, mint anya, hogy ne támogassam a gyermekemet az erőmmel! Ezt, a Világ legcsodálatosabb szerepét hívják úgy, hogy ANYASÁG!

Ezzel csak annyit szerettem volna mondani Ditti, hogy fel azzal az okos buksival és töltsd azt a kis édes Tökmagot a meleg-erős-szerető szívedben rejlő erőddel! Mert van, csak Te azt hiszed, hogy nincs! De, de! Ott van az, én tudom!;)
 

tímeácska

Őstag
Ui.: A férjem miért nem így éli meg a dolgot, mint én? Ő gyorsan túltette magát. Nem is beszélt róla. Neki nincs szíve, vagy ő csak egy apa? Férfiból van? :mad:

Hogy miért éli meg így, ilyen - kívülről úgy tűnik - nyugodtan a dolgokat?
Hát jobb lenne, ha Ő is nekiállna (bocs a kifejezésért, nem bántani akarlak vele, esküszöm!!!) hisztizni?
Nem jobb, hogy támaszkodhatsz rá, mert nem zuttyanik maga alá?
Vagy talán jobb lenne együtt sopánkodni azon, hogy jaj Istenem, most mi lesz ezzel a szegény gyerekkel?
Jobb lenne egy másik hasonlóan aggódó emberrel megélni-átélni ezeket az eseményeket?
Jobb lenne esténként arról beszélgetni Vele, hogy te jó ég, úgy megijedtem, hogy ennyire behypozott a gyerek?

A válaszom: a férjed azért éli meg így - kívülről nyugodtnak tűnően - az eseményeket, hogy téged segítsen --> nem lehúzni akar, hanem támaszt nyújtani Neked! Erőt adni azzal, hogy erősnek tűnik Ő is! Pedig belül hidd el, ugyan úgy aggódik, mint Te! Ha nem hiszed, kérdezd meg! ;);)
És igen, férfiból van, hála annak a Magasságosnak, mert akkor Tökmag sem lenne... ;):D:D:cool::dr_31::p (Ez csak feszkóoldó vicc akart lenni így a végén...;))
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hogy miért éli meg így, ilyen - kívülről úgy tűnik - nyugodtan a dolgokat?
Hát jobb lenne, ha Ő is nekiállna (bocs a kifejezésért, nem bántani akarlak vele, esküszöm!!!) hisztizni?
Nem jobb, hogy támaszkodhatsz rá, mert nem zuttyanik maga alá?
Vagy talán jobb lenne együtt sopánkodni azon, hogy jaj Istenem, most mi lesz ezzel a szegény gyerekkel?
Jobb lenne egy másik hasonlóan aggódó emberrel megélni-átélni ezeket az eseményeket?
Jobb lenne esténként arról beszélgetni Vele, hogy te jó ég, úgy megijedtem, hogy ennyire behypozott a gyerek?

A válaszom: a férjed azért éli meg így - kívülről nyugodtnak tűnően - az eseményeket, hogy téged segítsen --> nem lehúzni akar, hanem támaszt nyújtani Neked! Erőt adni azzal, hogy erősnek tűnik Ő is! Pedig belül hidd el, ugyan úgy aggódik, mint Te! Ha nem hiszed, kérdezd meg! ;);)
És igen, férfiból van, hála annak a Magasságosnak, mert akkor Tökmag sem lenne... ;):D:D:cool::dr_31::p (Ez csak feszkóoldó vicc akart lenni így a végén...;))
Én nem teljesen értek egyet ezzel, de az nagyon tetszett az írásodban, hogy te szemmel láthatóan így éled meg és ezért még irigykedem is :dr_31: :) Ehhez a te felfogásod kell szerintem, mert én pl teljesen másként látom. Nem akarom, hogy összezuttyanjon Apa :) Mert én sem zuttyanok össze és nem is akadok ki, amíg kellek, amíg dolog van :) Csak azt szeretném, ha látszana rajta a megértés, hogy érezzem, hogy "Anya, nem vagy egyedül, érzem, amit érzel és segítek neked". Na, pont a segítséget nem érzem ilyenkor a pasikon... Mert ő nem érzi át a problémát és a végén még több minden is a nyakamba szakad, mint amit normálisan egyedül el lehet végezni, pusztán azért, mert ő nem érzi, hogy ez tényleg gáz most és tényleg segítenie kéne. Nekem azzal nem segít, ha kivonja magát a felelősség alól ;) És nekem az az érzésem, hogy Umbra is ezt írta, de lehet, hogy félreértettem, simán lehet :) Szerintem pl Umbráéknál Apának néha át kéne vennie teljesen az egészet, akár 1-2 napra és hagyni pihenni Umbrát, de ehhez át kéne érezni a dolgok súlyosságát és a felelősség érzetének kéne ezáltal erősödnie. Persze, változtatni nem lehet szerintem ezen, de talán, ha az ember érti, miért cselekednek az apák úgy ahogy, könnyebb lesz zokszó nélkül végigcsinálni.
 
Oldal tetejére